Krem DRULA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-04-17, 11:19   #1
shiraz
Przyczajenie

Drula-czy nie wybieli?

Zwalczyłam trądzik! choć przez jeszcze miesiąc będę zażywać tetracyklinę....na szczęście lekarz pozwolił mi wreszcie (po 3-miesięcznym leczeniu) stosować leciutkie kremiki nawilżające i regenerujące. Zabrałam się zatem za usuwanie przebarwień pozapalnych. Stosuję krem DRULA SPECIAL i odczuwam wyraźną poprawę samopoczucia. Wiem jednak, że na efekty muszę poczekać. Mam tylko pytanie: czy lepszy jest krem DRULA FORTE czy SPECIAL, a w ogóle to jaka jest między nimi różnica i czy wynika ona z tego, jakiego typu przebarwienia chcę leczyć? czy oba kremy są na pewno na przebarwienia (również) potrądzikowe, pozapalne? na ulotkach podano informację tylko nt. przebarwień posłonecznych, wątrobowych, starczych, piegów itd. ale czy DRULA (i który z tych dwóch rodzajów kremów?)rozjaśni brązowe plamki po trądziku? I jeszcze jedno - wiem, że istnieje także krem DRULA PIGMENT dla osób dotkniętych bielactwem, które odwrotnie niż inni - leczą nie ciemne a białe plamy. Od razu nasunęło mi się podejrzenie, że likwidując u siebie brązowe łatki spowoduję, że cera w tych miejscach wybieli się i w ten sposób wpadnę w błędne koło...Ostatnie pytanie zatem: czy wybielając ciemne plamki nie doprowadzę do powstania białych plam kontrastujących z naturalnym kolorem cery? czy stosowanie DRULA FORTE lub SPECIAL w efekcie gwarantuje równy koloryt skóry i na pewno działa tylko na ciemne plamy? boje się, że za rok będę leczyć się z bielactwa "nabytego na własne życzenie"))
shiraz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-17, 11:25   #2
Malenka
Rozeznanie

GG do Malenka
Re: Drula-czy nie wybieli?

przykro mi nie potrafię odpowiedzieć [img]icons/icon9.gif[/img] ale jestem bardzo ciekawa czy ten krem Drula wybawi czy odbarwi blizny na plecach?? troszke ich mam [img]icons/icon9.gif[/img]
Malenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-17, 12:26   #3
shiraz
Przyczajenie

Powinien pomóc! Moja historia z kremem DRULA jest taka: poszłam do apteki, by kupić krem LIERACA (Correcteur Anti-Taches), tak bardzo zachwalany tu przez dziewczyny. Cena 106 zł, no ale cóż - byłam przygotowana na wszystko, a wspomagająco chciałam jeszcze kupić DUCRAYA krem Epitheliale. Moglam wydać nawet 200 zł na różne kosmetyki - tak byłam zdesperowana...A tu Pani mgr farmaceutka mówi: "polecam krem DURLA, moja siostrzenica miała okropny trądzik NA PLECACH, i po wyleczeniu dermatolog polecił jej krem DURLA. Super skuteczny i działa". Kupiłam (40 zł) i na razie jestem zadowolona. Ciekawe, że pani nie namawiała mnie na LIERACA tylko na tańszą DURLĘ. Pytałam, kiedy ta siostrzenica zauważyła poprawę - Pani powiedziała, że przy drugim opakowaniu.
Malenka napisał(a):
> przykro mi nie potrafię odpowiedzieć [img]icons/icon9.gif[/img] ale jestem bardzo ciekawa czy ten krem Drula wybawi czy odbarwi blizny na plecach?? troszke ich mam [img]icons/icon9.gif[/img]

Malenka napisał(a):
> przykro mi nie potrafię odpowiedzieć [img]icons/icon9.gif[/img] ale jestem bardzo ciekawa czy ten krem Drula wybawi czy odbarwi blizny na plecach?? troszke ich mam [img]icons/icon9.gif[/img]
Stary 2003-04-17, 12:34   #4
Malenka
Rozeznanie

GG do Malenka

popatrzę w aptekach [img]icons/icon7.gif[/img]

a swoją drogą nie wiem czy chociaż raż pani w aptece polecała mi coś tańszego niż zamierzałam kupić.....
zresztą u mnie w miasteczku jest zmowa aptekarzy tzn kilka aptek ma jednego właściciela i wszystkie są blisko mojego domku, leki są strasznie drogie...nie mówię już nic o kosmetykach...

ale ostatnio w krakowie pani w aptece miło mnie zaskoczyła [img]icons/icon7.gif[/img] kupowałam odżywkę do włosów i dostałam czekoladkę hihi taki drobiazg a jak poprawia nastój [img]icons/icon7.gif[/img] oj ten marketing...co z ludźmi wyrabia...
Stary 2003-04-17, 12:46   #5
shiraz
Przyczajenie

Z tymi aptekami to rzeczywiście prawda....ja przed wyprawą na zakupy zrobiłam całą listę preparatów, spisałam nazwy kremików, które pojawiają sie na takich forach jak to nasze na wizaz.pl, z internetu itd. i dopiero z ta lista poszlam do apteki, poprosilam o te preparaty i w aptece czytalam ulotki. inaczej to wcisna Ci to co chcą i na co jest moda. teraz lansuja krem la rocha wybielajacy. dlaczego? bo jak powiedziala mi pani mgr w Warszawie bylo wlasnie szkolenie kosmetyczek i one to bardzo polecaja. swoja droga moze dobry krem (ok.80 zl), ale trzeba tez zauwazyc, ze reklama wokol tego kremu wzrosla, bo dopiero wszedl na rynek. za pol roku wszyscy o nim zapomna, blask fleszy zblednie i na topie bedzie co innego....
Stary 2003-04-17, 12:57   #6
Malenka
Rozeznanie

GG do Malenka

reklama reklamą, ale mnie na szczęście troche trzyma portfel i wiem,że są pewne limity, których nie przekraczam, bo inaczej jutro suchy chlebek aż do pierwszego...i tutaj żadna reklama nie pomoże...inna sprawa, że TV nie oglądam, reklama radiowa jest durna, przepraszam za określenie i chyba nikogo nie naciągnie, w gazetach czytam to co mnie interesuje i tyle....od nowości mam internet, gdzie szukam czego potrzebuję, a spamy reklamowe od razu wyłączam, wyrzucema etp..
Stary 2003-04-17, 16:49   #7
kb
Raczkowanie

Na początek polecam wątek na ten temat:
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...rn=hydrochinon

Przy leczeniu przebarwień pozapalnych po trądziku należy rozróżnić dwie rzeczy przebarwienia pigmentacyjne wynikające z nadprodukcji melaniny to jedno, a przebarwienia a bardziej blizny potrądzikowe to drugie.
Kremy wybielające działają na pierwszy przypadek, tak więc Mela-D, Drula Forte i inne kremy z hydrochinonem, kwasem kojowym, arbutyną i innymi składnikami wybielającymi które mają hamować nadprodukcję melaniny nie nadają się w twoim przypadku. Poczytaj newsy na temat mela-D i kremu wybielającego Eris one nie powodują wybielenia skóry nie objętej plamami. A już na pewno nie stanie się to w przypadku twojego Drula special. Przy stosowaniu kremów wybielającyh, kremów z kwasami bez jednoczesnej ochrony przeciwsłonecznej możliwy jest skutek odwrotny czyli pojawienie się dodatkowych przebarwień niż bielactwo.

Jeśli chodzi o Drula to wybrałaś akurat wersję bardziej odpowiednią dla ciebie, Drula special zawiera kwasy AHA i wyciąg z morwy (roślinny ekstrakt raczej łagodny, który ma hamować nadprodukcję melaniny, raczej ci nie zaszkodzi). Drula Forte zawiera hydrochinon, na ten temat więcej w podanym linku.
Równie dobrze mogłaś wybrać inny krem z kwasami AHA lub BHA i zawsze pamiętać o ochronie słonecznej w przeciwnym razie możesz się nabawić prawdziwych plam pigmentacyjnych.
Poza tym dla ciebie dobre będą preparaty regenerujące jak choćby wspomniany przez ciebie krem z serii A-derma z tlenkiem cynku i wyciągiem z owsa, kremy z witaminą A np z retinolem, z prowitaminą B5, peelingi powierzchniowe przeprowadzane u lekarza itp.
kb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-18, 18:43   #8
effa1
Przyczajenie

co to jest tetacyklina?
w jaki sposób Pani to zażywała?
Czy to lek na receptę ?mam problem z cerą.Proszę o odpowiedź.z góry dziękuję.Effa
effa1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 17:43   #9
sousa
Raczkowanie

Krem DRULA

czy ktos z Was to stosował?Rozjasnil przebarwienia?
sousa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 19:35   #10
Agy
Raczkowanie

GG do Agy
Re: DRULA

Hej, ja używałam tego kremu, niestety nie rozjaśnił przebarwień być może pomógłby na slabsze plamki. Sto razy lepszy jest Anti Taches Lieraca wprawdzie droższy ale warto. Polecam.
Pozdr
Agy
Agy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 19:35   #11
TOMORROW
Zakorzenienie

Re: DRULA

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6855

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1050571165
TOMORROW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 15:10   #12
Dorota-Sokol
Przyczajenie

Krem DRULA

Mam przebarwienia.Spore.Pani w aptece polecila mi krem i mydlo DRULA.Ponoc najlepsze na tego typu zmaganiach z plamkami na twarzy...
Jesli ktorakolwiek z Was uzywala DRULA, prosze-napiszcie o efektach..Nie jest to tani preparat wiec chcialabym miec pewnosc ,ze dosc skuteczny jest..
Dziekuje z gory.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota
Dorota-Sokol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 15:28   #13
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca
Dot.: Krem DRULA-czy ktos stosowal????

Ja nie mam za dużych doświadczen w tej materii bo problem przebarwień mnie dotyczy z stopniu znikomym - ale wiem że dużo było o tym na forum - jak przeryjesz forum przy uzyciu wyszukiwarki (wpisz "plamy" "przebarwienia") to na bank Ci dużo wyskoczy. O tym kremie też było. Znalazłam też kilka recenzji na KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6855
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 16:13   #14
Dorota-Sokol
Przyczajenie

dziekuje bardzo!
Dorota-Sokol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 17:44   #15
dusia1000
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to dusia1000

No wiec tak..krem Drula pomaga bardzo, ale po regularnym uzywaniu.Ja mam calkiem ciemne plamki, ktorych nie da sie niezauwazyc i po trzech tygodniach zauwazylam duza poprawe.Niestety teraz zrobilam tydzien przerwy,bo zapomnialam zabrac ze soba na wyjazd.Jest jedna zasada: nie wolno sie opalac!Ja uzywam Druli rano i wieczorem,calkiem grubo (tzn, nie az tak zeby go bylo widac,ale nie b.cienko) a wedlug zasady,ze krem sie wchlania pol godziny,po tym czasie smaruje sie podkladem,albo jak ide na slonce,to kremem do opalania 40.Tak wiec mnie slonce nie rusza.
Osobiscie bardzo polecam.
dusia1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:48   #16
Varinia
Raczkowanie

To prawda, że drula jest chyba jak dotąd najlepszym kremem wybielającym przebarwienia. Tylko ważna jest systematyczność. Jest też kremem dość tłustym i nienjlepiej sie wchłaniajacym, przynajmniej u mnie, no ale nie o to chodzi tu przede wszystkim jak się wchłania, ważne, że jest dość skuteczny. Dodam tylko, że najlepszy efekt przynoszą kremy wybielające w połączeniu z kremami z kwasami AHA, no ale o tych to już na prawdę trzeba poczytać, stosujemy je generalnie od jeśieni (latem absolutnie nie) i trzeba pamiętać o wysokich filtrach. Polecam wątki na ten temat.
Varinia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości