Soczewki a kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-07-16, 09:20   #1
FigGa05
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 4
GG do FigGa05
Question

Soczewki a kosmetyki

Hej! Niech mnie ktoś oświeci, bo nie wiem czy mam za mały móżdżek żeby to zrozumiem czy ogólnie jest ze mną coś nie tak.
Siedzie sobie ostatnio na kibelku i jak zawsze czytam co napisano na opakowaniach kosmetyków. I na jednym z płynów dwu-fazowych widnieje informacja "Może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe"
I tu moje zapytanie o co chodzi?
Czy chodzi o to, że tym płynem można zmywać makijaż oka nie zdejmując soczewek?
Ja zawsze najpierw zdejmuje soczewki a później robię demakijaż. Wydawało mi się to zawsze oczywiste. Ale po zdjęciu soczewek nasze oczy są, że tak to ujmę normalne. Przecież to tak jak byśmy zdjęły okulary. Dla mnie to bez różnicy czy po zdjęci soczewek zastosuje kosmetyk z powyższą informacją czy bez niej.
Oświecicie mnie bo dla mnie to wydaje się nierealne zmywać makijaż w soczewkach na oczach - a więc po co by byłą ta informacja?
Czy tylko po to, że kosmetyk jest niezwykle delikatny i po całym dniu noszenia szkieł kontaktowych nie podrażni dodatkowo naszych oczu czy to jakaś innowacja i można zmywać makijaż w soczewkach na oczach ?
FigGa05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 10:02   #2
subiektywna Vera
Rozeznanie

Dot.: Soczewki a kosmetyki

Cytat:
Napisane przez FigGa05 Pokaż wiadomość
Hej! Niech mnie ktoś oświeci, bo nie wiem czy mam za mały móżdżek żeby to zrozumiem czy ogólnie jest ze mną coś nie tak.
Siedzie sobie ostatnio na kibelku i jak zawsze czytam co napisano na opakowaniach kosmetyków. I na jednym z płynów dwu-fazowych widnieje informacja "Może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe"
I tu moje zapytanie o co chodzi?
Czy chodzi o to, że tym płynem można zmywać makijaż oka nie zdejmując soczewek?
Ja zawsze najpierw zdejmuje soczewki a później robię demakijaż. Wydawało mi się to zawsze oczywiste. Ale po zdjęciu soczewek nasze oczy są, że tak to ujmę normalne. Przecież to tak jak byśmy zdjęły okulary. Dla mnie to bez różnicy czy po zdjęci soczewek zastosuje kosmetyk z powyższą informacją czy bez niej.
Oświecicie mnie bo dla mnie to wydaje się nierealne zmywać makijaż w soczewkach na oczach - a więc po co by byłą ta informacja?
Czy tylko po to, że kosmetyk jest niezwykle delikatny i po całym dniu noszenia szkieł kontaktowych nie podrażni dodatkowo naszych oczu czy to jakaś innowacja i można zmywać makijaż w soczewkach na oczach ?
Dobrze kombinujesz Właśnie chodzi o to, że płyn jeżeli dostanie się do oka z założoną soczewką to jej nie uszkodzi. Moje koleżanki nie zawsze zdejmują soczewki do makijażu. Poza tym niektóre soczewki się nie ściąga przez miesiąc, a jedynie zakrapla oczy i wtedy taka informacja na kosmetyku jest przydatna.
Stary 2012-07-16, 10:22   #3
FigGa05
Zadomowienie

GG do FigGa05

aaa czyli nie jestem jeszcze taka głupia hahaha
No ja zawsze rano najpierw zakładam soczewki (mam miesięczne) i robię makijaż a wieczorem pierw zdejmuje soczewki a następnie robię demakijaż. I przyznam, że czasem mnie denerwuje, że muszę czekać do wieczora, żeby to zmyć wszytko z moich oczu. Jak zdejmę soczewki nic nie widzę a nieraz jest tak, że się skądś przychodzi i od razu człowiek chce zmyć z siebie makijaż.
No to muszę to wypróbować choć przyznam, że nadal mam obawy przed zmywaniem makijażu w soczewkach na oczach.
Stary 2012-07-16, 10:52   #4
smoothly
Zakorzenienie

ja kupuję takie że 30 dni się ich nie ściąga. kąpię się w soczewkach, demakijaż w soczewkach, makijaż w soczewkach, idę na basen w soczewkach
dosłownie wszystko w soczewkach od około 5 lat i nigdy nic się nie działo niepokojącego

akcja - powrót do formy!
smoothly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 11:17   #5
FigGa05
Zadomowienie

GG do FigGa05

no ja na noc sobie ściągam, ale już nie raz zdarzyło mi się myć w nich głowę czy kąpać. A nieraz nawet zapomniałam je na noc ściągnąć (wtedy nie byłam pomalowana) no i tez nic się stało. Ale wiecie makijaż to makijaż więc wolałam się zapytać kogoś bardziej doświadczonego ode mnie zanim zrobię sobie krzywdę
No ale teraz już mnie uświadomiłyście i będzie mi się żyło lepiej
Stary 2012-07-16, 11:29   #6
Palala
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez smoothly Pokaż wiadomość
ja kupuję takie że 30 dni się ich nie ściąga. kąpię się w soczewkach, demakijaż w soczewkach, makijaż w soczewkach, idę na basen w soczewkach
dosłownie wszystko w soczewkach od około 5 lat i nigdy nic się nie działo niepokojącego
Jakie nosisz soczewki ?
Palala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 11:47   #7
smoothly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Jakie nosisz soczewki ?
Bausch&Lomb
PureVision
(balafilcon A)

nie wiem, zawsze zamawiam je na all.

akcja - powrót do formy!
smoothly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 12:15   #8
FigGa05
Zadomowienie

GG do FigGa05

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Jakie nosisz soczewki ?
kurde nie mam opakowania od tych soczewek co mam teraz na oczach, wyrzuciłam i nie pamiętam ale od nowego miesiąca wracam znowu do Bausch&Lomb Soflens For Astigmatism
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości