Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-07-16, 14:19   #1
poranna_mgla
Raczkowanie

jak załatwić staż?

Witam
Czy orientujecie się jak wygląda załatwianie stażu w UP?
Pracodawcę znalazłam sobie sama i okazało się że muszę się najpierw zgłosić do UP i załatwić sobie wszystko aby oni mnie na ten staż wysłali ponieważ to oni będą mi za niego płacić. Niestety nie wiem jak to dokładnie wygląda. Czy najpierw muszę się zarejestrować jako bezrobotna i potem powiedzieć że chciałabym iść na staż i jest już osoba która może mnie przyjąć i oni wtedy wyrażają zgodę?
Czy któraś z Was załatwiała sobie staż w taki sposób i może powiedzieć jak to wygląda? i czy orientujecie się ile teraz UP płaci za staż już na rękę?
Stary 2012-07-16, 14:24   #2
niv_
Zakorzenienie

Dot.: jak załatwić staż?

Tak trzeba byc zarejestrowanym w UP.

Wszystkie informacji znajdziesz w UP.

"To, jak traktujesz koty, decyduje o Twoim miejscu w niebie "

niv_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:15   #3
Myszka_83
Wtajemniczenie

Musisz się zarejestrować w UP. Jeśli Twój UP ma jeszcze pieniądze na staże (zapytasz tam), to wybierasz papiery o staż, które wypełnia pracodawca, który chce Cię zatrudnić i zanosi do UP. Tam już oni wyrażają zgodę na ten staż. To tak w większym skrócie
A teraz stypendium stażowe wynosi jakieś 816 zł na rękę.

I’m breaking free from these memories...
Myszka_83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 18:23   #4
21kasia21
Moderator

Wszystkie informacje o stażu masz w wątku stażowym:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396621&page=150

"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
21kasia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 11:45   #5
marian_p
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez poranna_mgla Pokaż wiadomość
Witam
Czy orientujecie się jak wygląda załatwianie stażu w UP?
Pracodawcę znalazłam sobie sama i okazało się że muszę się najpierw zgłosić do UP i załatwić sobie wszystko aby oni mnie na ten staż wysłali ponieważ to oni będą mi za niego płacić. Niestety nie wiem jak to dokładnie wygląda. Czy najpierw muszę się zarejestrować jako bezrobotna i potem powiedzieć że chciałabym iść na staż i jest już osoba która może mnie przyjąć i oni wtedy wyrażają zgodę?
Czy któraś z Was załatwiała sobie staż w taki sposób i może powiedzieć jak to wygląda? i czy orientujecie się ile teraz UP płaci za staż już na rękę?
na stazu juz bylem dwa razy, ale teraz zrobilem opiekuna medycznego i chcialem dostac staz w szpitalu. kolega dostal chyba taki staz na rok. podania nie moge zlozyc do szpitala, wysylaja mnie do instytucji ktora bedzie mi wynagrodzenie placic za staz, czyli w moim przypadku u.p i chca skierowanie z urzedu, to wtedy moge zlozyc podanie . natomiast u.p. informuje mnie ze to szpital musi wystapic z takim zapotrzebowaniem stazowym na staz i wtedy cos wyjdzie... a na dodatek uslyszalem :''watpie zeby Pan sie dostal na staz... juz dwie osoby przyjeli...'' a kolega niby mowi ze jest na stazu ale nie z u.p.
marian_p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 18:38   #6
21kasia21
Moderator

Cytat:
Napisane przez marian_p Pokaż wiadomość
na stazu juz bylem dwa razy, ale teraz zrobilem opiekuna medycznego i chcialem dostac staz w szpitalu. kolega dostal chyba taki staz na rok. podania nie moge zlozyc do szpitala, wysylaja mnie do instytucji ktora bedzie mi wynagrodzenie placic za staz, czyli w moim przypadku u.p i chca skierowanie z urzedu, to wtedy moge zlozyc podanie . natomiast u.p. informuje mnie ze to szpital musi wystapic z takim zapotrzebowaniem stazowym na staz i wtedy cos wyjdzie... a na dodatek uslyszalem :''watpie zeby Pan sie dostal na staz... juz dwie osoby przyjeli...'' a kolega niby mowi ze jest na stazu ale nie z u.p.
Na prawdę nie ma potrzeby, by swoje myśli, do tego na zasadzie "chyba" wyrażać w tym wątku, który od pół roku zamilkł.
Zapraszam do aktualnego wątku stażowego:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=706901

"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
21kasia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości