Alergie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-25, 17:29   #1
lincey
Przyczajenie

Alergie

Mam atopowe zapalenie skóry. Bardzo brzydko objawia mi się szczególnie na twarzy. Chciałabym spytac o łagodne kosmetyki takie jak cienie, tusze do rzęs itd. Po zadaniu tego pytania dermatologowi polecił mi żel do mycia twarzy Physogel i krem do opalania o filtrze równym 100, a i wazeline do ust. A ja chciałabym czasem wyjść dobrze umalowana. Nic więcej. Kosmetyczka za to poleciła peeling enzymatyczny, dobry ale moge go stosować tylko gdy nie mam uczulenia i krem który mi spalił policzki . Może ktoś ma podobny problem?
lincey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 13:46   #2
margop
Rozeznanie

GG do margop
Dot.: Alergie

Nikt Ci nie pomoże. Nie mam takiego problemu (na szczęście) ale i tak często mnie różne kosmetyki uczulały. Stąd wiem, że wszystkie trzeba samemu wypróbować. To co mnie uczula wcale tobie nie musi szkodzić.
A swoją drogą odradzam ci stosowanie gotowych kosmetyków pielęgnacyjnych. Krem czy tonik samemu można sobie zrobić i efekt będzie znacznie lepszy.
Na wizażu były artykuły poświęcone samodzielnie przygotowywanym kosmetykom. Oczywiście jeśli chodzi o kolorowe to już się jest skazanym raczej na to co w sklepie.
margop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 17:29   #3
lincey
Przyczajenie

Dzięki. Ale niestety muszę korzystac z tych gotowych, bowiem nie mam czasu na robienie i nigdy nie wiadomo co może stac sie alergenem, a większość produktów żywnościowych mnie uczula . Ale nic, będe próbować .
Stary 2005-07-27, 12:58   #4
vilandra
Zakorzenienie

Witaj
Kolorówke dla alergików ma LRP do dostania w aptece.Możesz teżs próbować Cliniqua.Najlepiej będzięjak najpierw weżmiesz próbeczki.
vilandra jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości