Białe plamki po opalaniu na słońcu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-07-19, 21:59   #1
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie

Unhappy

Białe plamki po opalaniu na słońcu

Czytałam juz większość watkow na ten temat ale nie znalazlam nic zwiazanego z moim problemem.

Otoz od ... 4 lat? (na wakacjach miedzy 6 klasa podst. a 1 gim) dostałam od opalania białych plamek (skora sie opala ogl ale tam gdzie sie nie opalila zostaja biale plamki nie sa szarstkie skora sie nie luszczy, po prostu jakby nie zlapalo tego miejsca, z paczatku byly one male i dosc geste, moja mama twierdzila ze jak wychodzilam z wody pozostawaly na mnie male kropelki wody i w tym miejscu skora sie nie opalila, ja wierzac mamie nie drazylam tematu ale ten problem nie znikał. Poszlam z tym dermatologa powiedzial ze mam przesuszana skore i kazal mi smarowac balsamem cetaphil, stosowalam go od grudnia (owszem zdarzylo sie ze zapomnialam czasami) Ale teraz jak pojawilo sie na poczatku czerwca slonce i zaczelam sie opalac te plamki nadal sie nie opalaja na biodrach sa jeszcze wieksze do tego jeszcze w dolnej czesci plecow.
Nie wiem od czego to moze byc ;/

Na solarium nigdy w życiu nie byłam, w gimnazjum chodziłam na basen ale plamki pojawily sie na na wakacjach przed pojsciem do gim. Włosy mam krotkie do ramion. Bylo u mnie podejrzenie grzybicy ukladu pokarmowego i pochwy wiec mialam robione badania kalu i śliny ale tez wyszlo w badaniach nie mam zadnych szkodliwych bakterii ani grzybicy. Nie wiem co to moze byc

Do dam ze gdy biore kapiel w cieplej wodzie na podbrzuszu pojawiaja mi sie zaczerwienienie ale ono tez pojawia sie tam gdzie mam opalana skore a w miejscach gdzie skora sie nie opaliła nie ma tego zaczerwnienienia ;/

wyczytalam na wczesniejszych watkach ze dziewczyny smarowaly clotrimazolum więc w razie wu od tygodnia w smarowuje go w skore...

Czy ktoś z was mial takie obiawy?
niezdecydowana_dusza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 00:56   #2
ewciaa82
Zakorzenienie

Dot.: Białe plamki po opalaniu na słońcu

Ja postawilabym na lupiez pstry.Mialam z tym problem niejednoktornie, to niestety lubi powracac i jak sie raz zalapie to warto profilaktycznie raz w miesiacu wyszorowac sie Nizoralem lub innym szamponem zawierajacym Ketoconazole. Poczytaj sobie o lupiezu tam;
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81upie%C5%BC_pstry
Wyjasnione jest dlaczego plamki sa widoczne po ekspozycji skory na sloncu.Jesli masz watpliwosci udaj sie do dermatologa.Nie warto tego bagatelizowac
ewciaa82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 17:01   #3
la figa
Wtajemniczenie

to zakazenie grzybicze..

mam to samo. te plamki z poczatku sa lekko brazowe, po ekspozycji na slonce nie opalaja sie i staja sie biale

polecam klotrimazon. w aptece prawie jak za darmo bez recepty. przy duzych plamach lekarz nawet internista moze wypisac antybiotyk do stosowania miejscowego. polecam triderm
Stary 2012-08-19, 01:58   #4
MagdaM46
Raczkowanie

dziwne, mi tez wyskakują takie małe, białe plamki, ale lekarz mi powiedział, że to od zbyt wysokiego poziomu cholesterolu i że muszę przejśc na dietę to znikną
MagdaM46 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości