Moja twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-26, 15:26   #1
Tori****
Raczkowanie

Moja twarz

dziendobry, jestem tu pierwszy raz...i chce troche sie zadomowic , mam duzp pytan i nie bardzo wiem gdzie moge przeczytac odpowiedzi
1.chodzi mi o moje brwi, czy wszystkie brwi da rade podniesc do gory???bylam glupia i sama zczelam pozbywac sie niektorych wloskow, teraz wygladaja strasznie, nigdy nie bylam u kosmetyczki, drogo kosztuje to??czy pani pokaze mi jakies ksztalty ktore moge miec czy sama cos wymysli???
2.jestem 19 latka, prawie kazda ma problemy z krostami na twarzy, ja tez mam mam bardzo dziwne krosty tak z 7 ich jest miedzy oczami na poczatku nosa, sa duze, nie daja sie wycisnac, sa wypelnione plynem, czy kosmetyczka bedzie umiala je usunąć??i znowu pytam o koszty
3.czy moge cos zrobic zeby miec nawilzona twarz??nie chce codziennie rano smarowac sie kremami!!!czy jest ktos kto mi pomoze??szkoda ze nie ma miejsca w ktorym jest taka mila pani i zbada twoja skre, cialo a potem rozwiaze wszystkie problemy.....
Tori**** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 17:37   #2
lincey
Przyczajenie

Dot.: Moja twarz

Do kosmetyczki powinno się chodzic co 3-4 miesiące (przynajmniej moja mi tak powtarza). Oczyszczanie twarzy kosztuje mnie: ok. 40 zł; +-5. Regulację brwi mam wliczoną w koszta. Jak nigdy nie bylaś na zabiegu, poszukaj sprawdzonego salonu, najlepiej przez koleżanki. Zawsze możesz spytac o porade kosmetyczki, a jeśli to Cię nie usatysfakcjonuje możesz skożysztać z porad dermatologa. Napewno dobiorą Ci jakieś kosmetyki pielęgnacyjne.
Stary 2005-07-30, 21:05   #3
Płazik
Raczkowanie

U mnie sama regulacja brwi kosztuje 10 zł. Sama nigdy nie korzystałam, zaprowadziłam koleżankę i wiem

Moja skromna galeria :

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 21:16   #4
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Co do brwi to bylo troszke o tym, bawiac sie wyszukiwarka znajdziesz duzo ciekawych informacji.
Plyn, ktory wypelnia Twoje krostki to pewnie ropa.Radzilabym Ci isc do dermatologa.Dopiero gdy na buzi nie ma zmian ropnych mozna isc na oczyszczanie buzi do kosmetyczki.Jezeli juz sie bedziesz mogla do niej wybrac to najlepiej zeby byla sprawdzona przez jakies kolezanki.
Lincey - w jakim miescie mieszkasz?Ja kiedys chodzilam po okolicy pytajac sie o ceny oczyszczania i wahaja sie od 60ciu do nawet 150 bez zadnych dodatkowych masek.Ja osobiscie place 100 ( oczyszczanie + maseczka z alg )
Jezeli chcesz nawilzyc skore to mozesz tez to zrobic "od srodka" pijac codziennnie 1.5-2 litry niegazowanej wody mineralnej.Kremu mozesz uzywac co 2 dni, ale to wszystko zalezy od cery.
Co do tej milej pani od rozwiazywania problemowMusisz sama sie w nia pobawicKiedys slyszalam ze w niektorych aptekach sa takie akcje, ze panie dermatolog, np. firmy Vichy prowadza bezplatne badania buzi.Ponoc mowia jakie masz problemy skorne i polecaja odpowiednie preparaty ( zapewne w tym wypadku Vichy ) jednak nie zobowiazuje Cie to do ich kupna.Najwazniejsze ze wiesz juz co dolega buzi i mozesz dobrac kosmetyki wg zasobnosci kieszeni, razem z doswiadczona kolezanka lub dermatolog/kosmetyczka.
Zycze powodzenia
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 21:30   #5
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez Tori****
dziendobry, jestem tu pierwszy raz...i chce troche sie zadomowic , mam duzp pytan i nie bardzo wiem gdzie moge przeczytac odpowiedzi
1.chodzi mi o moje brwi, czy wszystkie brwi da rade podniesc do gory???bylam glupia i sama zczelam pozbywac sie niektorych wloskow, teraz wygladaja strasznie, nigdy nie bylam u kosmetyczki, drogo kosztuje to??czy pani pokaze mi jakies ksztalty ktore moge miec czy sama cos wymysli???
Najczęściej regulacja brwi jest wliczona w koszty całego zabiegu, sama regulacja nie będzie dużo kosztować, spekuluję że w okolicy 10-15 zł.

Cytat:
2.jestem 19 latka, prawie kazda ma problemy z krostami na twarzy, ja tez mam mam bardzo dziwne krosty tak z 7 ich jest miedzy oczami na poczatku nosa, sa duze, nie daja sie wycisnac, sa wypelnione plynem, czy kosmetyczka bedzie umiala je usunąć??i znowu pytam o koszty
Przy problemach z cerą może lepiej udać się do lekarza niż do kosmetyczki. Kosmetyczka oczywiście może pomóc w kuracji - jest wiele fajnych zabiegów, które mają regulować cerę, zmniejszać sebum, maski algowe itd - może też oczyścić mechanicznie cerę, ale to raczej z zaskórników - ropnych wyprysków nie powinna ruszać bo za duze tu ryzyko rozsiania infekcji. Zabieg oczyszczania kosztuje różnie w różnych miastach, zależy na jakich kosmetykach się go wykonuje, czy są jakieś dodatkowe rzeczy wliczone, maski, masaże. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Cytat:
3.czy moge cos zrobic zeby miec nawilzona twarz??nie chce codziennie rano smarowac sie kremami!!!czy jest ktos kto mi pomoze??szkoda ze nie ma miejsca w ktorym jest taka mila pani i zbada twoja skre, cialo a potem rozwiaze wszystkie problemy.....
Czasem w aptekach czy perfumeriach pojawiają się specjalnie przeszkolone konsultantki, które mają specjalną aparaturę, mierzą stopień nawilżenia cery itd. Możesz udać się do dobrej kosmetyczki lub lekarza dermatologa, powinni dokladnie obejrzeć Twoją skórę i doradzić sposób pielęgnacji, odpowiednie kosmetyki. Jeśli masz tłustą skórę, to jest ona naturalnie dobrze nawilżona i nie ma potrzeby stosowania kremów nawilżających non stop (ale rano powinno się nakladać na skórę jakiś preparat z filtrami ochronnymi). No chyba że przesuszyłaś skórę zbyt agresywną pielęgnacją - serie dla młodej skóry często są bardzo silne, żele do mycia mocno odtłuszczają, toniki zawierają alkohol, a matujące kremy jeszcze bardziej stymulują produkcję sebum. Nawilżać skórę oprócz kremów czy maseczek można (i trzeba) od wewnątrz - poprzez picie odpowiedniej ilości wody.

Możesz przejrzeć forum - było mnóstwo wątków na temat właściwej pielęgnacji cery skłonnej do trądziku, wyprysków.
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości