Jakie kolory? prosze pomozcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-11-24, 11:57   #1
WeronikaM
Przyczajenie

Jakie kolory? prosze pomozcie

Dziewczyny mam prosbe o pomoc w dobraniu cieni do mojej kreacji wieczorowej. Bede miala dluga ciemnobordowa suknie, przylegajaca do ciala, mam niebieskie oczy, jasna karnacje, ciemnobrazowe wlosy. Jakie cienie pasuja do takiego "zestawu"? A moze ktoras ma zdjecie z makijazem do takiej "urody". szukalam na forum, ale nie bardzo moglam odnalezc cos, co by mnie interesowalo. Prosze o pomoc...
WeronikaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-24, 13:53   #2
freyjka
Przyczajenie

Re: Jakie kolory? prosze pomozcie

Myślę, że odpowiednie byłyby ciemne fiolety lub zielenie np z odrobiną złota - fiolety też możesz rozjaśnić złotym lub jasnym beżem. Na pewno nie polecałabym brązów - zbyt brązowo - będziesz wyglądać blado i bezbarwnie. Na policzki róż w odcieniu jasnego ciepłego beżu, pomarańczu i w tym samym kolorze szminka lub błyszczyk. Możesz też dla urozmaicenia zastosować jakieś dodataki w kolorze ciepłej czerwieni - np delikatną chustkę na ramiona, którą później zdejmiesz.
freyjka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-24, 15:04   #3
Trish
Raczkowanie

Cześć
Załączam kilka fotek, które zdaje się spełniają kryteria Twoich poszukiwań
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mb_2.JPG (34,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ct_52.JPG (24,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg F4C5320_mp.jpg (58,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ep_3.JPG (35,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg du_4.JPG (12,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg abb_1.JPG (12,1 KB, 15 załadowań)
Trish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-24, 15:21   #4
Trish
Raczkowanie

A teraz komentarzyk
Najlepiej by było gdybyś Weroniko zamieściła swoje zdjęcie, jak również napisała coś więcej o kolorze sukienki (bordowy bordowemu nie równy , głównie chodzi o to czy kolor jest chłodny czy ciepły) i dodatkach (złote?, srebrne?, inne?). Z Twojego postu wnioskuję, że masz chłodny typ urody, tak?

Nie jestem wizażystką , ale wydaje mi się, że do bordowej sukienki najbardziej będzie pasował klasyczny makijaż w wersji:
1. mocno pomalowane usta (ale nie każdy może sobie na to pozwolić ) w kolorze wiśniowy, bordowym, bordowo -brązowym itp. i delikatnie wycieniowane oczka beżami,
lub
2. mocno pomalowane oczy w tonacji szaro-brązowej i delikatnie muśnięte usta (błyszczyk bezbarwny lub nadający delikatny kolor malinowy, wiśniowy).
Trish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 08:07   #5
WeronikaM
Przyczajenie

Dziekuje, Dziewczyny, za odpowiedzi i za fotki. Ta pierwsza bardzo mi sie podoba, choc pewnie nie odwaze sie na taki makijaz. Postaram sie wkleic swoja fotke, jak tylko zeskanuje. Zgadza sie, ze mam zimny typ urody. Sukienka bedzie w cieplym odcieniu bordo, takim troche brudnym. Nie wiem czy dodatki, ktore wybralam do niej sa najlepsze. Czarne kamyki oprawione w srebro - kolczyki, wisiorek i pierscionek. Myslalam tez o zlocie, ale te czarne kamyki sa takie eleganckie...
Stary 2003-11-25, 10:17   #6
mauricel
Raczkowanie

możesz jeszcze do bordowej sukni , zimnego typu urody i tych czarnych kamyków oprawionych w srebro zastosować przy niebieskich oczach zestawienie kolorów jak w glam'asia tzn. przy niebieskiej tęczówce oka i bordowej sukni wybrać czerń/szarosrebrzysty/czerwień , lub bez czerwieni Równie dobrze i bezpiecznie mozesz zaakcentować przede wszystkim oczy posługując się ciemnymi cieniami - czerń / grafit a to delikatnie zaakcentować pailletes glitter w odcieniu srebra/bordo które są widoczne i to bardzo subtelnie w wieczorowym oświetleniu i przebłyskują przez czerń dając subtelny , przyciągający oko efekt czerń / bordowe pailettes , czerń /srebrne pailettes .
Możesz postawić w wieczorowym makijażu jedynie na idealnie pomalowane usta w intensywnym kolorze ten tradycyjny i ponadczasowy ,, szyk paryski '' - ale jest to o tyle niewygodne że w zasadzie przez całą noc podczas jedzenia czy picia ten makijaż na pewno nie przetrwa całej nocy bez poprawek . Myslę że bezpieczniej będzie postawić na wyrazisty elegancki i zarazem fantazyjny makijaż oka
mauricel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-10, 15:09   #7
WeronikaM
Przyczajenie

do Mauricel - i nie tylko

Dziewczyny wybaczcie, prosze, moja ignorancje - co to jest pailletes glitter?
Stary 2003-12-10, 15:56   #8
mauricel
Raczkowanie

Re: do Mauricel - i nie tylko

paillettes/glitter dosłownie to będzie sproszkowany iskrzący pyłek ( to wygląda jak bardzo drobniutki brokat )- paillettes mają różne faktury w zeszłym roku sephora artists miała grubszy pyłek w tym roku są mniejsze ale nowe wydają mi się gorsze bo nie iskrzą się jak poprzednie i strasznie się osypują poprzednie trzymały się bardziej skóry .Ale jest mnóstwo kolorów i pełno odcieni paillettes modnego w tym sezonie złota he he
Zastosowanie : do zmieszania z balsamem do ciała , z błyszczykiem do ust , na włosy , policzki , ciało co kto sobie wybierze . Ja z chęcią używam ich do okolic oczu ale nakładam opuszkiem palca minalną ilość i to tylko pod łukiem brwiowym nigdy nie na powiece ponieważ są bardzo ostre i jak wpadną do oka to bardzo drażnią .

po ściągnięciu pierwszej warstwy ulotki u spodu słoiczka pailletess wyraźnie pisze avoid all contact with eyes koszt około 24 złoty .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P12216_sm.jpg (1,2 KB, 70 załadowań)
mauricel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 09:06   #9
WeronikaM
Przyczajenie

Re: do Mauricel - i nie tylko

Dzieki Mauricel Zatem wiem czego szukac
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości