Wr   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzta domowe - wiZOO > Weterynarz - dyskusje o chorobach

Notka

Weterynarz - dyskusje o chorobach Porady i dyskusje na temat chorb zwierzt domowych, porady i dyskusje na temat chorb naszych kotkw, pieskw, koni, chomikw, szczurw, krlikw, wi, fretek, winek morskich i innych zwierzt.

Odpowiedz

Narzdzia
Stary 2012-07-24, 11:46   #1
Natka_Pietruszki91
Wtajemniczenie

Wiadomoci: 2 056

Padaczka u psa :(

Witam Ostatnio mj pies dosta ataku padaczki Jest to bardzo mody (p roku) owczarek niemiecki. By u nas weterynarz i stwierdzi, e to padaczka i on nic nie moe zrobi. Czy to prawda?? Ja syszaam, e s na to leki. Bardzo mnie to martwi, bo ju si przywizaam do tego psa i nie mog patrze jak on cierpi. Bardzo si zmieni od momentu zachorowania. Cigle pi, nie reaguje na woanie i nie jest taki jaki by wczeniej Co zrobi, aby mu uly, aby cho troch powrci do dawnych zachowa??

11/2015
Natka_Pietruszki91 jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2012-07-24, 12:37   #2
esfira
Zakorzenienie

Wiadomoci: 7 003
Dot.: Padaczka u psa :(

bardzo mi przykro z powodu psa, moja rada to poszukaj innego lekarza. Padaczk moe powodowa wiele przyczyn, ktre naley wykluczy, zanim si postawi ostateczn diagnoz. By moe problemy twojego pieska wynikaj np. z zarobaczenia. Poza tym padaczk mona leczy, podaje si leki, ktre zmniejszaj czstotliwo napadw. Gowa do gry i nie poddawajcie si

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2012-07-24, 13:02   #3
Natka_Pietruszki91
Wtajemniczenie

Te to podejrzewa lekarz, ale on by cakiem niedawno odrobaczany wic to niemoliwe. Najprawdopodobniej jest to genetyczne niestety ;/

11/2015
Stary 2012-07-25, 06:51   #4
winogronek
Wtajemniczenie

Wiadomoci: 2 171
Wpisy w blogu: 1

Wyleczy z padaczki si nie da ale s leki na to , znam psy z t chorob ktre wietnie sobie radz, wszystko zaley od stopnia nasilenia choroby i jej przyczyny.
Moe zdarzy si te tak, e s to tylko drgawki niepadaczkowe.
Wszystko masz tu opisane http://www.vetopedia.pl/article69-1-Padaczka.html
Take reasumujc zmie weta

winogronek jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2012-07-25, 07:39   #5
Scottilion
Raczkowanie

Wiadomoci: 470

Miaam psa, ktry chorowa na epilepsj i, dopki nie wprowadzono intensywnego leczenia (bya bardzo duga przerwa midzy atakami) poza atakami zachowywa si zupenie normalnie - suczka bya energiczna, wesoa, miaa dobry apetyt. To dziwne, e Twj pies nagle tak bardzo si zmieni. Jeszcze dziwniejsze, e weterynarz go nie przebada! Przynajmniej badania krwi, kau (nie wszystkie robaki daj si wytuc podstawowymi rodkami na odrobaczanie), dokadne obejrzenie psa (oczy, reakcja na bodce). Faktem jest, e po pierwszym ataku najczciej nie wprowadza si leczenia na stae, bo zdarza si, e to pojedynczy atak w yciu psa, poza tym jak pisano wyej moe mie rne przyczyny, ktre naleaoby wykluczy.

Jeli okae si, e to padaczka to tak - jak najbardziej podaje si leki. S te leki (wlewki doodbytnicze) przerywajce atak.

Zdecydowanie id do dobrego weterynarza, ktry zajmie si psem.
Scottilion jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2012-07-25, 08:51   #6
Natka_Pietruszki91
Wtajemniczenie

Problem w tym, e mj pies mieszka na wsi i jest u nas tylko jeden weterynarz i to taki w sumie ,,od krw". On po objawach stwierdzi, e to padaczka, troch go podobno obejrza. Boj si go cign do miasta oddalonego o 30 km. Nie chc go stresowa. Moja matka te jest przeciwna leczeniu mojego psa wic pewnie to te zaleao od niej, e nie chce, aby lekarz przepisa mu leki. I to mnie wkurza, wiejska mentalno niektrych ludzi Jestem bezsilna, bo nadal jestem na utrzymaniu rodzicw i nie mam kasy na leczenie psa Chc tylko wiedzie czy dugo bdzie si mczy, bo w sumie wiem, e u mnie w domu nikt oprcz mnie mu nie pomoe.

11/2015
Stary 2012-07-25, 09:14   #7
Scottilion
Raczkowanie

To ja niestety nie wiem jak pomc
Chyba, e zaczniesz szuka mu domu. Pies wymaga leczenia, a na pewno diagnozowania, ale jest mody, moe jakby napisaa do jakich okolicznych fundacji...
Stary 2012-07-25, 10:29   #8
Natka_Pietruszki91
Wtajemniczenie

Raczej nikt go nie zechce,bo na pierwszy rzut oka wida, e co z nim nie tak. A ja nie z tych osb co wciskaj komu kota w worku. Porozmawiam jeszcze raz z matk. Moe uda mi si jako pomc albo narzeczony zafunduje mu leczenie. A co do fundacji to u nas takowych nie ma, bo zapada dziura niestety i nikt si losem chorych zwierzt nie przejmuje za bardzo. Mieszkam na Mazurach wic ju samo za siebie wszystko mwi.

11/2015
Stary 2012-07-25, 10:42   #9
Scottilion
Raczkowanie

To nie chodzi o to, eby komu wciska psa zatajajc jego chorob, tylko otwarcie opisa sytuacj - pies jest chory a Ty nie moesz go leczy.

Ale oczywicie najlepiej by byo, gdyby jednak zdecydowaa si na jego leczenie. Trzymam kciuki. Zawsze moesz znale prac i zwrci narzeczonemu pienidze.
Stary 2012-07-25, 13:55   #10
esfira
Zakorzenienie

Wiadomoci: 7 003

Cytat:
Napisane przez Natka_Pietruszki91 Poka wiadomo
Problem w tym, e mj pies mieszka na wsi i jest u nas tylko jeden weterynarz i to taki w sumie ,,od krw". On po objawach stwierdzi, e to padaczka, troch go podobno obejrza. Boj si go cign do miasta oddalonego o 30 km. Nie chc go stresowa. Moja matka te jest przeciwna leczeniu mojego psa wic pewnie to te zaleao od niej, e nie chce, aby lekarz przepisa mu leki. I to mnie wkurza, wiejska mentalno niektrych ludzi Jestem bezsilna, bo nadal jestem na utrzymaniu rodzicw i nie mam kasy na leczenie psa Chc tylko wiedzie czy dugo bdzie si mczy, bo w sumie wiem, e u mnie w domu nikt oprcz mnie mu nie pomoe.
no to wiele wyjania, przykro mi tak jak pisze Scotillion- napisz do fundaji, pomagajcych zwierzakom w potrzebie, e masz chorego psa, na leczenie i badanie ktrego nie masz rodkw, niech oni go wezm i lecz, moe potem kto tego psiaka zaadoptuje i bdzie mia z niego wiele radoci bez leczenia jego stan si moe nie poprawi

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2012-07-25, 15:56   #11
Natka_Pietruszki91
Wtajemniczenie

Dobra zaatwione mj kumpel ma w rodzinie weta. Zaatwi mi na dzi wizyt. Matka si zgodzia, e kupi te leki i bdzie ok Za adne skarby wiata go nie oddam, bo to byby dla niego stres wic ju ogarnam temat na szczcie

11/2015
Stary 2012-07-25, 16:12   #12
Scottilion
Raczkowanie

Zatem trzymamy mocno kciuki za psiaka!!
Stary 2012-07-25, 21:26   #13
marcjannak
Raczkowanie

Wiadomoci: 405

Dziwne. Piszesz, e pies jest senny?
Zazwyczaj przy padaczce idiopatycznej zwierz poza atakami nie ma adnych innych objaww. No, chyba, e ataki wystpuj bardzo czsto i jego senno wynika ze "zmczenia"
Szybkie mczenie si, senno... zanim zacznie mu si podawa leki przeciwdrgawkowe powinnicie zrobi badania krwi, przede wszystkim biochemiczne w kierunku niewydolnoci nerek i wtroby (plus stenie kwasw ciowych na czczo i po jedzeniu w celu wykluczenia zespolenia wrotno-obocznego) i elektrolity.
Co do tego, czy je zrobicie, to si nie wypowiem.
marcjannak jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2012-07-25, 21:58   #14
Natka_Pietruszki91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marcjannak Poka wiadomo
Dziwne. Piszesz, e pies jest senny?
Zazwyczaj przy padaczce idiopatycznej zwierz poza atakami nie ma adnych innych objaww. No, chyba, e ataki wystpuj bardzo czsto i jego senno wynika ze "zmczenia"
Szybkie mczenie si, senno... zanim zacznie mu si podawa leki przeciwdrgawkowe powinnicie zrobi badania krwi, przede wszystkim biochemiczne w kierunku niewydolnoci nerek i wtroby (plus stenie kwasw ciowych na czczo i po jedzeniu w celu wykluczenia zespolenia wrotno-obocznego) i elektrolity.
Co do tego, czy je zrobicie, to si nie wypowiem.
Wiem pewnie masz na myli, koleanko moj zaciankowo. Niestety, ale by specjalista u mojego pieska i pobra wszystko co trzeba wic si dokadnie okae od czego to wszystko i jak to leczy. Nie wiem czym si chciaa popisa, ale tym co bdzie badane i pod jakim ktem z tej krwi to zadecyduje weterynarz. Ja w to nie wnikam.Potwierdzi, e to padaczka. Dokadne wyniki bd niebawem. A ta senno tak dokadnie jest od tego, e si ataki go wyczerpuj.
Denerwuje mnie podejcie ludzi ,,z miasta" do ludzi ze wsi. Wcale nie jestemy gorsi! Dbamy o zwierzta, chyba bardziej ni mieszczuszki. Cay czas staram si zmieni oblicz wsi. I mimo, e robi 2 kierunki pozostaj wanie w zaciankowej wioseczce. Wbrew wszystkim opini.
Wywalczyam w kocu to, aby podj kroki w wyleczeniu mojego pieska.

11/2015
Stary 2012-07-26, 07:26   #15
Scottilion
Raczkowanie

Natko, nie denerwuj si, nie sdz eby Marcjanna miaa co zego na myli. Moim zdaniem napisaa bardzo rozsdnie, ja bym podsuna te kwestie weterynarzowi. To na prawd nie chodzi o podwaanie jego kompetencji, tylko upewnienie si czy na pewno wszystko zostao sprawdzone. Nie rozumiem Twojego oburzenia, ja te czsto konsultuj si z dwoma weterynarzami, czy pytam innych wacicieli psw, ktre s podobne do moich, lub ktre choroway/choruj na to co moje. Weterynarze rwnie ucz si na nowych przypadkach.
Stary 2012-07-26, 19:43   #16
marcjannak
Raczkowanie

Wiadomoci: 405

Nie wiem, co to znaczy "zaciankowo". Nigdy nie zdarzyo mi si dzieli ludzi na tych, ktrzy pochodz ze wsi i na tych, co z miasta. Natomiast niestety z racji tego, e mam takie a nie inne podejcie do zwierzt, dziel ludzi na tych, co si zwierztami opiekuj i na tych, ktrym to zwisa. Gdyby nie napisaa, e nie od Ciebie, ale od Twojej rodziny zaley, czy pies bdzie diagnozowany i leczony, i w sumie jednoznacznie SAMA napisaa, e Twoja mama nie naley raczej do osb przejmujcych si zbytnio zdrowiem psa, ja nie poruszaabym w ogle tego tematu.
Pisaa o psie z objawami padaczki, przy tym podaa objaw, ktry nie jest typowy dla samej padaczki. Zastanowio mnie to i zaniepokoio, dlatego zdecydowaam si napisa. A napisaam tylko z tego powodu, e troch, myl, znam temat, bo jestem lekarzem weterynarii i jakie-tam dowiadczenia z podobnymi przypadkami mam.
Nie zamierzaam Ci urazi. Tekst o podjciu leczenia wzi si li i wycznie z moich, niestety, niezbyt dobrych dowiadcze z niektrymi wacicielami zwierzt, ktrzy czasem, zdaje si, e traktuj zwierz jak rzecz, co mnie generalnie wpienia.
marcjannak jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2012-07-31, 09:16   #17
ekspres do kawy
Raczkowanie

Wiadomoci: 402

nasza sunia tez dostala pierwszego ataku padaczki w wieku pol roku. leczona byla latami, miala zmieniane leki, najlepiej reagowala na luminal (po nim ataki byly rzadko i slabe) Lekarz zdiagnozowal padaczke genetyczna.
W wieku 7 lat wysterylizowalismy ja i ataki ustapily calkowicie. Teraz zaluje, ze tak pozno podjelismy decyzje o zabiegu (sunka i tak nie mogla byc mama ze wzgledu na chorobe) Szkoda, ze zaden lekarz nie wiedzial, ze ataki moga ustapic calkowicie po zabiegu sterylizacji
Takze nie czekaj, czym predzej jedz z psem na kastracje, mam nadzieje , ze ataki ustapia.
Moja sunia ma teraz 9, 5 roku i ma sie swietnie, od czasu zabiegu nie miala ani jednego ataku
ekspres do kawy jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2012-08-18, 10:52   #18
keepsmil3
Rozeznanie

Wiadomoci: 593

No moja suczka te po sterylizacji czua sie o wiele lepiej i miaa chyba tylko jeden krtki atak.
keepsmil3 jest offline   Odpowiedz cytujc
Odpowiedz

Nowe wtki na forum Weterynarz - dyskusje o chorobach

Ten wtek obecnie przegldaj: 1 (0 uytkownikw i 1 goci)

Narzdzia

Zasady wysyania wiadomoci
Nie moesz zakada nowych wtkw
Nie moesz pisa odpowiedzi
Nie moesz dodawa zdj i plikw
Nie moesz edytowa swoich postw

BB code is Wczono
Emotikonki: Wczono
Kod [IMG]: Wczono
Kod HTML: Wyczono

Gorce linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.