Padaczka u psa :( - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż > Weterynarz - dyskusje o chorobach

Notka

Weterynarz - dyskusje o chorobach Porady i dyskusje na temat chorób zwierząt domowych, porady i dyskusje na temat chorób naszych kotków, piesków, koni, chomików, szczurów, królików, żółwi, fretek, świnek morskich i innych zwierząt.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-07-24, 11:46   #1
Natka_Pietruszki91
Zadomowienie

Padaczka u psa :(

Witam Ostatnio mój pies dostał ataku padaczki Jest to bardzo młody (pół roku) owczarek niemiecki. Był u nas weterynarz i stwierdził, że to padaczka i on nic nie może zrobić. Czy to prawda?? Ja słyszałam, że są na to leki. Bardzo mnie to martwi, bo już się przywiązałam do tego psa i nie mogę patrzeć jak on cierpi. Bardzo się zmienił od momentu zachorowania. Ciągle śpi, nie reaguje na wołanie i nie jest taki jaki był wcześniej Co zrobić, aby mu ulżyć, aby choć trochę powrócił do dawnych zachowań??
Natka_Pietruszki91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 12:37   #2
esfira
Mod-Świeżynka

Dot.: Padaczka u psa :(

bardzo mi przykro z powodu psa, moja rada to poszukaj innego lekarza. Padaczkę może powodować wiele przyczyn, które należy wykluczyć, zanim się postawi ostateczną diagnozę. Być może problemy twojego pieska wynikają np. z zarobaczenia. Poza tym padaczkę można leczyć, podaje się leki, które zmniejszają częstotliwość napadów. Głowa do góry i nie poddawajcie się
Stary 2012-07-24, 13:02   #3
Natka_Pietruszki91
Zadomowienie

Też to podejrzewał lekarz, ale on był całkiem niedawno odrobaczany więc to niemożliwe. Najprawdopodobniej jest to genetyczne niestety ;/
Natka_Pietruszki91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 06:51   #4
winogronek
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Wyleczyć z padaczki się nie da ale są leki na to , znam psy z tą chorobą które świetnie sobie radzą, wszystko zależy od stopnia nasilenia choroby i jej przyczyny.
Może zdarzyć się też tak, że są to tylko drgawki niepadaczkowe.
Wszystko masz tu opisane http://www.vetopedia.pl/article69-1-Padaczka.html
Także reasumując zmień weta
winogronek jest offline