porządny demakijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-27, 13:44   #1
ahgatta
Raczkowanie

porządny demakijaż

Dziewczyny potrzebuję pomocy bo chciałabym zakupić jakieś produkty do demakijażu ale nie mam pojęcia czego powinnam używać. Do tej pory używałam żelu biodermy, albo żelu planet spa avonu i nigdy nie zastanawialłam nad wpływem tych kosmetyków na moją cerę, wystarczyło mi,że dobrze zmywają makijaż. Teraz chciałabym znaleźć coś odpowiedniego do mojej skóry.
Nie mam trądziku (oprócz pojedyńczych, rzadko pojawiających się wyprysków), ale ostatnio zauważyłam, że moja skóra się tłuści, a raczej produkuje zbyt dużo sebum, gdyż po demakijażu mam uczucie ściągnięcia, natomiast w ciągu dnia pod makijażem czuję strasznie tłustą skórę i świecę się (nawet włosy ostatnio przetłuszczająmi się znacznie szybciej). Mam też problem z rozszerzonymi, zanieczyszczonymi porami.
najwygodniej używać mi żelu, ale przeczytałam, że lepiej żeby nie zawierał sodium laureth sulfate( co to właściwie jest i dlaczego lepiej żeby go nie było?), a planet spa właśnie coś takiego zawiera.
Zastanawiam się nad żelem Norel dermosystem 20 antystress( ale ja mam 27lat), lub może bioderma sensibio h2o, lub żelem effeclar lrp, a może lubexyl..?
Trochę poczytałam na temat demakijażu ale naprawdę nie wiem co dla mnie najlepsze.
Proszę pomóżcie
ahgatta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 15:54   #2
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1
Dot.: porządny demakijaż

wiesz, ja też zamierzam przestawic się na łagodny demakijaz, czyli bez tego składnika, o którym napisałaś - on jest odpowiedzialny za to, że te wszystkie myjące środki się pienią, ale jest silnym detergentem i może drażnić skórę i powodowac jej ściągnięcie.
na pewno rozjasniłaby ci w głowie lektura wątku o oczyszczaniu, w którym podane sa przykłady łagodnych preparatów na Biochemii Urody, tylko tam trzeba się zarejestrować. ale warto!
na pewno dobre są oba płyny micelarne, które podałaś, ten Norel tak samo, też np. Nivea krem do mycia suchej skóry, z Daxa z serii do cery wrażliwej, taki w seledynowej butelce i dużo innych jeszcze, ale wszystkich nie pamiętam:-(((
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 16:14   #3
nan
Wtajemniczenie

Lubexyl odradzam. Jest oparty na nadtlenku benzoilu i wysusza koszmarnie. Nie ma potrzeby używania środka na trądzik jeżeli go nie masz.
Rzeczywiście najistotniejsze jest zrezygnowanie z SLS - o ile pamiętam Norel go nie zawiera. Poza tym mogę Ci jeszcze polecić żele Eris z serii Pharmaceris (dla alergików i dla naczynkowców) i Toleriane LRP.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 23:00   #4
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Lubexyl kiedys przepisala mi dermatolog, okropne to jest i drogie z tego co pamietam.Strasznie sciaga skore, wysusza.Lagodne zele do buzi sa chyba z serii Nivea Young, teraz wyszedl nowy z blockiem z Morza Martwego wiec napewno dobrze oczysci buzie.Niestety nie wiem jak on wyglada od strony skladowej
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości