Mikrodermabrazja samemu? Czy to mozliwe ?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-09-25, 17:32   #31
dacn
Zakorzenienie

Dot.: Mikrodermabrazja samemu? Czy to mozliwe ??

Wiem jak jest w innych krajach, cóż sama prywatnie jak i zawodowo wysciubiam czasem nos ze swojego miasteczka. i wiem jak jest gdzie indziej. To ze w angielskiej opiece zdrowotnej jest chaos i brud nie znaczy ze tak jest na całym zachodzie, a to ze w polsce jest wielu dobrych specjalistów nie znaczy że cały system działa ok.

Robienie kwasów samemu, tylko dlatego ze WAŻNA I ZNANA wizażanka tak robi uważam za lekko niepoważne, ilość postów nie jest rownoznaczna z posadana wiedzą i umiejetnościami.

Cóż niektóre zabiegi powinna wykonywać osoba przeszkolona, i nie znieniaj przesłania posta na" głupi bo nie chodzi do kosmetyczki", bez kosmetyczki mozna też mieć piekna cerę i zyc sobie spokojnie, jak mnie nie stać, a nie stać na kosmetyczke to po prostu tam nie idę i nie wykonuje sobie zabiegu sama.

BTW nie życzę źle, ale sama napisałaś, że wykonujesz mikro od jesieni, czyli od bardzo niedawna, jak zniszczyłąś sobie skórę lub bedziesz proces systematycznie powtarzać to nie wiadomo czy zaoszczedzonej kasy nie wydasz na leczenie u dermatologa.
dacn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 18:26   #32
Fuxia83
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Wiem jak jest w innych krajach, cóż sama prywatnie jak i zawodowo wysciubiam czasem nos ze swojego miasteczka. i wiem jak jest gdzie indziej. To ze w angielskiej opiece zdrowotnej jest chaos i brud nie znaczy ze tak jest na całym zachodzie, a to ze w polsce jest wielu dobrych specjalistów nie znaczy że cały system działa ok.

Robienie kwasów samemu, tylko dlatego ze WAŻNA I ZNANA wizażanka tak robi uważam za lekko niepoważne, ilość postów nie jest rownoznaczna z posadana wiedzą i umiejetnościami.

Cóż niektóre zabiegi powinna wykonywać osoba przeszkolona, i nie znieniaj przesłania posta na" głupi bo nie chodzi do kosmetyczki", bez kosmetyczki mozna też mieć piekna cerę i zyc sobie spokojnie, jak mnie nie stać, a nie stać na kosmetyczke to po prostu tam nie idę i nie wykonuje sobie zabiegu sama.

BTW nie życzę źle, ale sama napisałaś, że wykonujesz mikro od jesieni, czyli od bardzo niedawna, jak zniszczyłąś sobie skórę lub bedziesz proces systematycznie powtarzać to nie wiadomo czy zaoszczedzonej kasy nie wydasz na leczenie u dermatologa.

Nie napisalam ze robie to od jesieni, wlasciwie to od kwietnia zeszlego roku. Wiele sie na mojej twarzy zmienilo od tego czasu i uwazam ze na lepsze, pory sa mniej widoczne aczkolwiek jak pisalam wczesniej brakuje mi jeszcze do idealu sporo.

Pisalam o polskich prywatnych przychodniach i zakladach kosmetycznych i o tych samych w Anglii. Bo jesli chodzi o darmowa opieke w Anglii to jest ona, odwazylabym sie napisac jakies 20 lat jak niewiecej za polska!!! A w angielskich gabinetach kosmetycznych tez nie dba sie o czystosc tak jak w polskich, dlatego wole korzystac z polskich jak jestem na urlopie.

Poza tym sa zabiegi ktore mozna robic samemu i takie ktore robi specjalista - i swojego zdania nie zmienie.

Chcialabym tylko podkreslic ze jest spora roznica pomiedzy zabiegiem ktory wykonuje specjalista a ktory robi sie samemu!!! Specjalista moze sobie po prostu pozwolic na wykonanie mocniejszego zabiegu - czyli moze zluscic skore glebiej niz amator - i o tym caly czas tu pisze. Mozecie spac spokojnie, nie obdzieram sie ze skory kwasami czy mikrodermabrazja, robie delikatne zabiegi ktorym daleko do tego na co pozwolilabym kosmetyczce!!!!

Cytologia - raz w roku

USG ginekologiczne - co 3 lata
Fuxia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 21:51   #33
carmen_88
Raczkowanie

DACN zgadzam sie z Toba.. ja w ogole nie moge pomiescic w swojej malej glowce jak mozna robic cos, co jest na blogu u jakiejs dziewczyny! naprawde zlapalam sie za glowe..ok, czyli jak ta dziewczyna wlozy sobie palca do ognia i tyle osob bedzie ja ogladalo i nasladowalo to inni tez? conajmniej mnie to przeraza!! i to jest wlasnie brak wlasnego myslenia. to ze sa glupcy na tym swiecie to czy nalezy ich nasladowac?
zawsze wydawalo mi sie,ze nalezy nasladowac tych madrych, inteligentnych..
obrazac nikogo personalnie nie chcialam,jak ktos sie poczul urazony to przepraszam bardzo, ale glupota jest robienie czegos co wykonywane jest przez wykwalifikowanych ludzi-lekarzy czy kosmetologow. owszem, o ile mikro az tak mnie nie zbulwersowala, mimo ze tez powinna byc wykonywana w salonach..to kwasy?! OMG.. na to mi naprawde brak slow..
carmen_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 22:38   #34
Fuxia83
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
DACN zgadzam sie z Toba.. ja w ogole nie moge pomiescic w swojej malej glowce jak mozna robic cos, co jest na blogu u jakiejs dziewczyny! naprawde zlapalam sie za glowe..ok, czyli jak ta dziewczyna wlozy sobie palca do ognia i tyle osob bedzie ja ogladalo i nasladowalo to inni tez? conajmniej mnie to przeraza!! i to jest wlasnie brak wlasnego myslenia. to ze sa glupcy na tym swiecie to czy nalezy ich nasladowac?
zawsze wydawalo mi sie,ze nalezy nasladowac tych madrych, inteligentnych..
obrazac nikogo personalnie nie chcialam,jak ktos sie poczul urazony to przepraszam bardzo, ale glupota jest robienie czegos co wykonywane jest przez wykwalifikowanych ludzi-lekarzy czy kosmetologow. owszem, o ile mikro az tak mnie nie zbulwersowala, mimo ze tez powinna byc wykonywana w salonach..to kwasy?! OMG.. na to mi naprawde brak slow..
Sadzac po twojej wypowiedzi to akurat nie brak ci slow ...
No ale kazda z nas ma swoje zdanie wiec zostawmy to juz.
Skoro jestes kosmetyczka i pracujesz w salonie to z pewnoscia bedziesz wiedziala cos o mezoterapii iglowej. Moglabys mi napisac czy rzeczywiscie wygladza zmarszczki (chodzi mi o te pod oczami, mimiczne) przez ile miesiecy utrzymuje sie efekt i czy poprawia kondycje skory czy tylko dziala krotkoterminowo.

Chcialabym zrobic kilka zabiegow ... oczywiscie u kosmetyczki ... tylko nie wiem czy warto, czy lepiej zainwestowac w jakis inny zabieg

Cytologia - raz w roku

Stary 2012-09-26, 01:24   #35
carmen_88
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Sadzac po twojej wypowiedzi to akurat nie brak ci slow ...
No ale kazda z nas ma swoje zdanie wiec zostawmy to juz.
Skoro jestes kosmetyczka i pracujesz w salonie to z pewnoscia bedziesz wiedziala cos o mezoterapii iglowej. Moglabys mi napisac czy rzeczywiscie wygladza zmarszczki (chodzi mi o te pod oczami, mimiczne) przez ile miesiecy utrzymuje sie efekt i czy poprawia kondycje skory czy tylko dziala krotkoterminowo.

Chcialabym zrobic kilka zabiegow ... oczywiscie u kosmetyczki ... tylko nie wiem czy warto, czy lepiej zainwestowac w jakis inny zabieg

po prostu wypowiadam sie z punktu widzenia osoby pracujacej w zawodzie,ktora duzo widziala.. i przestrzegam,zebys sobie krzywdy nie zrobila.. bo uwierz, ale kwasami moze Ci zmasakrowac czasem kosmetyczka a co dopiero Ty sama,bez przeszkolenia, wiedzy.. co do martwicy, jesli zrobi sie martwica (czego nie widac na zewnatrz, wyglad Twojej skory z zewnatrz sie praktycznie nie zmieni, natomiast wewnatrz.. to bedzie takie spustoszenie,ze zaden zabieg czy kremy pozniej juz nie zadzialaja na nia..) jak tylko znajde odpowiednie moje notatki ze szkoly chetnie zeskanuje i przesle. Nie zamierzalam sie klocic ani obrazac ale wydaje mi sie,ze skoro posiadam jakas wiedze to nalezy sie nia podzielic,zeby ktos sobie krzywdy nie zrobil.
nie bede tu udzielac Ci odpowiedzi zeby ktos sie nie przyczepial,ze dyskusja schodzi w inne rejony wysle Ci prywatna odpowiedz
Stary 2012-09-26, 18:20   #36
Fuxia83
Zadomowienie

Cytat:
po prostu wypowiadam sie z punktu widzenia osoby pracujacej w zawodzie,ktora duzo widziala.. i przestrzegam,zebys sobie krzywdy nie zrobila.. bo uwierz, ale kwasami moze Ci zmasakrowac czasem kosmetyczka a co dopiero Ty sama,bez przeszkolenia, wiedzy.. co do martwicy, jesli zrobi sie martwica (czego nie widac na zewnatrz, wyglad Twojej skory z zewnatrz sie praktycznie nie zmieni, natomiast wewnatrz.. to bedzie takie spustoszenie,ze zaden zabieg czy kremy pozniej juz nie zadzialaja na nia..) jak tylko znajde odpowiednie moje notatki ze szkoly chetnie zeskanuje i przesle. Nie zamierzalam sie klocic ani obrazac ale wydaje mi sie,ze skoro posiadam jakas wiedze to nalezy sie nia podzielic,zeby ktos sobie krzywdy nie zrobil.
nie bede tu udzielac Ci odpowiedzi zeby ktos sie nie przyczepial,ze dyskusja schodzi w inne rejony wysle Ci prywatna odpowiedz

Hmmm ... na pewno masz racje. Ja nigdy nic nie slyszalam o martwicy. Ale wiem ze dlugotrwale uzywanie niektorych kosmetykow moze dac rezultat dopiero po kilku latach negatywny oczywiscie.

Dzieki za przestroge

Cytologia - raz w roku

Stary 2012-09-28, 14:25   #37
subiektywna Vera
Rozeznanie

Cytat:
Ja sama chętnie bym o tym poczytała, aby się czegoś o tym więcej dowiedzieć
Stary 2012-10-02, 13:41   #38
monsaw2336
Przyczajenie

Cytat:
oo tak, mozna zrobic sobie samemu jak chociaz raz kosmetyczka nam robila hahaha dawno sie tak nie usmialam.. rzeczywiscie, po co dawac lekarzowi czy kosmetyczce - ludziom wyedukowanym, przeszkolonym w tym kierunku jak mozna sobie samemu zrobic, bo cos tam sie podgladnelo w salonie..
padlam..

Pani Carmen
Czytam te wypowiedzi od dłuższego czasu i muszę Ci powiedzieć , że jak na osobę , która profesjonalnie zajmuje się sprzętem na co dzień masz mało taktyki, kultury i zachamowania w słowach tym bardziej , że rozmawiasz z potencjalnymi klientami. Dla mnie możesz robic i w zwykłym szarym zakładzie kosmetycznym o , którym nikt nie słyszał- ważne by traktować drugą osobę i szanować jej zdanie. To , że posiadasz większą więdzę od przeciętnego Polaka na ten temat, bo to Twój zawód to nie oznacza, że masz tutaj śmiać się z innych na forum, którzy starają się w jaki kolwiek sposób zaoszczędzić.Nie pochwalam tego, ponieważ rzeczywiście można sobię krzywkę zrobić , ale można to powiedzieć w kulturalny sposób. Wyobraź sobię, że też jestem kosmetologiem i wiesz co to jest :Kodeksy etyczne kosmetologów: na czym polega zasada kompetencji ? i Co nazywamy etyką zawodową ? Bo jeżeli nie wiesz to jesteś mniej więcej na tym samym poziomie wiedzy osób , które w przeciwieństwie do Ciebie starają sobie pomóc i na każdy sposób próbują zaczerpnąć wiedzy na ten temat. Poczytaj sobie również o etyce zawodowej coś na temat kulury, napewno Ci nie zaszkodzi.
Pozdrawiam

P.S. Jest mi wstyd za koleżankę po fachu
monsaw2336 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 23:11   #39
carmen_88
Raczkowanie

[QUOTE=monsaw2336;36869427]Pani Carmen
Czytam te wypowiedzi od dłuższego czasu i muszę Ci powiedzieć , że jak na osobę , która profesjonalnie zajmuje się sprzętem na co dzień masz mało taktyki, kultury i zachamowania w słowach tym bardziej , że rozmawiasz z potencjalnymi klientami. Dla mnie możesz robic i w zwykłym szarym zakładzie kosmetycznym o , którym nikt nie słyszał- ważne by traktować drugą osobę i szanować jej zdanie. To , że posiadasz większą więdzę od przeciętnego Polaka na ten temat, bo to Twój zawód to nie oznacza, że masz tutaj śmiać się z innych na forum, którzy starają się w jaki kolwiek sposób zaoszczędzić.Nie pochwalam tego, ponieważ rzeczywiście można sobię krzywkę zrobić , ale można to powiedzieć w kulturalny sposób. Wyobraź sobię, że też jestem kosmetologiem i wiesz co to jest :Kodeksy etyczne kosmetologów: na czym polega zasada kompetencji ? i Co nazywamy etyką zawodową ? Bo jeżeli nie wiesz to jesteś mniej więcej na tym samym poziomie wiedzy osób , które w przeciwieństwie do Ciebie starają sobie pomóc i na każdy sposób próbują zaczerpnąć wiedzy na ten temat. Poczytaj sobie również o etyce zawodowej coś na temat kulury, napewno Ci nie zaszkodzi.
Pozdrawiam

P.S. Jest mi wstyd za koleżankę po fachu

Po 1. nie jestem Twoja kolezanka.
Po 2. chyba jednak Ty niewiele wiesz o czym mowi etyka zawodowa..
Po 3. wybacz ale nie bede glaskac kogos po glowie widzac ze zle robi, badz robi sobie krzywde. Wole zeby kogos zbulwersowalo co mowie, ale wjakims stopniu zmobilizuje to do przemyslen i zastanowienia sie. I owszem zdaje sobie sprawe, ze ludzie chca zaoszczedzic.. Ale w pewnych dziedzinach to jest glupota. Nie mam zwyczaju nie nazywac rzeczy po imieniu. Bo robienie kwasow na wlasna reke bez przeszkolenia to jest glupota.
po 4. przykre,ze jestes tak marnym kosmetologiem (czy aby na pewno kosmetologiem?) ze jedyne o czym mozesz napisac w tym temacie to komentowac moje wpisy, zamiast z fachowego punktu widzenia cos napisac, doradzic.:
)
po 5. osobiscie wolalabym isc do kosmetyczki ktora ma rozlegla wiedze, potrafi mnie skrytykowac, sklonic do myslenia niz do takiej ktora potrafi tylko mowic o etyce a wielkie NIC wie o naprawde istotnych rzeczach. Moja lekarka estetyczna, to osoba szorstka w obyciu, nieprzyjemna czasem,potrafi mnie niezle skrytykowac i opieprzyc ale jest genialnym lekarzem, profesjonalista w kazdym calu wiec absolutnie mi to nie przeszkadza.

Stary 2012-10-11, 11:20   #40
subiektywna Vera
Rozeznanie

Cytat:
Po 1. nie jestem Twoja kolezanka.
Po 2. chyba jednak Ty niewiele wiesz o czym mowi etyka zawodowa..
Po 3. wybacz ale nie bede glaskac kogos po glowie widzac ze zle robi, badz robi sobie krzywde. Wole zeby kogos zbulwersowalo co mowie, ale wjakims stopniu zmobilizuje to do przemyslen i zastanowienia sie. I owszem zdaje sobie sprawe, ze ludzie chca zaoszczedzic.. Ale w pewnych dziedzinach to jest glupota. Nie mam zwyczaju nie nazywac rzeczy po imieniu. Bo robienie kwasow na wlasna reke bez przeszkolenia to jest glupota.
po 4. przykre,ze jestes tak marnym kosmetologiem (czy aby na pewno kosmetologiem?) ze jedyne o czym mozesz napisac w tym temacie to komentowac moje wpisy, zamiast z fachowego punktu widzenia cos napisac, doradzic.:[/COLOR])
po 5. osobiscie wolalabym isc do kosmetyczki ktora ma rozlegla wiedze, potrafi mnie skrytykowac, sklonic do myslenia niz do takiej ktora potrafi tylko mowic o etyce a wielkie NIC wie o naprawde istotnych rzeczach. Moja lekarka estetyczna, to osoba szorstka w obyciu, nieprzyjemna czasem,potrafi mnie niezle skrytykowac i opieprzyc ale jest genialnym lekarzem, profesjonalista w kazdym calu wiec absolutnie mi to nie przeszkadza.
Stary 2013-02-19, 15:53   #41
wdarek
Przyczajenie

Po przeczytaniu tego wątku od początku do końca mam mieszanie uczucia...
carmen_88 jako specjalistka nie napisałaś nic konkretnego jedyne co zapamiętałem z twoich wypowiedzi to to, że lepiej iść do kosmetyczki bo i tak samemu nic sie nie zdziała a nawet lepiej bo zaszkodzi heh
Ktoś założył ten watek bo chciałby dowiedzieć sie czegoś sensownego a nie najazd i szyderstwa
Znam kilka osób, które maja urządzenia do mikrodermabrazji domowej min. moja matka (2 lata temu dała okolo 1200zl) i nigdy nic sie jej nie stało. Zabieg wykonywała zawsze ostrożnie i na najmniejszym ciśnieniu. Wcześniej właśnie była na serii u kosmetyczki ale doszła do wniosku, ze nie ma czasu na latanie po salonach i będzie robić to sama. Urządzenie zwróciło sie po roku.
Jest jedna bardzo ważna reguła!!
Jeżeli robi się to samemu lepiej rozłożyć to na więcej zabiegów o słabszym efekcie co przekłada sie na mniejsze prawdopodobieństwo ryzyka. Powinno stosować sie tez specjalne kremy pobudzające skóre do regeneracji.
Sam pare ładnych lat męczyłem sie z trądzikiem. Zabiegi te w pewnym stopniu pozwoliły mi pozbyć sie blizn i dziur, które czasem wprawiały mnie w kompleksy.

P.S na ten watek trafiłem ponieważ matka porosiła mnie o kupno jakis młotków ciepło zimno i głowic ultradźwiękowych
wdarek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 08:16   #42
malgorzatazaj
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
Ja bym jednak odradzała samodzielne kupowania sprzętu do wykonywania mikrodermabrazji. Otóż dlaczego?
Również miałam wykonywane zabiegi mikrodermabrazji w salonach kosmetycznych. Oczywiście w salonach są teoretycznie dobrze wykwalifikowane osoby do wykonywania tego typu zabiegów i co? Co trzecia kosmetyczka wykonywała zabieg zbyt agresywnie co skutkowało dużym podrażnieniem twarzy itp. Jaki z tego wniosek? Że nawet osoba wykwalifikowana nie zawsze zrobi to tak jak trzeba, a nie mówiąc już o tym jakby dać taki sprzęt w ręce osobie, która nigdy tego nie robiła sama.

Zdecydowanie odradzałabym takie zabawy samemu, a na początek spróbowałabym z mikrodermabrazją wykonaną kosmetykami tak jak radzi amy29. Również słyszałam wiele dobrego o zestawie Mary Kay, ale jest on stosunkowo drogi. Dlatego warto byłoby spojrzeć na kosmetyk, który bije rekordy popularnosci na KWC - mikrodermabrazja z serii Ziaja Pro. O ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...rmabrazja.html
Teraz firma Ziaja wychodzi bardziej do klienta i serię pro można kupić w stacjonarnych sklepach "Ziaja dla Ciebie" w większych miastach i nie trzeba się męczyć z kupnem na allegro. Tu masz spis sklepów gdzie go dostaniesz od ręki: http://www.ziaja.com/page/kontakt/gd...la_ciebie.html
potwierdzam i dopisuje Sam zabieg mirkro nie jest ciezki i trudny ale chyba żadna z was nie pomyślała o dezynfekcji??? głowice trzeba sterylizować w autoklawie a chyba żadna z was nie ma w domu prawda? i to jest najgorsze zło!!!!jak można o tym nie myslaec?pewnie mnie zbesztacie za to ale taka jest prawda!!!

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

a dlaczego tak wazna jest dezyfekcja sprzętu? może poczytajcie... ja sama ma sprzet w domu ale mam tez i autoklaw jestem po studiach kosmatycznych i wiem czym to smerdzi jeśli nikomu się nic nie stało to dobrze. gratuluje postępów i pomysłowości sama szukam oszczednosci . ale już osoba majaca dużo SYWKÓW tak po polskiemu jak może to roznoscic bakterie dalej przy następnym zabiegu? o tym pomyślcie . nikogo nie oskarżam i nie naśmiewam się daje tylko ten jeden powód do myslenia bo jest się nad czym zastanowić !! może macie inne zdanie na ten temat. ale jak byscie się czuły idąc do fryzjera i kosmetyczni z poczuciem ze nazedzia nie sa zdezynfekowane?
malgorzatazaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 11:42   #43
bieniahe
Raczkowanie

Witam, od tego czasu co założyłam wątek jestem już na studiach kosmetycznych, sama nie odważyłam się robić mikro, po prostu podjęłam dodatkową pracę i chodzę na zabiegi do dość taniej kosmetyczki. Sama stosuję korund mikrodermabrazja i kwas o stężeniu 25% który praktycznie w ogóle nie działa no ale.. Jeśli chodzi o autoklaw z tego co mi wiadomo nie jest on wymagany nawet w salonach kosmetycznych, można zdezynfekować po prostu specjalnymi środkami do tego przeznaczonymi, bo i tak zabieg stosujemy tylko na sobie a nie na innych osobach. Tak więc w przyszłości zakładam swój zakład i sadzę, że sama nie będę musiała wykonywać sobie takowego zabiegu, ale zgodzę się z tym, że samemu można wykonać, obserwując swoją skórę i robiąc na niskich parametrach, biorąc pod uwagę to, że kosmetyczka co 5 sekund pyta 'piecze'? i dostosowuje długość zabiegu oraz parametry do naszych odczuć wewnętrznych, które same najlepiej czujemy. Każda kosmetyczka oczywiście odradzi zabiegi samemu, bo co jeśli każda z nas będzie wykonywała je samodzielnie ? Nic nie zarobią.. i tak patrząc na ceny mikro bardzo się zmniejszyły 3 lata temu jakieś 150 ja chodzę aktualnie za 50 zł ... tak więc jeśli chodzi o moje zdanie, bo trochę już się dowiedziałam na ten temat jeśli ktoś ma pieniądze, może chodzić, biorąc pod uwagę to, że w Polsce są małe zarobki i mało kogo stać na cotygodniowe zabiegi aby były efekty, a osoby, które mają problem z bliznami potrądzikowymi mają zniszczoną psychikę i są zdesperowane do tego aby zrobić coś silnego na własną rękę... wiem z własnej autopsji. Zdrowy rozsądek to podstawa moim zdaniem i tak najlepiej wykonać zabiegi laserem jeśli chodzi o blizny. Odżałować uzbierać, bądź wyjechać gdzieś za granicę i zrobić laser niż przez całe życie wydawać na miro (jeśli chodzi o blizny) a jeśli ktoś chce samemu wykonywać mikro myślę, że najpierw trzeba przestudiować ten temat dogłębnie.. Jeśli chodzi o kwasy to jest większe ryzyko, samemu tylko niskie stężenia (25) ale o kwasach tutaj raczej nie myślałam, zakładając ten wątek. Każdy ma swój rozum i bierze odpowiedzialność za zabieg wykonywany samemu.

Edytowane przez bieniahe
Czas edycji: 2013-12-19 o 11:50
bieniahe jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości