Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 07:52   #1
aneczka_178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13
Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Witam. Jestem pierwszy raz na forum, więc proszę o wyrozumiałość . W czerwcu zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Wziełam tylko 1 opakowanie, ponieważ zależało mi jedynie na przesunięciu okresu - w przeciwnym razie dostałabym okres na sam wyjazd wakacyjny . Brałam je 2 tygodnie (od pierwszego dnia miesiączki): pierwszy tydzień po 2 tabletki, drugi tydzień po 1 tabletce (tak zalecił lekarz). Po odstawieniu, wiadomo, wystąpiło 5-dniowe krwawienie - wyczytałam, że to "krwawienie z odstawienia", a nie normalna miesiączka. Dziś mija 30 dzień od tamtego krwawienia. Miesiączki zawsze miałam regularnie, co 28 dni, dlatego przyznam trochę się zmartwiłam. Co jest nie tak z moim organizmem? Czy to normalne, że okres się spóźnia? Czy coś się dzieje i trzeba iść do ginekologa? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję
aneczka_178 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 08:23   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 019
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Zrobiłaś IDIOTYCZNIE biorąc to jedno opakowanie. Teraz miej pretensje sama do siebie, że rozpieprzyła Ci się gospodarka hormonalna.

JP, poziom Twojej wiedzy wprost zwala z nóg. Czy Ty w ogóle wiesz co zrobiłaś? Żeby nie wiedzieć jak poważną ingerencją w organizm jest branie hormonów?

Lekarz Ci tu nie pomoże, bo taki chaos musi się sam uspokoić. Kobiety czasami po odstawieniu antyków nie mają miesiączki nawet 2-3 miesiące. Ale Ty wybrałaś nawet niecałe opakowanie, nie spodziewaj się, że Ci miesiączka znów wróci do regularności!

Jeśli przez kolejny miesiąc-dwa nie będzie okresu, idź do lekarza. Na chwilę obecną nie jest to nic nienormalnego - sam żeś sobie winna.
Lia89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:25   #3
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Z tamtąd
Wiadomości: 1 049
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Aneczka, poczytaj sobie ulotkę od tych leków. Antyki to nie cukierki.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał [Behemot] – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

niut80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:27   #4
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Zrobiłaś IDIOTYCZNIE biorąc to jedno opakowanie. Teraz miej pretensje sama do siebie, że rozpieprzyła Ci się gospodarka hormonalna.

JP, poziom Twojej wiedzy wprost zwala z nóg. Czy Ty w ogóle wiesz co zrobiłaś? Żeby nie wiedzieć jak poważną ingerencją w organizm jest branie hormonów?

Lekarz Ci tu nie pomoże, bo taki chaos musi się sam uspokoić. Kobiety czasami po odstawieniu antyków nie mają miesiączki nawet 2-3 miesiące. Ale Ty wybrałaś nawet niecałe opakowanie, nie spodziewaj się, że Ci miesiączka znów wróci do regularności!

Jeśli przez kolejny miesiąc-dwa nie będzie okresu, idź do lekarza. Na chwilę obecną nie jest to nic nienormalnego - sam żeś sobie winna.
Popieram koleżankę.
OoDestinyoO jest offline   Odpowiedz cytując