Cera naczynkowa z zaskórnikami, pyt. do Pani Beaty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-07-30, 18:34   #1
Bonney
Przyczajenie

Cera naczynkowa z zaskórnikami, pyt. do Pani Beaty

Witam,

posiadam cerę mieszaną naczynkową. Mam 17 lat. Skóra na policzkach jest sucha, z delikatnym rumieniem. Strefa T tłusta, łatwo się poci, pełna zaskórników. Cały nos mam w wągrach. Skrzydełka nosa oraz wejścia do dziurek są pełne popękanych naczynek, są również czerwone. Kompletnie nie wiem co stosować by zaskórniki były mniej widoczne jak i naczynka. Myślałam o laserowym zamykaniu naczynek jak i usuwaniu wągrów, ale opinie są różne na ten temat. Póki co jedyne co używam w mojej pielęgnacji jest to żel do mycia twarzy La Roche Possay Effaclar oraz krem z tej samej serii Effaclar Duo. Od czasu do czasu peeling, a dokładnie żel ze szczoteczką myjącą z Garniera. Na naczynka, zaczerwienienia mam krem Iwostin Cappilin bodajże, ale używam go rzadko gdyż twarz po nim strasznie mi się pociła. Kompletnie nie wiem co mam robić.
Bonney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 19:15   #2
subiektywna Vera
Rozeznanie

Dot.: Cera naczynkowa z zaskórnikami, pyt. do Pani Beaty

Cytat:
Napisane przez Bonney Pokaż wiadomość
Witam,

posiadam cerę mieszaną naczynkową. Mam 17 lat. Skóra na policzkach jest sucha, z delikatnym rumieniem. Strefa T tłusta, łatwo się poci, pełna zaskórników. Cały nos mam w wągrach. Skrzydełka nosa oraz wejścia do dziurek są pełne popękanych naczynek, są również czerwone. Kompletnie nie wiem co stosować by zaskórniki były mniej widoczne jak i naczynka. Myślałam o laserowym zamykaniu naczynek jak i usuwaniu wągrów, ale opinie są różne na ten temat. Póki co jedyne co używam w mojej pielęgnacji jest to żel do mycia twarzy La Roche Possay Effaclar oraz krem z tej samej serii Effaclar Duo. Od czasu do czasu peeling, a dokładnie żel ze szczoteczką myjącą z Garniera. Na naczynka, zaczerwienienia mam krem Iwostin Cappilin bodajże, ale używam go rzadko gdyż twarz po nim strasznie mi się pociła. Kompletnie nie wiem co mam robić.
Ja borykam się z tym samym problemem co Ty. Też mam skórę mieszaną i jednocześnie naczynkową. Piszesz, że stosuje Effaclar - nie jest dla Ciebie zbyt mocno wysuszający? Jeśli czujesz, że tak to powinnaś go odstawić, bo przesuszenie nie służy naczynkom.

Cera naczynkowa nie znosi peelingów mechanicznych, czyli tych z drobinkami. Dla takich cer dedykowane są enzymatyczne i całe szczęście są w sprzedaży peelingi enzymatyczne do cer mieszanych i tłustych - sięgnij po któryś z nich i stosuj 2-3 razy w tygodniu.

Żel z Garniera zastąp delikatniejszym żelem do mycia twarzy, np. oczyszczającym ogórkowym z marki AA Eco. Ten żel zawiera jedynie naturalne składniki i nie będzie wysuszał, podrażniał ani uczulał Twojej buzi. Będzie dla niej delikatny, bo mimo cery z wypryskami należy traktować ją delikatnie.

Przy cerze naczynkowej unikaj maseczek rozgrzewających, ponieważ potęgują tylko rumień i powodują dalsze pęknięcia. Unikaj też saun i łaźni.

Krem do twarzy wybieraj delikatnie matujący, tak aby nie działał intensywnie i koniecznie z filtrami, min. 10 SPF. Kremy bez filtrów nie chronią twojej buzi przed słońcem, który również potęguje pękanie naczynek.

Recepty na zaskórniki na nosie jednoznacznej nie ma. Ja zazwyczaj po kąpieli, gdy mam oczyszczoną cerę owijam palce w chusteczkę higieniczną i delikatnie oczyszczam swój nos. Na koniec aplikuję tonik.

I nie zapominaj o wieczornym demakijażu twarzy! Inaczej buzia nie ma nocą jak oddychać i pojawiają się nowe niespodzianki w postaci zaskórników.

Jeżeli chcesz (albo Twój budżet na to pozwala) zaopatrz się w delikatny krem nawilżający na noc.
Stary 2012-07-30, 20:12   #3
Azime
Raczkowanie

Polecam maskę i krem nadzień/noc Bielenda z serii cera naczynkowa "kasztan"
Azime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 17:05   #4
Bonney
Przyczajenie

Jak będę w Polsce wypróbuję Bielendę.

La Roche Possay na szczęście nie wysusza mi skóry, jest świetny dla mnie. Zrezygnuję jednak z Garniera, po nim czuję się fatalnie, strasznie uczucie ściągniętej twarzy. Szukałam po prostu czegoś skutecznego na wągry, a szczoteczka wydawała mi się zbawienna, no ale postaram się znaleźć odpowiedni peeling enzymatyczny eliminujący zaskórniki. Póki co do demakijażu stosuję zwykłe chusteczki nawilżające, uważam, że są dobre.

A co myślicie o zamykaniu naczynek oraz usuwaniu zaskórników?
Bonney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 20:14   #5
subiektywna Vera
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Bonney Pokaż wiadomość
Jak będę w Polsce wypróbuję Bielendę.

La Roche Possay na szczęście nie wysusza mi skóry, jest świetny dla mnie. Zrezygnuję jednak z Garniera, po nim czuję się fatalnie, strasznie uczucie ściągniętej twarzy. Szukałam po prostu czegoś skutecznego na wągry, a szczoteczka wydawała mi się zbawienna, no ale postaram się znaleźć odpowiedni peeling enzymatyczny eliminujący zaskórniki. Póki co do demakijażu stosuję zwykłe chusteczki nawilżające, uważam, że są dobre.

A co myślicie o zamykaniu naczynek oraz usuwaniu zaskórników?
Myślę, że zamykanie naczynek to dobre posunięcie - tak samo jak usuwanie zaskórników.
Co do demakijażu upierałabym się przy czymś lepszym jak chusteczki nawilżające

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości