Wrastające włoski w okolicach bikini i pach- jak sobie z tym poradzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-08-01, 11:49   #1
berry_black
Raczkowanie

Wrastające włoski w okolicach bikini i pach- jak sobie z tym poradzić?

Problem nr 1

Mocne owłosienie w okolicach bikini. Czarne, mocne, grube włoski wrastaja pod skórę, robią się ropne krosty, później blizny.
Strefa bikini nie wyglada ciekawie.

Chcialabym w koncu wybrac sie na plaze (nie bylam od dziecinstwa wlasnie z powodu tych kompleksów) ale narazie bikini wyglada po prostuźle. Jest stan zapalny i chcialabym sobie z tym jakos poradzic.

Golę się tam codziennie, czasem nawet 2 razy dziennie (wloski bardzo szybk odrastają mocne). Stosuję pianki do golenia dla mezczyzn, gdyz maja funkcje zmiekczajace zarost. Maszynki tez dla mezczyzn-jednorazówki, ale korzystam z nich po kilka-kilkanascie razy. Są wytrzymalsze. Nawilzam skóre po goleniu balsamem do ciala.

Jak mam sobie z tym poradzic?
Na depilacje laserowa nie mam narazie kasy, wiec musza byc jakies srodki zastepcze.

Problem 2

Włoski pod pachami są czarne, bardzo mocne i bardzo szybko odrastaja.
widac je pod skórą- pod pachami skóra jest ciemna, brzydka.
Po goleniu wyglądają średnio, na drugi dzien jest już tragicznie.
Probowalam depilatora, ale ból jest nie do wytrzymania.
Kremy do golenia tez nie spelniaja swojej funkcji bo wloski zostaja ciemne pod skora, a chcialabym miec jasne, gladkie pachy.

Co zrobic?
Pomoze mi ktos?
Wyczytałam własnie, że na wrastające włoski pomaga kwas borowy(Borasol)-to prawda? Jak się go stosuje? to bezpieczne?

Edytowane przez berry_black
Czas edycji: 2012-08-01 o 11:51
berry_black jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:44   #2
blondynka25
Przyczajenie

GG do blondynka25
Dot.: Wrastające włoski w okolicach bikini i pach- jak sobie z tym poradzić?

nasuwa się pytanie czym się depilujesz? najczęściej włoski wrastają po maszynkach, depilatorach oraz golarkach. Po prostu spróbuj z kremami do depilacji i pamiętaj, ze po zakończeniu trzeba użyć kemu przeciw wrastaniu lub iść na usuwanie owłosienia metoda laserowa-- to jest wskazane dla osób z bardzo ciemnym owłosieniem (kosztuje sporo ale skuteczność jest świetna oraz rezultaty długotrwałe)
blondynka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 15:02   #3
subiektywna Vera
Rozeznanie

Ja również borykałam się z problemem wrastających włosków, dlatego tutaj http://subiektywnym-okiem.pl/index.p...%82oskami.html
przedstawiłam swoje sposoby na radzenie sobie z nimi. Na pewno nie sięgaj po "własnoręcznie" robione specyfiki, bo jeszcze większej biedy sobie narobisz!
Stary 2012-08-01, 15:36   #4
glertiespy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez blondynka25
iść na usuwanie owłosienia metoda laserowa-- to jest wskazane dla osób z bardzo ciemnym owłosieniem (kosztuje sporo ale skuteczność jest świetna oraz rezultaty długotrwałe)
Nie zawsze rezultaty są takie świetne, u mnie się w ogóle nie sprawdziło. Byłam na 4 czy 5 zabiegach, moje włosy były tak twarde i grube, że nawet ich nie osłoabiło, no może na początku ale potem zaczęły rosnąć znowu takie jakie przed zabiegiem. Mnie rodzice zaprowadzili na laserowe usuwanie owłosienia przez to, ze nie chciałam chodzić w spódnicach, ćwiczyć na wfie itd., straszne miałam kompleksy, i właściwie się nigdzie nie rozbierałam, całe lato w długic spodniach, rękaw zakrywający pachy i tak dalej, miałam wtedy około 13 lat.
I tak się męczyłam aż do liceum, wtedy kupiłam depilator, i na nogi podziałał, potem przyzwyczaiłam się do bólu, ale pach już nie dałam rady. Trzy lata później dzięki wizażowi odkryłam paste cukrową, z którą mam trudności jeżeli chodzi o przygotowanie w domu Ale kupna jest świetna, depiluję nią pachy właśnie, i powiem Ci, że prawie nie boli, a co najważniejsze nie ma tych kropek. Co prawda musze dość często poprawiać ale juz się przyzywczaiłam.
Bikini natomiast depiluję plastrami a poprawiam depilatorem i pęsetą, trochę jest to męczące, jeżeli chodzi o dlugość zabiegu, jak zresztą cała depilacja... Zazdroszczę dziewczynom, które pociagną maszynką 2 razy na tydzień. Ale taka już moja uroda,
Zwykłą maszynką goliłam się codziennie, a teraz jak mi się zdarzy bo nie mam czasu na depilację innymi środkami to również używam męskich specyfików.
Po depilacji bikini i innych czesci ciała smaruję się oliwką dla dzieci, a jak się już wchłonie to warstwą kremu SOS NIVEA również dla dzieci. Kremy te zapobiegają swędzeniu, podrażnieniu. Włosy które wrosły wygrzebuję delikatnie pęsetą i wyrywam pojedyńczo. Nie używam już na to nic bo po prostu nic mi nie pomagało.
Teraz włosy rosna mi mniej widoczne, są takie (nie takie sztywne jak te czarne i grube tylko takie delikatniejsze.) są jaśniejsze, choć dalej je widać. I jest ich zdecydowanie mniej. Nogi poprawiam raz w tygodniu, wyrywam dosłownie kilkadziesiat włosków i mam spokój na kolejny tydzień.
Z pachami jeszcze do wprawy nie doszłam, bo nie wiem jak mieć nonstop gładkie, bo teraz muszę lekko zapuścić żeby pasta cukrowa poszła w ruch Więc polecam paste cukrową, a moze na bikini też Ci się sprawdzi ? Poczytaj o tym Tylko przed depilacją jakąkolwiek metodą odczekaj jakiś czas do wyleczenia tych stanów zapalnych bo pogorszysz sprawę i nie zobaczysz rezultatów

Edytowane przez glertiespy
Czas edycji: 2012-08-01 o 15:39
glertiespy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 22:03   #5
Noane
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Mam taki sam problem. A właściwie takie same oba problemy Bikini golę maszynką, a potem daję włoskom trochę odrosnąć, skórze trochę się "zagoić", potem znowu golę... i tak w kółko. Nie wiem, co z tym zrobić.
A najbardziej denerwuje mnie ta ciemna skóra pod pachami. Aż się wstydzę ręce podnieść, bo to wygląda okropnie
Ze słońcem twarzą w twarz.

Edytowane przez Noane
Czas edycji: 2012-08-01 o 22:07
Noane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 23:33   #6
berry_black
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Noane Pokaż wiadomość
Mam taki sam problem. A właściwie takie same oba problemy Bikini golę maszynką, a potem daję włoskom trochę odrosnąć, skórze trochę się "zagoić", potem znowu golę... i tak w kółko. Nie wiem, co z tym zrobić.
A najbardziej denerwuje mnie ta ciemna skóra pod pachami. Aż się wstydzę ręce podnieść, bo to wygląda okropnie
dokladnie....

Może ktoś sie jeszcze wypowie i nam pomoże
Stary 2012-08-01, 23:35   #7
deszczowypies
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez glertiespy Pokaż wiadomość
Nie zawsze rezultaty są takie świetne, u mnie się w ogóle nie sprawdziło. Byłam na 4 czy 5 zabiegach, moje włosy były tak twarde i grube, że nawet ich nie osłoabiło, no może na początku ale potem zaczęły rosnąć znowu takie jakie przed zabiegiem. Mnie rodzice zaprowadzili na laserowe usuwanie owłosienia przez to, ze nie chciałam chodzić w spódnicach, ćwiczyć na wfie itd., straszne miałam kompleksy, i właściwie się nigdzie nie rozbierałam, całe lato w długic spodniach, rękaw zakrywający pachy i tak dalej, miałam wtedy około 13 lat.
I tak się męczyłam aż do liceum, wtedy kupiłam depilator, i na nogi podziałał, potem przyzwyczaiłam się do bólu, ale pach już nie dałam rady. Trzy lata później dzięki wizażowi odkryłam paste cukrową, z którą mam trudności jeżeli chodzi o przygotowanie w domu Ale kupna jest świetna, depiluję nią pachy właśnie, i powiem Ci, że prawie nie boli, a co najważniejsze nie ma tych kropek. Co prawda musze dość często poprawiać ale juz się przyzywczaiłam.
Bikini natomiast depiluję plastrami a poprawiam depilatorem i pęsetą, trochę jest to męczące, jeżeli chodzi o dlugość zabiegu, jak zresztą cała depilacja... Zazdroszczę dziewczynom, które pociagną maszynką 2 razy na tydzień. Ale taka już moja uroda,
Zwykłą maszynką goliłam się codziennie, a teraz jak mi się zdarzy bo nie mam czasu na depilację innymi środkami to również używam męskich specyfików.
Po depilacji bikini i innych czesci ciała smaruję się oliwką dla dzieci, a jak się już wchłonie to warstwą kremu SOS NIVEA również dla dzieci. Kremy te zapobiegają swędzeniu, podrażnieniu. Włosy które wrosły wygrzebuję delikatnie pęsetą i wyrywam pojedyńczo. Nie używam już na to nic bo po prostu nic mi nie pomagało.
Teraz włosy rosna mi mniej widoczne, są takie (nie takie sztywne jak te czarne i grube tylko takie delikatniejsze.) są jaśniejsze, choć dalej je widać. I jest ich zdecydowanie mniej. Nogi poprawiam raz w tygodniu, wyrywam dosłownie kilkadziesiat włosków i mam spokój na kolejny tydzień.
Z pachami jeszcze do wprawy nie doszłam, bo nie wiem jak mieć nonstop gładkie, bo teraz muszę lekko zapuścić żeby pasta cukrowa poszła w ruch Więc polecam paste cukrową, a moze na bikini też Ci się sprawdzi ? Poczytaj o tym Tylko przed depilacją jakąkolwiek metodą odczekaj jakiś czas do wyleczenia tych stanów zapalnych bo pogorszysz sprawę i nie zobaczysz rezultatów
a po takim 'grzebaniu' pęsetą nie pojawia się dodatkowo stan zapalny...?

deszczowypies jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 23:43   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Noane Pokaż wiadomość

Na ciemną skórę pod pachami polecam regularne peelingi Tam naskórek trzeba też złuszczać Uzywasz do pach maszynek? Lepsze byłyby plastry, wosk, pasta cukrowa. One usuną też cebulki i z pod skóry nie widać ciemnych plam
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 23:51   #9
berry_black
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Na ciemną skórę pod pachami polecam regularne peelingi Tam naskórek trzeba też złuszczać Uzywasz do pach maszynek? Lepsze byłyby plastry, wosk, pasta cukrowa. One usuną też cebulki i z pod skóry nie widać ciemnych plam
...ale ten ból jest nie do wytrzymania
Probowalam juz z depilatorem-masakra.
Stary 2012-08-02, 00:00   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez berry_black Pokaż wiadomość
...ale ten ból jest nie do wytrzymania
Probowalam juz z depilatorem-masakra.
Pasta mniej boli
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:58   #11
pilotka86
Rozeznanie

Od lat mam skłonność do wrastania włosków dosłownie po wszytskim.

Próbowałam mnóstwo preparatów, domowych, drogeryjnych, profesjonalnych, maści robionych itd itp. Borasmol też używałam i nic nie pomógł.
Nie chcę Cię dobijać, ale na wrastanie raczej nic nie poradzisz.

Ograniczyłam natomiast wrastanie do minimum:
-depilacją pastą cukrową (mniej, ale dalej są)
-peelingi rękawicą Kessa
-olejem musztardowym (który również wzmocnił włoski! więc się z nim pożegnałam)
-i najlepszy preparat, który nie raz mnie uratował XERIAL 10 i XERIAL 30. 10-tką smaruję się mniej więcej regularnie, natomiast 30-tką w najgorsze miejsca tzn bikini i łydki. Xerial również zlikwidował krostki na udach. Jest rewelacyjny, ale trzeba używać regularnie.
pilotka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 11:16   #12
konstruktywna
Przyczajenie

GG do konstruktywna

Jeśli chodzi o ciemne cienie pod pachami - polecam obejrzenie filmiku http://www.youtube.com/watch?v=1opKT...eature=g-all-u

Co do depilacji bikini polecam pilling, podrażnienie powinno być wtedy mniejsze.
Stary 2012-08-02, 16:05   #13
glertiespy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
a po takim 'grzebaniu' pęsetą nie pojawia się dodatkowo stan zapalny...?
Czasami się pojawia, ale jak tego nie zrobię jest jeszcze gorzej, włos pod skórą potrafi być około 1,5 centymetrowy pozwijany i wtedy dopiero pojawia się stan zapalny... Wielkie ropne krosty a w środku te włosy... Nieprzyjemne to jest.
Stary 2013-07-07, 21:42   #14
Uuunreal
Raczkowanie

Mi na ciemną skórę pod pachami poradziło wyrywanie ich pęseta nie boli jak inne metody. A z bikini nadal walczę bo tam mimo wyrywania skóra ciemniejsza
Uuunreal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 19:04   #15
Dalijka
Raczkowanie

ja do bikini polecam to co napisała koleżanka wyżej: zwykły wosk w plastrach, ja robię tak że tnę go na mniejsze paski i lecę po bikini plus też muszę pachwiny i wewnętrzne strony ud, bo tam też mi rosną włoski niestety, a to co nie uda mi się "chwycić" to poprawiam pęsetą lub depilatorem. Ból jest do zniesienia! Jeśli jestes wrażliwa na ból polecam taki sposób: biorę plaster, nagrzewam go chwilę suszarką, przykładam do skóry, następnie na chwilę przykładam lód (zimny kompres, albo coś z zamrażarki, ja używam wkładów do lodówki turystycznej) i od razu zrywam, wtedy lód znieczula i ból jest minimalny
jeśli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem

Blog żywieniowy-zapraszam!

What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop.
Dalijka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości