Przebarwione paznokcie- POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-08-10, 15:06   #1
FireWire
Raczkowanie

GG do FireWire

Przebarwione paznokcie- POMOCY

Hej ; <<
Zawsze, gdy maluję paznokcie, daje na spód odżywkę do paznokci. Zawsze wszystko było w porządku. Dwa dni temu pomalowałam paznokcie nową odżywką "JOKO SPA dla paznokci- regeneracja i wzrost". Następnie nałożyłam lakier czerwony. <niemal jak zawsze>. Dziś rano troszku zdrapał mi się lakier i zobaczyłam, że płytka jest pomarańczowa. Szybko zmyłam lakier zmywaczem, pomarańcz z płytki wciąż wyglądał, jakby wszedł całkowicie w płytkę. Najdziwniejsze jest to, że tylko jeden paznokieć ma swój normalny kolor. Próbowałam zmywać wodą utleniona, spirytusem salicylowym- nic nic nic a nic. Może lekko odbarwia się, ale to musiałabym stosować te dwa środki na raz, trąc paznokieć przez pół godziny. W sumie, to nie problem, ale boję się, że taka mieszanka chemiczna zaszkodzi im.
Moja koleżanka dokładnie tak samo skończyła, ale z jednym paznokciem, bo miała tylko jeden właśnie tak pomalowany. I ona to olała i trzyma jej się do dziś (2 tygodnie). Mi jednak cholernie zależy na ładnych i zadbanych paznokciach więc błagam, pomocy. Od taty z garażu rozpuszczalnik wziąć? Ja już nie wiem ; P
FireWire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 15:18   #2
iceflower
Przyjaciółka KWC

Dot.: Przebarwione paznokcie- POMOCY

Paznokcie czasem odbarwiają się od ciemnych lakierów i z moich doświadczeń wynika że najczęsciej trzeba po prostu poczekać aż odrosną. Nie znam niestety magicznego sposobu na odzyskanie koloru, a szorując dlugo spirytusem i acetonem możesz je bardzo zniszczyć. Odżywki nie chronią przed odbarwianiem, robią to bazy pod lakier, a i to nie wszystkie. Warto takiej używać.
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 15:24   #3
FireWire
Raczkowanie

GG do FireWire

Odrosną? To całe wieki. Tu nie chodzi o sam paznokieć, jaką białą część. TO CAŁA PŁYTKA ; <
Stary 2012-08-10, 15:35   #4
iceflower
Przyjaciółka KWC

Ja rozumiem, ale nie jest to żaden ewenement, to się po prostu zdarza od niektórych ciemnych lakierów

Niektóre firmy mają preparaty rozjaśniające płytkę paznokcia, możesz spróbowac z tym, ale nie wiem czy to działa i na jakiej zasadzie.
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 15:37   #5
FireWire
Raczkowanie

GG do FireWire

A cytryna, czy coś?
Chciałabym tego pozbyć się jak najszybciej. Gdyby to było na całym paznokciu, no to spoko: efekt pomarańczowego lakieru ; D ale to takie plamy. Z ładnych i zadbanych paznokci, zrobiła mi się niechlujna żółć.
Stary 2012-08-10, 21:46   #6
zapaałka
Zakorzenienie

Czasami zdarza mi się, że paznokcie żółkną po ciemnym lakierze, mimo używania podkładu i zwykle sprawdza się u mnie moczenie w soku z cytryny bądź wypranie czegoś w ciepłej wodzie z proszkiem do prania.
Znalazłam w internecie jeszcze 2 inne sposoby, jeśli któryś wypróbujesz, daj znać :
1. Mikstura z 1 łyżki wody utlenionej i 2 1/4 łyżki sody oczyszczonej, nałożyć na paznokcie i zostawić na około 5 min, po czym dokładnie zmyć z paznokci
2. Wyszczotkowanie paznokci pastą wybielającą do zębów
Stary 2012-08-10, 23:59   #7
FireWire
Raczkowanie

GG do FireWire

Jutro skoro świt.. czyli w porze obiadowej, wypróbuję ; DD
Stary 2012-08-11, 23:51   #8
FireWire
Raczkowanie

GG do FireWire

Eureka.
Prałam dziś ręcznie ciuszek, zauważyłam, że troszkę zniknęły owe przebarwienia.
Cytryna, woda utleniona, proszek do prania. To wszystko na wacik i niemalże nie ma śladu po niesamowicie trwałych i silnych przebarwieniach.
Stary 2012-08-13, 17:33   #9
aneczka077
Raczkowanie

Mam taki sam problem Jednak poza żółknięciem płytki denerwuje mnie coś jeszcze - mianowicie po zmyciu lakieru mam fragment bezbarwno-szarawego paznokcia na styku części różowej z białą ( nie wiem jak to inaczej nazwać ). Tak jest po każdym lakierze. Nie wiem co robić, bo nie wygląda to estetycznie, a znika dopiero po ok 2 dniach, jesli nie pomaluję paznokci. Pod lakier stosuję odżywkę diamentową z eveline. Wiecie może jak temu zapobiec?

Apropos, na żółknięcie pomaga żel od skórek eveline - jeśli przez przypadek nałoży mi się na płytkę, nie ma śladu po odbarwieniu Nie wiem jednak, czy to nie szkodzi paznokciom, w końcu to żel do skórek
aneczka077 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 01:08   #10
inga21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FireWire Pokaż wiadomość
Eureka.
Prałam dziś ręcznie ciuszek, zauważyłam, że troszkę zniknęły owe przebarwienia.
Cytryna, woda utleniona, proszek do prania. To wszystko na wacik i niemalże nie ma śladu po niesamowicie trwałych i silnych przebarwieniach.
Zabiłaś mnie tym Ja się męczę i czekam aż odrosną, oczywiście nie ma dnia żeby nie były pomalowane, bo wpół zielone paznokcie nie wyglądają za dobrze.. Tylko nie wiem jak taki mix składników wpłynie na moje dłonie i paznokcie, nie chce ich zniszczyć Nie wiem co mnie podkusiło żeby nie dać podkładu pod lakier, jeden jedyny raz
inga21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 11:28   #11
annakondzia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aneczka077 Pokaż wiadomość
Mam taki sam problem Jednak poza żółknięciem płytki denerwuje mnie coś jeszcze - mianowicie po zmyciu lakieru mam fragment bezbarwno-szarawego paznokcia na styku części różowej z białą ( nie wiem jak to inaczej nazwać ). Tak jest po każdym lakierze. Nie wiem co robić, bo nie wygląda to estetycznie, a znika dopiero po ok 2 dniach, jesli nie pomaluję paznokci. Pod lakier stosuję odżywkę diamentową z eveline. Wiecie może jak temu zapobiec?
Obawiam się, że to nie od lakierów, tylko od odżywki. Ja zauważyłam coś podobnego po odżywce 8w1 ( mają ten sam skład ).

http://piekna-nastolatka.blogspot.com
annakondzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 10:48   #12
loserly
Przyczajenie

dziewczyny, ale co miałoby przebarwić płytkę jak odżywka ta jest praktycznie bezbarwna? Podejrzewałabym raczej lakier. Ja mam odżywkę od eveline i nie mam najmniejszych przebarwień. Natomiast jeśli pomaluję na mocny, wyrazisty kolor paznokcie i nie nalożę bazy pod lakier to wtedy płytka mi się przebarwia. I to jest dla mnie logiczne
loserly jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości