Czarna lista solariów. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-07, 22:21   #121
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Dot.: Czarna lista solariów.

Ja np boje sie jednego, że taka wizyta na solarce przyczyni sie do pojawienia na mojej skórze małych pieprzyków, niestety każde lato pozostawia na mnie swój ślad i zawsze jakiegos nowego u siebie zobacze, ech.Druga sprawa moja niepowtarzalnie delikatna buzia, skłonna do przesuszeń,alergii, jednym słowem wrażliwa jak cholera i taka obawa, że "sztucznie słońce" może ją podrażnić.

Co do tych zaleceń lekarza, no też słyszałam, że polecali takie rozwiązanie jeśli ktos miał problemy skórne, mhm.
Stary 2007-02-08, 12:08   #122
Maripossa
Zakorzenienie

Ja bym chyba nie mogla pracowac w solarium...a mialam juz prawie taka okazje (nie doszla do skutku)... chyba z 90% klientow bym odstraszala strasznymi opowiesciami, "statystykami" co do raka, poparzen i przeciwwskazan co do solarium...
Juz mnie trzepie na sama mysl o tym, jak przylazi jakas laska z czerowan buzia i chce wejsc na iles tam min. bo jutro czy kiedys tam jakas impreza!! no nie wiem co bym niektorym zrobila...

Poza tym: jak ktos tu slusznie zauwazyl, na papierosach i przy alkoholu jest ostrzezenie, ze szkodzi zdrowiu, zabija itd...
Moim zdaniem w solariach tez powinny wisiec takie ostrzezenia!! np. Nadmierne opalanie prowadzi do raka skory, albo: Prominiowanie UVA prowadzi do NIEODWRACALNYCH uszkodzen skory...

Moze wtedy "komus" by to pomoglo
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 20:59   #123
Verdina
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

A ja będę jednak broniła solariów
Nie dlatego, żebym uważała, że są całkiem nieszkodliwe, ale dlatego, że nie lubię przegięć ...w żadną stronę.
Z solarium jest jak z alkoholem - używane z głową i w umiarkowanych ilościach może być dobre. Nadużywane może prowadzić do problemów zdrowotnych a nawet uzależnienia.
W moim przypadku opalanie się (własciwie "opalanie się" powinnam wziąć w cudzysłów, bo opalenizny z takiej iliści promieni nie ma prawie żadnej) w solarium 10 minut tygodniowo (czasami w dwóch ratach) działa zbawiennie na stan mojej skóry. Nie wiem jak to opisać, ale mam wrażenie, że skóra jakby "odkaża się", hartuje się, wyrównuje się koloryt. W każdym razie wystawianie się na słońce nie daje takich efektów. Tylko solarium tak działa.
I to jest drugi powód, dla którego będę bronić solariów, bo skoro mnie służy, to na pewno nie jestem wyjątkiem i dla kogoś innego tez może byc dobre.

Jeśli mogę jakieś polecić to to w Łodzi przy ul. Zgierskiej, w budynku ABC, na piętrze. Duże, czyste, spory wybór łóżek (i mocne i słabe lampy), miła i profesjonalna obsługa, która o wszystko wypytuje, doradza, tłumaczy i pokazuje co i jak.
Na czarną listę wpisałabym dwa solaria: w tym samym budynku, ale na parterze oraz w pawilonach na rogu Pojezierskiej i Zgierskiej. W obydwu zdarzyła mi sie podobna sytuacja - pani "pomyliła sie" i zamiast 10 minut ustawiała mi łóżko na 15 albo 20. Oczywiście wyłącznie po to, żeby wyciągnąć ode mnie więcej kasy (żadnej się to nie udało).
Verdina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 21:25   #124
Madam Coco
Rozeznanie

Skoro tu rozwija się dyskusja na temat szkodliwości solarium, to ja także pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Osobiście na solarium nie chodzę, byłam ze dwa, może trzy razy ze zwykłej ciekawości. Mam jasną karnację i po 5 minutach mi się nic nie stało, nawet o ton mi skóra nie ściemniała. Poza tym boję się panicznie wysuszenia skóry, a zresztą nie zależy mi aż w takim stopniu na opaleniźnie, choć przyznam, że fajnie jest mieć opalone ciałko. W mojej okolicy zaś był przypadek gdzie młoda kobieta w wieku ok. 25 lat, której ślub miał się odbyć dosłownie w przeciągu kilku dni, wszystko było idealnie zaplanowane, zamówione sale, suknia kupiona... zachciało jej się opalenizny. A że poszła do solarium i poprosiła panią 'solariankę' (jak ja to nazywam) o 45 minut bodajże, to ją jako że był to jej pierwszy raz wyśmiano. Po wielu błaganiach i lamentach pani 'solarianka' (obsługująca solarium tak dla wyjaśnienia) zgodziła się na maksymalne 10 minut. No, ale widocznie to było niewystarczające i ta dziewczyna poszła do 3 czy nawet 4 następnych solarium w takim samym celu (po 10 minut). Z ostatniego wychodząc (tego samego dnia wszystko się działo) źle się nagle poczuła, zakręciło jej się w głowie, mroczki przed oczami i zemdlała. Zanim dojechała karetka zmarła na miejscu... Ślubu jak widać się nie doczekała. Znam z opowiadań, ale historia jak najbardziej prawdziwa
Stary 2012-12-15, 12:37   #125
ada dorota
Przyczajenie

masz chyba bardzo jasna karnację!!!!!!!!!!!!!! ja byłam nawet na 25 raz i nic mi sie nie stało....masz za mało melaniny.. wiec nie wprowadzaj w błąd bo mozna głowe stracić!!!!!!!!!!!!

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

bo nie dla każdego jest solarium ........jak masz ciemna karnację to idz nawet na 15 jak jasną to tylko 5 min i to raz w tygodniu,,,tak juz jest!!!!!

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

z tym solarium różnie bywa, moja kumpela zawsze przesadzała z solarium...zaczynała od razu po wakacjach jak juz była w naturalny sposób na słońcu opalona!!!!!!!!! potem juz tylko gorzej!!!!!!!! przez cały rok chodziła a to na 15 czy na 20 minut!!!!!!!! unikała solariów gdzie jej zwracano uwagę!!!!!!!!! zaczynając od 5 minut codziennie kończąc na 25 minutach raz w tygodniu!!!!!!!!!! ale, że lubiła też się ubrać ładnie i na bogato!!!!!!!!!!
to musiała jakoś wybierać i to ją jeszcze trzymało..bo gdyby wsztstkie pieniądze wydawała na opalanko, to nie wiem jakby sie to skończyło????????
póżniej narzekała na suchą skórę, bąble, pieczenie, nie mogła mna tyłku usiąść! to było straszne, a spoczątku jak nie przesadzała to laseczka była!!!!!!!!!!
ada dorota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 21:41   #126
jesterka
Raczkowanie

U mnie na czarnej liście solariów jest przez arogancje personelu Solarium w Poznaniu przy ul. Św. Marcin 8 : tps://www.facebook.com/SolariumSwMarcin?fref=ts

Nie Polecam !!!!!!!!! ))))

https://www.facebook.com/SolariumSwMarcin?fref=ts

Solarium może i dobre ale obsługa fatalna i arogancka, nie cała ale pracująca wczoraj dziewczyna na pewno, dzieńwcześniej bardzo sympatyczna i miła...
Byliśmy wczoraj w tym Solarium, chodzimy tam co jakiś czasu, dzisiaj jednak był to chyba nasz ostatni, ponieważ obsługa tzn. pracująca tam dziewczyna okazała się bardzo nie miła, arogancka gburna.
Gdy weszliśmy, żona zajeła wolne łóżko, a ja usiadłem i czekał ponieważ drugie łóżko było zajęte, w międzyczasie weszła koleżanka Pani obsługującej " cześć - cześć, dziś znów idziesz, tak ale się zastanawiałam... itp.... Gdy żona zwolniła łóżko wstałem i chciał również z nigo skorzystać - wówczas dowiedziełem się że, nikt z nas nie poinformował Pani z obsługi iż chcę jeszcze jedna osoba się opalać i teraz już jej koleżanka wchodzi - na nasze pytanie czy raczej Pani z obsługi nie powinna zapytać o to nas wcześniej, bo w końcu to jej praca, dowiedzieliśmy się, że Ona nie jest od zadawania pytań i nie będzie każdemu wchodzącemu się pytać po co przyszedł (2 osoby na sali), i to my mamy się określać wcześniej po co przyszliśmy, przy tym mówiła to w bardzo opryskliwy sposób. Nadmienie, że drugie łóżko miało się zwolnić za ok 4 min więc poczekalibyśmmy nawet gdyby nie arogancja tej dziewczyny, na prośbę o numer telefonu do właściciela dowiedziałem się, że nie jest uprawiona do jego rozdawania, jeszcze potrafie to zrozumieć ale jej drwiącego uśmiechu jak to mówiła już nie. Gratulujemy obsługi i życzę powodzenia z nią w przyszłośc

P.S.
Napisaliśmy to samo u nich na stronie Facebook, ale niestey zostało to usunięte i wszelkie wpisy zablokowanie )))))))

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

U mnie na czarnej liście solariów jest przez arogancje personelu Solarium w Poznaniu przy ul. Św. Marcin 8 : tps://www.facebook.com/SolariumSwMarcin?fref=ts

Nie Polecam !!!!!!!!! ))))

https://www.facebook.com/SolariumSwMarcin?fref=ts

Solarium może i dobre ale obsługa fatalna i arogancka, nie cała ale pracująca wczoraj dziewczyna na pewno, dzieńwcześniej bardzo sympatyczna i miła...
Byliśmy wczoraj w tym Solarium, chodzimy tam co jakiś czasu, dzisiaj jednak był to chyba nasz ostatni, ponieważ obsługa tzn. pracująca tam dziewczyna okazała się bardzo nie miła, arogancka gburna.
Gdy weszliśmy, żona zajeła wolne łóżko, a ja usiadłem i czekał ponieważ drugie łóżko było zajęte, w międzyczasie weszła koleżanka Pani obsługującej " cześć - cześć, dziś znów idziesz, tak ale się zastanawiałam... itp.... Gdy żona zwolniła łóżko wstałem i chciał również z nigo skorzystać - wówczas dowiedziełem się że, nikt z nas nie poinformował Pani z obsługi iż chcę jeszcze jedna osoba się opalać i teraz już jej koleżanka wchodzi - na nasze pytanie czy raczej Pani z obsługi nie powinna zapytać o to nas wcześniej, bo w końcu to jej praca, dowiedzieliśmy się, że Ona nie jest od zadawania pytań i nie będzie każdemu wchodzącemu się pytać po co przyszedł (2 osoby na sali), i to my mamy się określać wcześniej po co przyszliśmy, przy tym mówiła to w bardzo opryskliwy sposób. Nadmienie, że drugie łóżko miało się zwolnić za ok 4 min więc poczekalibyśmmy nawet gdyby nie arogancja tej dziewczyny, na prośbę o numer telefonu do właściciela dowiedziałem się, że nie jest uprawiona do jego rozdawania, jeszcze potrafie to zrozumieć ale jej drwiącego uśmiechu jak to mówiła już nie. Gratulujemy obsługi i życzę powodzenia z nią w przyszłośc

P.S.
Napisaliśmy to samo u nich na stronie Facebook, ale niestey zostało to usunięte i wszelkie wpisy zablokowanie ))))))

rok 2011-postanowienie:
wrócę na siłownie
zacznę jeżdzić autem
jesterka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości