Przyciemnienie naturalne w這s闚 - FACET - Strona 2 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2012-08-19, 07:47   #31
P4TRYK
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne w這s闚 - FACET

Wi璚 u篡貫m szamponetki Joanny ORZECHOWY BR╴, trzyma貫m na w這sach ok. 25min (po這篡貫m na wilgotne, umyte wcze郾iej w這sy) i kolor wyszed troszk ciemniejszy od mojego poprzedniego, du穎 brakuje do tego z opakowania, ale w這sy mi 軼iemnia造 i wygl康am o wiele lepiej. Zastanawiam si, czy nie po這篡 za kilka dni jeszcze raz szamponetki, tylko tym razem kolor CZEKOLADOWY BR╴ (mam firmy Marion oraz Joanny - kt鏎a lepsza, bo ta JOANNA nie z豉pa豉 za bardzo?).

A jak to jest z szamponetkami, mo積a ich u篡wa na okr庵這, czy powinno sie po這篡 trwa陰 farb? Bo kolor mi si spodoba i si zastanawiam, czy mog omin望 farbowanie i co tydzie nak豉da szamponetk, czy zbyt zniszcz w這sy? Jest napisane, 瞠 jak potrzymam d逝瞠j to nawet do 8 my wystarczy.

Mo瞠 szamponetki te trwalsze, Palette czy jako tak?
P4TRYK jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-08-19, 08:45   #32
marika39
BAN sta造

Wiadomo軼i: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Poka wiadomo嗆
Wi璚 u篡貫m szamponetki Joanny ORZECHOWY BR╴, trzyma貫m na w這sach ok. 25min (po這篡貫m na wilgotne, umyte wcze郾iej w這sy) i kolor wyszed troszk ciemniejszy od mojego poprzedniego, du穎 brakuje do tego z opakowania, ale w這sy mi 軼iemnia造 i wygl康am o wiele lepiej. Zastanawiam si, czy nie po這篡 za kilka dni jeszcze raz szamponetki, tylko tym razem kolor CZEKOLADOWY BR╴ (mam firmy Marion oraz Joanny - kt鏎a lepsza, bo ta JOANNA nie z豉pa豉 za bardzo?).

A jak to jest z szamponetkami, mo積a ich u篡wa na okr庵這, czy powinno sie po這篡 trwa陰 farb? Bo kolor mi si spodoba i si zastanawiam, czy mog omin望 farbowanie i co tydzie nak豉da szamponetk, czy zbyt zniszcz w這sy? Jest napisane, 瞠 jak potrzymam d逝瞠j to nawet do 8 my wystarczy.

co do szmponetki ,joanny podaje link, dla por闚nania koloru po na這瞠niu orzechowego br您u....wi璚 dziwne 瞠 u Ciebie nie wysz這 tak jak powinno

http://kosmetycznieinietylko.blogspo...howy-braz.html

szmponetek uzywa na okr庵這 si mo積a, na pewno nie co ka盥e mycie w這s闚. Zale篡 co ile myjesz g這we, ja bym si nie!? ( mo磧iwe przesuszenie) obawia豉 stosowania co tydz. tylko czy jest sens tak na okr庵這 k豉嗆 szamponetk i czy przy takim cz瘰tym stosowaniu nie b璠zie gorszych zmian we w這sach ni raz na 1,5 mies farbowanie farb. ? albo szmponem?. Szamponetka daje kolor do 8 my, tylko 瞠 za ka盥ym myciem efekt b璠zie ja郾iejszy.
. Wszystkie szamponetki maj taki sam czas trwa這軼i , nie wiem dlaczego myslisz 瞠 palett ma d逝窺zy efekt. Farby palett - zgadza si , ale nie szamponetka.
Mo瞠 lepiej , wypr鏏owa szmponu koloryzuj帷ego? Kolor dobra貫 , wiesz jaki chcesz i teraz po這篡 szampon koloryzuj帷y, jest trwalszy utrzymuje si do 28 my i nie niszczy jak farba
marika39 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-08-19, 10:02   #33
P4TRYK
Raczkowanie

Mniej wi璚ej kolor z podanego linka mam, mo瞠 troszk ja郾iejszy.

A jaki polecasz szampon koloryzuj帷y, czy te odsiwiacz (gdzie czyta貫m, 瞠 te mo積a taki szampon kupi i wybra kolor zbli穎ny do naturalnego i b璠zie barwi w這sy)? Najbardziej boje si o te odrosty, nie chce by co by這 wida.

Ten kolor obecnie jest OK, chc spr鏏owa jeszcze tego ciemniejszego (czekoladowy br您) i zobaczymy, ale prawdopodobnie zostan przy tym co jestem - bo kolor jest zbli穎ny bardzo do mojego naturalnego, a jednocze郾ie w這sy mam ciemniejsze, mo瞠 nie tak jak tego chcia貫m, ale nikt zmiany nie zauwa篡 na 1 rzut oka, dop鏒y tego nie powiedzia貫m, 瞠 mam troszk ciemniejsze.

Z tymi w這sami racja, przesuszone by造, teraz ju s ok, po wymyciu g這wy na 2 dzie.

Edytowane przez P4TRYK
Czas edycji: 2012-08-19 o 10:10
Stary 2012-08-19, 10:47   #34
Wampierz
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 461

Cytat:

Na ka盥ych w這sach mo瞠 wyj軼 inaczej, ale je郵i na pocz徠ku kolor jest lekko intensywniejszy, to nie ma si co martwi, i tak si wyp逝cze. Jak chcesz pr鏏wa innych odcieni, to szamponetki s dobre.

Mo積a ich u篡wa na okrag這, albo co jaki軼zas trzyma d逝瞠j, jak na opakowaniu napisano, i kiedy si zmyje robi ponownie, albo mo積a u篡wa cz窷ciej, ale trzyma kr鏂ej, mo瞠 troch wi璚ej wychodzi na to szamponetek, ale wtedy nie trzeba tak przetrzymywa szamponu na w這sach. Je郵i w這sy ci wysychaj od szamponetki, to zastosuj od篡wk. Przy kr鏒kich w這sach od szamponu nie powinno by wi瘯szych problem闚.

Ja osobi軼ie mia豉m po u篡waniu r騜nych szamponetek wra瞠nie, 瞠 palette s nieco trwalsze, ale to mo瞠 by subiektywna ocena. Ostatnio i tak u篡wam Marion albo Joanny, s niedrogie, polskie i maj 豉dne odcienie

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez marika39 Poka wiadomo嗆
szmponetek uzywa na okr庵這 si mo積a, na pewno nie co ka盥e mycie w這s闚. Zale篡 co ile myjesz g這we, ja bym si nie!? ( mo磧iwe przesuszenie) obawia豉 stosowania co tydz. tylko czy jest sens tak na okr庵這 k豉嗆 szamponetk i czy przy takim cz瘰tym stosowaniu nie b璠zie gorszych zmian we w這sach ni raz na 1,5 mies farbowanie farb. ? albo szmponem?. Szamponetka daje kolor do 8 my, tylko 瞠 za ka盥ym myciem efekt b璠zie ja郾iejszy.
Dlaczego maj by gorsze zmiany? To tak jak u篡wanie mocniejszego szamponu, mo瞠 co najwy瞠j przesuszy w這sy, co akurat przy kr鏒kich nie jest jakim problemem. Farba trwa豉 ingeruje w struktur w這sa.

Dzi瘯i wymywaniu nie wida odrostu, a ch這pakowi zale篡 na naturalnym efekcie. Raz na p馧tora miesi帷a to chyba tylko osoby a bardzo wolno rosn帷ych w這sach mog farbowa. Zwykle trzeba farbowa co miesi帷, a jak komu rosn szybciej albo bardzo zalezy na niewidocznych odrostach, to nawet cz窷ciej.
Stary 2012-08-19, 11:22   #35
marika39
BAN sta造

Cytat:
Mniej wi璚ej kolor z podanego linka mam, mo瞠 troszk ja郾iejszy.

A jaki polecasz szampon koloryzuj帷y, czy te odsiwiacz (gdzie czyta貫m, 瞠 te mo積a taki szampon kupi i wybra kolor zbli穎ny do naturalnego i b璠zie barwi w這sy)? Najbardziej boje si o te odrosty, nie chce by co by這 wida.

Ten kolor obecnie jest OK, chc spr鏏owa jeszcze tego ciemniejszego (czekoladowy br您) i zobaczymy, ale prawdopodobnie zostan przy tym co jestem - bo kolor jest zbli穎ny bardzo do mojego naturalnego, a jednocze郾ie w這sy mam ciemniejsze, mo瞠 nie tak jak tego chcia貫m, ale nikt zmiany nie zauwa篡 na 1 rzut oka, dop鏒y tego nie powiedzia貫m, 瞠 mam troszk ciemniejsze.

Z tymi w這sami racja, przesuszone by造, teraz ju s ok, po wymyciu g這wy na 2 dzie.
Szampon koloryzujacy, dzia豉 podobnie jak farba, tylko jest bez amoniaku wi璚 nie jest trwa豉. Zmywa si po oko這 28 my- powiedzmy. Wiec nie bedziesz mia problemu z cotygodniowym nak豉daniem szamponetki, a poniewa wolniej i r闚nomiernie si wyp逝kuje , wi璚 r騜nicy w odrostach nie powinno byc wida , tym bardziej 瞠 kolor jest zbli穎ny do tego co masz na g這wie.
A taki szampon nie roznaj郾ia w這s闚 , wi璚 nie powinno by problemu
Zmiana nie bedzie widoczna, skoro nie zmieniasz drastycznie koloru, tak jak wcze郾iej napisa豉m tylko tonujesz odcie

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/ud/uroda/l...wy-karmel.html
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/ud/uroda/s...czekolada.html
albo joanna. Wyb鏎 nale篡 do Ciebie
castingi s ok, ale cene te trzymaj

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Poka wiadomo嗆
Na ka盥ych w這sach mo瞠 wyj軼 inaczej, ale je郵i na pocz徠ku kolor jest lekko intensywniejszy, to nie ma si co martwi, i tak si wyp逝cze. Jak chcesz pr鏏wa innych odcieni, ...................

Dlaczego maj by gorsze zmiany? To tak jak u篡wanie mocniejszego szamponu, mo瞠 co najwy瞠j przesuszy w這sy, co akurat przy kr鏒kich nie jest jakim problemem. Farba trwa豉 ingeruje w struktur w這sa.
.
Mocniejszego szamponu chyba ju nikt teraz nie u篡wa, pr鏂z ch璚i oczyszczenia skalpu raz na 2 tyg. A czy szamponetka niszczy zale篡 , kto jakie ma w這sy. Zreszt nie ja jedna mam takie zdanie , 瞠 jednak szamponetka ma r闚niez wp造w na kondycj w這sa mimo 瞠 nie zawiera szkodliwych detergent闚. A bardzo cz瘰te stosowanie 幢e wp造wa na kondycj , ale ile ludzi tyle opini.
Gdyby tak by這 wola豉bym ( chyba nie tylko ja)co 5 dni k豉軼 szamponetk na w這sy i mie co tyd. l郾i帷e i zywe kolory po ka盥ym zastosowaniu , ni co 4-5 tyg farbowa i niszczy chemi .
Wi璚 napisa豉m swoje zdanie, z kt鏎ym nikt nie musi si zgadza.
Stary 2012-08-19, 12:13   #36
P4TRYK
Raczkowanie

W這sy jednak wysz造 przesuszone po tej szamponetce, dzi te s lekko suche, trudno mi oceni, chyba wysuszy造 sie lekko.

Boje si zniszczy w這sy, poniewa w這sy mam do po這wy czo豉 i zale篡 mi na efekcie by mi nie oklap造, tylko by造 silne.

A te szampony podane przez marika39 s bardziej szkodliwe od szamponetek? Nie b璠 ukrywa, 瞠 w這sy mi cholernie szybko rosn i co miesi帷 chodz do fryzjera. Wi璚 na dobr spraw ten szampon musia豚ym u篡wa min. raz na 2-3 tyg?

Czy ten szampon jak wybior np. kolor taki jak z szamponetki Joanny czyli orzechowy br您, wyjdzie kolor taki sam jak z szamponetki, czy mo瞠 by inny, bym potem nie narzeka na kolor?
No i pad這 tutaj takie zdanie, 瞠 z czasem jak si stosuje szamponetke kolor ju nie jest taki jaki jest po膨dany, wiec czy jakbym u篡wa d逝gotrwale by nie wysz造 jakie cuda na g這wie?

Najbardziej zale篡 mi na naturalnym wygl康zie w這sa o to co, no i by ich nie zniszczy. Ach, ci篹ko si zdecydowa.

Edytowane przez P4TRYK
Czas edycji: 2012-08-19 o 12:17
Stary 2012-08-19, 16:33   #37
marika39
BAN sta造

Cytat:
W這sy jednak wysz造 przesuszone po tej szamponetce, dzi te s lekko suche, trudno mi oceni, chyba wysuszy造 sie lekko.

Boje si zniszczy w這sy, poniewa w這sy mam do po這wy czo豉 i zale篡 mi na efekcie by mi nie oklap造, tylko by造 silne.

A te szampony podane przez marika39 s bardziej szkodliwe od szamponetek? Nie b璠 ukrywa, 瞠 w這sy mi cholernie szybko rosn i co miesi帷 chodz do fryzjera. Wi璚 na dobr spraw ten szampon musia豚ym u篡wa min. raz na 2-3 tyg?

Czy ten szampon jak wybior np. kolor taki jak z szamponetki Joanny czyli orzechowy br您, wyjdzie kolor taki sam jak z szamponetki, czy mo瞠 by inny, bym potem nie narzeka na kolor?
No i pad這 tutaj takie zdanie, 瞠 z czasem jak si stosuje szamponetke kolor ju nie jest taki jaki jest po膨dany, wiec czy jakbym u篡wa d逝gotrwale by nie wysz造 jakie cuda na g這wie?

Najbardziej zale篡 mi na naturalnym wygl康zie w這sa o to co, no i by ich nie zniszczy. Ach, ci篹ko si zdecydowa.
Oj ci篹ko! cuda nie powinny wychodzi , jedynie mo瞠 troszk ciemniejsze w這sy przy d逝窺zym stosowaniu. Zeby nie zniszczy w og鏊e, po prostu nic nie k豉d na nie

Kochany Patryczku!! hmmmm, chcesz zmienic kolor w這s闚- co prawda nie drastycznie , tylko delikatny ton rzuci na w這sy. Nie ma mo磧iwo軼i , 瞠by nie by這 涉DNEJ ingerencji we w這sy , k豉d帷 czy co 3-5 dni szamponetk, czy co 3 tyg. po這瞠nie szamponu kolor. a tym bardziej uzycie trwa貫j farby.
Musisz si pogodzi z tym i co by nie po這篡 na w這sy , zawsze CO znajdziesz co nie b璠zie pasowa. Wiadomo i u篡waj帷 czegokolwiek do zmiany odcienia , zawsze bedzie przesusz w這s闚. Dlatego wszystkie osoby u篡waj帷e takich rzeczy r闚nie stosuj nawil瘸cze do w這s闚, czyli od篡wki po myciu
Du穎 os鏏 napisa這 Ci jakie s mo磧iwo軼i po zastosowaniu poszczeg鏊nych preparat闚 i musisz sam si zdecydowa , czego u篡jesz..
Je郵i stonujesz w這sy nawet naturalnymi p逝kankami o kt鏎ych by豉 mowa, czyli 逝piny orzecha ( zaraz podam przepis) , odrost zawsze b璠zie minimalne r騜ni帷y si , bo b璠ziesz robi p逝kanki na w這sach kt鏎e ju sa, wi璚 za ka盥ym razem b璠ziesz im dodawa koloru a w這s wychodz帷y bedzie raz pokryty p逝kank i nie da odcienia takiego jak reszta w這s闚. Ale chyba to nie b璠zie problem , mo瞠 tego spr鏏uj jako pierwsze zastosowanie?

0,5l wrz帷ej wody dodajesz 1 lub 2 gar軼i 逝pin orzecha w這skiego lub 2 gar軼i suszonego karczocha , dajesz malutki ogie i czekasz ok. 20 minut. Po tym czasie przecedzasz wywar przez papierowy filtr do kawy i wyciskasz zio豉 – po gotowaniu zostanie ok. 1 szklanki wywaru. W ciep造m jeszcze wywarze rozpuszczasz 1 造瞠czk miodu.- i p逝czek kilka razy w這sy po umyciu. Za kazdym razem tych przepis闚 na necie jest pe軟o podaje linki
cytat
Farbowanie w這s闚 ciemnych
Domowym sposobem na uzyskanie intensywnej barwy br您owych w這s闚 jest przygotowanie p逝kanek z orzecha w這skiego, sza逕ii, kasztanowca oraz li軼i d瑿u. W 鈍ie篡ch 逝pinach i li軼iach orzecha w這skiego wyst瘼uje zwi您ek o nazwie jo glon, kt鏎y nadaje kosmykom kasztanowy odcie. Pozosta貫 spo鈔鏚 wymienionych ro郵in w豉軼iwo軼i barwi帷e zawdzi璚zaj garbnikom. Bardzo prostym, a zarazem skutecznym sposobem przyciemniania w這s闚, jest stosowanie p逝kanki z mocnego naparu z czarnej herbaty.
http://www.przyfilizance.pl/zdrowie-...do-wlosow.html
Stary 2012-08-23, 19:23   #38
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Mocniejszego szamponu chyba ju nikt teraz nie u篡wa, pr鏂z ch璚i oczyszczenia skalpu raz na 2 tyg. A czy szamponetka niszczy zale篡 , kto jakie ma w這sy. Zreszt nie ja jedna mam takie zdanie , 瞠 jednak szamponetka ma r闚niez wp造w na kondycj w這sa mimo 瞠 nie zawiera szkodliwych detergent闚. A bardzo cz瘰te stosowanie 幢e wp造wa na kondycj , ale ile ludzi tyle opini.
Gdyby tak by這 wola豉bym ( chyba nie tylko ja)co 5 dni k豉軼 szamponetk na w這sy i mie co tyd. l郾i帷e i zywe kolory po ka盥ym zastosowaniu , ni co 4-5 tyg farbowa i niszczy chemi .
Wi璚 napisa豉m swoje zdanie, z kt鏎ym nikt nie musi si zgadza.
Bo ja wiem, szampony do w這s闚 t逝stych i spora cz窷 przeciw逝pie穎wych oraz r騜ne szampony "oldskulowe" s do嗆 mocne. Nawet przy normalnym stosowaniu czesto moga przesusza, a co dopiero, jakby kto trzyma po 30 minut. Wszystkie szampony zawieraj detergenty i wszystkie detergenty mog wysuszac, je雲i s trzymane za d逝go albo u篡wane w z造 spos鏏.

Ludzie tak u篡waj szamponetek. Ja tak robi豉m kiedy, na czerwono i fioletowo farbowa豉m szamponetkami - "trwa貫" farby w tych odcieniach te sie szybko zmywaj i wg mnie szamponetki do dobry podtrzymywacz albo wr璚z alternatywa. S te 鈔odki do podtrzymywania koloru, kt鏎e dzia豉j tak jak szamponetki, tylko s w wieszych opakowanaich, jak szampony srebrz帷e albo r騜ne odswie瘸cze koloru (np Friedy).
Stary 2012-08-23, 19:40   #39
marika39
BAN sta造

Cytat:
Napisane przez Wampierz Poka wiadomo嗆
Bo ja wiem, szampony do w這s闚 t逝stych i spora cz窷 przeciw逝pie穎wych oraz r騜ne szampony "oldskulowe" s do嗆 mocne. Nawet przy normalnym stosowaniu czesto moga przesusza, a co dopiero, jakby kto trzyma po 30 minut. Wszystkie szampony zawieraj detergenty i wszystkie detergenty mog wysuszac, je雲i s trzymane za d逝go albo u篡wane w z造 spos鏏.

Ludzie tak u篡waj szamponetek. Ja tak robi豉m kiedy, na czerwono i fioletowo farbowa豉m szamponetkami - "trwa貫" farby w tych odcieniach te sie szybko zmywaj i wg mnie szamponetki do dobry podtrzymywacz albo wr璚z alternatywa. S te 鈔odki do podtrzymywania koloru, kt鏎e dzia豉j tak jak szamponetki, tylko s w wieszych opakowanaich, jak szampony srebrz帷e albo r騜ne odswie瘸cze koloru (np Friedy).
Oczywi軼ie zgodz si z Tob- to prawda
a co do szamponetek powaznie m闚isz 瞠 szmponetkami "farbowa豉" wlosy zamiast farby chemicznej? To 瞠 s jest dobrym rozwi您aniem miedzy farbowaniem - zgadzam si , ale jeszcze nie stosowa豉m jej 2 razy w tyg i przez d逝窺zy czas
A co do 鈔odk闚 podtrzymuj帷ych kolor, to owszem s , ale ich stosowanie - z tego co wiem zalecane jest nie wi璚ej ni co 2 tyg. i to chyba tez lekka przesada( zalezy od prod.i sk豉dnik闚).

W豉郾ie w poniedzia貫k po這篡豉m szamponetke- oczywi軼ie rud - 2 mycia i mam jasne w這sy takie jak mia豉m, niestety ehhh i co tu zrobi z rudo軼i
Trzeba kombinowa, by mo瞠 masz racj. Zastanawiam si czy p逝kanki typu tego co poda豉m wcze郾iej nie da造 by fajnego i zdrowszego efektu? Poszukiwa豉m ju do嗆 dawno drzewa sanda這wego - kory- i w jednym sklepie susz znalaz豉m , ale kory drzewa quebracho, niestety nigdzie nie znalaz豉m. Jestem ciekawa jak by wygl康a豉 mieszanka 逝pin orzecha w這skiego - odrobina + wywar z nagietka - w proporcji 3/1
Co s康zisz?
Stary 2012-08-23, 21:12   #40
Ewelin4
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 26

...
Ewelin4 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-08-23, 21:15   #41
P4TRYK
Raczkowanie

Na這篡貫m szamponetke czekoladowy br您, raz w niedziele, dzi 2x, ta z niedzieli sp逝ka豉 mi si po 2 dniach, a dzi zostawi貫m na 45min i kolor jest strasznie ciemny i teraz wygl康a to 幢e, wcze郾iej mia貫m na w這sach 25min i w這sy wygl康a造 naturalnie ciemno, a teraz nie bardzo, jakie dziwne przeb造ski.

Czekam a mi si sp逝cz i spr鏏uj tych "domowych" sposob闚. Mam ju w domu li嗆 orzecha w這skiego, kor d瑿u, sza逕ie. Co tam jeszcze dokupi??
Stary 2012-08-23, 21:49   #42
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Oczywi軼ie zgodz si z Tob- to prawda
a co do szamponetek powaznie m闚isz 瞠 szmponetkami "farbowa豉" wlosy zamiast farby chemicznej? To 瞠 s jest dobrym rozwi您aniem miedzy farbowaniem - zgadzam si , ale jeszcze nie stosowa豉m jej 2 razy w tyg i przez d逝窺zy czas
A co do 鈔odk闚 podtrzymuj帷ych kolor, to owszem s , ale ich stosowanie - z tego co wiem zalecane jest nie wi璚ej ni co 2 tyg. i to chyba tez lekka przesada( zalezy od prod.i sk豉dnik闚).

W豉郾ie w poniedzia貫k po這篡豉m szamponetke- oczywi軼ie rud - 2 mycia i mam jasne w這sy takie jak mia豉m, niestety ehhh i co tu zrobi z rudo軼i
Trzeba kombinowa, by mo瞠 masz racj. Zastanawiam si czy p逝kanki typu tego co poda豉m wcze郾iej nie da造 by fajnego i zdrowszego efektu? Poszukiwa豉m ju do嗆 dawno drzewa sanda這wego - kory- i w jednym sklepie susz znalaz豉m , ale kory drzewa quebracho, niestety nigdzie nie znalaz豉m. Jestem ciekawa jak by wygl康a豉 mieszanka 逝pin orzecha w這skiego - odrobina + wywar z nagietka - w proporcji 3/1
Co s康zisz?
Tak, bo w豉郾ie z moich w這s闚 farby czerwone i fioletowe sp逝kiwa造 si niestety strasznie, ju po pierwszym myciu nie by造 intensywne, dlatego robi豉m szamponetkami Palette, kt鏎e w moim odczuciu s nieco trwalsze ni inne. W這sy mia豉m w dobrym stanie, jak na farbowane oczywi軼ie. No i u篡wa豉m od篡wek i balsam闚.

No i ka盥e w這sy 豉pi inaczej, kiedy zrobi豉m sobie na prawie naturalny kolor ciemny blond szamponetk ober篡n i wysz豉 pora磬a - r騜owe zacieki. Potem robi豉m na w這sach farbowanych uprzednio fioletem i czerwieniami oraz na rozjasnionych do blondu i wychodzi造 鈍ietnie. A p逝kanek moje w這sy w og鏊e nie 豉pi. Srebrny szampon dopiero po paru myciach i musze d逝go trzyma.

Patryk, niestety tak jest cz瘰to, 瞠 jak kolor wychodzi delikatny to si瘰zybciej sp逝kuje, a przy d逝窺zym trzymaniu robi si ciemniejszy/bardziej intensywny, ale powinine si wymy.

Co do zi馧, trzeba uwa瘸 na docienie. Nie wiem jaki daje kolor cynamon. D帳 daje chyba ch這dny odcie, ale nie jestem pewna. ㄆpiny orzech闚 w這skich te powinny by dobre w odcieniu bo daj ch這dny br您owy kolor. Natomiast nagietek farbuje na 鄴速o i to intensywnie. Odradza豉bym nagietek (i rumianek) osobom, kt鏎e chc unikn望 ciep造ch refleks闚. Co do cynamonu to nie wiem, ale trzeba by sprawdzi czy nie daje rudego odcienia.

Natomiast ryzyko przy tych zio豉ch jest takie, 瞠 cz瘰to farbuj intensywnie, moga si nie sp逝ka nigdy z w這s闚, mog farbowa mocno sk鏎 i plami trwale r騜ne rzeczy.

Jeszcze indygo daje ch這dny odcie i przyciemnia, do tego stopnia 瞠 br您owe cz瘰to wychodz czarne, moze jakby doda odrobin to by這by dobrze. Ale indygo si wyp逝kuje ca趾owicie i bardzo brudzi, np po軼iel mo瞠 ubrudzi (szamponetki te).
Stary 2012-08-30, 19:04   #43
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Wiadomo軼i: 12 034

Indygo nie zawsze i nie u wszystkich si wyp逝kuje. Moim zdaniem jego wi瘯sz wad jest jego kolor, a nie przypuszczalna nietrwa這嗆
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-09-02, 15:20   #44
Fuzukatsu
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 478

Ja bym z cynamonem uwa瘸豉, mo積a si nie幢e poparzy

Uda si!

"Ko軼i馧 to korporacja, a krzy to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-09-02, 18:32   #45
marika39
BAN sta造

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Poka wiadomo嗆
Ja bym z cynamonem uwa瘸豉, mo積a si nie幢e poparzy
do henny potrafi do這篡 2-3 ly瞠czki cynamonu i jest ok- tak瞠 taka ilo嗆 na 70 gr henny to nic z貫go , a co do zi馧 to pewnie inna sprawa i pewnie masz racj
Stary 2012-09-03, 21:23   #46
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
do henny potrafi do這篡 2-3 ly瞠czki cynamonu i jest ok- tak瞠 taka ilo嗆 na 70 gr henny to nic z貫go , a co do zi馧 to pewnie inna sprawa i pewnie masz racj
Aaa, jak do henny to spokojnie. Ja myslalam o czym bardziej skoncentrowanym, w stylu papki z cynamonu i wody
Ja kiedys chcia豉m by pi瘯na, wi璚 zrobilam sobie legendarna maseczke wg przepisu kr捫帷ego tutaj i... never again

Uda si!

Stary 2012-09-03, 22:10   #47
P4TRYK
Raczkowanie

Witam,

wi璚 dawno si nie odzywa貫m. Moim celem by這 軼iemnienie w這s闚 sposobami naturalnymi, a sko鎍zy這 si na chemii.

Zakupi貫m wszystkie produkty w sklepie zielarskim, poczyta貫m o tych p逝kankach tu i tam, wszyscy pisali, 瞠 mog wyj嗆 dziwne po造ski.

By貫m na zakupach w makro, a tam by造 tutaj polecana mi firma Loreal Casting Creme Gloss, wi璚 popatrzy貫m na kolory i wzi掖em br您, obchodzi貫m si z my郵 瞠 raczej tego nigdy nie u篡je, a jednak wieczorem jako mi si zabra這 i pomy郵a貫m, 瞠 spr鏏uje zafarbowa, jak b璠 wygl康a 幢e, najwy瞠j zgol w這sy na 0.

Wszystko zrobi貫m jak w instrukcji. Kolor wyszed ciemniejszy, na pocz徠ku wygl康a strasznie sztucznie, wzi掖em prysznic, poszed貫m spa i jak si obudzi貫m kolor by ciemny i ... naturalny!

Warto wspomnie jako facet, kt鏎y nigdy tego nie robi, nie oby這 si bez tego, 瞠 strasznie si pobrudzi貫m tym szamponem, okaza這 si, 瞠 nie do ko鎍a go zmy貫m i z rana by造 wiele pr鏏, by pozosta這軼i tego zmy.

Kolor jest super, mam w這sy o wiele ciemniejsze, lecz nikt nie zauwa篡, 瞠 co robi貫m przy w這sach i na tym mi zale瘸這 (kiedy mia貫m ciemne w這sy), tylko mama gdy zapyta貫m si, czy widzi jak捷 r騜nice w kolorze powiedzia豉, 瞠 rzeczywi軼ie mam ciemniejsze.

Wi璚 suma sumarum jestem zadowolony, zastanawiam si jak to b璠zie z odrostami, czy za 2-3 tyg. zn闚 musz k豉嗆 szampon, czy mo瞠 jaki inny spos鏏, by tych w這s闚 nie niszczy co 3 tygodnie farb.

W這sy 軼inam co 1-1,5 miesi帷a.
tak btw fajnie, 瞠 jaki ruch w temacie.

Edytowane przez P4TRYK
Czas edycji: 2012-09-03 o 22:11
Stary 2012-09-04, 07:05   #48
marika39
BAN sta造

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Poka wiadomo嗆
Aaa, jak do henny to spokojnie. Ja myslalam o czym bardziej skoncentrowanym, w stylu papki z cynamonu i wody
Ja kiedys chcia豉m by pi瘯na, wi璚 zrobilam sobie legendarna maseczke wg przepisu kr捫帷ego tutaj i... never again
oj nie niegdy! przepis na sam cynamon? hmmm nie widzia豉m i nie wiem czy bym si odwa篡豉, chociaz kto wie
Cytat:
Witam,

Wszystko zrobi貫m jak w instrukcji. Kolor wyszed ciemniejszy, na pocz徠ku wygl康a strasznie sztucznie, wzi掖em prysznic, poszed貫m spa i jak si obudzi貫m kolor by ciemny i ... naturalny!

.
Stary 2012-09-04, 18:37   #49
fryz5
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 138

Cytat:
Witam,

wi璚 dawno si nie odzywa貫m. Moim celem by這 軼iemnienie w這s闚 sposobami naturalnymi, a sko鎍zy這 si na chemii.

Zakupi貫m wszystkie produkty w sklepie zielarskim, poczyta貫m o tych p逝kankach tu i tam, wszyscy pisali, 瞠 mog wyj嗆 dziwne po造ski.

By貫m na zakupach w makro, a tam by造 tutaj polecana mi firma Loreal Casting Creme Gloss, wi璚 popatrzy貫m na kolory i wzi掖em br您, obchodzi貫m si z my郵 瞠 raczej tego nigdy nie u篡je, a jednak wieczorem jako mi si zabra這 i pomy郵a貫m, 瞠 spr鏏uje zafarbowa, jak b璠 wygl康a 幢e, najwy瞠j zgol w這sy na 0.

Warto wspomnie jako facet, kt鏎y nigdy tego nie robi, nie oby這 si bez tego, 瞠 strasznie si pobrudzi貫m tym szamponem, okaza這 si, 瞠 nie do ko鎍a go zmy貫m i z rana by造 wiele pr鏏, by pozosta這軼i tego zmy.

Kolor jest super, mam w這sy o wiele ciemniejsze, lecz nikt nie zauwa篡, 瞠 co robi貫m przy w這sach i na tym mi zale瘸這 (kiedy mia貫m ciemne w這sy), tylko mama gdy zapyta貫m si, czy widzi jak捷 r騜nice w kolorze powiedzia豉, 瞠 rzeczywi軼ie mam ciemniejsze.

Wi璚 suma sumarum jestem zadowolony, zastanawiam si jak to b璠zie z odrostami, czy za 2-3 tyg. zn闚 musz k豉嗆 szampon, czy mo瞠 jaki inny spos鏏, by tych w這s闚 nie niszczy co 3 tygodnie farb.

W這sy 軼inam co 1-1,5 miesi帷a.
tak btw fajnie, 瞠 jaki ruch w temacie.
nie zniszczysz ich mozesz co 3 tygodnie k豉軼 castinga, ale jak na Ciebie to jedno opakowanie spokojnie wystarczy na 4 aplikacje, bo troche szkoda uzywa castinga na 1 raz i wi瘯szo軼 wywalac a tani nie jest. dobrze ze jestes zadowolony

btw: trzeba brac poprawk na to ze farby wychodza ciemniej...to bylo do przewidzenia
Stary 2012-09-05, 08:23   #50
P4TRYK
Raczkowanie

To jak mam to robi?

To co przelewam do tego hmm, nie wiem jak to si nazywa這 utleniacz? po prostu wykorzystywa w 1/3, 1/4, a reszt mog zostawi i nic si z tym szamponem z tym nie stanie?
Stary 2012-09-07, 23:01   #51
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
To jak mam to robi?

To co przelewam do tego hmm, nie wiem jak to si nazywa這 utleniacz? po prostu wykorzystywa w 1/3, 1/4, a reszt mog zostawi i nic si z tym szamponem z tym nie stanie?
Powiniene odmierzy zawarto嗆 obu tubek i wymiesza je w odpowiedniej proporcji w miseczce Czy na 4 aplikacje wystarczy to nie wiem, ale na dwie na pewno, i to z du篡m zapasem, a ten sie przydaje kiedy nie ma si wprawy
tylko nie mo瞠sz skorzysta z tego aplikatora w opakowaniu, tylko w豉郾ie miseczka+p璠zel, a to mo瞠 pogorszy wygod i pokrycie, zw豉szcza, 瞠 nie robi貫 tego nigdy, i prawdopodobnie b璠ziesz robi to sam

Uda si!

Stary 2012-09-08, 16:39   #52
Asiulkaa_
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 112

Nie przejmuj sie zdaniem innych :P Ja mojemu bratu robie pasemka blond na irkoezie , dzis mu strzelilam pajeczynke A on zadowolony :P kazdy mu mowi ze super wyglada ,a ma 40 lat
Asiulkaa_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-09-16, 08:49   #53
marika39
BAN sta造

Cytat:
Napisane przez Asiulkaa_ Poka wiadomo嗆
Nie przejmuj sie zdaniem innych :P Ja mojemu bratu robie pasemka blond na irkoezie , dzis mu strzelilam pajeczynke A on zadowolony :P kazdy mu mowi ze super wyglada ,a ma 40 lat
a 40 latkowi nie "wypada" robi paj璚zynki?
czemu nie- moje zdanie
Stary 2012-09-18, 21:22   #54
P4TRYK
Raczkowanie

Witam,

mam pytanie, ot騜 ju mija prawie 4 tydzie z nowym kolorem, jest oczywi軼ie super.

Kolor wybra貫m jasny br您 firmy Casting Creme Gloss, chcia豚ym w czwartek zn闚 pofarbowa w這sy, bo wida ju moje lekko ja郾iejsze w這ski po bokach (bardzo s豉bo to wida, a si zdziwi貫m, 瞠 nie wida du瞠j r騜nicy) i mam pytanie, jak chc otrzyma TAKI SAM kolor, to mam wybra jak mniemam ten kolor, a ile musz potrzyma go a w這sach, by kolor nie wyszed ciemniejszy, tylko taki jaki mam? W instrukcji jest bodaj瞠 15min, 瞠by nak豉da na w這sy farbowane.

Oczywi軼ie koloru nie chce ciemniejszego, ten kt鏎y mam jak najbardziej mi odpowiada, a s造sza貫m, 瞠 za ka盥ym razem kolor wychodzi ciemniejszy, dlatego si tak martwi.

Pozdrawiam
Stary 2012-09-20, 21:59   #55
P4TRYK
Raczkowanie

podbijam
Stary 2012-09-22, 07:14   #56
marika39
BAN sta造

mam rozumie 瞠 wida odrosty jasniejsze?

chyba dobrze Ci zrozumia豉m

jesli masz opisany czas trzymania 15 min to proponuj na odrosty po這篡 na ok 7-8 min , po tym czasie rozprowadzi na reszt w這s闚 . I trzyma w sumie 15 min - tak jak zalecaj
Stary 2012-10-07, 14:02   #57
P4TRYK
Raczkowanie

Cytat:
mam rozumie 瞠 wida odrosty jasniejsze?

chyba dobrze Ci zrozumia豉m

jesli masz opisany czas trzymania 15 min to proponuj na odrosty po這篡 na ok 7-8 min , po tym czasie rozprowadzi na reszt w這s闚 . I trzyma w sumie 15 min - tak jak zalecaj

Dzieki. Zrobi貫m tak jak na opakowaniu, czyli 15min na odrostach + 5min na reszcie.

Mam teraz inny problem, poniewa ca造 czas uzywam Casting Creme Gloss Jasny br您 (ju 2x) i zauwa篡貫m na podstawie obserwacji moich i znajomych, 瞠 ten kolor jest strasznie nienaturalny. Kilka os鏏 mi zwr鏂i這 uwag, sk康 mam taki dziwny kolor, bo nie wygl康a naturalnie, w mocnym 鈍ietle daje lekko czerwony odcie?

Co mog zrobi by si pozby tego koloru, zale篡 mi jak najbardziej nadal na naturalnym br您ie, za 1 razem kolor by taki 豉dny, ciemniejszy i teraz ca造 czas si wyp逝kuje z czasem i ten czerwony odcie zostaje

Prosz o jak捷 pomoc
Stary 2012-10-07, 18:03   #58
Wampierz
Zakorzenienie

Wybierz bardziej popielaty odcie. One i tak lubi ciemniej wyj嗆, bo s豉bo rozja郾iaj.
Wampierz jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-10-14, 13:21   #59
P4TRYK
Raczkowanie

Popielaty? Co to za kolor ? Chcia豚ym jakie konkretn od razu farb, bo nie bieg造 w tych sprawach jestem.

Przesy豉m r闚nie fote mojego koloru, obecnie jest bardzo ciemny, po nak豉daniu na odrosty wyszed ciemny (2-ga koloryzacja)

Na force w這sy moje (ciemne) i brata. Chcia豚ym jednak mie ten kolor taki jak brat, pewnie ten kolor mi si sp逝cze do jasniejszego, czego mog potem u篡 by uzyska taki kolor? W castingach chyba nie ma takiego koloru naturalnego, bo rozgl康a貫m si.

Edytowane przez P4TRYK
Czas edycji: 2012-10-14 o 13:34
Stary 2012-10-14, 15:15   #60
Fuzukatsu
Zadomowienie

Popielaty kolor uzyskujesz przez niebieski pigment w farbie, i likwiduje on ciep貫 odcienie(g堯wnie pomara鎍z i 鄴單) daje on efekt ch這dnego koloru.
Tak bywa, przy stosowaniu p馧trwa貫j farby, 瞠 lubi wychodzi ciep這: czerwono lub z這to.
jak na moje, to powinienes zmieni farb, najlepiej na tak z metalicznym refleksem(zielonym pigmentem)
Ja znalaz豉m farb Majirel 5.71 czyli jasny br您 metaliczno popielaty. Niebieski i zielony zje ta czerwie, kolor b璠zie bardziej neutralny, bez rudego
nie tylko Ty masz problem z uzyskaniem br您u bez czerwieni wbrew pozorom to nie takie 豉twe farba sklepowa

Uda si!

Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.