Silikony wg Twojego Stylu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-02, 21:06   #61
aga885
Raczkowanie

Dot.: Silikony wg Twojego Stylu

Wiesz powiem tak. Mam tz. naturalne "romantyczne loki" i odkąd używałam odżywek z silikonami byłam zachwycona, ale teraz mało który kosmetyk zawiera silikony i włosy mam piękne - są mięciutkie, lekkie, emitują zdrowym blond blaskiem (jestem szatynką) zwłaszcza po odżywce Biovax, ale co mi po tym jak tylko wyjdę z domu zawieje wiatr i mam puszące się włosy. jak dotąd nikt mi nie powiedziała " łał, ale masz mięciutkie i lśniące włosy" a właśnie ja chcę aby moje włosy były obciążone. Mam włosy do pasa, gęste jak nie wiem, ale co mi po tym skoro nawet ich nie czuję!? To koszmarne uczucie! W dodatku aby wyjść na dwór muszę używać ciężkich lakierów i piane tylko p oto aby mi się włosy nie spuszyły. Niby włosy jak ją bardziej odżywione są równocześniej bardziej wygładzone - kto do cholery jasnej taką bzdurę wymyślił! Ile razy używałam odżywki z silikonami i było po problemie, a ile razy miałam naprawdę odżywione włosy i miałam wręcz wrażenie, że coraz to bardziej i bardziej są trudne do ogarnięcia. Teraz tylko szukam odżywek z dużymi ilościami silikonu bo takiej rewolucji jaką mam po "prawdziwych odżywkach" nigdy w swoim życiu nie miałam. Uwierz, kobiety z kręconymi włosami nie obchodzi czy włosy będą lśniące, czy lekkie, czy miękkie - chodzi o to, aby włosy były po prostu w jakimś ładzie. Najbardziej irytują mnie fryzjerki. Jedna fryzjerka na 100 umie układać kręcone włosy - te ich wszystkie specyfiki, suszarki z dyfuzorem itp... tak na prawdę dają większy sajgon niż był. Raz w życiu trafiłam na fryzjerkę - która sama miała kręcone włosy - i stąd wiedziała co robi z moimi. Osoba ze słabym skrętem lub z prostymi włosami będzie kierowana na odżywianie włosa - ale jak już włos jest odżywiony to czy teraz nie można go zacząć chronić używając silikonów? Przecierz chodzi o zadowoloną klijentkę, a nie o to aby mieć na głowie coś z czarnego scenariusza -" bo tak powinno się robić".
aga885 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 18:02   #62
Wampierz
Zakorzenienie

Dot.: Silikony wg Twojego Stylu

Aga885, a może właśnie weszłaś w kryzys silikonowy, mi też na początku silikony dawały same dobre efekty i miałam piekne, lśniące i dociążone włosy, a potem zaczęły się problemy. Pomogło odstawienie silikonów. Do obciążania używam teraz tłuszczy a silikonów od wielkiego dzwonu. BTW nie każdy olej czy odżywka naturalna dociążają. Mi np. kokosowy w ogóle nie dociąża i mało wygładza, a masło karite już tak. Podobno to ma coś wspólnego z porowatością włosów i czymś tam jeszcze.
Wampierz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości