Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-05-06, 14:47   #4351
Angiexe
Przyczajenie

Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Hej, dziewczyny. Mam takie pytanko do Was, albowiem chcę pociągnąć sobie włosy farbą Scandic Line 10.60 Ultraczerwony. Z tego, co słyszałam sama ta farba jest rozjaśniająca i teraz mam dylemat, bo nie wiem jaki oxydant sobie do niej dokupić. Zastanawiam się nad 3 albo 6.. A nie chcę, żeby mi rozjaśniło za bardzo te odrosty, bo to głupio wygląda potem. Mam porowate, w dodatku kręcone naturalnie i raczej nie mam problemów z tym, żeby łapały kolor.. Bardziej myślę o 3, bo podobno rozjaśnia o 1 ton..

Z resztą oceńcie, wklejam fotkę moich 1,5 miesięcznych odrostów. ;3 Moje naturalne to jest taki ciemny blond/jasny brąz, taki mysi dość kolor.

POZDRAWIAM WAS CIEPLUTKO.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-04-01 17.57.06.jpg (138,5 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2014-04-01 17.57.40.jpg (99,3 KB, 21 załadowań)
Angiexe jest offline  
Stary 2014-05-06, 16:19   #4352
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez Angiexe Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny. Mam takie pytanko do Was, albowiem chcę pociągnąć sobie włosy farbą Scandic Line 10.60 Ultraczerwony. Z tego, co słyszałam sama ta farba jest rozjaśniająca i teraz mam dylemat, bo nie wiem jaki oxydant sobie do niej dokupić. Zastanawiam się nad 3 albo 6.. A nie chcę, żeby mi rozjaśniło za bardzo te odrosty, bo to głupio wygląda potem. Mam porowate, w dodatku kręcone naturalnie i raczej nie mam problemów z tym, żeby łapały kolor.. Bardziej myślę o 3, bo podobno rozjaśnia o 1 ton..

Z resztą oceńcie, wklejam fotkę moich 1,5 miesięcznych odrostów. ;3 Moje naturalne to jest taki ciemny blond/jasny brąz, taki mysi dość kolor.

POZDRAWIAM WAS CIEPLUTKO.
heyy
ja bym uzyla na calosc 6 dla pewnosci
tez mam porowate krecone wlosy
Stary 2014-05-06, 18:16   #4353
zyciowo
Raczkowanie

Czerwone weteranki może poratujecie. Od roku farbuję się Egzotyczną czerwienią (55/46) z wellatonu. Jest to dokładnie taki kolor jaki chce mieć na swoich włosach. Długo mi się trzyma na włosach, ale też ciągle brudzi ubrania jak zmoknę. Niestety widzę, że mam mocno poniszczone końcówki i strukturę włosów. Podpowiecie jaka inna farba będzie najlepiej zbliżona kolorem? Albo może jakiś ratunek?
Szampon na zmianę do włosów czerwonych (rossmann) i na zniszczone końcówki. Do tego zawsze odżywka lub jakaś maska. Na koniec jedwab, częsty fryzjer a włosy ciągle się rozdwajają.
zyciowo jest offline  
Stary 2014-05-06, 19:49   #4354
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zyciowo Pokaż wiadomość
Czerwone weteranki może poratujecie. Od roku farbuję się Egzotyczną czerwienią (55/46) z wellatonu. Jest to dokładnie taki kolor jaki chce mieć na swoich włosach. Długo mi się trzyma na włosach, ale też ciągle brudzi ubrania jak zmoknę. Niestety widzę, że mam mocno poniszczone końcówki i strukturę włosów. Podpowiecie jaka inna farba będzie najlepiej zbliżona kolorem? Albo może jakiś ratunek?
Szampon na zmianę do włosów czerwonych (rossmann) i na zniszczone końcówki. Do tego zawsze odżywka lub jakaś maska. Na koniec jedwab, częsty fryzjer a włosy ciągle się rozdwajają.
hmm a może olejowanie włosków...? arganowy na końce..? maska przy każdym myciu na 10-20 minut..??
Stary 2014-05-06, 20:08   #4355
Drakan
Zadomowienie

Cytat:
Jedwab to proteiny A zapewne serum silikonowym są hydrolizowane zatem lubią jeszcze bardziej chwiać łuską przy porowatych włosach. Efekt obserwujesz u siebie - porozdwajane siano.
Szampon pewnie też masz z SLSem, a przy zniszczonych przydałby się łagodniejszy (łagodny nie płucze również koloru). SLS od święta. No i nie może być stosowana jakaś maska i jakaś odżywka, bo trzeba stosować Patrz co lubią włosy, w jakich proporcjach, dorzuć oleje i jakoś to będzie.
A kluczowe słowo do tego wszystkiego, to włosomanactwo. I blogi włosowe.

Drakan jest offline  
Stary 2014-05-07, 06:31   #4356
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Jedwab to proteiny A zapewne serum silikonowym są hydrolizowane zatem lubią jeszcze bardziej chwiać łuską przy porowatych włosach. Efekt obserwujesz u siebie - porozdwajane siano.
Szampon pewnie też masz z SLSem, a przy zniszczonych przydałby się łagodniejszy (łagodny nie płucze również koloru). SLS od święta. No i nie może być stosowana jakaś maska i jakaś odżywka, bo trzeba stosować Patrz co lubią włosy, w jakich proporcjach, dorzuć oleje i jakoś to będzie.
A kluczowe słowo do tego wszystkiego, to włosomanactwo. I blogi włosowe.
właśnie, cholera masz racje zapomniałam o tych pierońskich proteinach..
ja z góry moge polecić kallos placeta bez protein albo kallos silk też dobry
ew. kallos honey
z innych odzywek dobre sa tanie z belei zwykle najtansze a takze garnier ultra doux
ale uwazaj na oleje i proteiny np mi puszy lniany i kokosowy czy maslo kakaowe..
Stary 2014-05-07, 17:15   #4357
zyciowo
Raczkowanie

Włosomaniactwo uskuteczniam powoli Włosy zdarza mi się olejować właśnie olejkiem arganowym, maski owszem też, ale raczej na czas podany przez producenta. Na razie odstawię jedwab zobaczymy co z tego wyjdzie. Kosmetyki dobieram odpowiednie do rodzaju włosów więc mam już kilka różnych szamponów, do suchych, zniszczonych, farbowanych i czerwonych, ale każdy z SLS jak się okazuje. Przed farbowaniem nie miałam z nimi żadnego problemu, były mięciutkie w dotyku, więc założyłam, że to wina farby. Dlatego też ciągle poszukuję innej, ale w kolorze jaki stosuję i z co najmniej taką trwałością koloru.
zyciowo jest offline  
Stary 2014-05-08, 13:54   #4358
Drakan
Zadomowienie

Cytat:
Włosomaniactwo uskuteczniam powoli Włosy zdarza mi się olejować właśnie olejkiem arganowym, maski owszem też, ale raczej na czas podany przez producenta. Na razie odstawię jedwab zobaczymy co z tego wyjdzie. Kosmetyki dobieram odpowiednie do rodzaju włosów więc mam już kilka różnych szamponów, do suchych, zniszczonych, farbowanych i czerwonych, ale każdy z SLS jak się okazuje. Przed farbowaniem nie miałam z nimi żadnego problemu, były mięciutkie w dotyku, więc założyłam, że to wina farby. Dlatego też ciągle poszukuję innej, ale w kolorze jaki stosuję i z co najmniej taką trwałością koloru.
Nie patrz na to, co napisał producent na opakowaniu, bo nie ma to najmniejszego znaczenia, tylko spoglądaj na skład produktu i zawarte w nim potrzebne tobie właśnie ekstrakty. To co napisali z przodu, a widnieje rzeczywiście na odwrocie może niejednego zdziwić. Przykładowo jeden z szamponów dostępnych bodajże w Rossmanie dedykowany włosom farbowanym zawierał keratynę i silikony. O ile silikony jako tako blokują uciekanie koloru, tak keratyna podnosi łuskę i ułatwia wypłukiwanie, dodatkowo jest niewskazana przez pierwszy tydzień po koloryzacji. Szampon takowy powinien zawierać substancje zakwaszające czyli domykające łuskę włosa, a ten takowego nic nie posiadał. Efekt taki, że nie dość, że nie ma nic do włosów farbowanych to jeszcze kolor szybciej ucieka.

Drakan jest offline  
Stary 2014-05-08, 17:00   #4359
zyciowo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Nie patrz na to, co napisał producent na opakowaniu, bo nie ma to najmniejszego znaczenia, tylko spoglądaj na skład produktu i zawarte w nim potrzebne tobie właśnie ekstrakty. To co napisali z przodu, a widnieje rzeczywiście na odwrocie może niejednego zdziwić. Przykładowo jeden z szamponów dostępnych bodajże w Rossmanie dedykowany włosom farbowanym zawierał keratynę i silikony. O ile silikony jako tako blokują uciekanie koloru, tak keratyna podnosi łuskę i ułatwia wypłukiwanie, dodatkowo jest niewskazana przez pierwszy tydzień po koloryzacji. Szampon takowy powinien zawierać substancje zakwaszające czyli domykające łuskę włosa, a ten takowego nic nie posiadał. Efekt taki, że nie dość, że nie ma nic do włosów farbowanych to jeszcze kolor szybciej ucieka.
Zawsze polecali keratynę na zniszczone włosy. Dzięki za radę, szczególne że jutro kolejne farbowanie odrostów.
zyciowo jest offline  
Stary 2014-05-08, 18:56   #4360
Drakan
Zadomowienie

Bo keratyna pomaga odbudować zniszczone włosy, ale lepiej by była w masce / odżywce gdzie można kontrolować nakładaną ilość i dobrać odpowiednią częstotliwość by uniknąć przeproteinowania. W szamponie to zbędna rzecz, która nie ma szans zadziałać, gdyż siedzi za krótko, choć farbowanym szkody może już narobić. Zresztą masz wszystko o proteinach na pierwszej stronie wątku.
No i można również wspomnieć, że każde włosy mogą tolerować inne proteiny, zatem polecana tak przez wszystkich keratyna może u paru osób się absolutnie nie sprawdzić.
Odnośnie zniszczeń jeszcze - mocno zmaltretowane włosy i/lub włosy wysokoporowate wolą proteiny wielkocząsteczkowe, gdyż te na początku uzupełniają ubytki ico za tym idzie wygładzają włos. Hydrolizowane podnoszą łuskę i mogą puszyć, zresztą doskonale widzę to na moich włosach. Wpadła mi ostatnio maska z keratyną. Efekt jej zastosowania był taki, że część zdrowa wyglądała jak z reklamy, część trochę gorsza również się poprawiła, natomiast ekstremalnie porowaty dół podwoił swoją objętość i... ech

Drakan jest offline  
Stary 2014-05-08, 20:06   #4361
SugarbabyLove
Zakorzenienie

jesli chodzi o odzywke/maske do farbowanych wlasnie z kwasem kmekowym jest doby na przykład mialam raz z elseve extreme repair
ja ja czasem kupije jest nie droga i fajna maja tez z tej lini szampon ale nie testowalam
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,59...szczonych.html

wlasnie jesli chodzi o szampony to dobre tez sa te proste zwykle typu dla dzieci z rumiankiem czy kallos vanilla albo silk tanie i dobre proste sklady bez jakis super rewelacji
ja uzywam raz z sls a raz bez bo mi szampony do dzieci nie zabardzo sluza dlatego nie uzywam przy kazdym myciu ich..
Stary 2014-05-10, 12:11   #4362
Angiexe
Przyczajenie

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż dostałam wczoraj krem koloryzujący Scandic Line, czekam jeszcze na oxydant. Ten krem ma pojemność 100ml i to jest troche dużo jak dla mnie.. Czy jeśli ją otworzę i zużyję pół tubki, to za miesiąc moge zużyć kolejne pół? Czy krem koloryzujący może stać taki otwarty, co prawda zakręcony, ale jednak ?
Angiexe jest offline  
Stary 2014-05-10, 12:32   #4363
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

Cytat:
Napisane przez Angiexe Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż dostałam wczoraj krem koloryzujący Scandic Line, czekam jeszcze na oxydant. Ten krem ma pojemność 100ml i to jest troche dużo jak dla mnie.. Czy jeśli ją otworzę i zużyję pół tubki, to za miesiąc moge zużyć kolejne pół? Czy krem koloryzujący może stać taki otwarty, co prawda zakręcony, ale jednak ?
dobrze zakręć i trzymaj w szafce, będzie jak nowy
Meadow jest offline  
Stary 2014-05-12, 15:11   #4364
Sandora
Raczkowanie

GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora

mam pytanie, słyszalam, że czerwonych włosow nie można laminowac domowym sposobem. Czy to prawda?
Sandora jest offline  
Stary 2014-05-12, 18:01   #4365
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandora Pokaż wiadomość
mam pytanie, słyszalam, że czerwonych włosow nie można laminowac domowym sposobem. Czy to prawda?
a tam nie można.. móc, możesz ale czy to coś da to ja nie wiem ja laminowałam raz i miałam susz na głowie a do tego polowa koloru się wymyła..
Stary 2014-05-12, 23:00   #4366
summerisgone
Zakorzenienie

u mnie wręcz laminowanie zatrzymuje kolor. Susz pewnie z przeproteinowania ;>
summerisgone jest offline  
Stary 2014-05-13, 14:04   #4367
merryjm
Przyczajenie

Hej ,
jestem tu nowa, chcialabym zmienic kolor wlosow, od dawna marza mi sie ognisto czerwone, obecnie mam duzy odrost naturalnego blondu plus reszta bardzo jasna, wrecz biala- brak pigmentu, bo rozjasniania, wrzuce fotke, marza mi sie takie czerwone jak ma ta laska na zdjeciu plus z pozostawionymi koncowkami moich jasnych, ale wlasnie cos z takim przejsciem. Sama oczywiscie tego nie zrobie, ale moze macie jakis salon w warszawie do polecenia, ktory bylby w stanie to zrobic, oraz moze ewentualnie zaproponujecie jakis kolor/odcien czerwieni z ktorej mozna to uzyskac.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_21435266755498.jpg (72,8 KB, 29 załadowań)
merryjm jest offline  
Stary 2014-05-16, 21:00   #4368
SugarbabyLove
Zakorzenienie

heyy moje kochane jak sie macie??
u mnie OK
scielam dosc duza ilosc wlosow juz mialam susz.. i sie zastanawiam co jeszcze moge zrobic .. wlosy farbowac co 2-3 miesiace? nie zdzierżę takiego odrostu..
olejuje, maseczkuje co mycie.. są efekty ale konce byly tak suche nadal ze je musialam sciac.. trudno odrosną jest cieplo lato idzie to wiecie zmiana jest ok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie4131.jpg (115,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie4134.jpg (79,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie4122.jpg (168,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie4113.jpg (117,6 KB, 11 załadowań)
Stary 2014-05-16, 22:58   #4369
viooolett
Raczkowanie

A ja dzisiaj w koncu pofarbowalam swoje wyplowiance(byly naprawde wyplukane z koloru).Zrobilam pigmentacje oczywiscie ta sama farba(La strada 10,60) i...wyszlo ciemno ale pewnie kolor i tak w miare mycia rozjasni.Jutro dam fotki.
viooolett jest offline  
Stary 2014-05-17, 07:01   #4370
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez viooolett Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj w koncu pofarbowalam swoje wyplowiance(byly naprawde wyplukane z koloru).Zrobilam pigmentacje oczywiscie ta sama farba(La strada 10,60) i...wyszlo ciemno ale pewnie kolor i tak w miare mycia rozjasni.Jutro dam fotki.
po pre pigmentacji przewaznie ciemno wychodzi...^^ nie bój żaby będzie OK

a ja uzupelniam zapasy kallosowych pieknosci ktore mi sie konczaq w domu juz widze dna produktow.
zakupilam na probe takie serum..mial ktos?? teraz widze dopiero.. ma parafine
http://www.google.de/imgres?imgurl=h...ed=0CFgQrQMwAA
Stary 2014-05-17, 12:31   #4371
viooolett
Raczkowanie

Niestety nie potrafie zrobic fotki ,ktora by pokazala autentyczny kolor wlosow.W rzeczywistosci jest ciemniej ,wrecz z czarnawym odcieniem.A tak ogolnie po kazdej pigmentacji jakos wlosy nie sa tak blyszczace jak po zwyklym farbowaniu....moze tak tylko ja mam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S1055634.jpg (113,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S1055632.jpg (101,2 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S1055643.jpg (56,5 KB, 11 załadowań)
viooolett jest offline  
Stary 2014-05-19, 12:52   #4372
liztwenty
Przyczajenie

czerwone włosy

poszukuję miłośniczek i/lub posiadaczek czerwonych włosów. fajnie byłoby powymieniać się poradami i doświadczeniami dotyczącymi pielęgnacji, farbowania, kosmetyków, life hacków dla czerwonowłosych. owszem, na forum znajdują się już podobne wątki, ale sprzed 3 lat, a od tej pory na rynku pojawiło się mnóstwo 'czerwonych' nowości
liztwenty jest offline  
Stary 2014-05-19, 12:54   #4373
201607040946
Konto usunięte

Dot.: czerwone włosy

słabo szukasz http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=638388
201607040946 jest offline  
Stary 2014-05-21, 15:07   #4374
SceneQueene
Zakorzenienie

pigmentacja aż tak nie nabłyszcza włosów bo farba nie oddziałuje z oxydantem. bardzo ładny kolorek

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2014-05-27, 17:52   #4375
SugarbabyLove
Zakorzenienie

dziewczyny co u was..? zyje ktos tu jeszcze..???
Stary 2014-05-28, 09:25   #4376
Sandora
Raczkowanie

GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora

żyje się, żyje zastanawiam się nad powrotem do ciemnego brązu, jakiś kryzys mam, że nie mogę patrzeć na moje kłaki
Sandora jest offline  
Stary 2014-05-28, 19:11   #4377
viooolett
Raczkowanie

A u mnie kolor ok ale cos innego dzieje sie z wlosami,mimo wszelkich zabiegow na koncowkach(olejowanie,jed wab),ciagle sa suche i brzydko sie ukladaja a przy skorze glowy szybko sie przetluszczaja.Zmienilam nawet szampon nadajacy objetosci z Loreala,zeby je troche uniesc u nasady ale efektu brak.
viooolett jest offline  
Stary 2014-05-28, 21:44   #4378
SceneQueene
Zakorzenienie

powiedzmy, że żyję na studiach roboty jak nie wiem a ja sobie w domu siedzę...

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2014-05-29, 09:43   #4379
falka_19
Raczkowanie

A ja się już tak przyzwyczaiłam do moich czerwonych kłaczorów, że chyba nie potrafiłabym już zmienić koloru. Muszę się wam pochwalić 2 rzeczami: 1- byłam ostatnio na weselu w stylizacji nawiązującej do piu up i przetańczyłam całą noc w gorsecie ze stalowymi fiszbinami! (nie wiem czy mamy tu jakieś gorseciary). Wrzucę zdjęcia jak do mnie jakieś dotrą, bo sama nie miałam czasu zrobić nawet jednego. 2 -testuję na wizażu nową odżywkę z garnier fructis. Póki co jeszcze jej nie użyłam, ale ma obiecujący skład (na moje niewprawione w czytaniu etykiet oko) Duużo wyciągów i ekstraktów, nie zauważyłam silikonów. Dam znać jak się sprawuje. W ogóle ostatnio zaczynam zauważać co moje włosy lubią a czego nie. Jakiś czas temu kupiłam w promocji w rossmanie odzywkę i maskę z alterry granat i cośtam (zachwalana na wizażu) i jak dla mnie totalna klapa. Włosy tępe i suche, plączące się. Kasa wywalona w błoto.
Stary 2014-05-29, 15:40   #4380
Drakan
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez falka_19 Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu kupiłam w promocji w rossmanie odzywkę i maskę z alterry granat i cośtam (zachwalana na wizażu) i jak dla mnie totalna klapa. Włosy tępe i suche, plączące się. Kasa wywalona w błoto.
Standardowo jak to z włosami bywa. W pewnym momencie negatywne opinie zniechęciły mnie do jej kupienia, ale któregoś pięknego dnia... Ryzyk - fizyk i odżywka wylądowała w koszyku w Rossmanie. Strzał w dychę, włosy bomba Gładkie i błyszczące jak po silikonach, z tą różnicą jednak, że nie ma tam silikonów.
A poza tym ostatnio jest zonk, bo kłakom nic nie pasuje. No, może po masce z placentą zastosowanej wczoraj coś się zmieniło, bo miękkie chociaż są.

Edytowane przez Drakan
Czas edycji: 2014-05-29 o 15:43
Drakan jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
color, czerwona, czerwone włosy, farba, farba do włosów, farbowanie, gloss, trudne włosy, truskawkowy, wegańskie kosmetyki

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości