Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-02-16, 21:13   #4831
redmermaid
Przyczajenie

Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez vixen89 Pokaż wiadomość
Redmermaid, nybatteri90 Bardzo ładne kolory.
Ja osobiście tez przeszłam na henne, rudość, chciałam dać włosom trochę odpocząć od ciągłego farbowania, ale już mi tęskno do czerwieni, jest taka magiczna.
Chce jeszcze trochę wytrzymać, i mam nadzieje ze do wiosny, lata, zostanę przy hennie, chociaż strasznie upierdliwe jest jej nakładanie, i długie siedzenie z błotem na włosach:P.
Dziękuję .
A polecacie jakąś farbę, która nie wpada zaraz w rudy? Rozmyślałam nad farbą Montibello x77 ,ale boję się, że pomieszam proporcje, albo zrobię coś źle i nie wyjdzie szalona czerwień. No i zniechęca mnie dodanie do tej farby, tzw. wody utlenionej- w końcu niszczy włosy. Może któraś próbowała tej farby i jest w stanie mi opisać jakie robiła proporcje? Mam włosy za łopatki.

Edytowane przez redmermaid
Czas edycji: 2015-02-16 o 21:19
redmermaid jest offline  
Stary 2015-02-16, 22:20   #4832
SceneQueene
Zakorzenienie

Hahaha. Odkrycie Ameryki. Do każdej farby dołączony jest utleniacz. Tyle tylko, że do profesjonalnej dobierasz go sama. Biorąc pod uwagę Twoja wiedzę - czyli jej brak - nawet bym włosów nie dotykala...

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest teraz online  
Stary 2015-02-17, 00:42   #4833
vixen89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez redmermaid Pokaż wiadomość
Dziękuję .
A polecacie jakąś farbę, która nie wpada zaraz w rudy? Rozmyślałam nad farbą Montibello x77 ,ale boję się, że pomieszam proporcje, albo zrobię coś źle i nie wyjdzie szalona czerwień. No i zniechęca mnie dodanie do tej farby, tzw. wody utlenionej- w końcu niszczy włosy. Może któraś próbowała tej farby i jest w stanie mi opisać jakie robiła proporcje? Mam włosy za łopatki.
Osobiście stosowałam lastrada(scandic line) odcień 10.60, kolor wychodził piękny, i wypłukiwał sie w kierunku różowego. Polecam zobaczyć watek galerie czerwonowłosych, może akurat znajdziesz tam kolor dla siebie. Montibello nie stosowałam.

--------
Anime rulezz!
Fairy Tail, Bleach, Akatsuki no Yona, Cross Ange, Shingeki no Kyojin, Brave 10

Edytowane przez vixen89
Czas edycji: 2015-06-14 o 19:49
vixen89 jest offline  
Stary 2015-02-17, 10:11   #4834
redmermaid
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Hahaha. Odkrycie Ameryki. Do każdej farby dołączony jest utleniacz. Tyle tylko, że do profesjonalnej dobierasz go sama. Biorąc pod uwagę Twoja wiedzę - czyli jej brak - nawet bym włosów nie dotykala...

A ja na Twoim miejscu zajęłabym się czytaniem ze zrozumieniem. Napisałam,że: zniechęca mnie dodanie wody utlenionej, gdzie po prostu nie mam pojęcia o proporcjach. Jak kupuję gotowca z drogerii (które i tak używam sporadycznie) w pudełku, to całkiem inna sprawa. Tam wszystko ma swoją gramaturę na miejscu. Swoją drogą od prawie pół roku farbuję włosy pianką Venita , także TAK ten utleniacz mnie zniechęca. Może faktycznie użycie sformułowania "do tej farby" było niewłaściwie, ale raczej oczekiwałam normalnej odpowiedzi,ewentualnie można kogoś GRZECZNIE, z KULTURĄ poprawić. Z wiedzą w zakresie włosów, którą wykorzystuję dla siebie jest wszystko OKEJ, a od tego jest Forum, aby się kogoś poradzić i zapytać . Droga koleżanko zamiast atakować, proszę czytać ze zrozumieniem, bo tego typu wypowiedzi są nie na miejscu.

Edytowane przez redmermaid
Czas edycji: 2015-02-17 o 10:26
redmermaid jest offline  
Stary 2015-02-17, 11:08   #4835
Drakan
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez redmermaid Pokaż wiadomość
Dziękuję .
We fryzjerskim sklepie doradzą Ci ci i jak z proporcjami, często to 1:1, natomiast jeżeli biisz się żarówki, weź utleniacz 3%. Wyjdzie koloryzacja ton w ton o ile potrzymasz krócej o te 10 - 15 min. X77 choć na początku jest malinowy i poźniej też, to niestety po jakimś czasie rudy jednak zaczyna wychodzić.

Drakan jest offline  
Stary 2015-02-17, 12:03   #4836
vixen89
Raczkowanie

redmermaid, jeśli szukasz czegoś bez utleniaczy, to oprócz pianki mogę polecić szamponetki-saszetki (np. joanna),i tonery lariche, pravana. Oczywiście, to nie tak trwałe jak farby.

--------
Anime rulezz!

Edytowane przez vixen89
Czas edycji: 2015-02-17 o 12:18
vixen89 jest offline  
Stary 2015-02-17, 12:54   #4837
Drakan
Zadomowienie

To wszystko zależy. Mi farby trzymały tak samo długo jak pianki i szamponetki. A Venity nawet dłużej. Na chwilę obecną nic innego niz Venita nie używam Ale może skombinuję sobie z Elysee purpurę, bo na włosach wychodzi ciemna, nasycona czerwień. A do takiej właśnie dążę

Drakan jest offline  
Stary 2015-02-17, 19:31   #4838
redmermaid
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
To wszystko zależy. Mi farby trzymały tak samo długo jak pianki i szamponetki. A Venity nawet dłużej. Na chwilę obecną nic innego niz Venita nie używam Ale może skombinuję sobie z Elysee purpurę, bo na włosach wychodzi ciemna, nasycona czerwień. A do takiej właśnie dążę
Chyba skuszę się na tą Montibello x77 .
Venita faktycznie nie trzyma tak krótko, mi przy dobrych porywach nawet dwa tygodnie i to jest intensywny kolor. Jednak zauważyłam ,że przy piankach Venita jest taka zależność. Przy koloryzacji długo wmasowywać produkt we włosy, wtedy kolor trzyma dłużej nawet o te 3,4 dni i mniej się wypłukuje.
redmermaid jest offline  
Stary 2015-02-17, 19:49   #4839
vixen89
Raczkowanie

Na moich włosach pianka trzymała sie ok. tyg przy codziennym myciu, i tak dłużej niż szamponetka czy toner. Póżniej jak juz udało mi sie wyrobić mycie włosów co 2 dzień, to wymyśliłam sobie patent, dodałam pianki do maski której używam, i nadkładałam ją po myciu na 5-10min.- włosy odżywione i kolor trochę odświeżony.

--------
Anime rulezz!

Edytowane przez vixen89
Czas edycji: 2015-02-17 o 19:53
vixen89 jest offline  
Stary 2015-02-17, 20:31   #4840
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Ja wam powiem na moich wlosach venita sie mega dlugo trzymala i do 3-4 tygodni ale ja myje wlosy 2 razy w tyg tylko
tonery tez dobre sa
Stary 2015-02-17, 20:44   #4841
Drakan
Zadomowienie

Ja mam intensywny kolor miesiąc, czasami nawet 1,5. Opakowanie kosztujące dychę mam spokojnie na 3 razy. A farba to średnio wydatek 60 zeta, który i tak trzeba co miesiąc odświeżać. Tak więc pianka to dla mnie złoty interes

Drakan jest offline  
Stary 2015-02-18, 15:35   #4842
redmermaid
Przyczajenie

No pianki Venita są cudowne, naprawdę. Teraz proszę przyjaciółkę z USA, żeby kupiła mi Crazy Color - ciekawa jestem czy są tak efektowne jak Venita .
redmermaid jest offline  
Stary 2015-02-18, 15:39   #4843
sandroonia
Przyczajenie

Hej hej. Potrzebuje pomocy. Marzę o kolorze ze zdjęcia. Teraz mam mega wypukłane ombre rudo-blond. Czy może mi ktoś polecić jakie farby użyć?
sandroonia jest offline  
Stary 2015-02-18, 18:05   #4844
redmermaid
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez sandroonia Pokaż wiadomość
Hej hej. Potrzebuje pomocy. Marzę o kolorze ze zdjęcia. Teraz mam mega wypukłane ombre rudo-blond. Czy może mi ktoś polecić jakie farby użyć?
Można jakieś zdjęcie aktualnego koloru Twoich włosów?
redmermaid jest offline  
Stary 2015-02-19, 10:25   #4845
sandroonia
Przyczajenie

Może słabo widać ale na dole są bardziej blond. Góra przeważnie robiona allwaves 7.4 z domieszką 7.64
sandroonia jest offline  
Stary 2015-02-19, 12:21   #4846
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:

Może słabo widać ale na dole są bardziej blond. Góra przeważnie robiona allwaves 7.4 z domieszką 7.64
ta czerwien to bardziej pod roz wpada ja bym probowala tonerem bo masz mega jasne wlosy
moze rubine pomieszany z pillarbox red.. pomieszac i nalozyc powinnoc cos podobnego ze zdjecia wyjsc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg directionsdetail.jpg (48,9 KB, 25 załadowań)
Stary 2015-02-19, 13:24   #4847
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:

Dobrze się zastanów, do tak pięknego blondu ciężko będzie potem wrócić.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2015-02-20, 18:00   #4848
DoDoo
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Dobrze się zastanów, do tak pięknego blondu ciężko będzie potem wrócić.

Dokladnie
Na dzien dzisiejszy farbowanie na czerwono dla mnie to glupota, majac tak piekne wloski.
Na taki blondzik walnelabym pianke venite i tyle.
Stary 2015-02-20, 20:25   #4849
SceneQueene
Zakorzenienie

Moja siostra ma naturalnie podobny blond- jak jej Venitą zrobiłam czerwonawe ombre to się płukało dokładnie pół roku.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-04-02, 17:30   #4850
Karolinkax3
Raczkowanie

Witam, jestem nowa przygodę z czerwonymi włosami zaczełam już pare miesięcy temu, naturalnie mam włosy kasztanowe, później farbowane one były na rudo, rozjaśniane, w między czasie jeszcze używałam henny, potem wróciłam do farby drogeryjnej z joanny i na moich włosach wtedy wyszedł rudo czerwony, od tamtej pory kupuje farbę fryzjerską czerwoną, najlepsza to RR Line Impact red, niestety jest ciężko dostępna, tylko w jednej hurtowni w moim mieście ją mają i to nie zawsze, dziś pozwiedzałam sobie hurtownie i znalazłam Fanola Red Booster i korektor koloru również z Fanoli Rosso, zobaczymy jak się sprawdzi, mam nadzieje ze równie dobrze jak farba z RR Line. Wszystkie farby to mocna żarówiasta czerwień, wręcz sztuczna. Do takiej dążę i mam nadzieje ze po fanoli taka bedzie
dodaje zdjęcie po RR Line ale to juz po jakichś 2 tyg po malowaniu, kolor utrzymywał sie całkiem spoko o ile używałam maski koloryzującej z Directy 2 razy w tyg.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140517_195800.jpg (151,6 KB, 33 załadowań)

Zapuszczam włoski.

Stary 2015-04-02, 17:47   #4851
vixen89
Raczkowanie

Karolinkax3 - bardzo ladny kolor, też ostatnio skusiłam sie na firme rr line i jestem bardzo zadowolona z efektu.

Ja własnie kilka dni temu wrociłam do czerwieni, musze przyznac ze brakowalo mi jej. Teraz co prawda dążę do innej czerwieni, takiej bardziej różowej, domyślnie nawet myślałam czy by nie sprobować z różowymi włosami, ale bałam sie ze po hennie róż może dziwnie złapać.
Może jak sie wypłucze troche, to położe venite różowa, zobacze co wyjdzie.
Wrzucam zdjecia 1-przed i 2-po, przed henna Khadi red(po miesiacu) i po: RR Line 8.66.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (25,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po8.66.jpg (27,7 KB, 31 załadowań)

--------
Anime rulezz!

Edytowane przez vixen89
Czas edycji: 2015-04-02 o 17:57
vixen89 jest offline  
Stary 2015-04-02, 17:51   #4852
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Ja.mysle żeby wrócić ale do ciemnej w stylu bardziej wiśni .. 😊 ewentualnie cis Rudo czerwonego ale też ciemne
Stary 2015-04-02, 17:54   #4853
Karolinkax3
Raczkowanie

śliczne masz te włoski po tej hennie, a jak z wypłukiwaniem? no i czy przy myciu mocno farbuje ręczniki, ubrania itp? Bo niestety RR Line ma to do siebie ze jeszcze po 4 tyg od farbowania gdy myje włosy mam czerwoną wode i ręczniki :P
Sory coś mi sie pochrzaniło i pomyślałam ze ta czerwień to po hennie i byłam zaszokowana ja po RR LIne tym odcieniu co ty nie uzyskałam tak fajnego efektu temu przeszłam na impact red

Zapuszczam włoski.

Edytowane przez Karolinkax3
Czas edycji: 2015-04-02 o 17:57
Karolinkax3 jest offline  
Stary 2015-04-02, 23:40   #4854
Martek_
Zadomowienie

Karolinkax3, jakiej ja teraz wielkiej ochoty do powrotu do czerwieni nabrałam! Przepiękny kolor, bardzo Ci do twarzy .

Tylko szkoda mi mojego blondu, tyle się namęczyłam żeby do niego dojść..

Sugar
jak samopoczucie?
Stary 2015-04-03, 00:35   #4855
Drakan
Zadomowienie

Kolory fajne macie, tylko mi tak jasne i ciepłe czerwienie nie pasują. Po malutku kłafę jakieś fundamenty pod ciemniejszą i chłodną czerwień.
Aktualnie wypłukuję hennę z włosów tym sposobem -http://kascysko.blogspot.com/2014/08/problemy-wosowe-xvii-jak-wypukac.html?m=1
I niestety też od 3 miesięcy nic na włosy nie kładę, wobec czego mam wypłucz niemiłosierny. Niestety ta henna jeszcze trochę czasu sobie poucieka, ale po wszystkim nie ms bata, od razu walę Venitę na włosy!
Mam tylko ochotę na jeden eksperyment by dodać do pianki czerwonej odrobinę pianki niebieskiej. W teorii kolor powinien się ochłodzić. Może być ciekawie, a jak nie wyjdzie to się szybko zmyje i po sprawie.

Drakan jest offline  
Stary 2015-04-03, 17:37   #4856
avrilll
Przyczajenie

hej jeśli kogoś interesują rudawe czerwienie, to właśnie pofarbowałam włoski farbą Loreal Feria Preference nr P76 (Pure Spice)
nie mam własnego zdj gdyż nie mam czym zrobić, a i tak nie udałoby mi się pewnie uchwycić koloru xD w każdym razie kolor wyszedł jak na zdjęciu poniżej (kradzionym z neta) powiedziałabym nawet, że na żywo jest nieco intensywniejszy
http://2.bp.blogspot.com/-k9cDzAloNh...I/s1600/07.png

farbę kładłam na sprany allwaves f666 z oksy 4-5% (kilka razy poprawiany szamponetką Marion Intensywna Czerwień), naturalnie mam włosy ciemny blond :p

Pozdrawiam
avrilll jest offline  
Stary 2015-04-03, 18:44   #4857
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Martek_ Pokaż wiadomość
Karolinkax3, jakiej ja teraz wielkiej ochoty do powrotu do czerwieni nabrałam! Przepiękny kolor, bardzo Ci do twarzy .

Tylko szkoda mi mojego blondu, tyle się namęczyłam żeby do niego dojść..

Sugar
jak samopoczucie?
Aa dobrze ..😊 trochę przeziębienia jestem przez ta pogodę kurde

No mi też było blondu szkoda ale co tam

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Kolory fajne macie, tylko mi tak jasne i ciepłe czerwienie nie pasują. Po malutku kłafę jakieś fundamenty pod ciemniejszą i chłodną czerwień.
Aktualnie wypłukuję hennę z włosów tym sposobem -http://kascysko.blogspot.com/2014/08/problemy-wosowe-xvii-jak-wypukac.html?m=1
I niestety też od 3 miesięcy nic na włosy nie kładę, wobec czego mam wypłucz niemiłosierny. Niestety ta henna jeszcze trochę czasu sobie poucieka, ale po wszystkim nie ms bata, od razu walę Venitę na włosy!
Mam tylko ochotę na jeden eksperyment by dodać do pianki czerwonej odrobinę pianki niebieskiej. W teorii kolor powinien się ochłodzić. Może być ciekawie, a jak nie wyjdzie to się szybko zmyje i po sprawie.

Jasne ze możesz mieszać czemu.nie .. ☺

Cytat:
Napisane przez avrilll Pokaż wiadomość
hej jeśli kogoś interesują rudawe czerwienie, to właśnie pofarbowałam włoski farbą Loreal Feria Preference nr P76 (Pure Spice)
nie mam własnego zdj gdyż nie mam czym zrobić, a i tak nie udałoby mi się pewnie uchwycić koloru xD w każdym razie kolor wyszedł jak na zdjęciu poniżej (kradzionym z neta) powiedziałabym nawet, że na żywo jest nieco intensywniejszy
http://2.bp.blogspot.com/-k9cDzAloNh...I/s1600/07.png

farbę kładłam na sprany allwaves f666 z oksy 4-5% (kilka razy poprawiany szamponetką Marion Intensywna Czerwień), naturalnie mam włosy ciemny blond :p

Pozdrawiam
Super kolorek taki intensywny
Stary 2015-04-03, 18:51   #4858
SceneQueene
Zakorzenienie

Karolinka, śliczny kolor

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-04-04, 15:20   #4859
avrilll
Przyczajenie

udało mi się złapać kolor
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p0gyBBu.jpg (131,2 KB, 33 załadowań)
avrilll jest offline  
Stary 2015-04-04, 17:50   #4860
SceneQueene
Zakorzenienie

oszałamiająco intensywny, super.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Zamknij wątek

Tagi
color, czerwona, czerwone włosy, farba, farba do włosów, farbowanie, gloss, trudne włosy, truskawkowy, wegańskie kosmetyki

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości