W którym kolorze włosów lepiej? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-09-29, 23:40   #31
Wampierz
Zakorzenienie

Dot.: Sciac czy zapuszczac wlosy

Cytat:
Napisane przez Czerwony Tulipan Pokaż wiadomość
o widzisz, nigdy nie przyszło mi do głowy takie rozwiązanie. A jak to się "użytkuje", że tak powiem? Wygodne to jest, nie spada itp? Nie widać, że jest doczepiane? Ja mam dodatkowo problem z puszeniem przy wilgotnej pogodzie, więc może to wyglądać ciekawie jak moje włosy napuszą się, a dopięte pozostana gładkie

A swoją drogą, co do koloru, zauważyłam, że z reguły na wizażu zawsze wszyscy odradzają czarny kolor włosów, mi jeszcze nikt w życiu nie powiedział żebym rozjaśniła, wręcz przeciwnie może dlatego, że naturalnie mam czarne? Czyli jednak natura czasem trafia w sedno
Bo nie każdemu czarny kolor pasuje, nie tylko ze względu na karnację i oprawę oczu, ale też rysy - czarny zwykle wyostrza rysy. Czarny oczywiście ma o wiele większe szanse pasować osobie, która ma naturalnie taki lub inny ciemny odcień włosów ale nie tylko. Podobnie jak rudy zawsze pasuje rudym, nie zawsze nie-rudym.

Dodatkowo częstym zjawiskiem w naszym pięknym kraju są kobiety, których naturalna uroda jest dość jasna i mało kontrastowa, a które marzą o wyglądzie południowych piękności. Niestety nie wystarczy pudełko farby, trudno zamaskować różnice w oprawie oczu i karnacji.
Wampierz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 12:05   #32
Czerwony Tulipan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Salalina Pokaż wiadomość
Na początku byłam nieufna do tego 'użytkowania'. Okazało się szybko, że założenie ich jest banalnie proste, zajmuje mi ok. 1 minuty. zdjęcie 15 sekund Zakładam je rano, zdejmuję na noc. Można w nich spać, ale spinki odrobinę uwierają. W każdym razie w ekstremalnych przypadkach typu nocowanie u kogoś da się to przeżyć.
Czy je widać? Ja mam naturalne do ramion, rzadkie. Gdy czasem mówię, że mam doczepiane to każdy jest w szoku, że tego w ogóle nie widać. Ciężko jest dobrać kolor - u mnie problem odpada bo ja mam czarne, ale z tego co czytam też się do takiego przymierzasz więc także nie będziesz miała tego problemu. Ważne tylko, by włosy były naturalne - syntetyki niestety odróżniają się od naturalnych włosów i szybko się niszczą. Ja moje naturalne mam już 1,5 roku, noszę je codziennie i dopiero niedawno zaczęły mi się plątać. Ale przyznaję, że nie dbałam o nie jakoś specjalnie. Polecam komplet 6 taśm a nie 8 - 6 zupełnie wystarcza a 8 to efekt peruki. Szukaj na Allegro, ofert jest mnóstwo. Ja kupiłam 6 taśm za około 120 zł, o ile dobrze pamiętam. To też świetny sposób na zapuszczenie swoich
No powiem Ci, że dałaś mi do myślenia, na pewno zgłębię ten temat bardziej. Może faktycznie jest to jakieś rozwiązanie, dzięki za poddanie pomysłu Jeszcze jakbyś mogła wysłać mi jakieś zdjęcie Twoich włosów na priv, to byłoby super

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Bo nie każdemu czarny kolor pasuje, nie tylko ze względu na karnację i oprawę oczu, ale też rysy - czarny zwykle wyostrza rysy. Czarny oczywiście ma o wiele większe szanse pasować osobie, która ma naturalnie taki lub inny ciemny odcień włosów ale nie tylko. Podobnie jak rudy zawsze pasuje rudym, nie zawsze nie-rudym.

Dodatkowo częstym zjawiskiem w naszym pięknym kraju są kobiety, których naturalna uroda jest dość jasna i mało kontrastowa, a które marzą o wyglądzie południowych piękności. Niestety nie wystarczy pudełko farby, trudno zamaskować różnice w oprawie oczu i karnacji.
Zgadzam się, chociaż sama noszę od zawsze czarne włosy, to uważam, że większości dziewczyn, które widzę na ulicach one zwyczajnie nie pasują. Ale też z drugiej strony te wszystkie jasne blondy też urody większości nie dodają I takie szufladkowanie, że czarny postarza, a blond odmładza, to też jest wielkie uogólnienie. Są kobiety, które w czarnych włosach wyglądają dużo bardziej "świeżo", niż w jaśniejszych. Ja np. w ciepłych brązach wyglądam strasznie mdło i nijako, jakoś taka "zmęczona" - wiem, bo próbowałam, a i tak zawsze wracam do czerni, pomimo że południową pięknością nie jestem i nie będę. Są też brunetki tzw królewny śnieżki. Mnie osobiście strasznie podoba się taka uroda, jest niesamowicie efektowna
Czerwony Tulipan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 13:07   #33
kirstek
Raczkowanie

Dot.: W którym kolorze włosów lepiej?

Dla mnie za ciemne - ociepliłabym trochę kolor tak ala mleczna czekolada
kirstek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 13:11   #34
magdi67
Przyczajenie

Długość włosów nie tylko należy dopasowywać do ich kondycji i gęstości ale również do ogólnych "gabarytów".W Twoim przypadku zdecydowanie krótkie włosy (chyba,że się mylę - ale chyba nie jesteś zbyt wysoką osobą?).
magdi67 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 15:35   #35
Czerwony Tulipan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez magdi67 Pokaż wiadomość
Długość włosów nie tylko należy dopasowywać do ich kondycji i gęstości ale również do ogólnych "gabarytów".W Twoim przypadku zdecydowanie krótkie włosy (chyba,że się mylę - ale chyba nie jesteś zbyt wysoką osobą?).
A skąd takie podejrzenie? mam 169 cm, to chyba niska nie jestem, raczej średnia? Ważę 53 kg, to gruba też chyba nie jestem

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez kirstek Pokaż wiadomość
Dla mnie za ciemne - ociepliłabym trochę kolor tak ala mleczna czekolada
dokładnie post wyżej napisałam, że w ciepłych brązach wyglądam okropnie, mdło i nijako
Czerwony Tulipan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 18:26   #36
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Czerwony Tulipan Pokaż wiadomość
Zgadzam się, chociaż sama noszę od zawsze czarne włosy, to uważam, że większości dziewczyn, które widzę na ulicach one zwyczajnie nie pasują. Ale też z drugiej strony te wszystkie jasne blondy też urody większości nie dodają I takie szufladkowanie, że czarny postarza, a blond odmładza, to też jest wielkie uogólnienie. Są kobiety, które w czarnych włosach wyglądają dużo bardziej "świeżo", niż w jaśniejszych. Ja np. w ciepłych brązach wyglądam strasznie mdło i nijako, jakoś taka "zmęczona" - wiem, bo próbowałam, a i tak zawsze wracam do czerni, pomimo że południową pięknością nie jestem i nie będę. Są też brunetki tzw królewny śnieżki. Mnie osobiście strasznie podoba się taka uroda, jest niesamowicie efektowna
Wszystkie kolory skrajne, intensywne, przyciągają uwagę i moga podkreślać różne niedoskonałości, już nie wspominajac że nie każdemu pasują.
Ale przede wszystkim trzeba dostosować do koloru włosów resztę wyglądu, jeśli np brwi są za jasne albo za ciemne, trzeba to skorygować. A ja czesto widuję dziewczyny z włosami mocno przyciemnionymi, mocną opalenizną, a brwi niewidzialne.

Może po prostu nie pasują ci ciepłe kolory.

Z kolei znam wiele osób, które mają włosy naturalnie brązowe lub ciemnoblond, a zyskują bardzo na urodzie po przyciemnieniu włosów, nawet bardzo mocno (Z ciemnoblond na kruczą czerń). Po prostu część ludzi wygląda lepiej z kolorem włosów innym niż naturalny

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez magdi67 Pokaż wiadomość
To chyba działa tylko w ten sposób, że zdecydowanie niskie osoby wygladaja lepiej z włosami krótszymi niż za łopatki. Więc raczej ta zasada nie ma zastosowania w tym przypadku.
Wampierz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości