Jaki filtr do bardzo dziwnej cery ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-08-22, 17:46   #1
magda_lena123
Raczkowanie

Jaki filtr do bardzo dziwnej cery ???

A więc ponownie zakładam nowy wątek... cóż chyba do żadnego nie potrafię się doczepić, albo po prostu proszę o indywidualne podejście
Do rzeczy! Moja cera nie jest tłusta, jest sucha, ale mam wielką skłonność do zaskórników. Ich lokalizacja to czoło i płatki nosa( mam tam rozszerzone pory, na czole nie, o dziwo). W celu pozbycia się zaskórników udałam się do dermatologa, przepisał Duac, maść ta nic nie pomogła, na swoją rękę zastosowałam Benzacne i... zaskórniki znikają
Ale, że cerę mam suchą, potrzebuję nawilżenie i tu pojawia się problem zapychania. Kremy do cery trądzikowej nie nawilżają mnie dobrze a te do cery suchej zapychają. Ale znalazłam w miarę dobry kremik Ziaja, HerbikaPlant, Biała Herbata i ten krem mnie nie zapycha. Pozostaje jedna kwestia: FILTR. Chciałabym go używać, ale po Soraya SPF 45 mam zaskórniki, a krem ten naprawdę BARDZO DOBRZE NAWILŻAŁ, nie bielił, był tłusty to fakt. Więc jaki filtr możecie mi polecić który nie powodował by zaskórników, nie wysuszałby skóry i w miarę nadawałby się pod make up.

Była plama, nie ma bluzki, bo ten proszek był od ruskich
magda_lena123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:57   #2
201605090958
Konto usunięte

Dot.: Jaki filtr do bardzo dziwnej cery ???

Cytat:
Napisane przez magda_lena123 Pokaż wiadomość
A więc ponownie zakładam nowy wątek... cóż chyba do żadnego nie potrafię się doczepić, albo po prostu proszę o indywidualne podejście
Do rzeczy! Moja cera nie jest tłusta, jest sucha, ale mam wielką skłonność do zaskórników. Ich lokalizacja to czoło i płatki nosa( mam tam rozszerzone pory, na czole nie, o dziwo). W celu pozbycia się zaskórników udałam się do dermatologa, przepisał Duac, maść ta nic nie pomogła, na swoją rękę zastosowałam Benzacne i... zaskórniki znikają
Ale, że cerę mam suchą, potrzebuję nawilżenie i tu pojawia się problem zapychania. Kremy do cery trądzikowej nie nawilżają mnie dobrze a te do cery suchej zapychają. Ale znalazłam w miarę dobry kremik Ziaja, HerbikaPlant, Biała Herbata i ten krem mnie nie zapycha. Pozostaje jedna kwestia: FILTR. Chciałabym go używać, ale po Soraya SPF 45 mam zaskórniki, a krem ten naprawdę BARDZO DOBRZE NAWILŻAŁ, nie bielił, był tłusty to fakt. Więc jaki filtr możecie mi polecić który nie powodował by zaskórników, nie wysuszałby skóry i w miarę nadawałby się pod make up.
Testuj, testuj i jeszcze raz testuj. Nie ma czegoś takiego, jak filtr polecany, choć sprobuj znaleźć solecrina z Ivostinu fitr 30 do skory trądzikowej. Chwalą go
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 23:07   #3
razdwapiec
Zakorzenienie

Ten filtr jest w porządku. Jeśli wystarczy Ci SPF 30, to bardzo polecam. Nie bieli, nie zapycha, a nawilża. Zresztą przejrzyj recenzje.
razdwapiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:34   #4
magda_lena123
Raczkowanie

O Lirene jeszcze nie słyszałam, ale jeśli chodzi o SPF 30, to lepszy rydz, niż nic. Dla mnie ważne jest to, żeby nie powodował zaskórników i nie wysuszał. Byłabym skłonna spróbować, ma dobre recenzje. Jeszcze pytanie, czy kupię go w Rossmanie lub Naturze??

Stary 2012-08-23, 09:35   #5
subiektywna Vera
Rozeznanie

Ja mam swój ulubiony krem do twarzy, który całkowicie pozbawiony jest filtrów. Dlatego w tego lata postawiłam na kremy BB z wysokim filtrem 30 SPF, które nakładam na swój krem. Czasami zamiennie stosuję puder również z SPF 30 zamiast kremu BB - i dla mnie układ jest świetny. Bo stosuję swój krem a jednocześnie chronię buzię przed słońcem i dobrze wyglądam z lekkim makijażem. Ani mój BB krem ani puder nie zapychają mi twarzy, a również mam do tego sporą skłonność. I mnie np. krem Ziaja Biała Herbata okropnie mnie zapychał, a mam skórę mieszano-naczynkowo-wrażliwą
Stary 2012-08-23, 09:58   #6
magda_lena123
Raczkowanie

Miałam krem BB Skin79, zapchał mnie bardzo i go odstawiłam, więc na razie rezygnuję z BB.

Stary 2012-08-23, 11:57   #7
redcarmen
BAN stały

Cytat:
Mam cere problematyczną, aczkolwiek ciemną, opalam sie bardzo szybko. Jednak w tym roku posatnowilam ją conieco wyrównac i chodze na zabiegi dermabrazji nawet latem. Zrezygnowałam w tym roku z opalania. Jak sama wiesz słońce w Polsce daje popalić... wiec ja przed nalożeniem maku-up stosuje krem z filtrem 50 z vichy. zaznaczam ze skore mam podrazniona po zabiegach i delikatna. Jednak od 3 miesiecy odkad stosuje nie mam zadnych podraznien. Nie powstaja zadne zaskórniki . Wrecz przeciwnie ten krem działa kojąco na buzie. Wazne jest rownież dobranie kosmetyków do opalania dla reszyty ciała.
redcarmen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:41   #8
magda_lena123
Raczkowanie

Tam ta da dammmm !!!Tak więc nowy filtr zakupiony !!!!
Udałam się do Rossmanna po ten filtr http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...ng-spf-30.html
który poradziła mi razdwapiec, jednak nie mogłam go znaleźć i wzięłam ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...rsja-2011.html . Jest to emulsja mineralna, w dobrej cenie, bezzapachowa i do tego 50+ . Będę testować i zobaczymy co z tego wyjdzie (modlę się by nie były to zaskórniki )

Stary 2012-08-23, 16:31   #9
prettysimple
Zadomowienie

Ja używam LRP AC 30+, ale jednak świeci się i bieli Dobrze, że chociaż nie zapycha mojej cery. Po zużyciu przerzucę się również na Lirene Ma dobre opinie!
Stary 2012-08-25, 22:26   #10
razdwapiec
Zakorzenienie

Cytat:
Tam ta da dammmm !!!Tak więc nowy filtr zakupiony !!!!
Udałam się do Rossmanna po ten filtr http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...ng-spf-30.html
który poradziła mi razdwapiec, jednak nie mogłam go znaleźć i wzięłam ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...rsja-2011.html . Jest to emulsja mineralna, w dobrej cenie, bezzapachowa i do tego 50+ . Będę testować i zobaczymy co z tego wyjdzie (modlę się by nie były to zaskórniki )
No właśnie ja też jakiś czas temu szukałam tego filtra w drogeriach stacjonarnych, ale wszędzie zbywali mnie formułką, że w tym roku już nie mają i nie będą mieli - czyli że mam czekać do wiosny. Kupiłam przez Internet, używam i jestem bardzo zadowolona, a cerę też mam przedziwną (mieszana w kierunku suchej, skłonna do zapychania ostatnio aż do przesady). Ale chyba wszystko już o nim napisano w KWC, to nie będę się tutaj rozpływała. W każdym razie podpisuję się pod wszystkimi ładnymi recenzjami.

Jakiś miesiąc temu kupiłam też krem BB Maybelline Dream Fresh SPF 30 (tutaj) i jest ok jako zamiennik filtra + podkładu. Jak dotąd nie pozatykał mi porów. Nakładam go na leciutki krem nawilżający, bo nie nawilża jakoś specjalnie, ale i tak jak za tą cenę jest genialny.
razdwapiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 22:45   #11
subiektywna Vera
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
No właśnie ja też jakiś czas temu szukałam tego filtra w drogeriach stacjonarnych, ale wszędzie zbywali mnie formułką, że w tym roku już nie mają i nie będą mieli - czyli że mam czekać do wiosny. Kupiłam przez Internet, używam i jestem bardzo zadowolona, a cerę też mam przedziwną (mieszana w kierunku suchej, skłonna do zapychania ostatnio aż do przesady). Ale chyba wszystko już o nim napisano w KWC, to nie będę się tutaj rozpływała. W każdym razie podpisuję się pod wszystkimi ładnymi recenzjami.

Jakiś miesiąc temu kupiłam też krem BB Maybelline Dream Fresh SPF 30 (tutaj) i jest ok jako zamiennik filtra + podkładu. Jak dotąd nie pozatykał mi porów. Nakładam go na leciutki krem nawilżający, bo nie nawilża jakoś specjalnie, ale i tak jak za tą cenę jest genialny.
Mówiąc, że używam BB kremu jako filtra miałam na myśli właśnie Maybelline Dream Fresh SPF 30 - mnie też do tej pory nie zapchał

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości