Zmiany dla nieśmiałej, czyli pomóżcie się ośmielić! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-23, 12:33   #1
Klaczeq
Raczkowanie

Prosze o porady :)

Cześć dziewczyny ; )

Otóż potrzebuję małej zmiany. Rok temu byłam blondynką ale jak wiadomo od rozjaśniaczy włosy mi zaczęły sie kruszyć i z takich za łopaki zostały mi do lini brody :( Od tego czasu kombinuje jak tylko mogę i chciałabym się w końcu Was zapytać jaki kolor włosów i fryzura będą mi najbardziej pasowały :) Przy okazji może któraś z Was ma jakiś inny pomysł na mnie, np makijaż. Będe wdzięczna za wszystkie rady.

Jestem lekko puszystej budowy, mam prawie 18 lat, naturalny kolor włosów mam ciemny blond, od słońca łatwo jaśnieje, rosną one szybko, bo nawet 3 cm na miesiąc, opalam się niestety na czerwono po czym cała opalenizna znika, a zimą, tak jak teraz mam porcelanowo białą karnacje. Myślałam nad solarium, ale oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, żeby tylko lekko się ' zabarwić'. Buzię mam bardzo dziecinną. A oczka raczej zielone :)

Dodaje zdjęcia w różnych fryzurach i kolorach włosów, prosze tylko się nie śmiać, gdyż są z różnych okresów mojego zycia :)
1. Tutaj jak widac troszkę zabawy z GIMPem, tj podkreślenie oczu, ale chyba najbardziej widac moją buźkę, oczywiście w rzeczywistości nie jestem tak opalona :) Miałą długie blond włosy, rozjaśniane rozjaśniaczem z joanny..
2. również moje piekne blond włosy...
3. Tutaj również blond, juz połamany, ale nie najgorzej i opalenizna od samoopalaczy plus dziwne kolory na zdjeciu, wiadomo, telefon :D
4. Tutaj juz byłam młodsza, kilka lat temu w kolorze jakiegoś brązu.
5. Zdjęcie z tego samo okresu, ciemny brąz na głowie, grzywka na bok.
6. Zdjęcie co prawda z zakrytą buzią, ale tutaj mialam kolor brązowy z czerwoną poświatą, również dość długie :)
7. A tutaj już wlosy ' po przejsciach'. Połamane, niemalże czarne, okropnie zniszczone... Jednak chłopak mówi że w tych czarnych podobałam mu sie najbardziej, haha :)
8. I tutaj krótkie blond karmelowe :)
9. i tu dziecinna fryzurka z grzywką, aktualna :) nikt by mi 18 nie dał :D koloru zbytnio nie widać, jakosc tym bardziej okropna, ale jest to średni blond, niemalże moj naturalny, odrostów nie widac.

Tak więc proszę o wszelkie możliwe porady :)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blondzik.jpg (73,2 KB, 371 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piekne długie blond.jpg (115,2 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blond krotkie.jpg (131,8 KB, 342 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ciemne2.jpg (41,6 KB, 246 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ciemne.jpg (28,5 KB, 236 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ciemne3.jpg (170,7 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czarne.jpg (17,4 KB, 293 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blond karmelowy.jpg (58,3 KB, 254 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg średni blond.jpg (67,3 KB, 339 załadowań)
Stary 2011-12-23, 14:25   #2
Talantea
Zakorzenienie

Dot.: Prosze o porady :)

Cytat:
Napisane przez Klaczeq Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ; )

Otóż potrzebuję małej zmiany. Rok temu byłam blondynką ale jak wiadomo od rozjaśniaczy włosy mi zaczęły sie kruszyć i z takich za łopaki zostały mi do lini brody Od tego czasu kombinuje jak tylko mogę i chciałabym się w końcu Was zapytać jaki kolor włosów i fryzura będą mi najbardziej pasowały Przy okazji może któraś z Was ma jakiś inny pomysł na mnie, np makijaż. Będe wdzięczna za wszystkie rady.

Jestem lekko puszystej budowy, mam prawie 18 lat, naturalny kolor włosów mam ciemny blond, od słońca łatwo jaśnieje, rosną one szybko, bo nawet 3 cm na miesiąc, opalam się niestety na czerwono po czym cała opalenizna znika, a zimą, tak jak teraz mam porcelanowo białą karnacje. Myślałam nad solarium, ale oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, żeby tylko lekko się ' zabarwić'. Buzię mam bardzo dziecinną. A oczka raczej zielone

Dodaje zdjęcia w różnych fryzurach i kolorach włosów, prosze tylko się nie śmiać, gdyż są z różnych okresów mojego zycia
1. Tutaj jak widac troszkę zabawy z GIMPem, tj podkreślenie oczu, ale chyba najbardziej widac moją buźkę, oczywiście w rzeczywistości nie jestem tak opalona Miałą długie blond włosy, rozjaśniane rozjaśniaczem z joanny..
2. również moje piekne blond włosy...
3. Tutaj również blond, juz połamany, ale nie najgorzej i opalenizna od samoopalaczy plus dziwne kolory na zdjeciu, wiadomo, telefon
4. Tutaj juz byłam młodsza, kilka lat temu w kolorze jakiegoś brązu.
5. Zdjęcie z tego samo okresu, ciemny brąz na głowie, grzywka na bok.
6. Zdjęcie co prawda z zakrytą buzią, ale tutaj mialam kolor brązowy z czerwoną poświatą, również dość długie
7. A tutaj już wlosy ' po przejsciach'. Połamane, niemalże czarne, okropnie zniszczone... Jednak chłopak mówi że w tych czarnych podobałam mu sie najbardziej, haha
8. I tutaj krótkie blond karmelowe
9. i tu dziecinna fryzurka z grzywką, aktualna nikt by mi 18 nie dał koloru zbytnio nie widać, jakosc tym bardziej okropna, ale jest to średni blond, niemalże moj naturalny, odrostów nie widac.

Tak więc proszę o wszelkie możliwe porady

Moze spróbuj miedziany braz, mysle, ze bedzie ladnie i swiezo wygladal u Ciebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg miedziny+braz.jpg (46,7 KB, 47 załadowań)

Talantea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 14:36   #3
PurBlanca90
Raczkowanie

Miedziany brąz tak jak koleżanka doradziła powyżej, sądzę, że podkreśli twoją deliaktną urodę
PurBlanca90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:18   #4
Candy_lips
Zakorzenienie

Racja, taki kolor doda Ci uroku.
Choć nie znam się za bardzo na modzie i urodzie, to tak sądze.
Kurcze, napisałaś, że jesteś lekko puszysta, czego to sobie młode dziewczyny nie wkręcą
Candy_lips jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:28   #5
joannajj
Wtajemniczenie

puszystych chyba nie widziały
ja jestem za karmelowym brązem, miedziany wg mnie!! może Ci dodać lat

też znawcą nie jestem w tej dziedzinie
joannajj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 20:19   #6
201605090958
Konto usunięte

Karmelowy brąz do wlosów i wyrzuć czarną kredkę do oczu.
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 20:31   #7
joannajj
Wtajemniczenie

na 8-ej fotce to taki nie do końca karmel, mam na myśli odcień Żmudy- Trzebiatowskiej z filmu Teraz albo nigdy (bo obecnie nie mam pojęcia jaki ma kolor na włosach )
Stary 2011-12-24, 00:48   #8
Klaczeq
Raczkowanie

Dziekuję za odpowiedzi

Miedziany brąz by pasował do takiej porcelanowej cery ? Jak tak to może zaryzykuje Jakąs farbę polecacie ? Albo może jeszcze inne propozycje koloru ?

No a z krędką to mam taki problem że mam krótkowzroczność i często mruże oczy, przez co strasznie łzawią zwłaszcza zimą i każda mi sie rozmazuje mogłybyście mi jakąs polecic ?

Co do karmelu to faktycznie nie dokonca, a na tym zdjęciu to już wgl, wiadomo, na zdjęciach kolor od światła głównie zalezy...

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

post pod postem bo źle przeczytałam a edytowac nie mogę.
czyli kredkę wyrzucam, pytania nie było

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:13 ----------

aha - i jeszcze jedno pytanie
moja buzia z byle powodu robi się czerwona, to od słońca, to od zimna, w zasadzie ciągle jest różowata. Czy to nie bedzie kolidowało z takim miedzianym odcieniem ?
Stary 2011-12-24, 01:57   #9
rajssa
Przyczajenie

Celuj w naturalne kolory, żadnej platynki ani sztucznej czerni, może coś między ciemnym blondem a brązem ?
Stary 2011-12-24, 02:05   #10
awunia
Zakorzenienie

GG do awunia

9 zdjęcie.. słooodko ślicznie mi się podoba ale ja się kocham w kawaii xD

---------- Dopisano o 02:05 ---------- Poprzedni post napisano o 02:04 ----------

ah i ja Ci miedzianego nie polecam, przy tej skłonności do czerwienienia etc będzie ciężko

EWAMALUJE
awunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 12:35   #11
joannajj
Wtajemniczenie

ja tez mam krótkowzroczność i łzawią mi oczy tylko nie wiedziałam, że jedno wiąże się z drugim, człowiek uczy się całe życie
Stary 2011-12-24, 15:38   #12
Klaczeq
Raczkowanie

no ja sie dowiedzialam ze właśnie łzawienie może byc od tego mrużenia, nie wiem do konca ile w tym prawdy ale skoro okulista to mowil...

kuszą mnie dosc ciemne włosy, znalazłby się kolor w którym wyglądałabym naturalnie a nie jak w peruce ? ;>
Stary 2011-12-24, 15:44   #13
joannajj
Wtajemniczenie

a może zrób wizualizacje http://ikf.styl.fm/kdf/wirtualny-fryzjer
Stary 2012-08-23, 00:28   #14
Klaczeq
Raczkowanie

Zmiany dla nieśmiałej, czyli pomóżcie się ośmielić!

Cześć
kiedyś już pisałam do Was prosząc o pomoc przy wyborze koloru włosów. Jednak po różnych kombinacjach mam wreszcie znowu blond włosy i za nic nie zmienię tego koloru ;-)

Najpierw przybliżę trochę sytuację. Idę do 3 klasy technikum. Kiedyś pokłóciłam się z przyjaciółką z którą chodzę do klasy(to były bardzo osobiste powody). Od tego czasu mam same problemy. Jestem wiecznie obgadywana za plecami i nieakceptowana przez resztę klasy. Próbowałam sytuacje zmienić na milion sposób- ale to jak walka z wiatrakami. Przez to nie mam zupełnie pewności siebie. Niby nie biorę do siebie tego co inni mówią, jednak tak zupełnie nie idzie - zawsze coś w głowie zostaje. Jestem strasznie nieśmiała, boję się kolejnych odrzuceń i przykrości. Na dodatek przytyłam ponad 10 kilo, muszę od roku przyjmować tabletki hormonalnie, nie tylko z powodów zabezpieczenia ale przede wszystkim dostałam je, ponieważ miałam okropne problemy z miesiączką dlatego też choćbym chciała, nie mogę odstawić. Są 'starej generacji', zatrzymują wodę i mam po nich wilczy apetyt, czasem nawet sama siebie nie potrafię kontrolować..

Chciałabym odbudować pewność siebie. Przez to wszystko na prawdę czuję się brzydka i jak gdyby gorsza od innych. Źle to też wpływa na moje kontakty z TŻ, jestem wiecznie zazdrosna, bo myślę że skoro inni mnie odrzucają to on też wolałby jakąś super laskę a nie taką mnie... Zwłaszcza że poznaliśmy się 2 lata temu, kiedy byłam szczupła.. Nic nie dają nawet komplementy z jego strony..
Chciałabym wyglądać atrakcyjnie, tak, żeby się samej sobie podobać. Myślę, że samoakceptacja będzie dobrym początkiem i nieco podniesie moją pewność siebie, przez co będę w stanie się przełamać i poszukać sobie nowych znajomych.

Dlatego też chciałabym Was bardzo prosić o jakieś wskazówki. Przede wszystkim kompletnie nie wiem jak się malować. Kiedyś przesadzałam z makijażem, a teraz używam jedynie tuszu do rzęs i podkładu w kremie np z nivei, też nie codziennie. Bardzo prosiłabym też o jakieś kosmetyki, lekkie, do różowatej twarzy, cera mieszana. Nie chcę za dużo kombinować z włosami, wreszcie wróciłam do blondu, a w tym kolorze czuję się najlepiej. Jednak chętnie posłuchałabym waszych rad jeśli chodzi o ułożenie itp. Nie wiem też jak się ubierać. Lubię sukienki, kokardki, falbanki i inne takie rzeczy, ale też uwielbiam chodzić na sportowo w bluzie i adidasach Najbardziej lubię pastelowe kolory, ponoć jestem lastem, więc teoretycznie powinny mi pasować. Jednak nie umiem obiektywnie stwierdzić w czym mi dobrze, a w czym nie.

Mam nadzieję, że pomożecie mi wydobyć ze mnie choć odrobinkę czegoś ładnego i że wreszcie się zaakceptuję i przełamię do poszukania nowych, bardziej wartościowych znajomych w klasie/szkole. Czekam na wszystkie rady i z góry dziękuję.

Opis:
Oczy : zielone,dość ciemne i mało intensywne, muszę nosić soczewki.
Wzrost: 164 (mniej wiecej)
Waga: 66 kilo, z tym zaczęłam walkę. Jest ciężko...
Włosy: naturalny ciemny blond, farbowane na średni-jasny. Długość za ramiona lekko, końce podcinane systematycznie alby ściąć zniszczenia i w przyszłości zapuszczać.
Cera: Blada, ciężko się opala, najpierw na czerwono, często się czerwienie.

Zdjęcia:
1. Czarne włosy, czułam się jak w peruce..
2. Blondynka, wybaczcie tę minę, 2 lata temu tzw dziubek był wtedy na modzie :P jednak gdy tak wyglądałam mimo wszystko byłam pewniejsza siebie.. aż za bardzo czasem ;-)
3. Blondynka, tutaj dobrze widać moją buźkę.
4. Dla porównania z grzywką, myślę, że źle wyglądałam..
5. A tutaj zdjęcie typowo wakacyjne PO UTYCIU, bez makijażu, byle jakie ubranko w stylu wyjazdowym, głupia mina po rozśmieszeniu przez tatę i włosy tragicznie sianowate po wyjściu z jeziora, pełna natura... kolor mam juz ciut jaśniejszy, bardziej perłowy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN4161aaaa.jpg (41,2 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 88677415.jpg (32,6 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 87451197.jpg (52,0 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3371.jpg (138,0 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P7060552aa.jpg (227,7 KB, 268 załadowań)
Stary 2012-08-23, 10:16   #15
justyna151074
Przyczajenie

Dot.: Zmiany dla nieśmiałej, czyli pomóżcie się ośmielić!

moim zdaniem na 4 zdjęciu wyglądasz bardzo ładnie i pasuje ci ta grzywka co do makijażu to ci niestety nie pomogę gdyż sama bardzo żadko się maluję
justyna151074 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:10   #16
Milena_12
Rozeznanie

Jesteś bardzo ładna i myślę, że Twoim "znajomym" nie chodzi o Twój wygląd ale rozumiem, że zmiana pozwoli Ci stać się bardziej pewną siebie. Na początku rzucił mi się w oczy brak objętości włosów na ostatnim zdjęciu. Nie wiem czym spowodowany, ale staraj się unikać takiej fryzury. Dodatkowo kolor włosów wygląda na żółty - to też nie za fajnie. Mi osobiście bardzo podobasz się w tej platynie Podobnie jak Justyna - sądzę, że grzywka na prosto byłaby fajna. I zapuszczaj włosy!
Makijaż - możesz delikatnie podkreślać brwi (polecam Essence - ten jaśniejszy, tylko pędzelek jest beznadziejny).
Na 3 zdjęciu wyglądasz bardzo ładnie - tylko ta kreska mogłaby być troszeńkę cieńsza i z tą jaskółką na końcu i może zamiast czarnego eyelinera spróbowałabyś brązowego? Na tym zdjęciu masz też idealną cerę. Nie wiem czy to kwestia podkładu - jeśli tak to używaj go. Sama szukam jakiegoś dobrego podkładu i moim zdaniem tu trzeba samemu popróbować. Nie proponuję Ci różu, chyba ze dobrze wyrównasz koloryt cery. Za to bronzer powinien się spisać

Bardzo ładnie Ci w tym różowym szaliczku. I faktycznie dobrze Ci w pastelach.
Milena_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:51   #17
Patrycj_a
Raczkowanie

Ja bym na Twoim miejscu zapuściła włosy i je lekko przyciemniła. Choć jeżeli dobrze czujesz się w blondzie to zostaw kolor taki jaki jest na zdjęciu 3 i 4 (na ostatnim rzeczywiście włosy mają kolor żółtawy). I jeżeli farbujesz włosy na tak jasny kolor tu musisz je dobrze nawilżać. Mam nadzieję,że masz a jak nie to kup sobie odżywkę do włosów i używaj jej bez spłukiwania od połowy włosów ku końcowi (nigdy nie wsmarowuj preparatu na czubek głowy).

Jeżeli chodzi o makijaż to podkreśliłabym mocniej oko (cienie + kreseczka z jaskółką i oczywiście maskara) oraz usta i kości policzkowe.

A i jeszcze jedno. Używasz może prostownicy do włosów?
Patrycj_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:10   #18
alczatka
Raczkowanie

Ja, jeśli już blond (w brązie mi się podobasz, ale rozumiem, że nie, skoro źle się w nim czułaś, zostawiłabym kolor jaśniejszy, nie żółtawy, nie miodowy, tylko chłodny. Perłowy, jak napisałaś, że teraz masz, jest chyba jak najbardziej w porządku.
Wydaje mi się, że grzywka na bok jest niezła. Z tym że ją bym chyba trochę skróciła, ścięła na tak na skos i może zrobiła pazurki. Będzie wyglądała trochę lżej. No i zapuszczaj włosy. Trochę je odżyw, np. olejami, czy maskami, odzywkami, a mogą być naprawdę świetne. I jesli używasz prostownicy, zrezygnuj - to koszmar i piekło dla włosa. I to szczególnie, jeśli używasz jej często.

Co do makijażu ja bym chyba kupiła jakiś chłodny róż. Na zdjęciu 3. aż prosisz się o taki akcent na policzkach. Ale faktycznie żeby to wyglądało naprawdę dobrze, to już powinno się mieć cerę zrobioną na idealnie - w te upały ciężko wyjść tak w pełnym makijażu i czuć, jak on sobie z twarzy spływa.

W kwestii ubrań, no... sama się nie znam na nich za bardzo i sama mam tutaj również problemy, więc nie bardzo mogę doradzić. Hm, hm, hm... jeśli lubisz obcisłe ubrania, tak jak te leginsy, wybrałabym raczej spodnie zamiast nich. Mniej przylegają, nogawki mają dłuższe, więc ta nogawka nie kończy się w miejscu kostki, a jedynie trochę się tam roluje, więc dla mnie optycznie zawsze łydka wygląda wtedy szczuplej.
alczatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:48   #19
Klaczeq
Raczkowanie

Dziękuję za tyle rad!
Patrząc na zdjęcia sama widzę że w brązowych włosach nie wyglądałam aż tak źle, jednak na prawdę okropnie się w nich czułam. Zawsze podkreślały moją bladą cerę i niedoskonałości.. Do tego przebijał rudy i źle komponował się z różową cerą..

Jeśli chodzi o ten podkład który używałam na tych zdjęciach to raczej chciałabym tego uniknąć - krem, krem tonujący, puder, bronzer/róż... Wolałabym jeden podkład, aby nie bawić się godzinami w nakładanie maski.. Myślałam o inglocie - tani a ma dużo dobrych opinii..

Zżółknięty kolor włosów był wtedy faktycznie, po dekoloryzacji mi tak szybko żółkną, ale teraz mam już spory odrost po castingu 1021 i muszę przyznać że wciąż mam perłowe refleksy, dlatego też chcę zostać przy perłowym kolorze, dobrze się w nim czuję Za to z objętością mam ogromny problem, nic a nic na moje włosy nie działa.. Wciąż oklapłe, a zwłaszcza jak schną same (tam po wyjściu z jeziora i suszeniu na wietrze jak na ostatnim zdjeciu ;p) Macie na to sposób ?

Bardzo chcę włosy zapuszczać, przestałam je olejowac, bo mi nie służyło, za to odżywiam i widzę sporą poprawę z tygodnia na tydzień

Mam jeszcze do Was tylko prośbę, czy dałybyście radę podesłać mi zdjęcie takiej kreski, która by mi pasowała? Nie jestem w tym zbyt dobra, więc na pewno byłoby mi łatwiej Brązowego eyelinera też chętnie spróbuję.

Prostownicy nie używam wcale, włosy mam naturalnie proste jak patyki, zniszczone są przez kombinacje z kolorem i dawne rozjaśniania, przez co od ucha w dół są zawsze takie napuszone, ale staram się nakładać silikon na końce i jest na prawde okej

Jeszcze dodam zdjęcie mojego koloru, jakoś tydzień po farbowaniu, jednak teraz już mam odrost z miesiąca i czas nałożyć farbę na nowo, myślę o londzie 12/9, kiedyś miałam po niej idealny, perłowy blondzik
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN7283.jpg (54,7 KB, 61 załadowań)
Stary 2012-08-24, 21:55   #20
Klaczeq
Raczkowanie

Chciałam jeszcze tylko dodać, jakie włosy na prawdę mi się marzą Zarówno kolor, długość jak i aż taka długa grzywka. Mylicie, że dobrze robię zapuszczać grzywkę, żeby w przyszłości mieć taką ? Czy raczej nie będzie mi pasowała taka fryzura ?
http://img.styl.fm/img124218.fryzury-dlugie.1459428.jpg
Stary 2012-08-25, 09:07   #21
Patrycj_a
Raczkowanie

Moim zdaniem jeżeli chodzi o długość włosów na załączonym przez Ciebie zdjęciu to będzie Ci pasować tak samo jak długość grzywki. Porównując jednak to nie wiem tylko czy nie lepiej by Ci było/jest w grzywce na bok niż takiej długiej,ale jeżeli masz ochotę to spróbuj ją zapuścić i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak już urośnie to spróbuj może zrobić sobie przedziałek pośrodku głowy. Nosiłaś już taki kiedyś?
Tylko uprzedzam Cię,że przy tak długiej grzywce włosy będą wyglądały na jeszcze bardziej oklapłe. Powinnaś sobie kupić produkty przeznaczone specjalnie do włosów cienkich zwiększające ich objętość.

Ja jednak radziłabym Ci pozostać przy krótszej grzywce.
Patrycj_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:33   #22
Zioło
Raczkowanie

Moim zdaniem powinnaś nosić grzywkę na bok, taką jak na trzecim zdjęciu - wyglądasz w niej ślicznie Kolor też jest całkiem ładny, a najważniejsze to, że dobrze się w nim czujesz. W ciemnych włosach mi się nie do końca podobasz - wydają się wtedy cieńsze, wydobywają czerwone tony z Twojej twarzy. W jasnych włosach wyglądasz po prostu delikatniej.

Co do dbania o włosy - jeśli nakładanie jednego oleju Ci nie służy, to wcale nie znaczy, że innych również. Twoje włosy są bardzo suche i zniszczone, powinnaś o nie regularnie dbać. Polecam Ci poczytać blogi o pielęgnacji włosów oraz wątki na tym forum, które są temu specjalnie poświęcone. Daruj sobie raczej kosmetyki, które zapewniają objętość włosom - to tylko hasła reklamowe. Koniecznie zaopatrz się w delikatny szampon do mycia włosów na co dzień, szampon z detergentem do oczyszczania od czasu do czasu, odżywkę do spłukiwania, odżywkę bez spłukiwania, olej i maskę do włosów. To w zasadzie takie minimum

Jeśli chodzi o podkłady, to dobrze kryje Revlon Colorstay i ma dość jasne odcienie. Ja go jak na razie używam, ale zamierzam przerzucić się na pudry mineralne - może też powinnaś spróbować?

Co do pewności siebie - mogłoby Ci pomóc przeczytanie książki Josepha Murphy'ego "Potęga podświadomości". Można znaleźć nawet w googlach ebooka, polecam

Zioło jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 15:17   #23
Klaczeq
Raczkowanie

Zioło, w ciemnych włosach czuję się dokładnie jak jak opisałaś
Zaraz zaczynam szukać ebooka, z chęcią przeczytam. Dziękuję Wam za wszystkie rady zaczynam zapuszczanie włosów i testowanie różnych olejków. Mam nadzieję, że w końcu mi się uda pokochać siebie
Jeżeli tylko jeszcze mogę prosić jakbyscie gdzies znalazły zdjęcie jakiejś kreski która by mi mogła pasować, będę bardzo wdzięczna jak wstawicie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości