Boląca gula na plecach- pomocy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-08-25, 21:13   #1
Selavie
Rozeznanie

Exclamation

Boląca gula na plecach- pomocy...

Dzisiaj zauważyłam że w miejscu gdzie normalnie jest zapięcie stanika, wyskoczyła mi wielka, boląca gula - wielkości opuszka palca. Od lat borykam się z trądzikiem, więc podejrzewam, że to po prostu większy pryszcz, ale też trochę się boję , że może być to czyrak... Póki co nieudolnie próbuje smarować maścią ichtiolową - robie kompresy, ale maść szybko wsiąka w wacik, więc nie wiem czy będzie z tego jakiś efekt...Czy kiedyś miałyście taki problem? Jak sobie z tym poradzić? Przez najbliższe 2 tygodnie będę cały czas w pracy i nie znajdę chwili na wizytę u lekarza...
Selavie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 09:22   #2
subiektywna Vera
Rozeznanie

Dot.: Boląca gula na plecach- pomocy...

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dzisiaj zauważyłam że w miejscu gdzie normalnie jest zapięcie stanika, wyskoczyła mi wielka, boląca gula - wielkości opuszka palca. Od lat borykam się z trądzikiem, więc podejrzewam, że to po prostu większy pryszcz, ale też trochę się boję , że może być to czyrak... Póki co nieudolnie próbuje smarować maścią ichtiolową - robie kompresy, ale maść szybko wsiąka w wacik, więc nie wiem czy będzie z tego jakiś efekt...Czy kiedyś miałyście taki problem? Jak sobie z tym poradzić? Przez najbliższe 2 tygodnie będę cały czas w pracy i nie znajdę chwili na wizytę u lekarza...
Myślę, że dwa tygodnie to odpowiedni moment aby odczekać i upewnić się, że jest to coś gorszego jak pryszcz. Jeżeli to pryszcz to zniknie w ciągu dwóch tygodni, jeśli nie - to wizyta u lekarza obowiązkowa.
Stary 2012-08-27, 13:07   #3
Frau G
Raczkowanie

Dot.: Boląca gula na plecach- pomocy...

Jakieś 2 lata temu też mi coś takiego wyskoczyło na plecach, właśnie w okolicach stanika. Więc podobnie. Od razu się przestraszyłam, czy to nie czyrak, bo z nimi już miałam do czynienia : / Mama pomogła mi nanieść maśc ichtiolową, przykryłam to wszystko gazą i zalepiłam plastrem. Poproś kogoś, aby tak Ci zrobił, sama nie dasz rady. Jeśli to czyrak, powinien 'wyjśc' po kilku stosowaniach maści.

W moim przypadku było tak, że nic nie wyszło z tego. Nie wiem po jakim czasie, ale przestało mnie boleć, jednak nieco wyczuwalna grudka pozostała. Teraz już nie ma po tym śladu , ale do dziś nie wiem co to było.
Spróbuj z maścią albo Davercin, stosowałam jak czulam że 'czerwone coś' na skórze to może być czyrak. I przechodziło.

Ale najlepiej będzie, jak udasz się do lekarza.
Frau G jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości