długie czy krótkie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-01, 10:27   #1
justyskaa
BAN stały

długie czy krótkie?

jakie paznokcie wolicie - długie czy krótkie? Ja mam długie i tak się zastanawiam czy czegoś z nimi nie zrobić (?) czasami korci mnie, żeby je skrócić, ale później pewnie będę żałować. A jakie jest Wasze zdanie na temat długich paznokci?
justyskaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 02:30   #2
Wiorka
Przyczajenie

Dot.: długie czy krótkie?

Wydaje mi sie, ze to zalezy od ksztaltu. Jak paznokcie przylegaja do palca (nie bardzo wiem jako to opisac, mam nadzieje ze rozumiecie ) to nawet krotkie sa ladne. Ja mam takie bardziej odstajace, i krotkie wygladaja fatalnie, wiec nosze dlugie. I ogolnie jestem za dlugimi
Wiorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 07:29   #3
gosiek1500
Rozeznanie

A ja jestem za półdługimi, całkiem krótkie mi się nie podobają, szpony też nie.
Uważam że najładniej wyglądają, gdy wystająca płytka paznokcia ma ok 5-7 mm.
Ale są gusta i guściki

pozdrowionka
gosiek1500 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 08:56   #4
201704240951
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Wiorka
Wydaje mi sie, ze to zalezy od ksztaltu. Jak paznokcie przylegaja do palca (nie bardzo wiem jako to opisac, mam nadzieje ze rozumiecie ) to nawet krotkie sa ladne. Ja mam takie bardziej odstajace, i krotkie wygladaja fatalnie, wiec nosze dlugie. I ogolnie jestem za dlugimi
Ja mam tosamo co ty więc noszę długie lub półdługie
Pozdrawiam
201704240951 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 09:22   #5
KasiekW
Raczkowanie

GG do KasiekW

ja nosze długie i tak się przyzwyczaiłam, że bez nich nie wyobrazam sobie funkcjonowania
Stary 2005-08-02, 09:45   #6
młodaa
Wtajemniczenie

Jak zwykle, jelsi chodzi o takie rzeczy, gusta sa podzielona. Ja natomiast lubie srednie przy dluzszych zdaza mi sie kogos zadrapac delikatnie, a krotkimi nie mozna sobie pomagac (w zdrapywaniu czegos, podwazaniu itd), moja na razie najlepsza dlugosc to ok 2-3mm wystajacej plytki

pozdrawiam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 09:52   #7
Kiya
Zakorzenienie

nie lubie długich paznokci bo moim zdaniem wyglądają nieestetycznie a właścicielka wydaje mi sie demoniczna (nie urażając nikogo) podobają mi sie paznokcie na równo z opuszkiem palca lub 2-3 mm za opuszek,zadbane pociągnięte fajnym kolorkiem.
I takie też noszę.
Kiya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 10:04   #8
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka
Talking Dot.: długie czy krótkie?

Witam
Dla mnie najważniejsze jest zadbanie o paznokcie,wtedy i krotkie i długie wyglądają estetycznie,natomiast nie znosze bardzo długich tipsów które gdzies na końu az się zakrzywiają...kojarzy mi się to z Edwardem Nozycorękim i sekatorem,ale właśnie sa gusta i guściki....Poza tym należy spojrzeć obiektywnie tzn. jesli ktoś ma kótkie i grube paluszki to długie pazokcie będą wyszczuplać dłonie,natomiast u kobiet z palacmi pianistki i krótkie i długie będą wyglądały dobrze.
Więc moje Drogie Panie wszystko zależy od możliwosci naszych dłoni.
Pozdrawiam
boniulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 10:22   #9
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Napisane przez Kiya
nie lubie długich paznokci bo moim zdaniem wyglądają nieestetycznie a właścicielka wydaje mi sie demoniczna (nie urażając nikogo) podobają mi sie paznokcie na równo z opuszkiem palca lub 2-3 mm za opuszek,zadbane pociągnięte fajnym kolorkiem.
I takie też noszę.
Zgadzam się z Tobą Rzadko, niezwykle rzadko zdarza się, że długie paznokcie są zadbane, wypielęgnowane, mają idealny kształt.
Stary 2005-08-02, 10:49   #10
Sathi
Zakorzenienie

ja też jestem za paznokciami o średniej długości, nie za długie nie za krótkie, chociaż zdecydowanie ładnie wyglądają zadbane choć krótkie niż długie szpony, takie są bleee...
Sathi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 11:48   #11
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Lubię zdecydowanie krótkie - takie 2,3 mm za opuszek palca - w wielu względów. Są estetyczniejsze, no i dla mnie osobiście wygodniejsze, przywszystkich domowych porzadkach, zmywaniu, zabiegach higienicznych. Długie u kogoś mi się nie podobają, nawet gdy są bardzo zadbane
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 09:21   #12
justyskaa
BAN stały

to rzeczywiscie zależy od kształtu dłoni. Ja mam normalnie obsesję w dbaniu o paznokcie, żaden nie może być niewypiłowany ani niewypolerowany, obsesja jakaś czy co?
justyskaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 11:09   #13
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie

Hej!Ja jestem osobiście szczęśliwą posiadaczką długich paznokci(naturalnych) i uwielbiam je.Krótkie też są fajne.Moje pazurki wogóle mi w niczym nie przeszkadzają.Pozdrawia m wszystkich
_Brzoskwinka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 11:33   #14
izulecka
Raczkowanie

Justyskaa nie martw sie, nie Ty jedna tak starannie dbasz o paznokietki. Ja tak samo nie wyobrazam sobie abym nie miala odpowiednio wypilowanych pazurkow. A dopiero co by sie stalo jakby mi sie ktorys zlamal to zaczelabym plakac hehe A moje pazurki sa sklonne do takich psikusow. Obecnie ku zaskoczeniu wszystkie sa dlugie, wychodza poza opuszke paluszka jakies 7mm i mam nadzieje, ze beda rosly dalej. W pracach codziennych nie przeszkadzaja, jedynie w pisaniu na klawiaturze telefona a tak to okej Pozdrawiam
izulecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 12:38   #15
Emiliana
Raczkowanie

Ja jestem za długimi paznokciami. Sama takie posiadam. W niczym mi nie przeszkadzają, swobodnie wykonuję wszystkie domowe czynności. Owszem zdarza mi samą siebie podrapać ale to sporadyczne przypadki. Tak więc długie górą!!
Emiliana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 13:49   #16
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Hmmm, to zalezy od nastroju i "widzimisie" czy dlugie, czy krotkie maja byc.

Ale ja tez jestem raczej za "srednia krajowa" czyli srednia dlugosc.
Zbyt dlugie sa niewygodne, szczegolnie w pracy ktora wykonuje - kosmetyczka - wyobrazcie sobie na przyklad masaz dlonmi z takimi szponami...
Ale kiedy mam wolne - szaleje - i robie sobie kolorowe tipsy, na przyklad na wakacjach.

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 13:56   #17
manolita
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Dlugie czy krotkie ?
Teraz mam srednio dlugie
W latach mej szalonej mlodosci uwielbialam dlugie paznokcie, pozniej musialam je skrocic, poniewaz na zajeciach wymagane byly krotko obciete paznokcie, wiec musialam sie przyzwyczaic. I tak od kilkulat nosze krotkie lub srednio dlugie paznokcie. Na szczescie Bozia obdarzyla mnie dluga i smukla plytka paznokciowa , wiec nie jest az tak zle

mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 17:59   #18
froggie
Zakorzenienie

Nie ważne jest to czy paznokcie są krótkie czy długie - najważniejsze jest to czy są zadbane!!
Bo krótkie obgryzione to paskudztwo, a długie z jakimś brudem pod paznokciami to wogóle koszmar
Jak wogóle można takie "hodować"
Ja osobiście wolę dłuższe niż krótsze I moje obecnie maja 5mm długości.
A długość taka akceptowana to taka, która opuczki palców przykrywa
froggie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 21:12   #19
Nutka
Nutka nie gryzie!

hmmm..ja tam lubie dlugie alne nie szpony tylko takie troszke dluzsze i jeszcze pomalowane na ciemny kolor

Krótkie mnie "bolą" .....

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _

WYSZUKIWARKA nie gryzie

mikroREKLAMA
Moje gotowanie
Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Ta reklama pokazywana jest pod 4 169 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Nutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 21:14   #20
ma.ko
Zakorzenienie

GG do ma.ko

Ja wole dlugie paznokcie:ale niestety sama nie moge zapuscic bo strasznie mi sie rozdwajaja, ale mam nadzieje ze uda misie jakos to "wyleczyc" i bede mogla je ladnie zapuscic
ma.ko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 14:46   #21
cobi_FBI
Raczkowanie

Ja jestem za dłuższymy pazurkami ale też nie do przesady :P Sama mam takie wystające z 5 - 6 milimetrów. Wydaje mi się że np. u mnie krótkie się nie sprawdzają bo palce mam niezbyt długie i nie wyglądają zbyt dobrze jak mam króciutkie paznokcie. :P

Cytat:
Napisane przez ma.ko
Ja wole dlugie paznokcie:ale niestety sama nie moge zapuscic bo strasznie mi sie rozdwajaja, ale mam nadzieje ze uda misie jakos to "wyleczyc" i bede mogla je ladnie zapuscic
Mi się też rozdwajały ale na szczęście odżywka mi pomogła Da się "wyleczyć" rozdwajanie... Zaczęły mi się rozdwajać jak miałam problemy ze zdrowiem i niedobór witamin w organiźmie może to miało jakiś związek a może nie. Tego nie wiem. :P

Edytowane przez Agoosia
Czas edycji: 2007-07-21 o 15:15
cobi_FBI jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 16:19   #22
ma.ko
Zakorzenienie

GG do ma.ko

Cytat:
Napisane przez cobi_FBI
Mi się też rozdwajały ale na szczęście odżywka mi pomogła Da się "wyleczyć" rozdwajanie... Zaczęły mi się rozdwajać jak miałam problemy ze zdrowiem i niedobór witamin w organiźmie może to miało jakiś związek a może nie. Tego nie wiem. :P
A mozesz dokladniej powiedziec jaka odzywka? bo ja juz mialam ich multum i zadna nie pomoglano moze chwilowo ale pozniej znow sie rozdwajaja. a teraz zamowilam na allegro nail tek II zobaczymy co z tego bedzie
ma.ko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 17:10   #23
avril-cocaine
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: długie czy krótkie?

Ja mam krótkie paznokcie, nawet bardzo. Wystaje mi jedynie pół centymetra. Ja muszę mieć takie krótkie, ponieważ uprawiam sporty.
avril-cocaine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 20:30   #24
iwosia
Raczkowanie

ja do osiemnastego roku życia obgryzałam przed studniówką przestałam! Moim marzeniem zawsze było mieć dlugi ei piękne paznokcie! wiadomo paznokcie długie po obgryzaniu nie wyglądają fantastycznie! ostatnio zaczełam już mniec długawe paznokcie , ale strasznie mi się łamały i zadzierały więc postanowiłam je spilowac na krótko1 teraz się lepiej czuje w krótki , ale zadbanych paznokcjach! według mnie krótkie paznokcie tez mogą wyglądać ładnie ielegancko
iwosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 21:52   #25
lele
Zakorzenienie

wazne, ze pomalowane! a tak to dlugie, ale nie szponiaste.. ja sama bym takie chciala miec, ale anjpeirw musze wygrac walke z rozdwajaniem, bo tak to mam teraz dokladnie 2 mm powyzej opuszka.. i sa troszke krotkie jak dla mnie..
lele jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 22:02   #26
Chii1986
Zakorzenienie

Mi się podobają i długie i krótkie ale bez skrajności- nie zadługie, takie szponowate o nie, ale też nie zbyt movno przycięte aż do skóry. Sama noszę różnie, czasem krótkie czasem długie, niestety lub na szczęście paznokcie bardzo szybko mi rosną więc z krótkich robią się długie. Wydaje mi się, że french i delikatne kolory pasują i do długich i do krótkich ale intensywne kolory np. czerwień, fuksja a już napewno czerń- tylko do krótkich. Ale co kto lubi.
Stary 2007-07-20, 22:28   #27
yamiss
Zadomowienie

GG do yamiss

obojetnie czy długie czy którtkie, dla mnie ważne zeby były WŁASNE (bez urazy dla włascicielek wszelkiego rodzaju tipsów)
chociaż teraz latem wole krótkie pazurki, to na wieczór nie ma nic bardziej glamour niż french manicure na 4-5mm paznokciach
ach, natura naturą ale jak widzę panie z długimi zżółkłymi paznokciami zmasakrowanymi pilnikiem, wyżłobionymi w szpic to aż mam dreszcze...brr...
yamiss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 22:34   #28
Chii1986
Zakorzenienie

Ja też za tipsami nie przepadam.. ale każdy ma inny gust. Racja- paznokcie muszą być zadbane, mój kolega ma uraz do dziewczyn z dlugimi paznokciami bo kiedyś u jednej posiadaczki takich widział straszny brud. Moje najdłuższe paznokcie (naturlane oczywiście) miały długość średnich tipsów i nikt nie mógł uwierzyć że to naturalne,a mi po prostu szybko rosną, nawet teraz jak mam średniej długości lub krótnie wszyscy pytają czy to moje te paznokcie
Stary 2007-07-21, 14:23   #29
elaine-blath
Zakorzenienie

GG do elaine-blath

hm.. osobiscie zwykle nosze dlugie (obecnie 7mm), nie przepadam za zbyt dlugimi. Od czasu do czasu obcinam jednak swoje na krotko (mam gleboko osadzone pazurki) wiec i tak zawsze wygladaja na dluzsze.
Przede wszystkim podobaja mi sie zadbane paznokcie a wtedy nie jest wazne czy sa dlugie czy krotkie....czasami widze sliczne krociutkie a pasqdne dlugie i wtedy wybor jest oczywisty.

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1692
elaine-blath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 16:25   #30
domika91
Rozeznanie

GG do domika91

Nie lubię krótkich paznokci, ale też nie podobją mi sie szpony, czyli średnia długość. Niestety moje paznokcie lubią sie rozdwajać i ciężko jest je zapuścić
"Świat był taki sam- pełen miłości i nienawiści. Zarazem dobra i zła, kłamstwa i prawdy. To, że nas przypadkiem zło dotyka, nie znaczy wcale, że jesteśmy szczególnie pokrzywdzeni. Trzeba to przyjąć, jak jeszcze jedną próbę, którą nam los zadał i spokojnie robić swoje."
domika91 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości