Opuchlizna części wargi. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-08-26, 08:07   #1
little.b.blue
Zakorzenienie

Opuchlizna części wargi.

Wczoraj rano zaczęłam czuć że około 1cm nad górną wargą po prawej stronie robi mi się taka duża boląca gulka. Uznałam to za pryszcz bo pod wieczór zaczęło to tak wyglądać i próbowałam go usunąć. Nie udało mi się wycisnąć go do końca, przy uciskaniu wylewała się tylko "woda". Dzisiaj po przebudzeniu próbowałam się z nim rozprawić jeszcze raz i zauważyłam po chwili że całą prawą część górnej wargi aż do nosa mam bardzo spuchniętą, jest twarda i boli nie tylko przy dotyku ale nawet podczas uśmiechania się lub jedzenia. Co to może być? Czy ta opuchlizna to może być efekt wyciskania pryszcza? Szczerze mówiąc nigdy mi się to nie zdarzyło ale jestem tak spuchnięta i to boli więc się zaniepokoiłam. W domu już mnie straszą jakimiś czyrakami czy jęczmieniami.
Co to może być i co mogłoby mi pomóc? Proszę o rady.

Invisalign od 20/03/2016

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2012-08-26 o 08:08
little.b.blue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 09:34   #2
asiek1989
Rozeznanie

GG do asiek1989
Dot.: Opuchlizna części wargi.

A może to po prostu skwarka/opryszczka/zimno (różne nazwy są "tego czegoś")? Ja nie raz miałam i nie zawsze ma postać jednego strupka. Moja siostra i mój P. mieli niejednokrotnie takie skwarki, że pół wargi im zajmowało.

asiek1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 09:45   #3
little.b.blue
Zakorzenienie

Właśnie to na pewno nie jest opryszczka bo to się znajduje jakiś 1cm nad ustami. Poza tym opryszczka inaczej u mnie wygląda, warga nie puchnie mi aż pod nos i nie boli

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 16:51   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie

raczej na pewno opryszczka- skoro masz w tym jakiś płyn surowiczy to pewnie na tle wirusowym.
Kup sobie zovirax albo coś podobnego i coś z witaminami z grupy B- np. B compositum.
MissChievousTess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 22:16   #5
milenkaJ
Raczkowanie

Miałam kiedyś podobną dolegliwość, ale utworzyło mi się to pod dolną wargą. Na początku myślałam, ze to opryszczka (nigdy wcześniej wtedy jej nie miałam), więc zaczełam stosować preparaty z apteki na opryszczkę. Ale niestety zamiast zanikać, to mi się powiększała. Zrobił mi się koszmarny strup, bolało mnie, piekło, swędziało. Poszłam do lekarza i stwierdził, że to jest ''przemiana bakteryjna'' i zapisał mi antybiotyk- maść. Po 3 dniach wszystko mi znikło. Ale niestety zbyt długo zwlekałam z pójściem do lekarza i została mi mała blizna po strupach

Więc jeżeli w ciągu tygodnia nie pomogą Ci leki na opryszczkę, to lepiej idź do lakarza z tym
milenkaJ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości