oczyszczenie twarzy z wągrów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-08, 11:25   #31
majkaiga
Przyczajenie

Dot.: oczyszczenie twarzy z wągrów

Z tymi kwasami to dobry pomysł zwłaszcza że teraz pora dobra. A z łuszczeniem to też rożnie bywa trzeba zapytać kosmetyczke czy i jak sie bedziesz łuszczyć, bo nie zawsze to wygląda tak samo. Za to efekty są super zwłaszcza przy serii. Oczyszczanie manualne dobrze wykonane tez jest spoko raz na czas, żeby się pozbyć głębokich zanieczyszczeń.
majkaiga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 18:20   #32
Pinka992
Przyczajenie

ja zazwyczaj 2 razy w tygodniu, po dokładnym demakijażu, robię peeling (enzymatyczny z Lirene, bądź jakiś inny, wymagający pocierania) a następnie robię 'parówkę' na twarz, z dodatkiem soku z 1 cytryny.
Po tym, przemywam twarz letnią wodą i nakładam maskę nawilżającą, bądź typową na wągry (ściągająca, z rossmanna)
Co drugi dzień po demakijażu, w miejscach krostek, wyprysków bądź też wągrów nakładam cienką warstwę olejku rycynowego i pozostawiam na noc. Rano twarz jest rozjaśniona, krostki są zmniejszone, bądź zupełnie znikają, nie ma zaczerwienionej skóry
Pinka992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 14:03   #33
elskede
Rozeznanie

Dziewczyny ja się zastanawiam co mam koło nosa od ponad roku, czy to jest wągier, czy pieprzyk, bo urosło mi coś takiego ponad rok temu, krosta biała z taką małą kropeczką brązową. I tak pewnie będę musiała iść z tym do dermatologa żeby potwierdzić, ale sama nie wiem

elskede jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 19:17   #34
Koko00
Przyczajenie

elskede

ja niestety też mam coś takiego w okolicach nosa, kosmetyczka podczas oczyszczania twarzy miesiąc temu wahała się - wyciskać, czy nie ruszać? - lecz pod lupą i światłem zobaczyła, że jest unerwione i "głębiej zakorzenione" więc potraktowała to jako pieprzyk, który (jak powiedziała) może kiedyś przekształcić się w brodawkę.
Koko00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 22:59   #35
PatMali
Przyczajenie

W mojej ocenie, przy zwykłym trądziku można polecać jakieś specyfiki do walki z nim. Przy ropnych krostach sugerowałabym raczej wizytę u dermatologa, który powinien dobrać coś odpowiedniego. Nie polecam wyciskać, bo mogą zostać blizny. Niektórym się udaje i ani blizn, ani większej ilości wągrów nie mają, ale niektórzy przez wyciskanie, narobili sobie większych problemów niż mieli.
PatMali jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości