Jak pozbyć się tonera z rozjaśnianych włosów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-08-31, 21:39   #1
IInieIIzakompleksiona
Raczkowanie

Jak pozbyć się tonera z rozjaśnianych włosów?

Były takie wątki, ale chyba pousuwane, bo nie mogę na nie wejść, więc zakładam nowy.
Słuchajcie, mam taki problem. Miałam rozjaśniane włosy, praktycznie tylko po to, żeby zrobić sobie całe kolorowe. No i zrobiłam. Było fajnie, póki nie zdałam sobie sprawy, że zrobiłam to ODROBINĘ za wcześnie. Kolor nie chce zejść w ogóle. Co prawda "sprał" się trochę, schodzi jakimiś dzikimi pasmami, ale prawie w ogóle. Muszę sobie zrobić zdjęcia (można powiedzieć, że "na dniach") a włosy (tj kolor) jest w tragicznym stanie. Jak zdjąć szybciej toner z włosów? Jakieś domowe sposoby? Niestety na fryzjera limit wyczerpałam na najbliższe 2 msc... Jakaś nafta kosmetyczna? Co będzie dobre? Miała któraś z Was już taki problem? Załączę 2 zdj. Jedno z rozjaśnianymi, 2 zaraz po farbowaniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 526357_514552021893470_151332913_n.jpg (38,6 KB, 270 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rtert (8).jpg (28,6 KB, 280 załadowań)

"Nie wiemy, jakimi ludźmi tak naprawdę jesteśmy, aż do momentu przed naszą śmiercią." - Itachi Uchiha, Naruto.

IInieIIzakompleksiona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 09:47   #2
thedarksideoflight
Raczkowanie

Dot.: Jak pozbyć się tonera z rozjaśnianych włosów?

Myj włosy szamponem przeciwłupieżowym w ciepłej wodzie, nakładaj maski pod czepek i ręcznik na 30min, zrób laminowanie żelatyną (na wizażu jest wątek). U mnie te wszystkie rzeczy wypłukują farbę bardzo mocno Powinno dużo wypłukać, ale jak jeszcze zostanie i będziesz zdesperowana żeby się pozbyć tego koloru to możesz spróbować oczyszczania sodą - też powinno o tym być na wizażu. Możesz też spróbować jakiś płukanek albo szamponetek w kolorze odwrotnym do tego, co masz teraz (żółty neutralizuje fiolet)
28.10.11 - nie prostuję , wracam do naturalnego skrętu.

zapuszczanie:
cel 1. 45cm zdrowych włosów

Mój blog
thedarksideoflight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 20:51   #3
IInieIIzakompleksiona
Raczkowanie

Dziękuję, na pewno wypróbuję... A myślicie, że mogłabym je potraktować w domu rozjaśniaczem, później płukanką, a na to dać farbę "srebrny pył" z joanny?

"Nie wiemy, jakimi ludźmi tak naprawdę jesteśmy, aż do momentu przed naszą śmiercią." - Itachi Uchiha, Naruto.

Stary 2012-09-03, 22:48   #4
thedarksideoflight
Raczkowanie

Lepiej bez rozjaśniacza. Sama farba powinna się pozbyć tonera. U mnie np czerwona farba zupełnie 'wyjadła' fioletowy toner - nie było śladu po nim
28.10.11 - nie prostuję , wracam do naturalnego skrętu.

zapuszczanie:
cel 1. 45cm zdrowych włosów

Mój blog
thedarksideoflight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:54   #5
IInieIIzakompleksiona
Raczkowanie

Tylko, że ja chciałabym wrócić do platyny, przed tonerem... A nie nakładać na to inną farbę, ciemniejszą. Wątpię, żeby zwykła blond farba poradziła sobie z tym fioletem *_*.

Stary 2012-09-04, 14:04   #6
fryz5
Zakorzenienie

nałóz farbę złotą, jasną ale złotą.

np garnier 113
palette H9
joanna karmelowy blond albo złocisty piasek
loreal preference 9.13
Stary 2012-09-14, 21:06   #7
IInieIIzakompleksiona
Raczkowanie

Szczerze mówiąc boję się nakładać tylko farbę, a do tego złotą. Nie dość, że paskudnie wyglądam w złotych/miodowych odcieniach, to jeszcze znając moje szczęście i włosy, to kolor wyjdzie totalnie żółty, a tego mi do szczęścia nie potrzeba.
Chcę tylko wiedzieć jaki rozjaśniacz będzie najmocniejszy, ale i najdelikatniejszy do włosów (tak wiem, jak to brzmi "rozjaśniacz łagodny dla włosów" ). Bo to rozjaśniacz powinien sobie z tym poradzić już + myślałam jeszcze nad płukanką zanim nałożę na to farbę.
Aktualnie wyglądam tak, jak na zdjęciu w załączniku. Wiem, że najlepszej jakości to ono nie jest, bo kamerkowe, ale da się zauważyć, że pod spodem został mi fiolet, a góra się zmywa. Myślałam, że to może kwesta sposobu mycia włosów, ale próbowałam już na tysiące sposobów, szorowałam mocniej i dłużej włosy od spodu i nic. Dalej to samo. Kolor od spodu w ogóle się nie zmienia.... Nie chciałam tak niszczyć włosów, chciałam żeby samo zeszło, ale jak widać moje włosy mają inne plany.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg klc03ioild19bm4eznv8.jpg (26,4 KB, 197 załadowań)

Stary 2012-09-28, 12:18   #8
twiggz
Raczkowanie

Kąpiel rozjaśniająca, nawet dwa razy, potem położyć jasną farbę blond, najlepiej coś opalizującego lub beżowego. Beż jest neutralny i z pewnością wyrówna kolor. Zbyt ciepły odcień ci nie wyjdzie, ten niebieski spód którego próbujesz się pzobyć z powodzeniem wygasi zbyt żółte/pomarańczowe tony.
twiggz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 19:41   #9
sokzkaralucha
Raczkowanie

Odświerzam dziewuszki- tym razem z niebieskich. Zaznaczę od razu, że u mnie nie spiera się zbytnio bardziej, niż na zdjęciu. Radzono mi fiolet albo ciemną czerwień. Chciałabym na nich uzyskać coś bardziej intensywnego, jak np na drugim zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10006421_610395959038491_2393531961443662912_n.jpg (30,1 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 283570_148378558573569_80924_n.jpg (93,8 KB, 82 załadowań)

sokzkaralucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 01:04   #10
szklana_mgla
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sokzkaralucha Pokaż wiadomość
Odświerzam dziewuszki- tym razem z niebieskich. Zaznaczę od razu, że u mnie nie spiera się zbytnio bardziej, niż na zdjęciu. Radzono mi fiolet albo ciemną czerwień. Chciałabym na nich uzyskać coś bardziej intensywnego, jak np na drugim zdjęciu.
Że chcesz z niebieskich w czerwień? jak nałożysz na to farbe czerwoną wyjdzie brzydki dziwny kolor

Kąpiel rozjaśniająca z małą zawartością rozjaśniacza na niskim poziomie max 4-5min i nie ma śladu
A jaka firma? directions, crazy color, stargazer?
szklana_mgla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 12:05   #11
sokzkaralucha
Raczkowanie

Cytat:
Kąpiel rozjaśniająca z małą zawartością rozjaśniacza na niskim poziomie max 4-5min i nie ma śladu
A jaka firma? directions, crazy color, stargazer?
Directions.
Wolę zapytać, mam nadzieję, że ktoś będzie na tyle wyrozumiały- dlaczego kąpiel rozjaśniająca miałaby pomóc, a rozjaśniaczem nie byłam w stanie pozbyć się koloru?

Czy mogę wykorzystać Palette Color Shampoo 320?

Edytowane przez sokzkaralucha
Czas edycji: 2014-08-29 o 12:17
Stary 2014-08-29, 13:55   #12
k9871
Raczkowanie

U mnie sprawdziła się papka z witaminy C wymieszanej z szamponem. Po wściekłym turkusie została lekko zielonkawa poświata, którą zneutralizowałam odpowiednią farbą.
k9871 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 18:02   #13
szklana_mgla
Rozeznanie

Cytat:
Directions.
Wolę zapytać, mam nadzieję, że ktoś będzie na tyle wyrozumiały- dlaczego kąpiel rozjaśniająca miałaby pomóc, a rozjaśniaczem nie byłam w stanie pozbyć się koloru?

Czy mogę wykorzystać Palette Color Shampoo 320?
A kto tak powiedział? jeśli użyjesz samego rozjaśniacza to po tonerze już w ogóle nic nie zostanie ale przy tym podniszczysz włosy nie wiem po co skoro kąpiel rozwiązałaby kompletnie problem i jest na prawde łagodniejsza od samego rozjaśniacza, directionsy ładnie puszczają po tym

Ja osobiście nie używałabym farby na toner w takim kolorze ale jak wolisz

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-08-29 o 18:03
Stary 2014-09-02, 09:43   #14
sokzkaralucha
Raczkowanie

Cytat:
A kto tak powiedział? jeśli użyjesz samego rozjaśniacza to po tonerze już w ogóle nic nie zostanie ale przy tym podniszczysz włosy nie wiem po co skoro kąpiel rozwiązałaby kompletnie problem i jest na prawde łagodniejsza od samego rozjaśniacza, directionsy ładnie puszczają po tym
Doświadczenie tak mówi. 2 miesiące temu podczas rozjaśniania odrostów stwierdziłam, a co tam... może zmienię kolor włosów tuż przed obroną. Kolor stał się lekko pastelowy (tak jakbym nie odświeżała przez 2 mc), ale nie nie zszedł w ogóle. Stąd moje pytanie.

Ok, muszę do piątku zmienić kolor włosów. Fiolet mogę nałożyć? Ewentualnie jakiś brąz byle zimny. Niestety czerni nie mogę, bo mam na nią uczulenie.

Stary 2014-09-02, 18:16   #15
szklana_mgla
Rozeznanie

Cytat:
Doświadczenie tak mówi. 2 miesiące temu podczas rozjaśniania odrostów stwierdziłam, a co tam... może zmienię kolor włosów tuż przed obroną. Kolor stał się lekko pastelowy (tak jakbym nie odświeżała przez 2 mc), ale nie nie zszedł w ogóle. Stąd moje pytanie.

Ok, muszę do piątku zmienić kolor włosów. Fiolet mogę nałożyć? Ewentualnie jakiś brąz byle zimny. Niestety czerni nie mogę, bo mam na nią uczulenie.
Dziwne masz te włosy

Tak, zimny brąz jak najbardziej, chociaż nawet jak położysz zwykłą brązową farbę bez refleksów i tak wyjdzie ci zimno, może nawet będzie troche przebijał ten niebieski. Fiolet z niebieskim..wyszedłby ci taki zimny, mocny fioletowy, genicjanowy

Chyba że chcesz zneutralizować do niby brązu, niby z rudością może, to zafarbuj rudawą farbą, ale uwaga, bo to może być różnie, niby tak jest z neutralizacją, ale znajoma kiedyś schodziła z jakiegoś nie naturalnego koloru przez neutralizacje i skończyło się tym, że wyszedł jej nie neutralny tylko bardziej drugi kolor (chyba nie tak niezrozumiałe?)

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-09-02 o 18:20
Stary 2014-09-15, 18:58   #16
sokzkaralucha
Raczkowanie

Za radą zdecydowałam się na bardzo ciemny brąz (garnier olia). Po dwóch tygodniach zaczął przebijać zielony - ale co tam, niedługo kolejne farbowanie, pewnie trochę jaśniejszym odcieniem by stopniowo schodzić do rudości.

Dziękuję za rady.

Stary 2014-09-16, 02:14   #17
szklana_mgla
Rozeznanie

Cytat:
Za radą zdecydowałam się na bardzo ciemny brąz (garnier olia). Po dwóch tygodniach zaczął przebijać zielony - ale co tam, niedługo kolejne farbowanie, pewnie trochę jaśniejszym odcieniem by stopniowo schodzić do rudości.

Dziękuję za rady.
Bo to sklepowa pewno miała dużo złota w składzie niebieski + żółty = zieleń
Stary 2014-09-16, 07:48   #18
sokzkaralucha
Raczkowanie

Pewnie tak, niby miała być chłodna, ale nie spodziewałam się rewelacji po roku rozjaśniania i tonerowania.

Teraz jeszcze tylko jedno pytanie - czy schodząc powoli na jaśniejsze brązy nie podbiję zieleni? Pytam, bo jednak nawet ciemny brąz delikatnie mnie uczulił (nie tak drastycznie jak czerń) i obawiam się, że przy dłuższym stosowaniu mogę wzmocnić odpowiedź alergiczną. Nie ukrywam też, że chciałabym powoli schodzić do naturalnego koloru (blondu), albo przynajmniej rudości. Fryzjerka powiedziała jednak, że przez jakiś czas muszę wygryzać toner farbą by zdjąć u niej kolor.

Stary 2014-09-16, 16:30   #19
szklana_mgla
Rozeznanie

Cytat:
Pewnie tak, niby miała być chłodna, ale nie spodziewałam się rewelacji po roku rozjaśniania i tonerowania.

Teraz jeszcze tylko jedno pytanie - czy schodząc powoli na jaśniejsze brązy nie podbiję zieleni? Pytam, bo jednak nawet ciemny brąz delikatnie mnie uczulił (nie tak drastycznie jak czerń) i obawiam się, że przy dłuższym stosowaniu mogę wzmocnić odpowiedź alergiczną. Nie ukrywam też, że chciałabym powoli schodzić do naturalnego koloru (blondu), albo przynajmniej rudości. Fryzjerka powiedziała jednak, że przez jakiś czas muszę wygryzać toner farbą by zdjąć u niej kolor.
No na pewno, włosy muszą się spigmentować, ale jak farbujesz na ciemniejsze farby to żeby zejść do jaśniejszego koloru musiałabyś użyć rozjaśniacza albo chociaż używać wyższego oxydantu, w ogóle używasz sklepowych farb, może spróbuj przejść na delikaniejsze np bezamoniakalne farby profesjonalne
Stary 2015-10-05, 02:12   #20
MrsKatherine
Przyczajenie

Witam. Jeśli miałam nakładany toner na rozjaśniacz to toner będzie się zmywać do tego rozjaśniacza całkowicie ? Był kładziony na włosach blond toner o bardzo jasnym odcieniu.
MrsKatherine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 21:36   #21
Catrial
Raczkowanie

macie pomysł na coś takiego?
toner La Riche turkus po dwóch miesiącach.
kładłam na rozjaśniane ombre...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg la richie.jpg (63,3 KB, 56 załadowań)
Catrial jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 18:46   #22
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MrsKatherine Pokaż wiadomość
Witam. Jeśli miałam nakładany toner na rozjaśniacz to toner będzie się zmywać do tego rozjaśniacza całkowicie ? Był kładziony na włosach blond toner o bardzo jasnym odcieniu.
Nie zawsze. Na włosach jasnych niektóre tonery schodzą jak powinny, innych długo nie idzie ściągnąć.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 18:06   #23
EwelinaBobek
Raczkowanie

no ja właśnie tak miałam
Stary 2015-11-25, 11:04   #24
Catrial
Raczkowanie

Dziewczyny, stosujcie szamponetki i płukanki na zmianę. ja się w ten sposób w końcu pozbyłam resztek tonera. W sumie zużyłam 4 brązowe szamponetki, 2 rude i 1/4 butelki srebrnej płukanki. Włosy wymyły się ze wszystkiego i już jest naturalnie.
Catrial jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości