Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą > Poczekalnia

Notka

Poczekalnia Forum dla przyszłych mam i tatusiów.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-02, 11:22   #1
Alien
Wtajemniczenie

ruchy płodu?

Chciałam sie zapytac, jak rozpoznac ruchy płodu i kiedy one się pojawiają i czy są na początku regularne ? Jestem w 19 tc i własnie czekam na pojawienie sie wyczuwalnych ruchów mojego maleństwa w brzuszku. Wczoraj poczułam jakby lekkie ruszanie się dzidzi w brzuchu, takie falowanie, ale to było delikatne, wiec sama nie wiem czy to juz czy tylko mi sie tak wydaje.

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 13:30   #2
Mariqa
Wtajemniczenie

Dot.: ruchy płodu?

Myślę, ze dobrze diagnozujesz te trzepotanie jako ruchy płodu w pierwszej ciazy mama zaczyna je odczuwać mniej więcej w 19/20 tygodniu ciazy, są bardzo delikatne, nieregularne, rzecz jasna, bo dzidziuś to nie robot
Z czasem będą coraz silniejsze.
W kolejnych ciazach matka odczuwa takie ruchy wcześniej, około nawet 17/18 tygodnia ciązy
Mariqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 13:42   #3
aśka22
Raczkowanie

Tak to właśnie jest to - i to jest Wasz pierwszy kontakt ''zewnętrzny''
Możesz też to odczuwać ruchy jako łaskotanie ogonem kota syjama - tak jak ja , albo skrzydełkami motyla, albo pluskanie jak rybka. Potem to już będą żabki w brzuszko no a potem rączka, nóżka, pupa, główka mmmmmmmmmm rozrzewniłam się
Głaskaj, czytaj bajki, śpiewaj, opowiadajcie co się wydarzyło w dniu mmmmmm
Ide uściskać mojego łobuza !
Stary 2005-08-02, 19:55   #4
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Takie ruchy mozna pomylic z trawieniem, ja sie balam , ze to moze byc nie to, ale na poczatku 20-go tygodnia po dwoch dniach wkoncu do mnie dotarlo, ze tym razem to juz raczej synek, a nie moje trawienie jest. Poczekaj troche, a jak ruchy beda mocniejsze to juz ich nie pomylisz.
MonikaPogrzeba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 20:26   #5
Alien
Wtajemniczenie

Dziewczyny dziękuje za odpowiedzi
Monika ruchy jakie czuje są delikatne, dlatego sie zastanawiam własnie czy mi sie to wydaje czy to juz, wczoraj poczułam lekkie falowanie, a dzisiaj juz poczułam takie jakby plusknięcie, chociaż tez delikatne ale częstsze mąż dotykał dzisiaj brzuszka i mówił że tez delikatnie czuje Wczoraj byłam bardziej niepewna czy to ruchy czy może trawienie, też się boję, że może to jeszcze nie to. Ale fajna sprawa takie uczucie, musze powiedziec
Moja gin powiedziała, że mam zapisac pierwszy dzien ruchów płodu, wiec sie zastanawiam czy mam wpisac z wczorajszą datą już ? Jak się jej pytałam o te ruchy to mi tylko powiedziała, że poprostu bede wiedziec kiedy to nastapi, bo mamusie takie cos wyczuwają. A to moja pierwsza ciąża wiec po wczesniejszych doświadczeniach stwierdzic nie moge.
Chciałam się jeszcze zapytac, jak te ruchy przebiegają w początkowej fazie tzn. jak zwiększa się ich częstotliwośc i intensywnośc np. tak mniej wiecej po jakim czasie bede mogła wyczuwac je wyraznie?. Bo mi jak narazie sie wydaje, że bardziej wyczuwam jak leze czy siedze niż jak chodze.
Mariqa uspokoiło mnie twoje zdanie, że ruchy są nieregularne, bo dzidzius to nierobot. Gdzies słyszałam, że własnie powinny byc regularne i wystepowac co jakis czas stale, nie wiem czy to chodziło o zaawansowane stadium, czy to może nieprawda ?

Stary 2005-08-03, 16:47   #6
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Ja tez tak mialam jak chodzilam nic nie bylo czuc, moja Thomas kopal jak lezalam potem tez jak siedzialam, ale mniej, a jak ktos mowil i byl to obcy glos to on przestawal sie wiercic. Na poczatku 7 miesiaca, maly byl spokojny w dzien, ale jak szedl wieczor i ja sie kladlam spac to on wtedy robil party i tak dwa miesiace. Nie musze wspominac jaka bylam nie wyspana, ale wspominam to bardzo milo i az sie chce znow byc w ciazy. Ostatni miesiac maly sie uspokoil i wkoncu moglam sie wyspac. Jak juz dobiegasz 20-go tygodnia, to tylko patrzec jak zaczniesz ruchy wyczuwac wyraznie, juz niedlugo, cierpliwosci. A poczekaj jak malenstwo bedzie mialo czkawke, to jest dopiero fajne.
Pozdrawiam przyszla mame z moim juz 5 miesiecznym synkiem.
P.S. Mozna wiedziec co to bedzie on czy ona i czy juz imie wybrane, bo ja od poczatku wiedzialam, ze chlopak i w 20-tym tygodniu usg potwierdzilo, ze mialam dobre przeczucie.
MonikaPogrzeba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 19:02   #7
Momo
Zakorzenienie

Jedna z piękniejszych chwil w życiu - czujesz,że maluszek się poruszył.Akurat mój nie zafalował,tylko delikatnie zapukał.I było to wcześnie ok.17 tyg.-pewnie dlatego,że byłam bardzo szczupła,a na początku ciąży nawet schudłam.Więc pomimo,że to było moje pierwsze dziecko,to szybko je wyczułam.Oczywiście lekarz twierdził,że to nie były ruchy płodu.Ale tak naprawdę skąd on może wiedzieć jak się je odczuwa.A to delikatne pukanie mojego maluszka czułam jeszcze kilka tygodni,dopóki nie zaczęło się nasilać. Aż doszło do solidnych kopniaków w żebra i rozpychania się we wszystkie strony. A czułyście ,że wasz maluch ma czkawkę ? Śmieszne uczucie .Pewnie się wtedy wód za dużo opił .

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://turkusowykwiat.blogspot.com/

Awatar - made by Momo
Momo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 21:03   #8
Alien
Wtajemniczenie

Dziewczyny dziękuje ponownie za odpowiedzi
Takie ruchy maleństwa to niewątpliwie bardzo przyjemny moment ciąży , ale jako, że to moja pierwsza ciąża dlatego tak sie dopytuje jak to jest z tą częstotliwością, intensywnością i reguralnością tych ruchów maleństwa. Wiec piszcie jeszcze wiecej mamusie

Moniko, nie wiem jeszcze czy to on czy ona, ale mam przeczucie, że to może byc chłopczyk, chociaż w gruncie rzeczy to dla mnie obojętne, pierwszorzędnie ważne zdrowie maluszka.
Pozdrowienia dla ciebie i twojego syneczka.
Momo, ja również na początku ciązy schudłam 4 kg, szczupla tez jestem, chciaż nie można powiedziec, że bardzo. To musiało byc dla ciebie bardzo przyjemne uczucie wyczuwac te ruchy juz w 17 tygodniu

Edytowane przez Alien
Czas edycji: 2005-08-04 o 09:08
Stary 2005-08-03, 22:30   #9
dph
Rozeznanie

Ja pierwsze ruchy poczułam też ok 19 tygodni ciąży, również nie byłam co do nich pewna. Leżałam sobie w wannie (pomimo tego że w ciąży nie powinno się brać długich kąpieli w ciepłej wodzie ja nie potrafiłam z tego zrezygnować)i nagle poczułam delikatną serię "puknięć". Nie byłam pewna, ale na drugi dzień sytuacja się powtórzyła. Póżniej mała najczęściej kopała mnie w wannie zwłaszcza gdy już za długo w niej leżałam Ale w następnych tygodniach moje maleństwo nie było aż tak bardzo aktywne, momentami się o nią bałam że coś jest nie tak bo tak mało się wierciła, chociaż były serie że nawet potrafiła obudzić swojego tatę gdy się do niego przytulałyśmy Często miała czkawki - fajna sprawa. I właśnie po urodzeniu te czkawki już nie były takie fajne bo strasznie często ją męczyły. Podobno to jak dzidzia się zachowuje w brzuszku ma się odnosić do tego jaki będzie miała charakter. W naszym przypadku czkawki się powtórzyły A przez całą ciązę mała bardzo mnie mało kopała ale za to jak już zaczęła to dawała popalić, a teraz jest bardzo grzeczna i spokojna tylko bardzo ruchliwa no i ma aktualnie problem z zasypianiem bo musi zasypiac przy mamusi. W tej chwili śpi moje 4 i pół miesięczne maleństwo słodko i jak sobie przypomnę że rok temu o tym czasie nie mogłam się doczekać pierwszych ruchów to włos mi się na głowie jeży że czas tak szybko leci co do płci to mój lekarz ok 5 miesiąca potwierdził moje przeczucia że będziemy mieli śliczną córeczkę.
dph jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 15:48   #10
edytka250
Rozeznanie

a ja nie jestem pewna co do ruchów... nie odczuwam pukania, bardiej klucie... nie wiem czy to normalne... jestem w 22 tc, wiec... sama nie wiem... czy to JUZ TO... czy jeszcze musze poczekac... jutro wypytam lekarza
edytka250 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 12:42   #11
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

W moim przypadku pierwsze ruchy to takie właśnie falowanie.....to najcudowniejsze uczucie na świecie!!!! Ja poczułam ruchy dokładnie w pierszy dzień 20 t.c. i kiedy ich było mniej (bo Fabianek miał już chyba mało miejsca ), to zaczynałam panikować, mój mąż mnie tylko "opieprzał", że wymyślam . No i Fabianek miał też baaardzo często czkawkę...fajnie wyglądał brzuch, jak podskakiwał sobie rytmicznie....i po porodzie niestety tez się męczył, chociaż niedawno gdzieś czytałam, że wtedy dziecko się nie męczy . Teraz mój synuś ma 11 miesięcy i faktycznie miło wspominam chwile, kiedy czekałam na niego ...no i bardzo mi tego teraz brakuje....
joannap18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 23:13   #12
Ray
Zakorzenienie

odswierzam watek.. bo nie wiem co mam myslec..

ruchy plodu poczulam jakis czas temu ale taka na prawde w 100 % pewna jestem od tygodnia dokladnie 18 tyg.... z tym ze te rechuy nie sa regularne czuje czasem takie pekanie babaelkow czy pukniecia i cos w rodzaju trzęsacej sie galaretki ale ta galaretka jest tak slaba ze czasem nie jestem pewna czy to to... chodzi mi o to ze np w ciagu dnia czulam raptem pare ruchow zazwyczaj jak leze albo siedze jak chodze nic nie czuje.... w piatek bylam bardzo zdenerwowana zestresowana pol dnia i tego dnia czulam dziecko wyrazie praktycznie co 3 h seria pukniec az do wieczora czy stalam czy chodzilam czulam wieczorem usnela ... w sobote z rana poszturchalam brzuszek i dostalam ze 3 kopniaki w ciagu dnia moze pare tez ale takie slabiutkie znacznie niz w piatek... i nie wiem co myslec w piatek czulam bardzo wyrazie ale mysle ze moze to z racji stressu i adrenaliny dziecko sie duzo poruszalo a dzis widocznie moze slabiej.... albo sie przyzwyczailam i moze opieram sie na tym mocniejszych rucach i te wydaja mi sie slabiutenkie.... nie wiem co myslec czy pierwsz ruchy plodu powinnam codziennie czuc????? i czesto???? bo ja nie wiem.....

wyczytalam gdzies ze czasem mozna i dwa dni nie czuc w tak wczesniej fazie bo dziecko ma miejsca i zalezy jak sie ulozy jak glową do przodu to kopie w brzuch jak glowa do wewnatrz to kopie w narzady i tego nie czuc a czasem sie zdarza ze w nocy sie rusza a ze to slabo wyczuwalne to sie przesypia a w dzien dziecko spi a duzo nie porusza...

czy mam racje?? staram sie nie przejmowac ale sama nie wiem...

czy wy pierwsze ruchy codzien czulyscie???
Stary 2007-10-19, 13:17   #13
bassienkaw
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Smaczny profil bassienkaw
Smaczne przepisy1

co do ruchów... to u mnie pierwsze bicie serduszka jak ja to nazywam, bo do bicia serduszka mogłaby porównać ruchy mojego maleństwa poczułam jakoś na początku sierpnia... był to chyba 17 tydzień jak dobrze kojarze, czy coś koło tego... potem dluższy czas nic, potem znowu jakby bicie serduszka,ale chwilunie, i tak jak mowie po kilku dlugich dniach... pierwsze takie stukanie pukanie (sercowe jakby) pojawilo sie na dwa dni przed weselem moim, czyli 23 sierpnia... prawie 20 tydzien... kiedy zaczely pojawiac sie regularnie, sama nie wiem, nie pamietam dokladnie... ale troche po weselu, a teraz urzeduje moje malenstwo jak szalone nieraz... ale to tez musialam poczekac troche na to

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania

mikroREKLAMA
Mój blog kulinarny!
W większości zdrowo, lekko, smacznie! Pomysły kulinarne w czasie diety!

Ta reklama pokazywana jest pod 12 812 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
bassienkaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 12:03   #14
pappaya
Zadomowienie

Ja pierwsze ruchy dzieciatka zaczelam odczuwac dosc wczesnie, mimo ze jest to moja pierwsza ciaza. Okolo 14 tc. pierwszy raz odczulam delikatne laskotanie i drganie, ktore ustalo na jakis czas. Pozniej okolo 16 tc zaczelam odczuwac takie delikatniutkie pukania. Czulam je prawie codziennie, przynajmniej z raz. Okolo 18,19 tc te pukania stawaly sie coraz mocniejsze i czestsze, chociaz byly dni ze nic nie czulam. Od 20tc zaczelam odczuwac juz prawdziwe kopniecia i przekrecanie sie maluszka w brzuszku. Kopniecia czasami sa dosc mocne i widac jak moj brzuszek w tym miejscu sie rusza Kopniecia sa juz tez dosc regularne, tzn definitywnie mozna poznac ze maluszek wariuje w brzuszku albo spi Czasami sie zdarza ze maluszek wybudza mnie w srodku nocy swoim wierceniem sie.
Dwa razy odczuwalam tez czkaweczke maluszka.
Stary 2007-10-22, 08:06   #15
Ray
Zakorzenienie

juz st wsio ok od tamtego piatku czuje ruchy codziennie czasem malutko bo np dwa kopniecia a czasem mala skacze dzien w dzien zauwazylam ze najlepiej jej sie bawic w nocy stad tez w dzien czesto jej nie czuje ale ruchy juz sa coraz mocniejsze bo i maz poczul takze wsio ok uff... lekarz mnie zreszta uspokoil ze na tym etapie nie trzeba czuc codziennie
Stary 2007-10-22, 10:05   #16
bassienkaw
Zakorzenienie

Smaczne przepisy1

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
juz st wsio ok od tamtego piatku czuje ruchy codziennie czasem malutko bo np dwa kopniecia a czasem mala skacze dzien w dzien zauwazylam ze najlepiej jej sie bawic w nocy stad tez w dzien czesto jej nie czuje ale ruchy juz sa coraz mocniejsze bo i maz poczul takze wsio ok uff... lekarz mnie zreszta uspokoil ze na tym etapie nie trzeba czuc codziennie
dokładnie, na początku możesz kochana co kilka dni czuć... moje maleństwo rozrabia dziennie, i to nieraz całkiem fajnie

mikroREKLAMA
Mój blog kulinarny!

Ta reklama pokazywana jest pod 12 812 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2007-10-22, 10:15   #17
iZiLadY
Przyczajenie

GG do iZiLadY

Witam
Ja zaczynam 18 tc w srode a ruchy dziecka (?) poczulam tydzien temu. Trwalo to sekunde moze dwie a odczuwalam to jako wypychanie mojego brzuszka od srodka. Takie jak wyzej juz bylo pisane bicie serduszka tylko ze trwajace 2 sek. delikatne ale wyczuwalne . Po tym jednym odzewie nastala cisza jedynie w domu jak z moim chlopakiem przykladamy stetoskop do brzunia slychac pluskanie i delikatne stukniecia
Mam nadzieje ze juz nie dlugo bede caly czas czula moje sloneczko
Tak strasznie sie nie moge doczekac. A poczucie pierwszych ruchow dziecka zostanie mi na zawsze w pamieci
iZiLadY jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 12:40   #18
83monia
Zakorzenienie

ja jestem w 14tc i na razie jedyne co czuje to bulgotanie jak jestem glodna (bo co innego mogło by to być?). non stop mi bulgocze i się przelewa w żołądku. ale jeszcze troche i pewnie coś poczuję pozdro dla mamusiek

Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka
83monia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 12:49   #19
Ray
Zakorzenienie

pewnie poczujesz ja jestem w 22 tyg i czuje cale dnie czasem moze 2-3 h nie czuje jak jestem czyms zajeta i sie ruszam to zapewne spi a tak mala skacze cale dnie az brzuch czasem podskakuje
Stary 2007-11-06, 13:28   #20
daphne81
Wtajemniczenie

GG do daphne81

Ja już nie mogę się doczekać tego cudownego uczucia

daphne81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 15:32   #21
gosiqa
Rozeznanie

GG do gosiqa

Cytat:
Napisane przez daphne81 Pokaż wiadomość
Ja już nie mogę się doczekać tego cudownego uczucia
To co, dalej nie jesteś pewna czy to dzidziuś?
Ja jestem, mimo, że od pierwszego stuk puk do drugiego minął jakiś tydzień. To pierwsza ciąza, perwsze puki były w nocy, jak leżałam na brzuchu, pod pępkiem, następny raz też puk puk poczyłam po prawej stronie, nisko pod pępkiem. Ginka mówi, ze to to !!
gosiqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 19:01   #22
daphne81
Wtajemniczenie

GG do daphne81

Wydaje mi się, że to nie to

może rzeczywiścię, jestem zbyt tłuściutka na brzuszku

daphne81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 09:15   #23
aneczka245
Przyczajenie

Witam!Ja pierwsze ruchy mojej dzidzi poczułam dokładnie w dniu mojego ślubu i byłam w 17tygodniu-jakby łaskotanie motyli w brzuszku-pamiętam bo tak mnie gilgotało, że nie mogłam spać i cały ślub i zabawę byłam zmęczona. Dzidzia zaczęła się widocznie ruszać(brzuszek falował w 20-tym tygodniu) i wtedy mój mąż poczuł kopnięcie pierwszy raz.Gdzieś koło 22 tygodnia dzidzia przestała się ruszać(czułam ją może dwa ray dziennie)-zaczęłam panikować że coś jest nie tak więc poszłam do położnej. Ta zbadała, osłuchała i powiedziała że wszystko w porządku i wyjaśniła dlaczego dzidzia przestała być aktywna. powiedziała, że płód ma swoje okresy szybkiego rozwoju i spoczynku i jak rośnie to się za bardzo nie rusza i odwrotnie jak odpoczywa to się wierci! Dziwnie brzmi ale ona pewnie wie lepiej.Dziś zaczęłam 23tydzień i wczoraj dzidzia znów zaczęła kopać i grać w piłkę nożną w brzuszku. Super uczucie!!!Mój kot uwielbia się przyglądać jak brzuszek faluje
aneczka245 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 09:20   #24
Ray
Zakorzenienie

to mnie uspokoilas bo aktywnosc mojego dziecka tez ostatnimi dniami bardzo spadla moze wlasnie rosnie.. czuje ja tylko kilka razy dziennie a do tej pory fikala ile wlezie to juz jestem spokojna
Stary 2007-11-16, 10:09   #25
bassienkaw
Zakorzenienie

Smaczne przepisy1

a w dniu slubu podczas przysiegi mała też mnie kopała, wtedy to była rzadkość... ale tak porzadnie jej to wyszlo czyzby bunt na pokladzie?

mikroREKLAMA
Mój blog kulinarny!

Stary 2007-11-17, 08:47   #26
83monia
Zakorzenienie

laski, ja nie wiem co myśleć... ja czuję takie jakby tętno, tość regularne, jakby mi serce w brzuchu walił. czy to to czy może jednak żyła wrotna i jelita? jestem w 16 t.c.

Stary 2007-11-17, 10:23   #27
bassienkaw
Zakorzenienie

Smaczne przepisy1

Monia miałam dokładnie tak samo... moje pierwsze ruchy, tzn pierwsze ruchy mojego skarbusia... i też mniej więcej w tym tygodniu jak twój... tak jakby serduszko w brzuszku biło

mikroREKLAMA
Mój blog kulinarny!

Stary 2007-11-17, 10:33   #28
Bafi@Home
Zakorzenienie

GG do Bafi@Home

Witajcie jestem mama rocznej córeczki Klaudusi - ja pierwsze ruchy poczułam jako takie delikatne pukanie od srodka takie jakby palcem delikatnie pukac w brzuszek przemile uczucie - bo pozniej jest jeszcze wieksza frajda kiedy widac jak dziecko np sie przeciaga przepiękny okres was czeka ja uwielbialam ten czas

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 10:29   #29
tenten
Raczkowanie

czytam o tych ruchach i chyba je wywoluje czy co? wczoraj wieczorkiem poczulam takie nawet dosc silne pukniecie a teraz siedze i brzuszek mi sie regularnie trzesie co kilka chwil (gleboko pod pepkiem) takie jakby delikatniusie skurcze troche jak laskotki. czy to nie za czesto? jestem w 18 tyg, ruchy nie powinny byc tak czeste jak piszecie:confus ed: ale co to moze byc innego? czkawka jelitowa?, hehe
tenten jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 12:14   #30
83monia
Zakorzenienie

heh, zapomnialam się pochwwalic: jakieś 2 tygodnie temu (17tc) poczułam takie uczucie w brzuchu jakby ktoś wlał do worka wodę i w środku bulgotalo stado rybek. takie bulgotanie dosłownie wszędzie, każdym centymetrem skóry. było bardzo wyraźne. od tego czasu czasem mnie posmyra jakąś "płetwą" ale nie tak jak wtedy

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości