Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klas > Poczekalnia

Notka

Poczekalnia Forum dla przysz造ch mam i tatusi闚.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2005-08-02, 12:22   #1
Alien
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 135
ruchy p這du?

Chcia豉m sie zapytac, jak rozpoznac ruchy p這du i kiedy one si pojawiaj i czy s na pocz徠ku regularne ? Jestem w 19 tc i w豉snie czekam na pojawienie sie wyczuwalnych ruch闚 mojego male雟twa w brzuszku. Wczoraj poczu豉m jakby lekkie ruszanie si dzidzi w brzuchu, takie falowanie, ale to by這 delikatne, wiec sama nie wiem czy to juz czy tylko mi sie tak wydaje.

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesi
Alien jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-08-02, 14:30   #2
Mariqa
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 394
Dot.: ruchy p這du?

My郵, ze dobrze diagnozujesz te trzepotanie jako ruchy p這du w pierwszej ciazy mama zaczyna je odczuwa mniej wi璚ej w 19/20 tygodniu ciazy, s bardzo delikatne, nieregularne, rzecz jasna, bo dzidziu to nie robot
Z czasem b璠 coraz silniejsze.
W kolejnych ciazach matka odczuwa takie ruchy wcze郾iej, oko這 nawet 17/18 tygodnia ci您y
Mariqa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-08-02, 14:42   #3
a鄂a22
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 66

Tak to w豉郾ie jest to - i to jest Wasz pierwszy kontakt ''zewn皻rzny''
Mo瞠sz te to odczuwa ruchy jako 豉skotanie ogonem kota syjama - tak jak ja , albo skrzyde趾ami motyla, albo pluskanie jak rybka. Potem to ju b璠 瘸bki w brzuszko no a potem r帷zka, n騜ka, pupa, g堯wka mmmmmmmmmm rozrzewni豉m si
G豉skaj, czytaj bajki, 酥iewaj, opowiadajcie co si wydarzy這 w dniu mmmmmm
Ide u軼iska mojego 這buza !
Stary 2005-08-02, 20:55   #4
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 257

Takie ruchy mozna pomylic z trawieniem, ja sie balam , ze to moze byc nie to, ale na poczatku 20-go tygodnia po dwoch dniach wkoncu do mnie dotarlo, ze tym razem to juz raczej synek, a nie moje trawienie jest. Poczekaj troche, a jak ruchy beda mocniejsze to juz ich nie pomylisz.
MonikaPogrzeba jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-08-02, 21:26   #5
Alien
Wtajemniczenie

Dziewczyny dzi瘯uje za odpowiedzi
Monika ruchy jakie czuje s delikatne, dlatego sie zastanawiam w豉snie czy mi sie to wydaje czy to juz, wczoraj poczu豉m lekkie falowanie, a dzisiaj juz poczu豉m takie jakby pluskni璚ie, chocia tez delikatne ale cz瘰tsze m捫 dotyka dzisiaj brzuszka i m闚i 瞠 tez delikatnie czuje Wczoraj by豉m bardziej niepewna czy to ruchy czy mo瞠 trawienie, te si boj, 瞠 mo瞠 to jeszcze nie to. Ale fajna sprawa takie uczucie, musze powiedziec
Moja gin powiedzia豉, 瞠 mam zapisac pierwszy dzien ruch闚 p這du, wiec sie zastanawiam czy mam wpisac z wczorajsz dat ju ? Jak si jej pyta豉m o te ruchy to mi tylko powiedzia豉, 瞠 poprostu bede wiedziec kiedy to nastapi, bo mamusie takie cos wyczuwaj. A to moja pierwsza ci捫a wiec po wczesniejszych do鈍iadczeniach stwierdzic nie moge.
Chcia豉m si jeszcze zapytac, jak te ruchy przebiegaj w pocz徠kowej fazie tzn. jak zwi瘯sza si ich cz瘰totliwo軼 i intensywno軼 np. tak mniej wiecej po jakim czasie bede mog豉 wyczuwac je wyraznie?. Bo mi jak narazie sie wydaje, 瞠 bardziej wyczuwam jak leze czy siedze ni jak chodze.
Mariqa uspokoi這 mnie twoje zdanie, 瞠 ruchy s nieregularne, bo dzidzius to nierobot. Gdzies s造sza豉m, 瞠 w豉snie powinny byc regularne i wystepowac co jakis czas stale, nie wiem czy to chodzi這 o zaawansowane stadium, czy to mo瞠 nieprawda ?

Stary 2005-08-03, 17:47   #6
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 257

Ja tez tak mialam jak chodzilam nic nie bylo czuc, moja Thomas kopal jak lezalam potem tez jak siedzialam, ale mniej, a jak ktos mowil i byl to obcy glos to on przestawal sie wiercic. Na poczatku 7 miesiaca, maly byl spokojny w dzien, ale jak szedl wieczor i ja sie kladlam spac to on wtedy robil party i tak dwa miesiace. Nie musze wspominac jaka bylam nie wyspana, ale wspominam to bardzo milo i az sie chce znow byc w ciazy. Ostatni miesiac maly sie uspokoil i wkoncu moglam sie wyspac. Jak juz dobiegasz 20-go tygodnia, to tylko patrzec jak zaczniesz ruchy wyczuwac wyraznie, juz niedlugo, cierpliwosci. A poczekaj jak malenstwo bedzie mialo czkawke, to jest dopiero fajne.
Pozdrawiam przyszla mame z moim juz 5 miesiecznym synkiem.
P.S. Mozna wiedziec co to bedzie on czy ona i czy juz imie wybrane, bo ja od poczatku wiedzialam, ze chlopak i w 20-tym tygodniu usg potwierdzilo, ze mialam dobre przeczucie.
MonikaPogrzeba jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-08-03, 20:02   #7
Momo
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 518

Jedna z pi瘯niejszych chwil w 篡ciu - czujesz,瞠 maluszek si poruszy.Akurat m鎩 nie zafalowa,tylko delikatnie zapuka.I by這 to wcze郾ie ok.17 tyg.-pewnie dlatego,瞠 by豉m bardzo szczup豉,a na pocz徠ku ci捫y nawet schud豉m.Wi璚 pomimo,瞠 to by這 moje pierwsze dziecko,to szybko je wyczu豉m.Oczywi軼ie lekarz twierdzi,瞠 to nie by造 ruchy p這du.Ale tak naprawd sk康 on mo瞠 wiedzie jak si je odczuwa.A to delikatne pukanie mojego maluszka czu豉m jeszcze kilka tygodni,dop鏦i nie zacz窸o si nasila. A dosz這 do solidnych kopniak闚 w 瞠bra i rozpychania si we wszystkie strony. A czu造軼ie ,瞠 wasz maluch ma czkawk ? 妃ieszne uczucie .Pewnie si wtedy w鏚 za du穎 opi .

Kobieta zmienn jest...moje hobby
http://turkusowykwiat.blogspot.com/

Awatar - made by Momo
Momo jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-08-03, 22:03   #8
Alien
Wtajemniczenie

Dziewczyny dzi瘯uje ponownie za odpowiedzi
Takie ruchy male雟twa to niew徠pliwie bardzo przyjemny moment ci捫y , ale jako, 瞠 to moja pierwsza ci捫a dlatego tak sie dopytuje jak to jest z t cz瘰totliwo軼i, intensywno軼i i reguralno軼i tych ruch闚 male雟twa. Wiec piszcie jeszcze wiecej mamusie

Moniko, nie wiem jeszcze czy to on czy ona, ale mam przeczucie, 瞠 to mo瞠 byc ch這pczyk, chocia w gruncie rzeczy to dla mnie oboj皻ne, pierwszorz璠nie wa積e zdrowie maluszka.
Pozdrowienia dla ciebie i twojego syneczka.
Momo, ja r闚nie na pocz徠ku ci您y schud豉m 4 kg, szczupla tez jestem, chcia nie mo積a powiedziec, 瞠 bardzo. To musia這 byc dla ciebie bardzo przyjemne uczucie wyczuwac te ruchy juz w 17 tygodniu

Edytowane przez Alien
Czas edycji: 2005-08-04 o 10:08
Stary 2005-08-03, 23:30   #9
dph
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 987

Ja pierwsze ruchy poczu豉m te ok 19 tygodni ci捫y, r闚nie nie by豉m co do nich pewna. Le瘸豉m sobie w wannie (pomimo tego 瞠 w ci捫y nie powinno si bra d逝gich k徙ieli w ciep貫j wodzie ja nie potrafi豉m z tego zrezygnowa)i nagle poczu豉m delikatn seri "pukni耩". Nie by豉m pewna, ale na drugi dzie sytuacja si powt鏎zy豉. P騜niej ma豉 najcz窷ciej kopa豉 mnie w wannie zw豉szcza gdy ju za d逝go w niej le瘸豉m Ale w nast瘼nych tygodniach moje male雟two nie by這 a tak bardzo aktywne, momentami si o ni ba豉m 瞠 co jest nie tak bo tak ma這 si wierci豉, chocia by造 serie 瞠 nawet potrafi豉 obudzi swojego tat gdy si do niego przytula造鄉y Cz瘰to mia豉 czkawki - fajna sprawa. I w豉郾ie po urodzeniu te czkawki ju nie by造 takie fajne bo strasznie cz瘰to j m璚zy造. Podobno to jak dzidzia si zachowuje w brzuszku ma si odnosi do tego jaki b璠zie mia豉 charakter. W naszym przypadku czkawki si powt鏎zy造 A przez ca陰 ci您 ma豉 bardzo mnie ma這 kopa豉 ale za to jak ju zacz窸a to dawa豉 popali, a teraz jest bardzo grzeczna i spokojna tylko bardzo ruchliwa no i ma aktualnie problem z zasypianiem bo musi zasypiac przy mamusi. W tej chwili 酥i moje 4 i p馧 miesi璚zne male雟two s這dko i jak sobie przypomn 瞠 rok temu o tym czasie nie mog豉m si doczeka pierwszych ruch闚 to w這s mi si na g這wie je篡 瞠 czas tak szybko leci co do p販i to m鎩 lekarz ok 5 miesi帷a potwierdzi moje przeczucia 瞠 b璠ziemy mieli 郵iczn c鏎eczk.
dph jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-08-04, 16:48   #10
edytka250
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 648

a ja nie jestem pewna co do ruch闚... nie odczuwam pukania, bardiej klucie... nie wiem czy to normalne... jestem w 22 tc, wiec... sama nie wiem... czy to JUZ TO... czy jeszcze musze poczekac... jutro wypytam lekarza
edytka250 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-08-09, 13:42   #11
joannap18
U篡tkownik ma klikn望 w link aktywuj帷y (mail)

Wiadomo軼i: 168

W moim przypadku pierwsze ruchy to takie w豉郾ie falowanie.....to najcudowniejsze uczucie na 鈍iecie!!!! Ja poczu豉m ruchy dok豉dnie w pierszy dzie 20 t.c. i kiedy ich by這 mniej (bo Fabianek mia ju chyba ma這 miejsca ), to zaczyna豉m panikowa, m鎩 m捫 mnie tylko "opieprza", 瞠 wymy郵am . No i Fabianek mia te baaardzo cz瘰to czkawk...fajnie wygl康a brzuch, jak podskakiwa sobie rytmicznie....i po porodzie niestety tez si m璚zy, chocia niedawno gdzie czyta豉m, 瞠 wtedy dziecko si nie m璚zy . Teraz m鎩 synu ma 11 miesi璚y i faktycznie mi這 wspominam chwile, kiedy czeka豉m na niego ...no i bardzo mi tego teraz brakuje....
joannap18 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-10-14, 00:13   #12
Ray
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 613

odswierzam watek.. bo nie wiem co mam myslec..

ruchy plodu poczulam jakis czas temu ale taka na prawde w 100 % pewna jestem od tygodnia dokladnie 18 tyg.... z tym ze te rechuy nie sa regularne czuje czasem takie pekanie babaelkow czy pukniecia i cos w rodzaju trz瘰acej sie galaretki ale ta galaretka jest tak slaba ze czasem nie jestem pewna czy to to... chodzi mi o to ze np w ciagu dnia czulam raptem pare ruchow zazwyczaj jak leze albo siedze jak chodze nic nie czuje.... w piatek bylam bardzo zdenerwowana zestresowana pol dnia i tego dnia czulam dziecko wyrazie praktycznie co 3 h seria pukniec az do wieczora czy stalam czy chodzilam czulam wieczorem usnela ... w sobote z rana poszturchalam brzuszek i dostalam ze 3 kopniaki w ciagu dnia moze pare tez ale takie slabiutkie znacznie niz w piatek... i nie wiem co myslec w piatek czulam bardzo wyrazie ale mysle ze moze to z racji stressu i adrenaliny dziecko sie duzo poruszalo a dzis widocznie moze slabiej.... albo sie przyzwyczailam i moze opieram sie na tym mocniejszych rucach i te wydaja mi sie slabiutenkie.... nie wiem co myslec czy pierwsz ruchy plodu powinnam codziennie czuc????? i czesto???? bo ja nie wiem.....

wyczytalam gdzies ze czasem mozna i dwa dni nie czuc w tak wczesniej fazie bo dziecko ma miejsca i zalezy jak sie ulozy jak glow do przodu to kopie w brzuch jak glowa do wewnatrz to kopie w narzady i tego nie czuc a czasem sie zdarza ze w nocy sie rusza a ze to slabo wyczuwalne to sie przesypia a w dzien dziecko spi a duzo nie porusza...

czy mam racje?? staram sie nie przejmowac ale sama nie wiem...

czy wy pierwsze ruchy codzien czulyscie???
Stary 2007-10-19, 14:17   #13
bassienkaw
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 812
Wpisy w blogu: 1
Smaczny profil bassienkaw
Smaczne przepisy1

co do ruch闚... to u mnie pierwsze bicie serduszka jak ja to nazywam, bo do bicia serduszka mog豉by por闚na ruchy mojego male雟twa poczu豉m jako na pocz徠ku sierpnia... by to chyba 17 tydzie jak dobrze kojarze, czy co ko這 tego... potem dlu窺zy czas nic, potem znowu jakby bicie serduszka,ale chwilunie, i tak jak mowie po kilku dlugich dniach... pierwsze takie stukanie pukanie (sercowe jakby) pojawilo sie na dwa dni przed weselem moim, czyli 23 sierpnia... prawie 20 tydzien... kiedy zaczely pojawiac sie regularnie, sama nie wiem, nie pamietam dokladnie... ale troche po weselu, a teraz urzeduje moje malenstwo jak szalone nieraz... ale to tez musialam poczekac troche na to

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania

mikroREKLAMA
M鎩 blog kulinarny!
W wi瘯szo軼i zdrowo, lekko, smacznie! Pomys造 kulinarne w czasie diety!

Ta reklama pokazywana jest pod 12 812 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
bassienkaw jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-10-21, 13:03   #14
pappaya
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 828

Ja pierwsze ruchy dzieciatka zaczelam odczuwac dosc wczesnie, mimo ze jest to moja pierwsza ciaza. Okolo 14 tc. pierwszy raz odczulam delikatne laskotanie i drganie, ktore ustalo na jakis czas. Pozniej okolo 16 tc zaczelam odczuwac takie delikatniutkie pukania. Czulam je prawie codziennie, przynajmniej z raz. Okolo 18,19 tc te pukania stawaly sie coraz mocniejsze i czestsze, chociaz byly dni ze nic nie czulam. Od 20tc zaczelam odczuwac juz prawdziwe kopniecia i przekrecanie sie maluszka w brzuszku. Kopniecia czasami sa dosc mocne i widac jak moj brzuszek w tym miejscu sie rusza Kopniecia sa juz tez dosc regularne, tzn definitywnie mozna poznac ze maluszek wariuje w brzuszku albo spi Czasami sie zdarza ze maluszek wybudza mnie w srodku nocy swoim wierceniem sie.
Dwa razy odczuwalam tez czkaweczke maluszka.
Stary 2007-10-22, 09:06   #15
Ray
Zakorzenienie

juz st wsio ok od tamtego piatku czuje ruchy codziennie czasem malutko bo np dwa kopniecia a czasem mala skacze dzien w dzien zauwazylam ze najlepiej jej sie bawic w nocy stad tez w dzien czesto jej nie czuje ale ruchy juz sa coraz mocniejsze bo i maz poczul takze wsio ok uff... lekarz mnie zreszta uspokoil ze na tym etapie nie trzeba czuc codziennie
Stary 2007-10-22, 11:05   #16
bassienkaw
Zakorzenienie

Smaczne przepisy1

Cytat:
Napisane przez Ray Poka wiadomo嗆
juz st wsio ok od tamtego piatku czuje ruchy codziennie czasem malutko bo np dwa kopniecia a czasem mala skacze dzien w dzien zauwazylam ze najlepiej jej sie bawic w nocy stad tez w dzien czesto jej nie czuje ale ruchy juz sa coraz mocniejsze bo i maz poczul takze wsio ok uff... lekarz mnie zreszta uspokoil ze na tym etapie nie trzeba czuc codziennie
dok豉dnie, na pocz徠ku mo瞠sz kochana co kilka dni czu... moje male雟two rozrabia dziennie, i to nieraz ca趾iem fajnie

mikroREKLAMA
M鎩 blog kulinarny!

Ta reklama pokazywana jest pod 12 812 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
Stary 2007-10-22, 11:15   #17
iZiLadY
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1
GG do iZiLadY

Witam
Ja zaczynam 18 tc w srode a ruchy dziecka (?) poczulam tydzien temu. Trwalo to sekunde moze dwie a odczuwalam to jako wypychanie mojego brzuszka od srodka. Takie jak wyzej juz bylo pisane bicie serduszka tylko ze trwajace 2 sek. delikatne ale wyczuwalne . Po tym jednym odzewie nastala cisza jedynie w domu jak z moim chlopakiem przykladamy stetoskop do brzunia slychac pluskanie i delikatne stukniecia
Mam nadzieje ze juz nie dlugo bede caly czas czula moje sloneczko
Tak strasznie sie nie moge doczekac. A poczucie pierwszych ruchow dziecka zostanie mi na zawsze w pamieci
iZiLadY jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-11-05, 13:40   #18
83monia
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 023

ja jestem w 14tc i na razie jedyne co czuje to bulgotanie jak jestem glodna (bo co innego mog這 by to by?). non stop mi bulgocze i si przelewa w 穎陰dku. ale jeszcze troche i pewnie co poczuj pozdro dla mamusiek
Stary 2007-11-05, 13:49   #19
Ray
Zakorzenienie

pewnie poczujesz ja jestem w 22 tyg i czuje cale dnie czasem moze 2-3 h nie czuje jak jestem czyms zajeta i sie ruszam to zapewne spi a tak mala skacze cale dnie az brzuch czasem podskakuje
Stary 2007-11-06, 14:28   #20
daphne81
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 324
GG do daphne81

Ja ju nie mog si doczeka tego cudownego uczucia

daphne81 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-11-07, 16:32   #21
gosiqa
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 593
GG do gosiqa

Cytat:
Napisane przez daphne81 Poka wiadomo嗆
Ja ju nie mog si doczeka tego cudownego uczucia
To co, dalej nie jeste pewna czy to dzidziu?
Ja jestem, mimo, 瞠 od pierwszego stuk puk do drugiego min掖 jaki tydzie. To pierwsza ci您a, perwsze puki by造 w nocy, jak le瘸豉m na brzuchu, pod p瘼kiem, nast瘼ny raz te puk puk poczy豉m po prawej stronie, nisko pod p瘼kiem. Ginka m闚i, ze to to !!
gosiqa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-11-07, 20:01   #22
daphne81
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 324
GG do daphne81

Wydaje mi si, 瞠 to nie to

mo瞠 rzeczywi軼i, jestem zbyt t逝軼iutka na brzuszku

daphne81 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-11-16, 10:15   #23
aneczka245
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

Witam!Ja pierwsze ruchy mojej dzidzi poczu豉m dok豉dnie w dniu mojego 郵ubu i by豉m w 17tygodniu-jakby 豉skotanie motyli w brzuszku-pami皻am bo tak mnie gilgota這, 瞠 nie mog豉m spa i ca造 郵ub i zabaw by豉m zm璚zona. Dzidzia zacz窸a si widocznie rusza(brzuszek falowa w 20-tym tygodniu) i wtedy m鎩 m捫 poczu kopni璚ie pierwszy raz.Gdzie ko這 22 tygodnia dzidzia przesta豉 si rusza(czu豉m j mo瞠 dwa ray dziennie)-zacz窸am panikowa 瞠 co jest nie tak wi璚 posz豉m do po這積ej. Ta zbada豉, os逝cha豉 i powiedzia豉 瞠 wszystko w porz康ku i wyja郾i豉 dlaczego dzidzia przesta豉 by aktywna. powiedzia豉, 瞠 p堯d ma swoje okresy szybkiego rozwoju i spoczynku i jak ro郾ie to si za bardzo nie rusza i odwrotnie jak odpoczywa to si wierci! Dziwnie brzmi ale ona pewnie wie lepiej.Dzi zacz窸am 23tydzie i wczoraj dzidzia zn闚 zacz窸a kopa i gra w pi趾 no積 w brzuszku. Super uczucie!!!M鎩 kot uwielbia si przygl康a jak brzuszek faluje
aneczka245 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-11-16, 10:20   #24
Ray
Zakorzenienie

to mnie uspokoilas bo aktywnosc mojego dziecka tez ostatnimi dniami bardzo spadla moze wlasnie rosnie.. czuje ja tylko kilka razy dziennie a do tej pory fikala ile wlezie to juz jestem spokojna
Stary 2007-11-16, 11:09   #25
bassienkaw
Zakorzenienie

Smaczne przepisy1

a w dniu slubu podczas przysiegi ma豉 te mnie kopa豉, wtedy to by豉 rzadko嗆... ale tak porzadnie jej to wyszlo czyzby bunt na pokladzie?

mikroREKLAMA
M鎩 blog kulinarny!

Stary 2007-11-17, 09:47   #26
83monia
Zakorzenienie

laski, ja nie wiem co my郵e... ja czuj takie jakby t皻no, to嗆 regularne, jakby mi serce w brzuchu wali. czy to to czy mo瞠 jednak 篡豉 wrotna i jelita? jestem w 16 t.c.
Stary 2007-11-17, 11:23   #27
bassienkaw
Zakorzenienie

Smaczne przepisy1

Monia mia豉m dok豉dnie tak samo... moje pierwsze ruchy, tzn pierwsze ruchy mojego skarbusia... i te mniej wi璚ej w tym tygodniu jak tw鎩... tak jakby serduszko w brzuszku bi這

mikroREKLAMA
M鎩 blog kulinarny!

Stary 2007-11-17, 11:33   #28
Bafi@Home
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 675
GG do Bafi@Home

Witajcie jestem mama rocznej c鏎eczki Klaudusi - ja pierwsze ruchy poczu豉m jako takie delikatne pukanie od srodka takie jakby palcem delikatnie pukac w brzuszek przemile uczucie - bo pozniej jest jeszcze wieksza frajda kiedy widac jak dziecko np sie przeciaga przepi瘯ny okres was czeka ja uwielbialam ten czas

"Nie wierzysz, m闚i豉 mi這嗆 - jak ci r帳n to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-12-12, 11:29   #29
tenten
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 193

czytam o tych ruchach i chyba je wywoluje czy co? wczoraj wieczorkiem poczulam takie nawet dosc silne pukniecie a teraz siedze i brzuszek mi sie regularnie trzesie co kilka chwil (gleboko pod pepkiem) takie jakby delikatniusie skurcze troche jak laskotki. czy to nie za czesto? jestem w 18 tyg, ruchy nie powinny byc tak czeste jak piszecie:confus ed: ale co to moze byc innego? czkawka jelitowa?, hehe
tenten jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-12-12, 13:14   #30
83monia
Zakorzenienie

heh, zapomnialam si pochwwalic: jakie 2 tygodnie temu (17tc) poczu豉m takie uczucie w brzuchu jakby kto wla do worka wod i w 鈔odku bulgotalo stado rybek. takie bulgotanie dos這wnie wsz璠zie, ka盥ym centymetrem sk鏎y. by這 bardzo wyra幡e. od tego czasu czasem mnie posmyra jak捷 "p貫tw" ale nie tak jak wtedy

Nowe w徠ki na forum Poczekalnia

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a