gule.guzy podskorne -pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-09-02, 08:40   #1
brzydkie
Rozeznanie

gule.guzy podskorne -pomocy

Od miesiaca wyskakuja mi guzy gule roznosza sa glownie na brodzie chociaz zdarzyla mi sie i na czole.jedne znikna sa nastepne....jakie zabiegi kosmetyczne ,kosmetyki moga pomoc? dodam ,ze mam masc od dermatologa ale chodzi raczej jak zapobiegac bo jak juz cos takiego wyjdzie to ciezko to usunac !!!!
dodam ze mam 2 1 lat nigdy nie mialam zadnych problemowz cera zawsze gladziutka bez niczego.A nagle takie cos..
Pomozcie....

JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 10:42   #2
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: gule.guzy podskorne -pomocy

Jak masz maśc od dermatologa to żadne zabiegi kosmetyczne. A po jej zakończeniu radzę zrobić serii kwasu pirogronowego dobrze się sprawdza w tym problemie. Zastanawiam mnie to że skoro nigdy nie mialas problemu z cera z czego nagle one wynikneły, twój opis i umiejscowienie sugerują problemy hormonalne. Dermatolog nie zalecił ci zrobienie żadnych badań?
Stary 2012-09-02, 10:48   #3
androia
Przyczajenie

kochana nie myj buzki zwykla woda i mydlem .tylko kup mineralna taka z wapnem i samą watką przemywaj delikatnie i susz suszarka do wlosow tak aby cera nie była pocierana i postaraj sie zrezygnowac z pudrow i z wlasnego doswiadczenia powiem ze jak mialam grudki na żuchwie kiedys to z powodu perfum . bo psikalam sobie za uszami i pewnie gdzies w okolice twarzy sie dostalo wiec moze i na to nalezy zwrócić uwage .pozdrawiam i nie martw sie bedzie dobrze .
androia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:12   #4
modna2009
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez androia Pokaż wiadomość
kochana nie myj buzki zwykla woda i mydlem .tylko kup mineralna taka z wapnem i samą watką przemywaj delikatnie i susz suszarka do wlosow tak aby cera nie była pocierana i postaraj sie zrezygnowac z pudrow i z wlasnego doswiadczenia powiem ze jak mialam grudki na żuchwie kiedys to z powodu perfum . bo psikalam sobie za uszami i pewnie gdzies w okolice twarzy sie dostalo wiec moze i na to nalezy zwrócić uwage .pozdrawiam i nie martw sie bedzie dobrze .
hah się uśmiałam..... buzie" susz suszarką do włosów tak aby cera nie była pocierana"
modna2009 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:19   #5
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Cytat:
Napisane przez modna2009 Pokaż wiadomość
hah się uśmiałam..... buzie" susz suszarką do włosów tak aby cera nie była pocierana"
też myślałam że padnę z fotela ze śmiechu dzięki takim radom zafundujesz sobie mega wysuszoną cerę. Nie trzeba trzeć skóry aby ją wytrzeć, wystarczy ręcznik przyłożyć do twarzy i delikatnie przycisnąć.
Stary 2012-09-04, 01:23   #6
androia
Przyczajenie

życzę dobrej zabawy ! jak widać Przez dwie minuty można sobie wysuszyć skorę twarzy , a to ciekawe ! Przesiadywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach nie jest korzystne a nie krotki podmuch na twarz .Ja się do tego stosowałam swego czasu mało konwencjonalne wiem ale mi pomogło ,ale co tam lepiej się ponabijać ,kultura musi być .
androia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 01:49   #7
_stardust
Rozeznanie

Cytat:
sorry, ale dawno większych głupot nie czytałam co mają perfumy do pryszczy?
_stardust jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 16:59   #8
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
sorry, ale dawno większych głupot nie czytałam co mają perfumy do pryszczy?
reakcja alergiczna?
Nie skomentuję pomysłu suszenia twarzy suszarką
Stary 2012-09-06, 15:06   #9
Nugatttowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
Od miesiaca wyskakuja mi guzy gule roznosza sa glownie na brodzie chociaz zdarzyla mi sie i na czole.jedne znikna sa nastepne....jakie zabiegi kosmetyczne ,kosmetyki moga pomoc? dodam ,ze mam masc od dermatologa ale chodzi raczej jak zapobiegac bo jak juz cos takiego wyjdzie to ciezko to usunac !!!!
dodam ze mam 2 1 lat nigdy nie mialam zadnych problemowz cera zawsze gladziutka bez niczego.A nagle takie cos..
Pomozcie....
wspólczuję Ci bardzo, też to przerabiałam.Mnie zgodnie powiedzieli dermatolog, ginekolog i kosmetyczka: hormony, ewentualnie zła dieta (zanieczyszczony organizm, zaparcia).

Zaobserwuj, czy nie wyskakuja Ci np wtedy, gdy jesz przez długi czas zamulaste jedzenie, dużo czekolady, batoników itp.Organizm jakos oczyszczać się musi, a przy niezdrowej diecie i występujacych zaparciach tak własnie dzieje się ze skórą,
pozdro
Nugatttowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:54   #10
modna2009
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość
wspólczuję Ci bardzo, też to przerabiałam.Mnie zgodnie powiedzieli dermatolog, ginekolog i kosmetyczka: hormony, ewentualnie zła dieta (zanieczyszczony organizm, zaparcia).

Zaobserwuj, czy nie wyskakuja Ci np wtedy, gdy jesz przez długi czas zamulaste jedzenie, dużo czekolady, batoników itp.Organizm jakos oczyszczać się musi, a przy niezdrowej diecie i występujacych zaparciach tak własnie dzieje się ze skórą,
pozdro
Czyli nic na to dermatolog, ginekolog i kosmetyczka nie poradzili? Nic nie przepisali? przecież chyba jakoś da się to leczyć, a nie męczyć całe życie...Jak stwierdzili że to hormony....Ja mam to samo ale odżywiam się zdrowo, tak więc to chyba hormony:/
modna2009 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 13:55   #11
Nugatttowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez modna2009 Pokaż wiadomość
Czyli nic na to dermatolog, ginekolog i kosmetyczka nie poradzili? Nic nie przepisali? przecież chyba jakoś da się to leczyć, a nie męczyć całe życie...Jak stwierdzili że to hormony....Ja mam to samo ale odżywiam się zdrowo, tak więc to chyba hormony:/
owszem miałam lekką huśtawę hormonów-dostałam tabletki anty, podleczyły, uspokoiły cerę.Regularne ćwiczenia fizyczne, zdrowa dieta i buły nie wrócą.

Wybierz się do ginekologa, sprawdź hormony.

Poczytaj w necie o gronkowcu i pasozytach-one też dają i takie objawy.

Uważam, że dobry lekarz to podstawa, nie zwlekaj szkoda czasu na chodzenie ze smutną miną, a wiem, że to dziadostwo niszczy i humor i poczucie własnej wartości.

Trzymaj się
Nugatttowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 14:41   #12
poniatka
Przyczajenie

Kiedyś też miałam taki problem. Nie wiem tak naprawdę co bylo powodem. Nieprzerwanie na brodzie, czasem na czole wyskakiwały mi takie wielkie gule, niczym nie dało się tego wysuszyć, same znikały po czasie, ale ciągle były kolejne w podobnych miejscach. Zaczęłam brać Humavit Skrzyp Pokrzywa. Wysoko w składzie ma drożdże piwne. Problem jak ręką odjął. Jak przestaję brać to znowu się pojawiają, ale już 2 lata mam z tym spokój. Spróbuj, mi pomogło. Sama kiedyś szukałam tu pomocy, ale na pomysł z tabletkami wpadłam sama Po innych nie ma takiego rezulatatu z tego co zauważyłam. Powodzenia
poniatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 11:48   #13
brzydkie
Rozeznanie

o wlasnie fajnei ze ci pomoglo moze tez kupie ten humavit z drozdzami bo masakra jest ..boli to wyglada strasznie a mam juz okropnie poharatana brode,
natepne jak wyrosnie to jzu na pewmo pojde zrobic wymaz.Ale pewnei to gronkowiec albo hormony...diety nie mam takiej zlej chociaz duzo slodze bardzo i czesto pije herbate.
jeszce nigdy nie bylo tak zle z tymi gulami jak teraz.

Stary 2012-09-17, 12:10   #14
Ismenkusia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do Ismenkusia

Polecam ten olejek jest bardzo skuteczny! ja mam całą serie tych kosmetyków są rewelacyjne !

http://www.e-medest.pl/product_info....4e9e8a8f5d415b
Stary 2012-09-17, 12:52   #15
brzydkie
Rozeznanie

mozna ten olejek kupic w aptece? z czym go rozcieczac ? moja broda jest tragiczna te gule slady po gulach...jaki roztwor powinnam zrobic? jest szansa ze to pomoze?

Stary 2012-09-17, 23:40   #16
Tinka*
Wtajemniczenie

Ja mam podobny problem ale mam gule ciągle w jednym miejscu nieprzerwanie od kilku lat. Zawsze na brodzie wyskakuje mi gula pod skórą. Kiedyś jeszcze mnie strasznie bolała (jak wrzód dosłownie) a ja głupia ją katowałam żeby wycisnąć. Nie było żadnego ujscia to doprowadzałam do wylewu krwi pod skórą no comment.
Niestety ta cholera nie znikneła mi. Czasem jest uśpiona, niewidoczna a skóra jest gładziutka. A przyjdzie moment w którym gula mi rośnie pod skórą i czekam aż zmaleje. Teraz jestem właśnie w trakcie jej usypiania. Został mi okrągły, czerwony ślad i lekko nierówna powierzchnia skóry.
Nic z nia nie mogę zrobić. Co to za paskudztwo jest?

Edytowane przez Tinka*
Czas edycji: 2012-09-17 o 23:43
Tinka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 07:33   #17
brzydkie
Rozeznanie

kochana nie bagatelizuj tej pojeedynczej guli! ja mialam pojedyncza gule raz na pare miesiacy i tez zawsze na brodzie w identycznym miejscu przez jakies 5 lat!
schodzila w jakies 2 tyg i byl spokoj na pare miesiecy
A teraz to istny dramat ! mam je na calej brodzie,boli ,wciagi blisko 2 miesiecy mialam ich z 10 i jakies mniejsze tez zaczely mi tam wyskakiwac! jestem zalamana.Jutro znow ide do dermatologa.Moze przepisze mi cos doustnie na takie stany zapalny i zmieni miejscowy antybiotyk.
Mam wrazenia jednak ze to od kolorowychkosmetykow,jak nie uzywalam podkladu i korektora 1,5 tygdonia ladnie mi sie wyrownalo powoli i nic nowego nie bylo....mialam inny podklad ktory stwierdzilam ze mnie zapycha i wzielam umalowalm to innym i znow to samo.
Mam pelno blizn i ciezko mi tam uniknac make-upu musialabym do ludzi nie wychdozic niogdy nic mi sie nie dzialo z twarza od zadnych kosmetykow !fakt moze nie uzywam najlepszych podkladow w sklladzie ale czy jest w ogole podklad ktory nei spowodduje tam wysypu
chociaz tak naprawde nie wuem na 100% czy to i to chodzi ale takie na dzien dzisiejszy sa moje obserwacje.

a co do slodyczy to staram sie ograniczac tak na wszelki wypadek mimo ze zawsze je jadlam na potęge!;P i nawet zaskorniki ciezko mi bylo znalezc!
mama nadzieje ze to szybko wylecze bo nie umiem z tym normalnie funkcjonowac...wyczerpala m limit gul na conajmniej 10 lat .....
Tinka to moze byc wszystklo;hormony ,gronkowiec,zle kosmetyki.Ludziom czasem pomaga an to zwykly krem ,suplementy a czasem trzeba brac mocniejsze srodki.Ile ludiz tyle przyczyn! ale ja juz nie moge ! nic prawie nie jem bo wsyztsko moze szkodzic,boje sie uzywac kometykow,perfum ,spac nawet bo rozniose przez sen.
Musze koniecznie zrobic wymaz.Chcialabym zeby przyczyna byla banalna a leczenie szybkie i przedewszystkim trwale.
NIby leczy suie takie powazne choroby w dzisiejszych czasach a ja z glupimi gulami nie moge sobie poradzic........

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-09-18 o 07:49
Stary 2012-09-18, 09:26   #18
Falabella
Zakorzenienie

Po 1. Delikatny demakijaż dobrym mleczkiem (polecam AA Cera Atopowa)
Po 2. Delikatne, ale dokładne oczyszczenie (polecam mydła naturalne, np. afrykańskie dudu-osun, mydła z Lawendowej Farmy, mydło marsylskie - do kupienia na necie)
Po 3. Działanie na całym obszarze twarzy - glinki! Zielona, biała - pół łyżeczki mieszasz z wodą mineralną, nakładasz na czystą twarz, trzymasz 15 minut (nie dopuszczamy do zaschnięcia, spryskujemy wodą gdy stwardnieje). Glinka zmatowi, ureguluje, załagodzi, zmniejszy gule.
Po 4. NAWILŻANIE - chora, trądzikowa skóra musi być nawilżana (bardzo tłusta też), od siebie polecam stosowanie olejków (krem ma zazwyczaj dużo składników i może łatwo zapchać, a olejek, jak się trafi na "swój" działa na buzi cuda - do cery z problemami ludzie chwalą olej tamanu, jojoba (mój ulubiony), olej z pachnotki, malinowy, winogronowy
Po 5. ATAK - i tutaj wchodzą wszelkie maści oraz działacze punktowi. Od siebie polecam papkę Jadwiga (na Allegro np.), pastę Lassari, Aknefan.

Jeśli stosujesz maść dermatologiczną (sorry, że to powiem, ale dermatolog zazwyczaj nie pomoże, a taka maść tylko zniszczy skórę i może chwilowo pomóc, ale to moja subiektywna ocena), koniecznie twarz nawilżaj.

To tak pokrótce, podstawowe produkty, która naprawdę mogą pomóc, są łagodne i naturalne, normalizują skórę.

Spróbuj.

Dodam, że nie piszę tego jako laik. Walczyłam z trądzikiem osiem lat, a w ostatnim "stadium" (zanim go zwalczyłam w 80%) miałam na całej twarzy potwornie głębokie gule wypełniona ropą, bolesne, czerwone. Jedna gula miała nawet trzy ujścia ropy. Nie znikały miesiącami, a nawet jeśli, to wracały. Przerobiłam setki, jeśli nie tysiące sposobów, kosmetyków, byłam u dermatologów, kosmetyczek, stosowałam drogeryjne i apteczne produkty, aż w końcu sama się wyleczyłam łagodną, naturalną pielęgnacją.

U mnie na twarz nie miała wpływu dieta ani hormony, ale powinnaś zrobić sobie badania. Na obecność gronkowca, poziom hormonów (trzeba ich żądać, większość dermatologów niechętnie je wykonuje, bo wolą zapisywać drogie kosmetyki firm, które im zapłaciły albo "wyuczone" maści - czasami nawet zapominają, że ktoś już takiej maści używał i zapisują drugi raz... hehe).

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-09-18 o 09:35
Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 11:57   #19
brzydkie
Rozeznanie

i Tobie to pomoglo? u mnei na brodzie goruja grudki zgrubienia ale bez ujscia tak jakby cos grubego bylo pod skora dopiero jak'dojrzeje' mozna wycisnac.
Powiem Ci ,ze ja od keidy mam te gule nie stosuje nic na brode ani kremow ,ani toniku,zelu.Bo nie chec dotykac,tylko maluje czasem jak musze wyjsc z domu ,mam wakacje wiec siedze i rozpaczam.Na pcozatku stosowalam alkohol salicylowy i jakies drogeryjen wysuszacze punktowe ,myslisz ze w tym moze byc problem i tak znaczne pogorszenie stanu mojej brody? co
do glinii to kupilam sobie maseczke ale boje sie zaaplikoac na brode zeby nie dostac wysypu....tych bolacych gul..jeszzce barzdiej

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-09-18 o 11:59
Stary 2012-09-18, 12:18   #20
Tinka*
Wtajemniczenie

Cytat:
kochana nie bagatelizuj tej pojeedynczej guli! ja mialam pojedyncza gule raz na pare miesiacy i tez zawsze na brodzie w identycznym miejscu przez jakies 5 lat!
schodzila w jakies 2 tyg i byl spokoj na pare miesiecy
A teraz to istny dramat ! mam je na calej brodzie,boli ,wciagi blisko 2 miesiecy mialam ich z 10 i jakies mniejsze tez zaczely mi tam wyskakiwac! jestem zalamana.Jutro znow ide do dermatologa.Moze przepisze mi cos doustnie na takie stany zapalny i zmieni miejscowy antybiotyk.
Mam wrazenia jednak ze to od kolorowychkosmetykow,jak nie uzywalam podkladu i korektora 1,5 tygdonia ladnie mi sie wyrownalo powoli i nic nowego nie bylo....mialam inny podklad ktory stwierdzilam ze mnie zapycha i wzielam umalowalm to innym i znow to samo.
Mam pelno blizn i ciezko mi tam uniknac make-upu musialabym do ludzi nie wychdozic niogdy nic mi sie nie dzialo z twarza od zadnych kosmetykow !fakt moze nie uzywam najlepszych podkladow w sklladzie ale czy jest w ogole podklad ktory nei spowodduje tam wysypu
chociaz tak naprawde nie wuem na 100% czy to i to chodzi ale takie na dzien dzisiejszy sa moje obserwacje.

a co do slodyczy to staram sie ograniczac tak na wszelki wypadek mimo ze zawsze je jadlam na potęge!;P i nawet zaskorniki ciezko mi bylo znalezc!
mama nadzieje ze to szybko wylecze bo nie umiem z tym normalnie funkcjonowac...wyczerpala m limit gul na conajmniej 10 lat .....
Tinka to moze byc wszystklo;hormony ,gronkowiec,zle kosmetyki.Ludziom czasem pomaga an to zwykly krem ,suplementy a czasem trzeba brac mocniejsze srodki.Ile ludiz tyle przyczyn! ale ja juz nie moge ! nic prawie nie jem bo wsyztsko moze szkodzic,boje sie uzywac kometykow,perfum ,spac nawet bo rozniose przez sen.
Musze koniecznie zrobic wymaz.Chcialabym zeby przyczyna byla banalna a leczenie szybkie i przedewszystkim trwale.
NIby leczy suie takie powazne choroby w dzisiejszych czasach a ja z glupimi gulami nie moge sobie poradzic........

Dziękuję za odpowiedz

Ja używam tylko kremu i pudru w kamieniu. Nigdy podkładu, więc jedna rzecz odpada. Używam kremów z La roche-posay + płyn micelarny. Dbam o buzie na tyle ile trzeba. Zimową porą chodze do kosmetyczki na kwas migdałowy bądź mikrodermabrazje. W tym roku chce spróbować kwasu owocowego.
Mam naprawdę ładną cerę, nie miałam z nią nigdy problemów. Promienna, zdrowa buźka tylko ten syf na brodzie wyskakujący co jakiś czas. A gdy wyskoczy to traktuje do tribiotikiem albo z LRP Effaclar K.

Biore tabletki Yasmin od kilku lat z przerwami ale tego gula miałam jako nastolatka (jeszcze nie brałam tabsów). Nie wiem czy mam coś z tym robić iść do dermatologa czy żyć z tym jak żyję. Nie jest to uciązliwe bo pojawia się raz na dwa-trzy miesiące.

Tinka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 12:23   #21
CaramellaQuelle
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

Z takimi sprawami najlepiej zgłośić się do lekarza.Nie ma co zwlekać...
Stary 2012-09-18, 12:49   #22
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Skoro po odstawieniu podkładu stan brody się poprawia to widocznie w tym tkwi problem.
Stary 2012-09-18, 14:12   #23
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
i Tobie to pomoglo? u mnei na brodzie goruja grudki zgrubienia ale bez ujscia tak jakby cos grubego bylo pod skora dopiero jak'dojrzeje' mozna wycisnac.
Powiem Ci ,ze ja od keidy mam te gule nie stosuje nic na brode ani kremow ,ani toniku,zelu.Bo nie chec dotykac,tylko maluje czasem jak musze wyjsc z domu ,mam wakacje wiec siedze i rozpaczam.Na pcozatku stosowalam alkohol salicylowy i jakies drogeryjen wysuszacze punktowe ,myslisz ze w tym moze byc problem i tak znaczne pogorszenie stanu mojej brody? co
do glinii to kupilam sobie maseczke ale boje sie zaaplikoac na brode zeby nie dostac wysypu....tych bolacych gul..jeszzce barzdiej
Pomogło, między innymi te rzeczy. Nie chodzi o maseczkę z glinki, chodzi o 100% naturalną glinkę, czystą, bez żadnych dodatków i konserwantów. Po prawdziwej glince nie może się nic złego stać z twarzą, nie zapcha na pewno, nie ma co się obawiać o gule. Wszystkie wymienione przeze mnie rzeczy są raczej łagodne. Wysuszacze nigdy nie pomogą - najwyżej na chwilkę. Potrzebna jest zbalansowana, dokładna pielęgnacja.

Pamiętaj o badaniach, bo skoro nie miałaś wcześniej trądziku jego przyczyną może być coś "w środku".

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-09-18 o 14:14
Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości