Khol - pytania, porady - zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-12-28, 14:05   #61
ssue
Zadomowienie

Dot.: kohl na allegro

Cytat:
Napisane przez Anahstasia
Ponieważ taki post jest reklamą, a reklama w serwisie Wizaż.pl jest płatna, treść wątku częściowo wykasowuję. A Wizażanki chętne na khol, same sobie na Allegro go znajdą

Pozdrawiam!

Przepraszam Nie wiedziałamm, że tak nie można. Zmyliło mnie to, żę czasem sa watki z linkami do kosmetyków na allegro i nie sa wykasowane.
Jeszcze raz przepraszam i obiecuje, że to sie juz nie powtórzy
ssue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 16:11   #62
aanusza
Raczkowanie

nie wiem którą aukcję miałaś na mysli, ale ta
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78588789
ewidentnie próbuje wykorzystać koniunturę na kohl rozpentaną nieświadomie przez jedną z wizażanek bo jak sobie wytłumaczyć tę obłędną cenę???
aanusza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 16:14   #63
aanusza
Raczkowanie

chyba na tym forum, też trzeba stworzyć wątek z antyokazjami na Allegro, taki jak na perfumach
aanusza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 20:32   #64
fascynacja25
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aanusza
ewidentnie próbuje wykorzystać koniunturę na kohl rozpentaną nieświadomie przez jedną z wizażanek bo jak sobie wytłumaczyć tę obłędną cenę???
:wow: niee toć to rozbój w biały dzień sprzedająca chyba musi mieć nie po kolei w głowie, a swoją drogą to aż poobserwuję tą aukcję, muszę zobaczyć czy trafi się naiwny kupujący

fascynacja25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 21:24   #65
ssue
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aanusza
Nie, nie o tym myslałam. Tamten o którym pisałam juz ktos kupił i nie ma aukcji, a cena była 24 złote. nick sprzedajacej to gajasirocco. Ma 2 komentzre za ten khol
ssue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 14:16   #66
wiwisekcja
Raczkowanie

Zgadza się dzis zakupiłam u tej pani wlasnie za 24 zł..rewelacja ;-)! A ceny na alegro faktycznie szokujace ale mzoe wiele ludzi tak jak ja nie ma zupelnie pojecia c to takiego ja np nie mialam pojecia i gdyby ni to forum pewnie bym sie nie dowiedziala i jakby ktos podal mi taka cene to mozliwe ze nie wiedzac bym zaplacila o zgrozo!!!!!!!!!
wiwisekcja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 16:51   #67
marbella
Raczkowanie

czy khol może dać delikatny efekt?

Cześć dziewczyny! Właśnie tyle się na czytałam o tym specyfiku ,że w główce mam ,,misz masz,,.No, ale przejde do rzeczy. Chciałam się Was zapytać czy tym kholem można zrobić delikatny efekt, chodzi mi o taki makijaż dzienny?Dodam przy okazji ,że jestem blondynką i nie wiem czy zaryzykować.Oczywiście myślałam nie o tym orginalnym kholu lecz firmy Guerlain.
A może powinnam zakupić sobie lepiej eyeliner na górną powieke i czarną kredkę na dolną? Jak myślicie , jakie są wasze spostrzeżenia po używaniu khola? Z góry dziękuje za pomoc
p.s. dodam jeszcze ,że zależy mi na cieniutkich kreskach bo jak wcześniej napisałam to ma być makijaż dzienny
marbella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:46   #68
MEGI88
Raczkowanie

Dot.: czy khol może dać delikatny efekt?

Uzywam khol od paru miesiecy teraz jednak zaczelam go czesciej uzywac Jestem z niego zadowolona Wydaje mi sie ze tak mozna zrobic delikatne kreski kholem Ja jestem blondynka i nie potrafie ani dnia wytrzymac bez tego wynalazku
Z gory pozdrawiam
MEGI88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 12:25   #69
marbella
Raczkowanie

Dzięki za odpowiedź! buziaki! Również gorąco pozdrawiam!
marbella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 13:25   #70
wiwisekcja
Raczkowanie

Zdecydowanie tak, ja jestem rasową brunetką więc robię mocne krechy ale próbowałam róznych wersji, mam taki patent na bardzo delikatny efekt:
robię tym patyczkiem dwie kropki w kąciku dolnej powieki i górnej troszkę większą, ale dosłownie kropkę i potem pacynką rozcieram je do wewnętrznego kącika tak że uzyskuję efekt "cieniowania " czerni, w kąciku jest najciemniej, a im bliżej wewnetrznego kącika tym jest jaśniej...khol bardzo, bardzo dobrze się roprowadza. Pozatym możesz nim nalowac naprawdę ciniusienkie kreski i efetk tez będzie delikatny.
Stary 2006-02-19, 15:25   #71
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Cytat:
Napisane przez wiwisekcja
Zdecydowanie tak, ja jestem rasową brunetką więc robię mocne krechy ale próbowałam róznych wersji, mam taki patent na bardzo delikatny efekt:
robię tym patyczkiem dwie kropki w kąciku dolnej powieki i górnej troszkę większą, ale dosłownie kropkę i potem pacynką rozcieram je do wewnętrznego kącika tak że uzyskuję efekt "cieniowania " czerni, w kąciku jest najciemniej, a im bliżej wewnetrznego kącika tym jest jaśniej...khol bardzo, bardzo dobrze się roprowadza. Pozatym możesz nim nalowac naprawdę ciniusienkie kreski i efetk tez będzie delikatny.
Guerlainem da się tak zrobić? Te kropki, to po wewnętrznej stronie powieki (czyli na dolnej nad rzęsami, tak jak się "normalnie" nakłada khol), dobrze rozumiem? Masz może jakąś fotkę oka?
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 18:35   #72
wiwisekcja
Raczkowanie

Nie , nie wewnątrz oka, tylko na zewnątrz, traktując khol jak sypki cień do powiek...wewnątrz niestety efekt zawsze jest "piorunujący niezależnie od ilości nabranego khola....zdjęcie jakieś pstryknę...ale chwilowo jestem niedzielnym bejem z papilotami i ogorkiem na czole a maikijazu u mnie nawet sladu....
Stary 2006-02-19, 21:02   #73
Noor

Cytat:
Nie , nie wewnątrz oka, tylko na zewnątrz, traktując khol jak sypki cień do powiek...wewnątrz niestety efekt zawsze jest "piorunujący niezależnie od ilości nabranego khola....zdjęcie jakieś pstryknę...ale chwilowo jestem niedzielnym bejem z papilotami i ogorkiem na czole a maikijazu u mnie nawet sladu....
Acha! Czyli jako taki ołówek w proszku, tylko trwalszy (mam nadzieję ). Czekam na fotki (najlepiej instruktażowe).
Stary 2006-02-19, 21:06   #74
Sonata_ona
Rozeznanie

moze ktos fotke zamiescic jak ten khol na oku wyglada ?
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 21:16   #75
Noor

Cytat:
Napisane przez Sonata_ona
moze ktos fotke zamiescic jak ten khol na oku wyglada ?
Fotka "zwykłego zastosowania" była. Poszukaj w wątkach makijażowych Manolity na Wizażystce - na pewno znajdziesz (ja nie ma siły, bo tak mi się Wizaż dzisiaj czołga, że zaraz coś mnie trafi)

A tu jest cały wątek o kholu (51 stron) http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=59926&page=2

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-02-20 o 12:46
Stary 2006-02-20, 15:08   #76
wiwisekcja
Raczkowanie

Zalączam foto mojego dzisiejszego makijażu wykonanego kholem i kameleonem ( od Iwosi haha ) . Proszę... maluje się tak calodobowo i nie zebym byla jakimś kholo specem ale bez niego jakos juz nie umiem sie umalowac, kredka sie maze i w w ogole do dupy! a khooool, no khol to co innego . A obok wersja light z uzyciem khola. (bosz jaki wytrzeszcz ae to na potrzeby "naukowe" )

Edytowane przez wiwisekcja
Czas edycji: 2006-04-28 o 08:50
Stary 2006-02-20, 22:32   #77
MEGI88
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marbella
Dzięki za odpowiedź! buziaki! Również gorąco pozdrawiam!
NMZC Do uslug
Stary 2006-02-20, 22:35   #78
MEGI88
Raczkowanie

Cytat:
Zalączam foto mojego dzisiejszego makijażu wykonanego kholem i kameleonem ( od Iwosi haha ) . Proszę... maluje się tak calodobowo i nie zebym byla jakimś kholo specem ale bez niego jakos juz nie umiem sie umalowac, kredka sie maze i w w ogole do dupy! a khooool, no khol to co innego . A obok wersja light z uzyciem khola. (bosz jaki wytrzeszcz ae to na potrzeby "naukowe" )
Khol napewno jest mocniejszy i lepiej sie trzyma od kredki Ale nie powiem ze to jest KOSMETY CUD ! Jak dla mnie ... kilka godzin i mi sie zmazuje nie do konca ale mialam zapewnienia ze wytrzyma nawet caly dzien ... Jakos nie wytrzymuje tyle Ale ogolnie jest dobrze
Stary 2006-04-14, 15:40   #79
sadia
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Khol???

Witam!!!
mam pewne pytanko;
na forum od dlugiego czasu przewija sie nazwa 'KHOL' , ale w niektorych postach jest to okreslane jako kosmetyk do robienia ciemnych kresek na powiekach, a w innych jako preparat do wybielania bialek oczu. Czy sie myle i obie te rzeczy maja dwie rozniace sie od siebie nazwy czy nie??? jesli tak to bym prosila o dokladna nazwe tego cudenka co oczka wybiela

..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..

sadia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 15:43   #80
natee
Zakorzenienie

Dot.: Khol???

oczka wybiela Starazolin lub Visine , ale co to jest Khol to ja tez nie wiem

natee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 16:08   #81
smileofangel
Zakorzenienie

hahahahaha to w zasadzie jedno i to samo khol to taka czarna kredka lub orginalny zdaje sie indyjski czarny proszek tez do rysowania kredek a wybiela oczka bo jest tak czarny ze katrastuje z bialkami... jak sie myle to prosze o poprawe ja mam khol MF
Stary 2006-04-15, 23:26   #82
ryba82
Zakorzenienie

Ja mam cos podobnego do kohla, ale nie calkiem - liner joko - dla mnie rewelacyjna rzecz za grosze! Natomiast rowniez naczytalam sie tutaj na wizazu o wspanialych wlasciwosciach kohli - sexy oczko, piekny make up, wybielanie itp, ale no niestety ze mnie taki tchorz, ze jak sie naczytalam o tej rteci i innych takich, ktore moglyby pojawic sie w oryginalnym (marokanskim czy afganistanskim czy jeszcze jakims) to zrezygnowalam z zakupu. Narazie wystarcza mi joko, jak najdzie mnei kolejny raz mania na kohle to poszukam jakis firmowych, takich jak np smileofangel
ryba82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 23:45   #83
króliczek
Zakorzenienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=59926

przejrzyj ten wątek Dużo w nim mowy o kholu, tudzież kohlu
króliczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 00:31   #84
smileofangel
Zakorzenienie

khol ma Guerline zdaje sie jeszcze
Stary 2006-04-16, 01:16   #85
Sandija
Gość

Khol albo kohl to sproszkowany proszek, którym się maluję kreski. Oryginalny, czyli z krajów arbaskich, np. Libii czy Tunezji, zawiera zw. ołowiu lub antracyt. Ze względu na skład zamyka naczynka w oku i białko robi się bielsze.
Sproszkowany khol ma Guerlain (cudo), ale skład nietoksyczny, stąd efekt wybielenia mniejszy.
Nazwę "khol" ma większość kredek do oczu - kreski nimi robione mają podobne zadanie jak tradycyjny khol.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 12:23   #86
Tikirimali
Przyczajenie

khol

jestem tu nowa, świeżutka, czytałam o indyjskich makijażach i kholach a potem temat został zamknięty i nie wiem gdzie teraz jest jego kontynuacja
Pomocy
Tikirimali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 12:51   #87
Rei
Zakorzenienie

GG do Rei
Dot.: khol

hehe
taki wątek jest na forum "pytania do wizażystki", zamknięty bo baaaardzo duzo postów było Nie wiem czy został założony drugi, szukałam w wyszukiwarce i wyszperało mi tylko ten jeden (zamkniety)

Anarchia założyła jeszcze inny na temat khola -> link: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=khol
może to w czymś Ci pomoże

Na pszyszłość nie zakładaj wątków z takimi pytaniami tylko np. poszukaj w wyszukiwarce info. na ten temat
(link wyszukiwarki : http://www.wizaz.pl/forum/search.php?f=11 )
lub zapytaj jakąś wizażanke z długim starzem wysyłając jej prywatną wiadomość

Pozdrawiam i witam na wizażu

Nowe na blogu
Rei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 12:51   #88
smileofangel
Zakorzenienie

z racji wlasnie takiej ze jestes nowa powinnas wiedziec ze mamy tu cos takiego jak wyszukiwarja ktora nawet nie gryzie wiec polecam uzywanie ktore ulatwi Ci zycie, co do watku kholowego jest on na "pytaniach do wizazystki" a nie na MM sa tam 2 watki "indyjskie makijaze" i "indyjskie makijaze cz.II" pozdrawiam i witam w naszych skromnych progach
Stary 2006-05-11, 12:52   #89
Rei
Zakorzenienie

GG do Rei

Cytat:
Napisane przez smileofangel
z racji wlasnie takiej ze jestes nowa powinnas wiedziec ze mamy tu cos takiego jak wyszukiwarja ktora nawet nie gryzie wiec polecam uzywanie ktore ulatwi Ci zycie, co do watku kholowego jest on na "pytaniach do wizazystki" a nie na MM sa tam 2 watki "indyjskie makijaze" i "indyjskie makijaze cz.II" pozdrawiam i witam w naszych skromnych progach
jest drugi? heh nawet nie wiedziałam

Nowe na blogu
Stary 2006-05-11, 13:01   #90
Rei
Zakorzenienie

GG do Rei

Tikirimali -Kochana tu masz link do 2 cz. wątku o makijażach indyjskich
link : http://www.wizaz.pl/forum/showthread...akija%BFe+cz+2

Nowe na blogu
Odpowiedz

Tagi
guerlain, indie, khol, kohl, smoky eyes

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości