Dziennik pielęgnacji skóry twarzy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-09-24, 10:23   #31
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Mozesz napisac w jakich proporcjach to stosujesz?
1/3 łyżeczki all in one i 1/3 łyżeczki mocznika
_Shiloh_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 10:01   #32
Francuska Fantazja
Zadomowienie

GG do Francuska Fantazja

Cytat:
To teraz ja
Mam 24 lata, cera tlusta ze sklonnoscia do wypryskow i zaskornikow. Pielegnacje zmieniam czesto, ale chyba przy tej zostane na dluzej, bo bardzo mi pomaga z walce z wypryskami (nowe juz sie praktycznie nie pojawiaja).

Rano:
- spryskuje twarz hydrolatem lawendowym i czekam az sie wchlonie,
- krem ujedrniajacy Apis z zurawina i olejkiem arganowym
- roz i tusz do rzes,

Wieczorem:
- mydelko Aleppo z czarnuszka,
- plyn micelarny Maybelline (tu za kazdym razem wchodzi inny produkt, uwielbiam micel Bourjois),
- hydrolat lawendowy,
- w zaleznosci od potrzeb cery: Apis (ten, co rano)/zel aloesowy Gorvita+olej z kocanki/krem Babydream Natural

Nieregularnie stosuje rowniez peeling (nie pisze nazwy, bo pochodzi z niemieckiej drogerii Muller) i maseczke ze spiruliny/glinki zielonej.
Pije pokrzywe, a takze olej krokoszowy (2 lyzki dziennie) i czasem sezamowy.
Rano przydało by się jakieś oczyszczanie twarzy oprócz hydrolatu, krem pod oczy(dobrze zacząć w tym czasie już prewencję zmarszczek), może jakiś lekki krem zamiast tego z Apisu? Co stosujesz na wypryski i zaskórniki?

Francuska Fantazja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 10:36   #33
nafiyqa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Francuska Fantazja Pokaż wiadomość
Rano przydało by się jakieś oczyszczanie twarzy oprócz hydrolatu, krem pod oczy(dobrze zacząć w tym czasie już prewencję zmarszczek), może jakiś lekki krem zamiast tego z Apisu? Co stosujesz na wypryski i zaskórniki?
Dziekuje za odpowiedz

Co do tego rannego oczyszczania - powiem Ci, ze tez obawialam sie stosowac samego hydrolatu.
Zaczelam od mydelka Aleppo rano i wieczorem, ale bardzo mnie wysypywalo (moze za bardzo wysuszalam twarz?). Jak z niego zrezygnowalam i postawilam na sam hydrolat to po wypryskach ani sladu - baaardzo rzadko cos nowego wyskakuje.

Krem pod oczy kiedys stosowalam, ale nie widzialam wiekszych rezultatow. Mozesz cos polecic? Slyszalam, ze te z Flosleku sa dobre.

Apis jest baaardzo lekki jak dla mnie.

A na wypryski i zaskorniki? Wlasciwie teraz nic, bo nie wiem co jeszcze moglabym wyprobowac.
Obecnie jestem w ciazy, wiec odpadaja wszelkie kwasy (kiedys stosowalam na noc m.in. Epiduo, Effaclar Duo, Differin).
Czasem stosuje domowe platki z zelatyny i mleka.
Kompletnie nie mam pojecia jak sie pozbyc zaskornikow i przebarwien (nie wiem czy tak to sie nazywa) po dawnych wypryskach.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
1/3 łyżeczki all in one i 1/3 łyżeczki mocznika
Takiej zwyklej domowej? Czy tych specjalnych z ZSK?
Na jaka ilosc hydrolatu?

nafiyqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 10:40   #34
_Shiloh_
Wtajemniczenie

nafiyga: zwykłej, domowej łyżeczki na 200 ml hydrolatu

A ja się zapytam, bo decyzji podjąć nie mogę.
Jaki krem powinnam stosować na dzień? Już sama nie wiem co będzie najlepsze, czy zwykły nawilżający, czy ten z BU AZELO, czy jakiś matujący...(parę notek wyżej opis mojej pielęgnacji i cery).

Szczerze to chciałabym coś lekkiego pod podkład, nawilżającego, ale nie zapychającego.

Aha i pytanie czy taka proporcja serum granat EKO (jak podałam w notce wyżej) ok. 4 krople + 1 kropla HA 1,5% jest ok? Bo boję się stosować to codziennie na noc,żeby nie zapchało mnie.

Nie chcę też codziennie stosować jakichś kremów stricte przeciwtrądzikowych i matujących bo mi po prostu wysuszają policzki bardzo i podrażniają.

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-09-25 o 10:53
Stary 2012-09-25, 11:23   #35
gath
Przyczajenie

Proszę o ocenę mojej pielęgnacji, jestem w tym początkująca Wytykanie błędów wskazane

Wiek: 20lat; dotychczas miałam bardzo ładną cerę, mimo niezbyt przemyślanej pielęgnacji, jednak rok temu pod wpływem problemów hormonalnych zaczęły mi wychodzić pryszcze (również podskórne), traktowałam je różnymi ostrymi środkami i zdarzało mi się rozdrapywać, bo poskutkowało suchą skórą, przebarwieniami i blizenkami. W dodatku poszłam jeszcze do kosmetyczki na manualne oczyszczanie, co spowodowało wysyp
Obecnie hormony już w miarę ogarnięte, jakieś większe pryszcze i gule mi nie wychodzą, jedynie w miejscach, które zostały kiedyś rozdrapane Oprócz tego mam trochę zaskórników.

Przepraszam, że się tak rozpisałam, już przechodzę do sedna, czyli podaję moją obecną pielęgnację:

Rano:
-myję twarz olejkiem herbacianym,
-hydrolat (różnie, obecnie oczarowy z BU)
-wklepuję serum AZELO-oliwkowe (opcjonalnie, jak mam chwilę)
-krem na dzień (różne kremy stosuję; czasem z Iwostinu nawilżający z filtrem 20 albo np. organix cosmetix nawilżający; na razie dopiero przymierzam się do "produkcji" własnego )
-korektor punktowo na wszelkie zmiany i przebarwienia
-lekki makijaż (często tylko tusz do rzęs + trochę różu), nie stosuję podkładu,
-kiedy nie chcę żeby krem z filtrem mi się świecił używam trochę pudru (bambusowy z BU)

Wieczorem
-demakijaż (olejek)
-hydrolat
-serum AZELO-oliwkowe
-jakiś kremik na noc ma być docelowo, obecnie poszukuję (stosowałam Bandi Young złuszczający, ale chyba mi nie służy...)

Raz na tydzień peeling enzymatyczny i maska.

Od tej pielęgnacji którą mam teraz, wyraźnie poprawia mi się cera Moim głównym celem jest brak potrzeby używania korektora, czyli likwidacja wszelkich zmian oraz zapobieganie powstawaniu nowym. I oczywiście odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie skóry twarzy.

Edytowane przez gath
Czas edycji: 2012-09-25 o 11:25
gath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 12:19   #36
margitta
Zakorzenienie

dwadzieściakilka lat cera: mieszana, wrażliwa, alergiczna, naczynkowa, na policzkach rozszerzone pory, często rumień, ogólna skłonność do wyprysków - ogólnie jest fantastycznie

rano:
hydrolat oczarowy (moja skóra nie toleruję nadmiaru wody z kranu)
Dermosan
krem pod oczy AA Wrażliwa Natura 20+
krem BB Hot Pink

wieczorem:
demakijaż płyn micelarny Bourjois
żel Avene Cleanance
hydrolat oczarowy lun woda termalna Uriage
krem pod oczy AA Wrażliwa Natura 20+
krem AA Eco Łagodzący

raz na tydzień glinka na 20 min, raz na tydzień peeling enzymatyczny Apis z żurawiną.

jest dobrze, ale zawsze może być jeszcze lepiej i od przyszłego tygodnia zaczynam serum z witaminą C, olejki myjące i może nawet łagodne kwasy.

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2012-09-25 o 15:02 Powód: dopisek
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:58   #37
Kusum
Zakorzenienie

Witam,
bardzo fajny wątek Dołaczam z moją minimalistyczną pielęgnacją:

Moja skóra jest bardzo tłusta. Na całości. Skłonna do drobnych wyprysków (hormonalne).

Rano:
żel Effaclar
Krem Effaclar Duo (wróciłam po kilku miesiącach przerwy) lub Clarins Energizer Lotion spf 15
krem pod oczy Phenome happy lub Lavera
+ makijaż

Wieczorem:
żel Effaclar
oczy zmywam olejkiem arganowym i już nie kładę na to kremu
Krem Effaclar Duo
Mavala double lash

Dodatkowo maseczki z glinką zieloną (mam kilka ulubionych), serum z kwasami.
Stary 2012-09-25, 14:27   #38
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Witam,
bardzo fajny wątek Dołaczam z moją minimalistyczną pielęgnacją:

Moja skóra jest bardzo tłusta. Na całości. Skłonna do drobnych wyprysków (hormonalne).

Rano:
żel Effaclar
Krem Effaclar Duo (wróciłam po kilku miesiącach przerwy) lub Clarins Energizer Lotion spf 15
krem pod oczy Phenome happy lub Lavera
+ makijaż

Wieczorem:
żel Effaclar
oczy zmywam olejkiem arganowym i już nie kładę na to kremu
Krem Effaclar Duo
Mavala double lash

Dodatkowo maseczki z glinką zieloną (mam kilka ulubionych), serum z kwasami.
Jak się Twoja buzia zachowuje po kremie Effaclar Duo ?

Jakich kosmetyków używasz do makijażu, interesuje mnie podkład.

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-09-25 o 14:45 Powód: dopiska
Stary 2012-09-25, 15:14   #39
Kusum
Zakorzenienie

Effaclar Duo to moja wieloletnia miłość. Używam go odkąd pojawił się w sprzedaży.
Makijaż - podkład, tu różnie ostatnio Catrice, Clarins, Healthy mix w weekendy.
Stary 2012-09-25, 16:29   #40
Francuska Fantazja
Zadomowienie

GG do Francuska Fantazja

Cytat:
Dziekuje za odpowiedz

Co do tego rannego oczyszczania - powiem Ci, ze tez obawialam sie stosowac samego hydrolatu.
Zaczelam od mydelka Aleppo rano i wieczorem, ale bardzo mnie wysypywalo (moze za bardzo wysuszalam twarz?). Jak z niego zrezygnowalam i postawilam na sam hydrolat to po wypryskach ani sladu - baaardzo rzadko cos nowego wyskakuje.

Krem pod oczy kiedys stosowalam, ale nie widzialam wiekszych rezultatow. Mozesz cos polecic? Slyszalam, ze te z Flosleku sa dobre.

Apis jest baaardzo lekki jak dla mnie.

A na wypryski i zaskorniki? Wlasciwie teraz nic, bo nie wiem co jeszcze moglabym wyprobowac.
Obecnie jestem w ciazy, wiec odpadaja wszelkie kwasy (kiedys stosowalam na noc m.in. Epiduo, Effaclar Duo, Differin).
Czasem stosuje domowe platki z zelatyny i mleka.
Kompletnie nie mam pojecia jak sie pozbyc zaskornikow i przebarwien (nie wiem czy tak to sie nazywa) po dawnych wypryskach.
Przede wszystkim FILTRY. To jest najważniesze. Jeśli jesteś w ciąży, to masz rację-kwasy itd.odpadają. Jak już nie będziesz to napisz, coś polecęNa wągry polecam maseczkę z Avonu z kawasem salicylowym lub z The Face Shop. Do mycia twarzy rano polecam Dermacid lub żel micelarny ten z Biedronki,naprawdę uważam, że oczyszczanie skóry rano jest bardzo ważne, ponieważ kremy stosowane na noc są przeważnie ciężkie. Pod oczy polecam tani, ale dobry kremik Eva Natura.
Cytat:
Napisane przez gath Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę mojej pielęgnacji, jestem w tym początkująca Wytykanie błędów wskazane

Wiek: 20lat; dotychczas miałam bardzo ładną cerę, mimo niezbyt przemyślanej pielęgnacji, jednak rok temu pod wpływem problemów hormonalnych zaczęły mi wychodzić pryszcze (również podskórne), traktowałam je różnymi ostrymi środkami i zdarzało mi się rozdrapywać, bo poskutkowało suchą skórą, przebarwieniami i blizenkami. W dodatku poszłam jeszcze do kosmetyczki na manualne oczyszczanie, co spowodowało wysyp
Obecnie hormony już w miarę ogarnięte, jakieś większe pryszcze i gule mi nie wychodzą, jedynie w miejscach, które zostały kiedyś rozdrapane Oprócz tego mam trochę zaskórników.

Przepraszam, że się tak rozpisałam, już przechodzę do sedna, czyli podaję moją obecną pielęgnację:

Rano:
-myję twarz olejkiem herbacianym,
-hydrolat (różnie, obecnie oczarowy z BU)
-wklepuję serum AZELO-oliwkowe (opcjonalnie, jak mam chwilę)
-krem na dzień (różne kremy stosuję; czasem z Iwostinu nawilżający z filtrem 20 albo np. organix cosmetix nawilżający; na razie dopiero przymierzam się do "produkcji" własnego )
-korektor punktowo na wszelkie zmiany i przebarwienia
-lekki makijaż (często tylko tusz do rzęs + trochę różu), nie stosuję podkładu,
-kiedy nie chcę żeby krem z filtrem mi się świecił używam trochę pudru (bambusowy z BU)

Wieczorem
-demakijaż (olejek)
-hydrolat
-serum AZELO-oliwkowe
-jakiś kremik na noc ma być docelowo, obecnie poszukuję (stosowałam Bandi Young złuszczający, ale chyba mi nie służy...)

Raz na tydzień peeling enzymatyczny i maska.

Od tej pielęgnacji którą mam teraz, wyraźnie poprawia mi się cera Moim głównym celem jest brak potrzeby używania korektora, czyli likwidacja wszelkich zmian oraz zapobieganie powstawaniu nowym. I oczywiście odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie skóry twarzy.
Polecam krem z kwasem migdałowym własnoręcznie robiony Po za tym sądzę, że należy zamienić olejek herbaciany na jakiś inny. Na nowe wypryski i ewentualne przebarwienia polecam Skinoren 20%-zapobiega powstawaniu nowym, leczy te istniejące, rozjaśnia, jak dla mnie jest rewelacyjny.
Może urozmaicisz pielęgnację dodając peeling kwasem, kawitację u kosmetyczki?I maski algowe?

Edytowane przez Francuska Fantazja
Czas edycji: 2012-09-25 o 16:30
Stary 2012-09-25, 22:43   #41
gath
Przyczajenie

Cytat:
Polecam krem z kwasem migdałowym własnoręcznie robiony Po za tym sądzę, że należy zamienić olejek herbaciany na jakiś inny. Na nowe wypryski i ewentualne przebarwienia polecam Skinoren 20%-zapobiega powstawaniu nowym, leczy te istniejące, rozjaśnia, jak dla mnie jest rewelacyjny.
Może urozmaicisz pielęgnację dodając peeling kwasem, kawitację u kosmetyczki?I maski algowe?
dziękuję za przydatne rady
Stary 2012-09-26, 10:28   #42
Falabella
Zakorzenienie

Wtrącę swoje trzy grosze...

Nie zgadzam się z FrancuskaFantazja, że należy mocno oczyszczać skórę rano. Jeżeli przeprowadzasz wieczorem dokładny demakijaż, mycie i nakładasz na noc serum/krem to rano, jeśli nie ma takiej potrzeby, doskonałym wręcz pomysłem jest spryskiwanie buzi mocno hydrolatem czy wodą termalną. Ja też tak robię. Mocno spryskuję, masuję (ewentualne tłustości znikają), potem na cały czas mokrą twarz nakładam olejek jojoba i naprawdę skóra jest odżywiona, satynowa i się nie błyszczy w ciągu dnia.

Skóra nie lubi kranówy, więc lepiej ją ograniczać, chyba, że naprawdę jest potrzeba zmycia czegoś po nocy.

Szokują mnie niektóre tu wpisy młodych kobietek, które piszą, że myją twarz po 3-4 razy zarówno rano jak i wieczorem, robią codziennie peelingi, nakładają ciężkie sera dla cer dojrzałych itd. I to zazwyczaj przy nieproblemowych cerach. Owe Panie odpokutują ten nadmiar pielęgnacji. Pozbawiając codziennie skórę jej naturalnych barier ochronnych naprawdę łatwo o szybsze jej zestarzenie jak i inne problemy.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 10:48   #43
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość

Nie zgadzam się z FrancuskaFantazja, że należy mocno oczyszczać skórę rano. Jeżeli przeprowadzasz wieczorem dokładny demakijaż, mycie i nakładasz na noc serum/krem to rano, jeśli nie ma takiej potrzeby, doskonałym wręcz pomysłem jest spryskiwanie buzi mocno hydrolatem czy wodą termalną. Ja też tak robię. Mocno spryskuję, masuję (ewentualne tłustości znikają), potem na cały czas mokrą twarz nakładam olejek jojoba i naprawdę skóra jest odżywiona, satynowa i się nie błyszczy w ciągu dnia.

Skóra nie lubi kranówy, więc lepiej ją ograniczać, chyba, że naprawdę jest potrzeba zmycia czegoś po nocy.

Szokują mnie niektóre tu wpisy młodych kobietek, które piszą, że myją twarz po 3-4 razy zarówno rano jak i wieczorem, robią codziennie peelingi, nakładają ciężkie sera dla cer dojrzałych itd. I to zazwyczaj przy nieproblemowych cerach. Owe Panie odpokutują ten nadmiar pielęgnacji. Pozbawiając codziennie skórę jej naturalnych barier ochronnych naprawdę łatwo o szybsze jej zestarzenie jak i inne problemy.
zgadzam się z tym myciem twarzy, nie potrzeba mycia rano żelami itp. wystarczy hydrolat dobry. No chyba,że ktoś ma akurat wysyp na buzi to uważam, że mycie rano i wieczorem jest wskazane.

Jakie ciężkie sera masz tu na myśli?

Jaki krem możesz polecić do cery problemowej?Tłusta,skłonn a do wyprysków, ale też bardzo wrażliwa. Kilka postów wyżej pytałam o to. Piszę któryś raz z prośbą o sugestie, ale nikt mi nie odpisał jak narazie i nie wiem, czy to tak ciężkie pytanie czy może nikt mnie nie zauważa
Stary 2012-09-26, 10:49   #44
Francuska Fantazja
Zadomowienie

GG do Francuska Fantazja

Cytat:

Ja po prostu uważam, że należy twarz rano umyć, a nie mocno oczyszczać z tego powodu, że właśnie kremy na noc mają przeważnie bardziej treściwą konsystencję i pozostawienie ich na twarzy może powodować zapchanie porów, a w konsekwencji wypryski. Po za tym w pościeli żyją roztocza,które przenoszą choroby, więc myślę, że ewentualne zmycie ich to dobry pomysł. W tym wątku przekazuję wiedzę, której nauczyłam się na studiach.

Stary 2012-09-26, 11:24   #45
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Ja po prostu uważam, że należy twarz rano umyć, a nie mocno oczyszczać z tego powodu, że właśnie kremy na noc mają przeważnie bardziej treściwą konsystencję i pozostawienie ich na twarzy może powodować zapchanie porów, a w konsekwencji wypryski. Po za tym w pościeli żyją roztocza,które przenoszą choroby, więc myślę, że ewentualne zmycie ich to dobry pomysł. W tym wątku przekazuję wiedzę, której nauczyłam się na studiach.
Ja się zgadzam. I uważam, że wszystko zależy od rodzaju cery. Moja jest tak tłusta, ze myję ją 3 razy dziennie, żelem Effaclar. I nie brakuje jej nawilżenia. Jeśli ktoś ma suchą skórę to na pewno nie potrzebuje porannego mycia. Zachowajmy zdrowy rozsądek i nie oceniajmy innych.
Stary 2012-09-26, 11:39   #46
201604131205
Konto usunięte

Cytat:

Ja też nie używam detergentów do oczyszczania twarzy rano, wystarcza mi hydrolat, z tym, że ja nim przecieram twarz by usunąc kurz, pewnie odorbinę sebum i tym podobne. Mam suchą skórę i nie potrzebuję odtłuszczania rano i nie chcę jej pozbawiać bariery lipidowej, którą z mozołem budowała cała noc .
A co do roztoczy w pościeli - cześto zmieniem poszewki na poduszkę, średnio co 2 dni. Lepiej niech się pościel sfatyguje od częstego prania niż moja twarz od częstego szorowania :P
A co do ciężkich serów - serum jest przeciez niejako z definicji lekkie w konsystencji w każdym radzie. Jeśli jest napakowane wartościowymi składnikami to tym lepiej. Tak naprawdę bardzo mało jest składników, które może używać dojrzała cera, a młodszej one szkodzą - poza ciężkimi emolientami to mi nic właściwie do głowy nie przychodzi. Może niektóre peptydy, genisteina, (q10 u nastolatek)... Ale są one dość rzadko spotykane w kosmetykach.
201604131205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 11:50   #47
Francuska Fantazja
Zadomowienie

GG do Francuska Fantazja

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
A co do ciężkich serów - serum jest przeciez niejako z definicji lekkie w konsystencji w każdym radzie. Jeśli jest napakowane wartościowymi składnikami to tym lepiej. Tak naprawdę bardzo mało jest składników, które może używać dojrzała cera, a młodszej one szkodzą - poza ciężkimi emolientami to mi nic właściwie do głowy nie przychodzi. Może niektóre peptydy, genisteina, (q10 u nastolatek)... Ale są one dość rzadko spotykane w kosmetykach.
Tak naprawdę nie możemy oceniać skóry na podstawie opisu na forum, niektóre 20-letnie cery potrzebują pielęgnacji jak 30-latki, ponieważ są już zniszczone. Zatem nie oceniajmy

Stary 2012-09-26, 17:59   #48
Falabella
Zakorzenienie

Jako posiadaczka cery bardzo tłustej, wrażliwej, niegdyś cystowego, poważnego trądziku, który sama wyleczyłam (dlatego, gdy ktoś mówi, że jest kosmetologiem, kosmetyczką lub dermatologiem to nie robi to na mnie wrażenia - większość to konowały, z nielicznymi wyjątkami oczywiście - nie chcę żebyś FrancuskaFantazja wzięla to do siebie, dopiero doczytałam o Twoich studiach, po prostu piszę co uważam, bo na tym tle mnie życie okropnie doświadczyło ) bardzo sobie cenię mycie rano wodą termalną lub hydrolatem I odkąd tak czynię, moja skóra wygląda dużo lepiej i nie jest tak tłusta.
Nie dziwię się skórom, które są myte detergentem 3-4x dziennie, że niby nic ich nie rusza i tłuste są dalej - co im się dziwić? Potrzebuję pracować z wielokrotną siłą i dlatego dalej są (dziwne!) tłuste.

Oczywiście zgadzam się, że różnie to bywa i czasami jak skóra rano wygląda źle i jest bardzo tłusta lub się nakłada coś ciężkiego lub chociażby brudzącego to trzeba rano twarz oczyścić, ale delikatnie, no i nawilżyć potem, czy to sucha czy mieszana czy tłusta.

Ja nie używam ciężkich, zapychających kremów na noc, które zmywałabym rano, bo po co w ogóle nakładać zapychające kremy?

Po prostu radzę spróbować oczyszczać łagodnie buzie hydrolatami lub woda termalną - spróbować, a może będzie lepiej? U mnie i u wielu innych tak się stało, a jestem tłuściochem. Woda z kranu jest paskudna. Poza tym łagodna pielęgnacja często sprawdza się najlepiej.

Oczywiście wieczorem oczyszczam buzię dokładnie i sumiennie Oprócz tego peeling 2-3x w tygodniu oraz maseczki z glinki. No i jeden dzień w tygodniu na extra nawilżenie kapsułką.

Od siebie do buzi tłustej i wrażliwej polecam np. krem Azelo/BHA z Biochemii Urody, ale to na noc.
Na dzień polecam lekkie olejki (ale trzeba trafić na "swój"). Jako, że olejek jest jednym olejkiem, gdy trafimy na swój, ciężej o zapchanie niż po kremie w którym jest wiele składników i ciężko znaleźć winowajcę ewentualnego zapchania. Tutaj mamy bogactwo: jojoba, malinowy, z czarnuszki, arganowy itd.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-09-26 o 18:00
Stary 2012-09-26, 18:59   #49
Khadaki
Raczkowanie

No to i ja się pochwalę swoją pielęgnacją, która jest dość prosta . Moja cera właściwie do niedawna była tłusta, obecnie powiedziałabym, że mieszana nawet w kierunku normalnej. Z przebarwieniami po krostkach i czasem małych krostkach .

Ranek:

- mycie buzi mydełkiem Aleppo 13-15% oleju laurowego,
- Immunoserum Organique

Makijaż:

- Intensywnie kryjący podkład Vichy Dermablend jako korektor nakładany patyczkiem kosmetycznym punktowo na drobne zmiany potrzebujące kamuflażu i na to odrobinę pudru Jadwiga dla utrwalenia (reszta buzi bez makijażu),
- brązowy cień do powiek Inglot,
- tusz do rzęs Bourjois dla osób noszące soczewki,
- pomadka do ust Avon "Uwodzicielskie nawilżenie" w odcieniu Nude Perfection .

Wieczór:

- ponownie mydełko Aleppo,
- demakijaż oczu rumiankowym mleczkiem z Ziai,
- Immunoserum z Organique z białą i zieloną herbatą oraz ekstraktem z alg.

Kiedy mam jakieś wypryski punktowo stosuję olejek z drzewa herbacianego lub Tormentiol . Kilka razy w tygodniu Savon Noir z kwiatem gorzkiej pomarańczy.

Mam 21 lat i nie używam jeszcze żadnych kremów pod oczy. W momencie kiedy moja skóra pod oczami jest bardzo wysuszona stosuję tam odrobinę Alantanu i to pomaga.

Edytowane przez Khadaki
Czas edycji: 2012-11-19 o 19:25
Khadaki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 20:59   #50
201604131205
Konto usunięte

Cytat:
Tak naprawdę nie możemy oceniać skóry na podstawie opisu na forum, niektóre 20-letnie cery potrzebują pielęgnacji jak 30-latki, ponieważ są już zniszczone. Zatem nie oceniajmy
Ale akurat składniki, które wymieniłam na końcu nie mają racji bytu u 20-latek.
Zawartość koenzymu q10 w skórze zaczyna spadać po 25 roku życia, więc młodszym osobom jest on niepotrzebny -chyba, że jako antyutleniacz, ale przecież jest tyle innych, odpowiednich dla młodszej cery
genisteina to fitohormon dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym
peptyd argireline to taki pseudo-botoks który rzekomo stosowany w wysokich stęzęniach jest w stanie wygładzić zmarszczki mimiczne

Pewnie jakieś inne by się znalazły, ale w każdym razie podałam je jako wyjątki od reguły, że kosmetyki do cer dojrzałych nie zawierają raczej składników, które by były niewłaściwe dla mlodej skóry. 20-latka stosująca kremy dla 40-latek zwykle w najgorszym wypadku ryzykuje zapchanie sobie cery substancjami natłuszczającymi.
Filtry, retinoidy, witamina C nadają się do skóry w każdym wieku (pomijam dzieci ) , a to one są podstawą w działaniu anti-age

Żeby nie było całkiem nie na temat - moja pielęgnacja, lat 26, cera naczynkowa, mieszana, z bardzo suchymi policzkami i okolicą oczu

RANO
-hydrolat
-serum Yves Rocher Elixir (bdb)
-pod oczy Yves Rocher roll-on cure solutions (raczej nic nie wnosi ale uzywam bo szkoda wywalic)
-krem żurawinowy apis spf15 albo
-bioderma AR spf 50+ zmatowiony dry flo

-tusz, kredka

WIECZOREM
-płyn micelarny fizjologiczny LPR do demakijażu oczu
-żel do mycia mikrozłuszczający tołpa sebio albo
-żel myjący avene cleanance
(oba bardzo delikatne)
-policzki i oczy: avene antirougeurs fort (który za słabo mnie nawilża...)
-strefa T: triacneal
-po jakiejś godzinie na policzki i okolice oczu Yves Rocher ovale lifting bo tłusty i świetnie nawilża

KILKA RAZY W MIESIĄCU
Dermogal a+e na noc zamiast kremu

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2012-09-26 o 21:02
201604131205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:30   #51
nafiyqa
Zakorzenienie

Cytat:
Przede wszystkim FILTRY. To jest najważniesze. Jeśli jesteś w ciąży, to masz rację-kwasy itd.odpadają. Jak już nie będziesz to napisz, coś polecęNa wągry polecam maseczkę z Avonu z kawasem salicylowym lub z The Face Shop. Do mycia twarzy rano polecam Dermacid lub żel micelarny ten z Biedronki,naprawdę uważam, że oczyszczanie skóry rano jest bardzo ważne, ponieważ kremy stosowane na noc są przeważnie ciężkie. Pod oczy polecam tani, ale dobry kremik Eva Natura.
Mimo wszystkie jednak zrezygnuje z mycia twarzy rano, bo to mi ewidentnie nie sluzy.
Po ciazy chcialabym kontynuowac samodzielne krecenie kometykow, kwasow na pewno nie bede unikac

A kremem pod oczy rzeczywiscie sie zainteresuje, dziekuje

Cytat:

Zgadzam sie z Toba
Jeszcze niedawno mylam twarz 2x dziennie zelem Effaclar, strasznie wysuszal i sciagal mi twarz. Na krostki oczywiscie nie dzialal, co wiecej pojawialy sie nowe.

Odkad rano pryskam twarz jedynie hydrolatem jest o niebo lepiej. Nowe krosty sie nie pojawiaja, te istniejace szybciej sie goja i co wazne - cera juz mi sie tak nie przetluszcza.

Mam do Ciebie pytanie - matujesz czyms te jojobe?

Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2012-09-26 o 21:32
nafiyqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 08:38   #52
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Od siebie do buzi tłustej i wrażliwej polecam np. krem Azelo/BHA z Biochemii Urody, ale to na noc.
Na dzień polecam lekkie olejki (ale trzeba trafić na "swój"). Jako, że olejek jest jednym olejkiem, gdy trafimy na swój, ciężej o zapchanie niż po kremie w którym jest wiele składników i ciężko znaleźć winowajcę ewentualnego zapchania. Tutaj mamy bogactwo: jojoba, malinowy, z czarnuszki, arganowy itd.
Przeczytałam na blogu Twój wpis i widzę duże podobieństwo cery Twojej z moją,zastanawiam się tylko czy olejek codziennie to dobry pomysł dla mnie. Boję się zapychania. Natomiast właśnie nad kremem zastanawiam się już ze 2- 3 tyg. czy go kupić, czy nie. Ale też chyba będę go stosować 2-3 razy w tyg.

Największy dylemat mam co stosować pomiędzy kremem i olejkiem na co dzień ... muszę znaleźć coś lekkiego i nawilżającego. Bo nadmierne wysuszenie powoduje u mnie wzmożony wysyp i podrażnienia.

Ehh... ciężkojest nauczyć się co jest najlepsze dla mojej twarzy
Stary 2012-09-27, 08:52   #53
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Przeczytałam na blogu Twój wpis i widzę duże podobieństwo cery Twojej z moją,zastanawiam się tylko czy olejek codziennie to dobry pomysł dla mnie. Boję się zapychania. Natomiast właśnie nad kremem zastanawiam się już ze 2- 3 tyg. czy go kupić, czy nie. Ale też chyba będę go stosować 2-3 razy w tyg.

Największy dylemat mam co stosować pomiędzy kremem i olejkiem na co dzień ... muszę znaleźć coś lekkiego i nawilżającego. Bo nadmierne wysuszenie powoduje u mnie wzmożony wysyp i podrażnienia.

Ehh... ciężkojest nauczyć się co jest najlepsze dla mojej twarzy

Oleje mieszane z kwasem hialuronowym to dobry pomysł. Ja tak robię w zimie kiedy spada wilgotność powietrza. Musisz tylko dobrać olej. Ja przetestowałam kilka. Po jojoba strasznie mnie wypryszczyło, po arganowym też (używam go tylko na wlosy i do demakijażu oczu). Macadamia też odpada. Pasują mi jak na razie dwa: konopny - rewelacja! i zwykły z pestek winogron.

Dodam jeszcze, że wczoraj zrobiłam sobie serum z HA, aloesem i PHA i będę stosować na noc (przepis z ZSK).
Stary 2012-09-27, 09:13   #54
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Oleje mieszane z kwasem hialuronowym to dobry pomysł. Ja tak robię w zimie kiedy spada wilgotność powietrza. Musisz tylko dobrać olej. Ja przetestowałam kilka. Po jojoba strasznie mnie wypryszczyło, po arganowym też (używam go tylko na wlosy i do demakijażu oczu). Macadamia też odpada. Pasują mi jak na razie dwa: konopny - rewelacja! i zwykły z pestek winogron.

Dodam jeszcze, że wczoraj zrobiłam sobie serum z HA, aloesem i PHA i będę stosować na noc (przepis z ZSK).
No właśnie u mnie z tymi olejami to jest skaranie boskie jakieś. Nie wiem sama, jaki olej będzie dobry do codziennego stosowania - do cery tłustej, trądzikowej i jednocześnie wrażliwej oraz bardzo podatnej na zapychanie i wysyp

Czy może jakiś lekki krem.
Stary 2012-09-27, 09:17   #55
JudytaKas
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
No właśnie u mnie z tymi olejami to jest skaranie boskie jakieś. Nie wiem sama, jaki olej będzie dobry do codziennego stosowania - do cery tłustej, trądzikowej i jednocześnie wrażliwej oraz bardzo podatnej na zapychanie i wysyp

Czy może jakiś lekki krem.
A może olej z wiesiołka z domieszką kwasu mnie nie zapycha, a rano buzia gładka. Trzeba popróbować, coś znajdziesz dla siebie

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 09:28   #56
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Zastanawiam się nad tym serum klik. Jednak nie wiem, czy z kremem AZELO to nie będzie za dużo.

A na co dzień ... sama nie wiem boję się tego olejku pod podkładem, na swojej buzi, przez cały dzień.
Stary 2012-09-27, 11:01   #57
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Zastanawiam się nad tym serum klik. Jednak nie wiem, czy z kremem AZELO to nie będzie za dużo.

A na co dzień ... sama nie wiem boję się tego olejku pod podkładem, na swojej buzi, przez cały dzień.
Ja bym sobie na dzień darowała, ale wieczorem jak najbardziej Niestety każda z nas ma inną skórę i musisz spróbować czy coś bedzie dla Ciebie dobre. Kup kilka olejkow i testuj. Jak się nie sprawdzą do buzi zawsze możesz je zużyć na włosy
Stary 2012-09-27, 17:21   #58
Falabella
Zakorzenienie

Oleje można mieszać z żelem ha albo wodą termalną/hydrolatem W sensie psikasz twarz aż jest mokra i wmasowujesz olejek - super się rozprowadza, lepiej działa i nie ma tego poczucia tłustości

Niestety dokładnie nie mogę Ci polecić żadnego olejku To metoda prób i błędów, trzeba się samemu przekonać. Do niekomedogennych, niezapychających należą m.in. winogronowy, malinowy, jojoba, z czarnuszki, wiesiołkowy, tamanu, konopny...
Ja pokochałam oleje, ale większość mnie zapychała - jojoba mi tego nie robi (ale innym może, niestety)
Pamiętam, że kiedyś też się obawiałam olejków. Wyobrażałam sobie, że to samobójstwo dla cery - tak jakby posmarować smalcem, fuu! A to nieprawda. Są oleje ciężkie, a są i leciutkie

Buzię matowię białą glinką. Używam jej do pielęgnacji i jako pudru.
Jak moja cera wygląda fajnie to maluję oczy, usta i nakładam bronzer/róż.

Jak źle to szpachluję podkładem

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-09-27 o 17:23
Stary 2012-09-28, 08:37   #59
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Oleje można mieszać z żelem ha albo wodą termalną/hydrolatem W sensie psikasz twarz aż jest mokra i wmasowujesz olejek - super się rozprowadza, lepiej działa i nie ma tego poczucia tłustości

Niestety dokładnie nie mogę Ci polecić żadnego olejku . To metoda prób i błędów, trzeba się samemu przekonać. Do niekomedogennych, niezapychających należą m.in. winogronowy, malinowy, jojoba, z czarnuszki, wiesiołkowy, tamanu, konopny...
Ja pokochałam oleje, ale większość mnie zapychała - jojoba mi tego nie robi (ale innym może, niestety)
Pamiętam, że kiedyś też się obawiałam olejków. Wyobrażałam sobie, że to samobójstwo dla cery - tak jakby posmarować smalcem, fuu! A to nieprawda. Są oleje ciężkie, a są i leciutkie

Buzię matowię białą glinką. Używam jej do pielęgnacji i jako pudru.
Jak moja cera wygląda fajnie to maluję oczy, usta i nakładam bronzer/róż.

Jak źle to szpachluję podkładem
Tamanu olejek mam, ale codziennie nie mogę stosować bo za bardzo podrażnia mi buzię (robię to na noc, 2-3 w tyg. z potrójnym żelem HA 1,5% na zmianę z serum granat, które szczerze powiedziawszy średnio mi podchodzi i szału mi nie robi na twarzy, wbrew pozytywnym recenzjom). Rano przemywam twarz hydrolatem szałwiowym (wcześniej oliwkowym) z domieszką all i one i mocznika. Później psikam buzię wodą z Avene i nakładam Effaclar Duo LRP, bo próbuję pozbyć się niedoskonałości z policzków i brody. Jak skończę kurację Effaclarem, to skuszę się na wiesiołka co rano oraz krem AZELO na noc. Może nie zrobi mi taka opcja krzywdy?

Moim celem jest doprowadzenie mojej buzi do nie nakładania płynnego podkładu, tylko do kilku muśnięć mineralnym. Jak narazie jestem na etapie lekkiego krycia podkładem Bourjois 123 Perfect Foundation.

Dążę do całkowitego wyeliminowania kosmetyków nienaturalnych, ale nie zawsze jest to takie łatwe.

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-09-28 o 08:43
Stary 2012-10-01, 10:20   #60
Blond Wenus
Raczkowanie

no to będzie tak : latek 26
raczej normalną mam cerę.
z rana żel do mycia twarzy zielona herbata
potem krem pod oczy tołpa (jakis z filotetowymi kwiatkami)
krem do twarzy ziaja ten oliwkowy lekki
potem podkład lirene 207nr.
potem puder manhattan
tem róż na policzki manhattan(różowy)

no i wieczorem znów: to zmywam tym żelem do twarzy z ziel. herbatą
potem krem do twarzy ten olay 7 efektów czy coś taki nowy co jest tera
i krem pod oczy oliwkowy z firmy Doliwa-to z apteki.
no i 2 razy w tygodniu zamiast tego kremu to olejek migdałowy na mordeczkę przedtem maseczki pilingi i inne głupoty tez 2 razy w tygodniu.
dziekujem za uwagem.
Blond Wenus jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości