Dziennik pielęgnacji skóry twarzy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-01, 21:07   #61
LadyElfiee
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Dziewczyny a jaką naturalną pielęgnację poleciłybyście mojemu chłopakowi który ma lekki trądzik? Niestety dermatolodzy przepisywali mu antybiotyki, które jak wiadomo przynoszą efekty na miesiąc i znów teraz pojawiło mu się kilka krostek. Myślałam o serum migdałowym albo o toniku mlecznym 8% z BU. Pomocyyyy!!!!

A teraz jeszcze ja
Skóra mieszana, wrażliwa, naczynkowa ale mam też sporo prosaków!

Rano:
-Hydrolat oczarowy.
- Krem na dzień wit.E z TBS ( pod płynny podkład) lub frakcja sojowa ( pod minerały)
- Makijaż. Podkład w zależności od stanu cery. Jak ma cięższy czas tj. sucha z podrażnieniami i suchymi krostami - płynny. A kiedy jest z nią lepiej Lily Lolo Później reszta tj. puder perłowy, róż Lily Lolo, eyeliner, tusz.

Wieczorem:
- Żel Effaclar. Strasznie żałuję, że po olejku z BU dostałam wysypu dziwnego bo wolałam go od żelu LRP.
- Hydrolat oczarowy
- Krem wit. E TBS , czasami olej arganowy lub kiedy jakaś alergia to z wiesiołka

Dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny Ziaja CALMA HCL
LadyElfiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 22:31   #62
kasiak8812
Przyczajenie

Witam, Was kochane. Mam 26 lat. Jestem tutaj nowa i mam niemały problem. Po urodzeniu dziecka moja cera stała się potwornie wysuszona, uwydatniły mi się poziome zmarszczki na czole i pod oczami. Ogólnie rzecz biorąc tragedia. Byłam u kosmetyczki na mikrodermabrazji, co owszem polepszyło stan mojej cery, jednak nadal pozostawia wiele do życzenia...

Moja pielęgncja wygląda następująco.

Rano:
płyn micelarny AA lub Dax
krem Iwostin intensywnie nawilżający spf 20
podkład LRP Creme Satin do cery suchej
na to tusz i kredka

Wieczorem:
płyn micelarny j.w. lub mydełko Aleppo
Krem Phisogel Stiefel

raz w tygodniu peeling
czasami serum dermogal A+E

Chciałabym zakupić Serum Aurgia Flavo C 8 % lub jakiś preparat z kwasem migdałowym jednak nie wiem co będzie lepsze.

Proszę, poradźcie jaki kosmetyk mógłby poprawić stan mojej cery; czy stosować jakieś suplementy (już nie karmię), kremy pod oczy czy peelingi i sera?

Proszę o konkretne nazwy bo widzę, że działa na tym forum cały sztab profesjonalistek w pielęgnacji

Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na Wasze opinie.
kasiak8812 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 07:32   #63
LadyElfiee
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to LadyElfiee

Cytat:
Napisane przez kasiak8812 Pokaż wiadomość
Witam, Was kochane. Mam 26 lat. Jestem tutaj nowa i mam niemały problem. Po urodzeniu dziecka moja cera stała się potwornie wysuszona, uwydatniły mi się poziome zmarszczki na czole i pod oczami. Ogólnie rzecz biorąc tragedia. Byłam u kosmetyczki na mikrodermabrazji, co owszem polepszyło stan mojej cery, jednak nadal pozostawia wiele do życzenia...

Moja pielęgncja wygląda następująco.

Rano:
płyn micelarny AA lub Dax
krem Iwostin intensywnie nawilżający spf 20
podkład LRP Creme Satin do cery suchej
na to tusz i kredka

Wieczorem:
płyn micelarny j.w. lub mydełko Aleppo
Krem Phisogel Stiefel

raz w tygodniu peeling
czasami serum dermogal A+E

Chciałabym zakupić Serum Aurgia Flavo C 8 % lub jakiś preparat z kwasem migdałowym jednak nie wiem co będzie lepsze.

Proszę, poradźcie jaki kosmetyk mógłby poprawić stan mojej cery; czy stosować jakieś suplementy (już nie karmię), kremy pod oczy czy peelingi i sera?

Proszę o konkretne nazwy bo widzę, że działa na tym forum cały sztab profesjonalistek w pielęgnacji

Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na Wasze opinie.
Do pytania o kwas migdałowy się podłączam
A w kwestii suchości skóry to ja piję od miesiąca olej lniany i super nawilża od wewnątrz i mam wrażenie, że skóra się trochę unormowała
LadyElfiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 10:34   #64
judge
Zadomowienie

świetny wątek! można się przyłączyć?

Postaram się szczegółowo

Cera:
-mieszana(lekko, nie świeci się całą strefa T w zasadzie najbardziej nos i płatki)
-cera naczynkowa(skłonność do zaczerwienien na polikach)
-wiek 23 lata

Pielęgnacja:
Rano
-hydrolat oczarowy badz z rózy(przemywam płatkiem twarz tonizując ją jednocześnie)
-żel AloeVera Gorvita(wklepuję w twarz) + podkład mineralny Lilly Lolo + psik wodą termalną Uriage podklad uzywany prawie nigdy!(zauwazylam że bez podkladu skóra jest jakaś bardziej sprężysta i wypoczęta)
-pod powieki wmasowuję prosto z lodowki żel z kolagenem i świetlikiem Gorvita

Wieczorem
znów przemywam twarz hydrolatem
-kompleks na naczynka naturalis mieszam z zelem hialurynowym i wklepuję w twarz
LUB
-olejek konopny badz macerat z kasztanowca zmieszany z żelem hialurynowym wmasowuję w twarz
LUB
-wklepuję krem Fitomed krem tradycyjny mieszając go z odrobiną wit C w pudrze(witaminka świetnie ujednolica cere)

Dwa/trzy razy w tygodniu nakładam maseczke z czerwonej glinki Argelitz, zdarzy się maseczka z żelatyny oraz ze względu na porę jesienną rozpoczełam kuracje kw migdałowym w postaci peelingu 15%

..a teraz bicz by się przydał zrezygnowałam z filtrów z uwagi na to że caly dzien wprawdzie i tak jestem w pracy i nie ma mowy o ekspozycji twarzy no i moja sprawdzona Soraya zaczela mi migrwac do oczu i je podrazniac..

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2012-10-02 o 10:58
judge jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 10:52   #65
blackdaisy
Rozeznanie

Dzien dobry, to teraz ja podlacze bo widze, ze mozna tu dostac przydatne rady

Lat 30, cera delikatna, lekko naczynkowa, z tandecja do suchej, zmarszczek nie ma procz mimicznych przy oczach.

Rano:
* tonik Garniera do cery wrazeliwej (obecnie ten, ale uzywam roznych i nie widze duzej roznicy)
*maseczka z Flosleku do cery naczynkowej, cienka wartswa ktora wchlania sie bardzo szybko i po chwilce nakladam krem na dzien Demacos z filtrem 15 do cery naczynkowej
*na to makijaz

Wieczor:
*demakijaz plynem micelarnym Perfecta do cery wrazliwej (uzywam go niezmiennie i jest moim KWC zadne Biodermy go nie pobija)
*myje twarz Cetaphilem z dodatkiem wody- osuszam lekko recznikiem papierowym
*przemywam tym samym tonikiem co rano/lub hydrolatem z kocanki (sie skonczyl)
*na koniec zel hialuronowy wymieszany z Olejkiem Do Twarzy z Koenzymem Q10 z E-Naturalne (Olej z avocado, Olej z orzechów macadamia, Olej shea).

Uzywalam przez dosc dlugo EffeclarK LaRocge Possey w okolice brody bo mam tendencje do wulkanow, ale zauwazylam, ze jakos sie zalagodzily wiec odstawilam.
Raz w tygodniu peeling enzymatyczny z Bromlaina z BU, a teraz z owocow tropikalnych z E-Naturalne i maseczki. Zaczelam tez uzywac bardzo ostroznie Korund z ZSK zeby pozbyc sie delikatnych przebarwnien na brodzie, za wczesnie zeby oceniac efekt.
Na zmiane: Glinka czerwona z Argiletz (ta od dluzszego czasu bo jest swietna) pod nia olejek z kocanki zeby sie lepiej slizgala lub inne do cery naczynkowej, ktore mam w posiadaniu.
Udalo mi sie nareszcie kupic Dermogla A+E wiec one doszly do pielegnacji rowniez.
Do tej pory stosowalam zawsze kremy pod oczy, ale zauwazylam, ze odkad uzywam olejkow jakos ideanie wpasowuja sie w te okolice rowniez i moja cera jest zadowolona.

W kolejce czeka serum Granat i Lemon.

Poza tym pije pokrzywe

Uff i to by bylo na tyle, teraz czekam na Wasze sugestie
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 11:23   #66
zakrecoOona
Zakorzenienie

Witajcie dziewczyny,

wiek 22, cera trądzikowa z licznymi przebarwieniami po "własnorękich" walkach

Dzień:
- twarz przemywam wodą różaną
- nakładam krem matująco-normalizujący z firmy Jadwiga
- na to nakładam makijaż

Noc:
- zmywam makijaż mleczkiem oczyszczającym z orchideą firmy Alterra
- myję twarz mydłem Alepp 45%
- wycieram twarz ręcznikiem papierowym jednorazowym/ NIE zwykłym
- przemywam twarz wodą różaną
- nakładam serum azelo-oliwkowe z BU
- na świeże niespodzianki papkę trądzikową firmy Jadwiga

Dodatkowo zaczęłam pić dużo wody, na przemian z herbatą Elanda http://www.bangla.babyonline.pl/opin...alosciach-cery. Pomocna mieszanka ziół. Dodatkowo od paru dni za namową pani z apteki używam Visaxinum, jak na razie na plus

Mam pytanie do dziewczyn, które miały do czynienia z tonikiem BHA 10% oraz 2% z BU. Chciałabym zakupić jeden z nich, jednak nie wiem, który da mi bardziej pożądany efekt. Poradzicie coś?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=646388
wymianka kosmetyczna
zakrecoOona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 19:40   #67
Adelajda84
Wtajemniczenie

Cera mieszana z ogromną ilością syfków:
Rano:
-myje twarz żelem z olejkiem z drzewa herbacianego i ogórka
-smaruje twarz kremem z tej samej serii(służy mi jako jedyny)
-jezeli chodzi o makijaż to róż,tusz,cień do powiek i błyszczyk
Wieczorem:
-to samo co rano tylko bez makijażu

-peeling 2-3 razy w tyg
-maseczka podobnie jak peeling
Rozważam zakup efeclaru k może pomoże mi w walce z tradzikiem

Było 90 kg
Jest 59 kg /-31 kg
Adelajda84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 08:08   #68
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zakrecoOona Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które miały do czynienia z tonikiem BHA 10% oraz 2% z BU. Chciałabym zakupić jeden z nich, jednak nie wiem, który da mi bardziej pożądany efekt. Poradzicie coś?
Podpinam się do pytania, ja dodatkowo używam kremu z kwasem AHA i Fitynowym, zastanawiam się czy 10% to nie za duże stężenie.
_Shiloh_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:39   #69
la'Mbria
Zakorzenienie

cera prawie 30-letnia ogromne prawie brązowe przebarwienia hormonalne i od nadmiernej expozycji na słońce, oprócz tego tu i ówdzie pozostałości trądziku, na policzkach rozszerzone pory.

rano:
-przemywam skórę płatkiem nasączonym hydrolatem oczarowym (BU),
-cosmelan2 (krem na przebarwienia)
-przed wyjściem- matowię się pudrem bambusowym z BU,
przed ważnym wyjściem- podkład vichy dermablend+ puder bambusowy i kolorówka na oczy

Wieczorem(albo tuż po przyjściu do domu):
-zmywam makijaż i brud olejkiem pomarańczowym z BU,
-nakładam żel HA z dodatkiem oleju arganowego
- przed samym spaniem(na noc)- przemywam twarz wacikiem nasączonym w hydrolacie oczarowym i kładę cosmelan2

do tej pory robiłam jeszcze średnio raz w tygodniu peeling enzymatyczny z BU i raz na 10 dni- mikrodermabrazję z kwasem migdałowym 50% (ale nie smarowałam wtedy cosmelanem)

z mojego doświadczenia- im mniej kosmetyków laduje mi na twarzy- tym mam lepszą cerę (oczywiście bez przesady, jest pewne minimum które trzeba zastosować żeby nie straszyć

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 13:34   #70
Karo_lina 04
Przyczajenie

Podoba mi sie ten watek, I ja sie dolacze.
Jestem na forum dopiero od paru dni. Widze ze wszystkie jestescie obeznane z szeroka gama kosmetykow. ( hydrolity, olejki, wody termalne)

Moja cera - sucha, troche zepsuta poprzez grzebanie rekoma, ostatnio zmienia mi sie na z problemami zaskornikowymi i rozszerzonymi porami.
Lat 30

Rano:
- myje twarz woda
- nakladam krem - najczesciej Iwostin ( nawilzajacy,/z ceramidami/ ostatnio Pharmaceris na zaczerwieniona skore.
- nakladam fluid Clinique supermoisture, tusz do rzes, czasami kredka do oczu

w ciagu dnia nic

wieczor:
- myje twarz woda czasem z mydlem badz zelowym mleczkiem do twarzy LIPIDIA Iwostinu
- mleczko do twarzy obecnie Garnier Triple Active Comfort (rozowe)
- tonik do twarzy, obecnie Garnier Triple Active Balance (zielony)
- Krem Iwostin z witaminami C+E /badz SebaMed/badz Nivea visage /badz maseczki Dermiki

Troche skromnie, ale jakos tak dopiero zaczelam interesowac sie skora i uroda, nigdy nie lubilam kosmetykow a nawet mleczko i tonik zaczelam uzywac od niedawna, wiec zawsze byly woda z kranu i krem i nigdy nie mialam problemow z cera. od ponad roku im wiecej kosmetykow i makijazu zaczelam uzywac skora sie pogorszyla. Ale duzo przylozyl sie stres i zle odzywianie i ciagly pospiech.
Pozdrawiam
Karo_lina 04 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 16:57   #71
anka1892
Zadomowienie

interesujący temat napiszę swoją ubogą pielęgnację.
twarz mam bardzo problemową - ŁZS, czasami przesuszona, tłusta w strefie T, rozszerzone pory, czasami jakiś syf w strefie T.

Rano:
-Cetaphil EM bez użycia wody
- tonik Ziaja Bioaloesowy
- Filtr Soraya SPF 30
- "makijaż": korektor, podkład, czasami coś przypudruje, zależnie ile mam czasu to tusz do rzęs

Wieczorem:

-demakijaż wykonuje mleczkiem z biedronki, ale ostatnio mi podpadło, mam ŁZS na powiekach i pod oczami i strasznie szczypie mnie, o wiele lepsze są chusteczki do demakijażu tez z Be Beauty
- mycie tak jak rano czyli Cetaphil + Tonizowanie Ziają
-Acne derm

raz w tygodniu albo częściej przerwa od Acne derm i wtedy nawilżam Avene Cicalfate, ponadto mam jeszcze Dermosan, który stosowałam przed rozpoczęciem kuracji AD.
Miałam jak wszyscy fazę na kosmetyki naturalne i podkłady mineralne, ale chyba za dużo bawienia się i dla mojej chorej cery się nie sprawdziło Cetaphil z polecenia dermatologa i chyba do końca życia przy nim zostanę, chociaż często mnie kuszą jakieś tańsze produkty;p

Myślę, żeby zastąpić nafaszerowany zbędną 'chemią' () Tonik Ziaji sokiem z aloesu (takim z apteki, do picia) rozcieńczyłabym go wodą np. w stosunku 1:1 i przecierała twarz jak tonikiem, myślicie że tak mogę? Może ktoś tak stosuje? Jeśli tak to może ktoś doradzi firmę, bo trochę tego jest (i czy te dodatki - benzoesan sodu, sorbinian potasu mi na cerę nie zaszkodzą :P) Bo hydrolat z aloesu troszkę drogo wychodzi, a miałam kiedyś i mi służył.
anka1892 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 10:21   #72
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Myślę, żeby zastąpić nafaszerowany zbędną 'chemią' () Tonik Ziaji sokiem z aloesu (takim z apteki, do picia) rozcieńczyłabym go wodą np. w stosunku 1:1 i przecierała twarz jak tonikiem, myślicie że tak mogę? Może ktoś tak stosuje? Jeśli tak to może ktoś doradzi firmę, bo trochę tego jest (i czy te dodatki - benzoesan sodu, sorbinian potasu mi na cerę nie zaszkodzą :P) Bo hydrolat z aloesu troszkę drogo wychodzi, a miałam kiedyś i mi służył.
A może 10-ktornie stężony aloes mieszany z wodą lub czymś innym? Na pewno wyjdzie taniej.
Stary 2012-10-10, 18:28   #73
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
interesujący temat napiszę swoją ubogą pielęgnację.
twarz mam bardzo problemową - ŁZS, czasami przesuszona, tłusta w strefie T, rozszerzone pory, czasami jakiś syf w strefie T.

Rano:
-Cetaphil EM bez użycia wody
- tonik Ziaja Bioaloesowy
- Filtr Soraya SPF 30
- "makijaż": korektor, podkład, czasami coś przypudruje, zależnie ile mam czasu to tusz do rzęs

Wieczorem:

-demakijaż wykonuje mleczkiem z biedronki, ale ostatnio mi podpadło, mam ŁZS na powiekach i pod oczami i strasznie szczypie mnie, o wiele lepsze są chusteczki do demakijażu tez z Be Beauty
- mycie tak jak rano czyli Cetaphil + Tonizowanie Ziają
-Acne derm

raz w tygodniu albo częściej przerwa od Acne derm i wtedy nawilżam Avene Cicalfate, ponadto mam jeszcze Dermosan, który stosowałam przed rozpoczęciem kuracji AD.
Miałam jak wszyscy fazę na kosmetyki naturalne i podkłady mineralne, ale chyba za dużo bawienia się i dla mojej chorej cery się nie sprawdziło Cetaphil z polecenia dermatologa i chyba do końca życia przy nim zostanę, chociaż często mnie kuszą jakieś tańsze produkty;p

Za mało nawilżenia. Acne derm mogłabyś stosować np. co drugi dzień. Albo codziennie, ale godzinę po jego nałożeniu stosować jakiś olejek, np. konopny, jojoba. Twoja skóra się łuszczy i woła o pomoc. I wywal Ziaję, ładują w produkty wszystko co najgorsze.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 19:09   #74
anka1892
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Za mało nawilżenia. Acne derm mogłabyś stosować np. co drugi dzień. Albo codziennie, ale godzinę po jego nałożeniu stosować jakiś olejek, np. konopny, jojoba. Twoja skóra się łuszczy i woła o pomoc. I wywal Ziaję, ładują w produkty wszystko co najgorsze.
właśnie chciałabym Ziaję zastąpić rozcieńczonym sokiem z aloesu, ale z tego co czytam to może uczulać i bardzo trzeba go rozcieńczać.
Właśnie też myślałam o nawilżaniu, ale boję się coś nakładać na AD, oleje mi nie służą zbytnio....
Stary 2012-10-10, 19:30   #75
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
właśnie chciałabym Ziaję zastąpić rozcieńczonym sokiem z aloesu, ale z tego co czytam to może uczulać i bardzo trzeba go rozcieńczać.
Właśnie też myślałam o nawilżaniu, ale boję się coś nakładać na AD, oleje mi nie służą zbytnio....
Żeby znaleźć pasujący olej trzeba przebyć pewną drogę Mnie podrażniły, uczuliły albo zapchały takie: malinowy, z róży rdzawej, skwalenu, nagietkowy, winogronowy, migdałowy, tamanu. I nie uznałam, że nie służą Szukałam dalej.

Padło na jojobę i... jest git

Ewentualnie można olej zastąpić sprawdzonym kremem.

Przy kwasach może zamiast toniku Ziaji użyj wody różanej albo termalki?

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-10-10 o 19:33
Stary 2012-10-10, 20:02   #76
anka1892
Zadomowienie

Mam termalkę z Avene, ale akurat zostawiłam ją w domu (a jestem na stancji). Ja miałam olej malinowy, mieszałam go z kwasem hial., ale jakoś wszystko zaognia to moje ŁZS. Miałam też frakcje sojową - ta powiem, że była niezła Myślę, że ten krem Avene jest dobrym nawilżaczem (link do KWC -> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11102) i chyba zrobię tak jak piszesz - co drugi dzień AD, co drugi nawilżanie. Aktualnie jestem spłukana, ale jak tylko dostane jakieś stypendium to zainwestuje w jakiś hydrolat
Stary 2012-10-10, 22:47   #77
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Mam termalkę z Avene, ale akurat zostawiłam ją w domu (a jestem na stancji). Ja miałam olej malinowy, mieszałam go z kwasem hial., ale jakoś wszystko zaognia to moje ŁZS. Miałam też frakcje sojową - ta powiem, że była niezła Myślę, że ten krem Avene jest dobrym nawilżaczem (link do KWC -> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11102) i chyba zrobię tak jak piszesz - co drugi dzień AD, co drugi nawilżanie. Aktualnie jestem spłukana, ale jak tylko dostane jakieś stypendium to zainwestuje w jakiś hydrolat

Hmm, ale on ma zapychający skład. Od razu na początku trójglicerydy i parafina - ja bym jeszcze pomyślała nad czymś, co chociaż teoretycznie ma mniejsze szanse na zapchanie porów Boże, jak ja rozumiem to studenckie spłukanie

Stary 2012-10-11, 22:54   #78
kokokox2
Raczkowanie

świetny wątek - przyłączę się
cera raczej tłusta, tendencja do zaczerwienień i podrażnień, szerokie pory na policzkach; 35 lat
rano:
hydrolat kocanka (teraz domówiłam zestaw z BU żeby zrobić tonik do naczynkowej)
serum rozjaśniające extra bu
soraya 45 (matuję mixem: puder perłowy, puder diamentowy i skrobia - czasem z dodatkiem glinki żółtej)
maluje oczy i usta
wieczorem:
twarz myję olejkiem herbacianym z BU
tonik aha/bha 10%
serum eliksir winogronowy BU lub jakiż olej (mam arganowy, ryżowy, malinowy) z kw.hialuronowym kwiatowym z BU (myślę o serum z retinolem 0,5%...)

2xtyg - maseczka aspirynowa
zaczęłam piling kw. migdałowym - na razie jeden zabieg za sobą; planuję serię 10 raz w tygodniu; potem zakupię serum z retinolem (bo na razie się zastanawiam) i do kwietnia chce się retinować.
generalnie jestem bardzo zadowolona z efektów tej pielęgnacji - dzięki za BU
kokokox2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 15:18   #79
Falabella
Zakorzenienie

Rano:

-mycie twarzy Plastelinką Muminka z Lawendowej Farmy
-woda termalna
-krem-żel pod oczy ruski Babuszki Agafii
-krem Fitomed tradycyjny nawilżający (kremy zmieniam )
-filtr Vichy Capital Soleil emulsja matująca spf 50
-balsam do ust Lovely Natural Lip Balm/pomarańczowy z Lawendowej Farmy
-makijaż (Dermacol punktowo lub na całą twarz zmieszany z kremem, puder naturalny Jadwiga z dodatkiem dwóch łyżek skrobi i dwóch łyżek glinki białej, bronzer, malowanie oczu)

Wieczorem:

-demakijaż oliwką Hipp
-mycie mydłem z Lawendowej Farmy/Royal Arabian/innym naturalnym kosmetykiem - lubię ruskie kosmetyki (często zmieniam i testuję produkty do mycia)
-krem-żel pod oczy ruski Babuszki Agafii
-potem albo Atrederm 0,025% (3 dni Atrederm, 2 dni nawilżanie) albo:
-maść Babydream z lanoliną/rybka Dermogal A+E/krem nawilżający
-na usta balsam Lovely Natural Lip Balm/pomarańczowy z LF

Inne:
-maseczka z błota z M.Martwego
-maseczka z białej glinki
-peeling enzymatyczny Savon Noir Alep
-maseczka z białej glinki, mleka, miodu i szczypty kurkumy
-peeling mechaniczny z BU+piasek Lodhar

Punktowo: olejek z drzewka herbacianego, Sudocrem, pasta Lassari

PS. Często zmieniam kremy i myjadła. Zawsze są eko. I w sumie zawsze jestem zadowolona, lubię testować.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-11-18 o 15:22
Stary 2012-11-18, 15:33   #80
Kretka666
Zakorzenienie

Rano:
- mycie micelem Vichy
- spryskanie termalką LRP
- krem Emolium
- pod oczy krem oliwkowy pod oczy i na powieki Ziaja
- makijaż (kredka do brwi, korektor pod oczy, baza pod cienie, cień do powiek, kredka do oczu, tusz do rzęs, szminka)

Wieczorem:
- zmycie makijażu (oczy) micelem Vichy
- mycie buzi żelem micelarnym BeBeauty
- krem Emolium lub krem specjalny Emolium
- pod oczy krem oliwkowy pod oczy i na powieki Ziaja

1-2 razy w tygodniu:
- oczyszczający pory peeling Avon Clearskin
- na nos maseczka oczyszczająca pory Garnier Czysta Skóra
- potem na całą twarz nawilżająca / odżywcza maseczka (Yves Rocher winogronowa, odżywczo – oczyszczająca lub redukująca zmarszczki Dermo Minerały, Ziaja z glinką, itp.)

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości