Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-09-17, 19:02   #1
ElvisWasMyLover
Przyczajenie

Aknenormin+przewlekły trądzik o podłożu hormonalnym?

Witajcie,
Z trądzikiem, jak pewne wiele z Was borykam się w zasadzie od kiedy dostałam pierwszą miesiączkę - z pcozątku były to pojedyncze zaskórniki, lecz później (mam wrażenie, że trądzik został pobudzony przez wszystkie maści i antybiotyki) było raz lepiej raz gorzej - głównie jednak coraz gorzej. Nie pamiętam keidy ostatni raz miałam faktycznie gładką buzię. Nawet, keidy nie wyskakują mi zadne nowe zmiany zapalne, mam mnóstwo zaskórników otwartych i zamknieych, których trudno się pozbyć, plus tysiące blizn. Bój z trądzikiem toczę zatem już mniej wiecej 4-5 lat, w cięższej postaci 2-3.

Do dzisiaj mam nieregularny okres (zdażają się 5-miesięczne przerwy) i regularnie chodzę do ginekologa. Środki hormonalne bardzo źle znoszę - brałam tylko te na chwilowe wywoałnie okresu, nigdy antykoncepcję. Skoki hormonów niby niewielkie - czasem nieprawidłowe TSH, prolaktyna robi, co jej się podoba. Jedną czwartą życia spędziłam na castagnusie i próbuję w ten sposób trzymać ją w ryzach (bo nie są to ajkieś wielkie odchylenia, ale jednak znacząca wpływaja na mój okres, samopoczucie i cerę).

Byłam juz u wielu dermatologów, testowałam wszystko, w zeszłym roku przetrząsnęłam cały internet, by upewnić się ,czy na pewno wszystko robię dobrze. W ten sposób odkryłam, ze mam cerę raczej wrażliwą (jako dziecko byłam zawsze brzoskwiniowa - jako nastolatka na słońcu robię się czerwona, skórę mam cienką jak pergamin, widać mi wszyskite żyły) i staram się ją traktować jak najdelikatniej. Jednak jak w taki mwypadku pokonać trądzik?

Ostatnio postanowiłam dać sobie ostatnią szansę - zapisałam się do kolejnego dermatologa. Pani po krótkiej rozmowie i moim okazaniu jej historii choroby stwierdziła, że najlepszym rozwiazaniem będzie Aknenormin. Oczywiście wiedziałam o tym leku juz wszystko i szczerze mówiąc byłam trochę przerażona - te skutki uboczne. I przecież ja nie mam takich guzków na całej skórze, jak niektórzy. Głównym problemem mojego trądziku jest jego przewlekłość, nie intensywnosć objawów. Pani mnie uspokoiła i nawet trochę przekonała tą 99-procentową skutecznością. Jednak spotkałam isę z opiniami, że ta terapia nie działa na trądzik hormonalny (który u mnei cześciowo zapewne tkai ejst, jeśli nei w całości). Mam też wątpliwości, czy jest to lek odpowiedni dla cery wrażliwej - skóra robi się podobno cieniutka (moja już jest przezroczysta!) i bardzo wysuszona (mam bardzo wrażliwe oczy). Podobno powoduje ogromne zniszczenia w wątrobie. Nie wiem, jaki ejst stan mojej wątroby, badania dopiero za dwa dni. Tymaczasem przesyłam zdjecia mojego pobojowiska (to są DOBRE dni mojej cery) i proszę o POMOC w podjęciu decyzji! ;*

Edytowane przez ElvisWasMyLover
Czas edycji: 2012-09-22 o 17:56
ElvisWasMyLover jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 19:51   #2
Konna
Raczkowanie

GG do Konna
Dot.: Aknenormin+przewlekły trądzik o podłożu hormonalnym?

Ale Ty jestes ladna! Tez mam taki problem jak Ty cera wrazliwa+ tradzik . Co do leku kazdy boi sie skutkow ubocznych itp. Bede obserwowac watek.
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 20:05   #3
ElvisWasMyLover
Przyczajenie

Dzięki;* Fajnie mieć w kimś wsparcie, kiedy większość moich koleżanek ma bardzo ładne cery lub skrzętnie ukrywa wszelkie problemy z nimi;p
Stary 2012-09-17, 20:08   #4
Konna
Raczkowanie

GG do Konna

Szukam jakiegos nawilzajacego kremu ktory oczywiscie nie zapycha moze cos polecisz? ^^ I jak sobie radzisz z podraznieniami?
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 20:13   #5
ElvisWasMyLover
Przyczajenie

Krem zdecyodwanie Physiogel - nic złego na pewno ci nie zrobi, a nie jest drogi w porównaniu z innymi tego typu, plus polska firma - czyli dobry dla polskich cer Słyszałam też wiele dobrego o Embryolisse, ale nie próbowałam. Jeżel chodiz o podrażnienia to chyba nie ma dobrego sposobu... Staram się unikać czynników drażniacych: dymu papiersowego, gorąca, często wietrzyć pokój. Na swędzenie skóry i zaczerwienienie pomaga sok aloesowy lub woda termalna Avene - oba mają też działanie tonizujące. Na pewno im mniej przy naszych cerach, tym lepiej.
Stary 2012-09-17, 20:21   #6
ElvisWasMyLover
Przyczajenie

.

Edytowane przez ElvisWasMyLover
Czas edycji: 2012-09-19 o 13:09 Powód: dwa razy napisałam i nie wiem jak to usunąć;c
Odpowiedz

Tagi
aknenormin, cera wrażliwa, hormony, trądzik

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości