Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-06, 17:31   #4561
esterr
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
pewnie,że proś

to zależy od sklepu w niektórych zasypują próbkami,a w niektórych minimalnie albo w ogóle.Pewnie też ilość próbek zależna jest wydanej kasy.Ja z bioarpu próbki jakieś tam dostałam
Teraz już będę wiedziała żeby się dopominać .
A w których to sklepach tak zasypują próbkami?
Stary 2013-02-06, 17:39   #4562
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Teraz już będę wiedziała żeby się dopominać .
A w których to sklepach tak zasypują próbkami?
kosmetyki natury zawsze mi walą dużo,naturnica,naturmedic in,no i nie pamiętam już więcej po nazwach

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2013-02-06, 17:49   #4563
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
chwalę się
Promolcia ja Tobie żyć nie dam,musisz dokładnie zrecenzowć te kosmetyki bo mam świra na ich punkcie:pro si:
Mnie bardzo kusi tusz(bajeczny skład),podkład ,prasowaniec (puder) ,kremik pod oczy ten z kofeiną i krem z filtrem 30.
Przeglądałam ofertę na Ariva,bierzesz tą przesyłkę za 15$?
Płacisz pay palem czy kartą?

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Esterr niezły zbiorek,obśliniłam się
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2013-02-06, 17:55   #4564
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Promolcia ja Tobie żyć nie dam,musisz dokładnie zrecenzowć te kosmetyki bo mam świra na ich punkcie
Mnie bardzo kusi tusz(bajeczny skład),podkład ,prasowaniec (puder) ,kremik pod oczy ten z kofeiną i krem z filtrem 30.
Przeglądałam ofertę na Ariva,bierzesz tą przesyłkę za 15$?
Płacisz pay palem czy kartą?

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

ja też,chciałabym podkład,róż i puder

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2013-02-06, 18:03   #4565
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Holuś nie mam pojęcia czemu wycofują żel z malwą
pani w sklepie nie potrafiła mi powiedzieć.
po wodzie do demakijażu dawno już ślad zaginął.......
Stary 2013-02-06, 18:08   #4566
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Holuś nie mam pojęcia czemu wycofują żel z malwą
pani w sklepie nie potrafiła mi powiedzieć.
po wodzie do demakijażu dawno już ślad zaginął.......
no właśnie a obok micela aa eco był moim naj.Tyle tygodni na niego czekałam,że aż zapas pata zrobiłam.

anakazar jest offline  
Stary 2013-02-06, 18:09   #4567
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Kupiłam porzeczkowy zanim go wycofali i powiem Ci, że trąci sztucznością, ale mój mąż go lubi i zużywa. Mnie nie powalił wcale, wolę ten z arniką lub na cellulit (pachną po rozsmarowaniu trochę jak siano na łące).
Hmmm... No widzisz, a tak wszyscy go chwalą za zapach. Ale nie ma nad czym się zastanawiać, skoro i tak go wycofali.

Esterr, widocznie nie zauważyłaś, więc pozwolę sobie zacytować samą siebie :
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Wejście Smoka! Również witam i cieszę się, że się ujawniłaś i to z takim imponującym zbiorem. Jak Ci się podoba kokosowy olejek Alverde? Słyszałam, że wprowadzono go na miejsce porzeczkowego, który został wycofany... Szkoda, bo opisy zapachu były bardzo zachęcające. Ale może skuszę się na kokosowy, który, o ironio, nie ma w składzie oleju kokosowego (i dobrze, bo ten puszy mi włosy).

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2013-02-06 o 18:11
Melya jest offline  
Stary 2013-02-06, 18:24   #4568
esterr
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
kosmetyki natury zawsze mi walą dużo,naturnica,naturmedic in,no i nie pamiętam już więcej po nazwach
Dzięki

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Hmmm... No widzisz, a tak wszyscy go chwalą za zapach. Ale nie ma nad czym się zastanawiać, skoro i tak go wycofali.

Esterr, widocznie nie zauważyłaś, więc pozwolę sobie zacytować samą siebie :
Oj, zauważyłam, wczoraj cały elaborat napisałam , ale padło mi połączenie i się nie wysłało a potem już zapomniałam .
Olejek kokosowy pachnie wanilią, na szczęście nie jest to mdła wanilia a czuć gdzie w tle rześkość. Czuć też kokos, dzięki ekstraktowi z kokosa. Mi zapachowo bardziej podchodzi olejek porzeczkowy, jest bardziej energetyczny. I mimo iż lubię zimą ciepłe i otulające zapachy, to w tym kokosowym coś mi nie gra...
Co do olejowania to się nie wypowiem, bo nie olejowałam nim, nie mam na to ostatnio czasu . Służę odlewką, jeśli masz ochotę .

No i dzięki za powitanie
Stary 2013-02-06, 18:24   #4569
SexPistols
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
a co masz fajnego babuszki Agafii?
Dziewczyny dobrze sprawdzajcie składy Babuszki Agafii.
Własnie dostałam zamówiona kilka dni temu 1Reshenie Organiczną pastę borówkową. Skład tej pasty jest zupełnie inny niż podany w większości sklepów i aukcji (załaczam zdjęcia, na zdjęciu pierwszym podawany skład).
Różnica między hydrated i zwykłą silicą jest diametralna. Jedna nie jest szkodliwa dla zdrowia, druga wręcz przeciwnie. Sodium Lauroyl Sarcosinate jest wysoce kontrowersyjny i w kosmetykach w Japonii jest zupełnie zakazany (na zdjęciu drugim skład pasty którą otrzymałam i jest to identyczna pasta tylko, że skład na opakowaniu jest inny!)

http://www.goodguide.com/ingredients/255607-silica (zawarta w produkcie który otrzymałam)

http://www.goodguide.com/ingredients...silica-hydrate (opis pasty w sklepie)

http://www.goodguide.com/ingredients...yl-sarcosinate (zawarty w produkcie który otrzymałam)

http://www.goodguide.com/ingredients...coyl-glutamate (opis pasty w sklepie, brak zupełnie, zastąpiony szkodliwym SL Sarcosinate)

Linki otwierają się zwykle dosyć wolno ale powinny działać

Nieuczciwość czy niedbałość sprzedawców jest zatrważająca!
Absolutnie nie twierdzę, że wszystkie kosmetyki tej firmy automatycznie są podejrzane, sama wertując organiczne kosmetyki byłam nimi zauroczona, po prostu uczulam na problem.

Zamówiłam przed chwila Laverę z echinaceą i propolisem, sprawdziłam skład (INCI) na stronie producenta i w kilku sklepach, wygląda ok, napiszę jak tylko przyjdzie pasta. Zaczynam rozumieć co miały na myśli osoby, które w tym wątku pisały, że przechodzenie na pielęgnację naturalną to istna droga przez mękę. A szkoda...

Zamówiłam też:
3 kolory henny khadi (amla z jatropa, orzechowy brąz i jasny brąz)
wodę różaną Dabur (chcę używać jako tonic)
czarne mydł0 Savon Noir z rękawicą
mydło Aleppo 30%
olej arganowy 60 ml Efas
olej kokosowy zimnotłoczony nierafinowany 900ml
płyn micelarny Ava Biorokitnik
glinkę Ghassoul
i ksylitol naturalny na noc jako, że odstawiam fluor a boję się tak bez mineralizacji pozostać

Jak tylko wszystko poprzychodzi powstawiam fotki mam nadzieję, że nie będzie zawodu jak przy paście.

W następnym tygodniu będę w Rossmanie planuje zakup szamponu z serii Babydream (wiem nieidealny ale z czasem przyjdzie czas na lepszy) i z Alterry chusteczki aloesowe oraz olejek do masażu (może będzie różany )

Trochę się już spłukałam w tym miesiącu ale w najbliższej przyszłości (jak najszybciej ) chciałabym dokupić masło shea (jak Wy sobie w ogóle radzicie z ochroną UV przy tej całej naturalności???) oraz olejek z witaminą C z mazideł ( w tej chwili używam tego z BU ale on ma propylene glykol na drugim miejscu w składzie ) oraz kwas migdałowy, no i jakaś odżywka do włosów po myciu (przed myciem "olejuję/olejam/lol" ) i tu kompletnie nie mam pomysłu, do tej pory używałam serii Naturia z Joanny i byłam zadowolona ale jak przeczytałam teraz skład to poszły dwie butle do kosza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pasta zakupiona.jpg (107,8 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz 2 pasta.jpg (43,6 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez SexPistols
Czas edycji: 2013-02-06 o 19:32 Powód: link był błedny
SexPistols jest offline  
Stary 2013-02-06, 18:40   #4570
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
aj aj
ja właśnie popełniłam ostatnio zamówienie na dzień babci w lawendowej farmie (kupiłam mydełka serducha i balsamy w kostce róże)

Małgoś i Anula i i inne Kochane Naturomaniaczki jak Wy z Wawy
i lubicie mydełka to możecie kupić osobiście w komunatura fajne mydełka jak te z mlekiem z klaczy mongolskiej na Puławskiej 38 (ale nie ma tam dudu osun ) ja zamawiałam z blisko natura a teraz patrze że mam je pod nosem
A Ty też z wawy???
Cytat:
A co konkretnie z Alvy i balm balm chcesz kupić Małgosiu? Może i ja bym się na coś skusiła
głównie to nastolatkowe przeciwtrądzikowe...spray alvy dla syna mojego (i drugi dla syna siostry) i tonik balm balm z oczarem...

Cytat:
chwalę się

Cytat:
Małgoś
a Alve i Balm Balm możesz kiupić (bez kosztów wysyłki) na naturnika i odebrać chyba gdzieś koło siebie bo koło Reduty
wiesz co... sama nie wiem, czy Cię ozłocić za tą informację, czy się obrazić jednak tego mi było trzeba Inna rzecz, że toniku nie ma w naturnice

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-02-06, 18:45   #4571
Cobaya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
Własnie dostałam zamówiona kilka dni temu 1Reshenie Organiczną pastę borówkową. Skład tej pasty jest zupełnie inny niż podany w większości sklepów i aukcji (załaczam zdjęcia, na zdjęciu pierwszym podawany skład).
Różnica między hydrated i zwykłą silicą jest diametralna. Jedna nie jest szkodliwa dla zdrowia, druga wręcz przeciwnie. Sodium Lauroyl Sarcosinate jest wysoce kontrowersyjny i w kosmetykach w Japonii jest zupełnie zakazany (na zdjęciu drugim skład pasty którą otrzymałam i jest to identyczna pasta tylko, że skład na opakowaniu jest inny!)

http://www.goodguide.com/ingredients/255607-silica (zawarta w produkcie który otrzymałam)

http://www.goodguide.com/ingredients...yl-sarcosinate (zawarty w produkcie który otrzymałam)

http://www.goodguide.com/ingredients...coyl-glutamate (opis pasty w sklepie, brak zupełnie, zastąpiony szkodliwym SL Sarcosinate)

Zamówiłam przed chwila Laverę z echinaceą i propolisem, sprawdziłam skład (INCI) na stronie producenta i w kilku sklepach, wygląda ok, napiszę jak tylko przyjdzie pasta. Zaczynam rozumieć co miały na myśli osoby, które w tym wątku pisały, że przechodzenie na pielęgnację naturalną to istna droga przez mękę. A szkoda...

Absolutnie nie twierdzę, że wszystkie kosmetyki tej firmy automatycznie są podejrzane, sama wertując organiczne kosmetyki byłam nimi zauroczona, po prostu uczulam na problem.

Witajcie,
nie odzywałam się od bodajże drugiej części wątku, ale czasami Was czytam
Odzywam się w związku z pastą, krórą zresztą sama polecałam SexPistols i po jej poście poleciałam sprawdzić opakowanie i moja pasta i opis na pudełku i na samej paście jest taka sama w składzie jak ten podana na stronie sklepu. Skład jest bez tych złych substancji, jak najbardziej poprawny. Jutro postaram się wkleić fotki, bo jeszcze tego nie robiłam i muszę obczaić temat.
Ja kupowałam ją 2 miesiące temu i może teraz była nowa dostawa i zmienili składy? Nie wiem naprawdę, ale moja pasta zgadza się z opisem składu na stronie.
Cobaya jest offline  
Stary 2013-02-06, 18:57   #4572
SexPistols
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Witajcie,
Odzywam się w związku z pastą, krórą zresztą sama polecałam SexPistols i po jej poście poleciałam sprawdzić opakowanie i moja pasta i opis na pudełku i na samej paście jest taka sama w składzie jak ten podana na stronie sklepu. Skład jest bez tych złych substancji, jak najbardziej poprawny. Jutro postaram się wkleić fotki, bo jeszcze tego nie robiłam i muszę obczaić temat.
Ja kupowałam ją 2 miesiące temu i może teraz była nowa dostawa i zmienili składy? Nie wiem naprawdę, ale moja pasta zgadza się z opisem składu na stronie.
Witam Dokładnie tak myślałam, że firma pozmieniała składy a sprzedającym się nie chce Wielka szkoda, że pozmieniali na dużo gorsze Dlatego warto sprawdzać co się dostaje teraz, bo niestety albo firma tonie albo chce zarobić więcej pakując tańsze zamienniki albo są jakieś buble na rynku. Oczywiście akurat ja musiałam mieć pecha, super...

Edytowane przez SexPistols
Czas edycji: 2013-02-06 o 18:59
SexPistols jest offline  
Stary 2013-02-06, 19:01   #4573
margoltka
Wtajemniczenie

ja też sprawdziłam składy kosmetyków Receptury Babuszki.
Nie wszystkie składy z opakowania zgadzają się z tym podanym na stronie! Lotion do włosów ma inną końcówkę!

Inci ze sklepu: Aqua with infusions of extracts: Inula Helenium, Silybum Marianum, Pulmonaria Officinalis, Alnus Glutinosa, Katon CG.

Inci z opakowania: Aqua with infusions of extracts: Inula Helenium, Silybum Marianum, Pulmonaria Officinalis, Alnus Glutinosa, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Benzyl Alkohol.

Tragedii nie ma, ale nie podoba mi się takie zaniedbanie/oszukiwanie.

ps. na Kalinie jest skład identyczny z opakowaniem

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2013-02-06 o 19:07
margoltka jest offline  
Stary 2013-02-06, 19:33   #4574
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Margoltko a co masz fajnego babuszki Agafii?

Ja się zgadzam. Moja cera jest bardzo trudna, opanowałam ją, ale wiem, że to czego używam może nie pasować wielu osobom Już sam fakt, że myję twarz płynem do higieny intymnej u wielu wywołuje dziwne reakcje
Nie ma dramatu, niektórzy się smarują maściami do krowich wymion, są też odżywki i szampony do końskich grzyw i ogonów, które celebryci w stanach zachwalają, zdradzając swój sekret pięknych włosów

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Już spieszę z relacjami z zakupów babuszkowych. Oto one:
Organiczna emulsja do twarzy do 35 lat
Szampon Ziołowy - Do Włosów Cienkich I Osłabionych
Naturalny ziołowy lotion do włosów - regeneracyjny
Naturalny olej do włosów – regenerujący
Maska do włosów łopianowa - wzmacniającą

Oczywiście pierwsze co zrobiłam to obwąchałam wszystkie produkty - pachną delikatnie, łąkowo, kwiatowo. Jest ok. Wypróbowałam olej, szampon, maskę i emulsję. Szampon jak szampon, dobrze myje i to jest najważniejsze. Maska trochę zbyt lekka, za to bardzo spodobała mi się emulsja i olej. Tonik muszę przelać do innego opakowania. Dzisiaj go wypróbuję
Mogę prosić o link do tej emulsji To jest nawilżacz, czy co Bo ja też mam emulsję, ale do mycia twarzy do 35 lat, bardzo fajna, ale to chyba nie ta

Zapachy mi też pasują

Cytat:
chwalę się

Cytat:

Zamówiłam też:
mydło Aleppo 30%
olej arganowy 60 ml Efas
glinkę Ghassoul
i ksylitol naturalny na noc jako, że odstawiam fluor a boję się tak bez mineralizacji pozostać

Jak tylko wszystko poprzychodzi powstawiam fotki mam nadzieję, że nie będzie zawodu jak przy paście.
Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Witajcie,
Cytat:
Nie wszystkie składy z opakowania zgadzają się z tym podanym na stronie! Lotion do włosów ma inną końcówkę!

Inci ze sklepu: Aqua with infusions of extracts: Inula Helenium, Silybum Marianum, Pulmonaria Officinalis, Alnus Glutinosa, Katon CG.

Inci z opakowania: Aqua with infusions of extracts: Inula Helenium, Silybum Marianum, Pulmonaria Officinalis, Alnus Glutinosa, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Benzyl Alkohol.

Strasznie mnie zmartwiłyście, co to może oznaczać Oj, takie coś mnie się bardzo nie podoba. Rozumiem zamienić coś w składzie w celu ulepszenia, ale nie na zupełnie inne substancje, w dodatku szkodliwe W dodatku dystrybutor wykorzystuje sytuację

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-06 o 19:35
Korah jest offline  
Stary 2013-02-06, 19:36   #4575
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
...
Mogę prosić o link do tej emulsji To jest nawilżacz, czy co Bo ja też mam emulsję, ale do mycia twarzy do 35 lat, bardzo fajna, ale to chyba nie ta
...
Bardzo proszę klik To coś w rodzaju kremiko-serum.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2013-02-06, 19:45   #4576
Melya
Zadomowienie

Cytat:

Różnią się tylko konserwanty, więc może też producent je niedawno zmienił. Mimo wszystko nieładnie z tymi składami, powinno się sprawdzać każdą dostawę. Ale też niefajnie ze strony producenta, jeśli nie poinformował dystrybutorów o zaistniałych zmianach...

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Oj, zauważyłam, wczoraj cały elaborat napisałam , ale padło mi połączenie i się nie wysłało a potem już zapomniałam .
Olejek kokosowy pachnie wanilią, na szczęście nie jest to mdła wanilia a czuć gdzie w tle rześkość. Czuć też kokos, dzięki ekstraktowi z kokosa. Mi zapachowo bardziej podchodzi olejek porzeczkowy, jest bardziej energetyczny. I mimo iż lubię zimą ciepłe i otulające zapachy, to w tym kokosowym coś mi nie gra...
Co do olejowania to się nie wypowiem, bo nie olejowałam nim, nie mam na to ostatnio czasu . Służę odlewką, jeśli masz ochotę .

No i dzięki za powitanie
Skąd ja to znam... Tylko mi się zdarza przypadkiem zamknąć przeglądarkę.

Dziękuję za propozycję, ale nie trzeba. Chyba sobie na razie daruję te olejki. I tak mam jeszcze 3/4 babuszkowego i pół Alterry, więc nie wiem, po co w ogóle się zastanawiam. To chyba ten post kosmetyczny tak na mnie działa. Jestem głodna zakupów!
Melya jest offline  
Stary 2013-02-06, 19:55   #4577
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:

Zamówiłam też:
mydło Aleppo 30%
olej arganowy 60 ml Efas
glinkę Ghassoul

W następnym tygodniu będę w Rossmanie planuje zakup szamponu z serii Babydream (wiem nieidealny ale z czasem przyjdzie czas na lepszy) i z Alterry chusteczki aloesowe oraz olejek do masażu (może będzie różany )

Trochę się już spłukałam w tym miesiącu ale w najbliższej przyszłości (jak najszybciej ) chciałabym dokupić masło shea (jak Wy sobie w ogóle radzicie z ochroną UV przy tej całej naturalności???) oraz olejek z witaminą C z mazideł ( w tej chwili używam tego z BU ale on ma propylene glykol na drugim miejscu w składzie ) oraz kwas migdałowy, no i jakaś odżywka do włosów po myciu (przed myciem "olejuję/olejam/lol" ) i tu kompletnie nie mam pomysłu, do tej pory używałam serii Naturia z Joanny i byłam zadowolona ale jak przeczytałam teraz skład to poszły dwie butle do kosza
Dobrze, że napisałaś
Radzimy sobie z ochroną UV różnie, część używa filtrów phenome albo JMO, część np. pudrów z wysoką ochroną uv. Poszperaj w poprzednich wątkach, swego czasu było o tym sporo informacji

Alterra nie ma olejku różanego

Cytat:
Witam Dokładnie tak myślałam, że firma pozmieniała składy a sprzedającym się nie chce Wielka szkoda, że pozmieniali na dużo gorsze Dlatego warto sprawdzać co się dostaje teraz, bo niestety albo firma tonie albo chce zarobić więcej pakując tańsze zamienniki albo są jakieś buble na rynku. Oczywiście akurat ja musiałam mieć pecha, super...
Ja myślę, że niekoniecznie się nie chce. Może nie wiedzą, że składy zostały zmienione.. Nie podejrzewałabym od razu wszystkich o nieuczciwość, to mogło być zwyczajne przeoczenie, jeśli dostali dostawę 20 sztuk i nawet sprawdzili 1-2 to przecież mogłybyc wymieszane ze starym i nowym składem...
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:09   #4578
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A Ty też z wawy???
głównie to nastolatkowe przeciwtrądzikowe...spray alvy dla syna mojego (i drugi dla syna siostry) i tonik balm balm z oczarem...

wiesz co... sama nie wiem, czy Cię ozłocić za tą informację, czy się obrazić jednak tego mi było trzeba Inna rzecz, że toniku nie ma w naturnice
ano z samiusieńkiej Wawy bo i z centruma

aaaaa a dlaczego obrazić
kasik71 jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:25   #4579
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
ano z samiusieńkiej Wawy bo i z centruma

aaaaa a dlaczego obrazić
o to fajnie to już całkiem sporą imprę można zrobić
Obrazić - bo póki nie wiedziałam o tj możliwości to miałam coś w rodzaju hamulca zakupowego... a jak mogę se w 10 minut dojść i coś odebrać to już nie będzie mi łatwo się powstrzymac ale nie, jednak się nie obrażam

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:32   #4580
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Bardzo proszę klik To coś w rodzaju kremiko-serum.
No, teraz mnie olśniło, dzięki
Kupiłam ją na prezent urodzinowy dla koleżanki, chwali
Korah jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:32   #4581
kasik71
Raczkowanie

Małgoś ale ten tonik Balm Balm to strasznie drogi jest nie lepiej kupić wodę oczarową?
zobacz na ecospa (odbiór na Wilczej)
ja miałam z ecospa i z BU
to ta pierwsza była delikatniejsza a z BU to mnie podrażniała
a kiedyś kiedyś miałam z Fotimedu (ale wodę nie płyn) i też fajniutka była
kasik71 jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:36   #4582
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Małgoś ale ten tonik Balm Balm to strasznie drogi jest nie lepiej kupić wodę oczarową?
zobacz na ecospa (odbiór na Wilczej)
ja miałam z ecospa i z BU
to ta pierwsza była delikatniejsza a z BU to mnie podrażniała
a kiedyś kiedyś miałam z Fotimedu (ale wodę nie płyn) i też fajniutka była
wiem, że on drogi i że bez sensu, ale miałam mini i jest bardzo fajny oprócz oczaru ma alkohol (jakiś bio) i coś nawilżającego w sobie (gliceryna???) i odkaża trochę... ponadto ja mam przymus używania całych kompletów więc czasem bym go sobie też używała, po masce balm balm

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:36   #4583
kasik71
Raczkowanie

właśnie w ramach pielęgnacji naturalnej testuje dla Was tonik z mleka 3,2%
na jednym z forum wyczytałam że naszej koleżance wizażance zegarek wodoodporny wyżarło
no to mam nadzieję że mi wyżre te zaskórniki z brody
kasik71 jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:38   #4584
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
na jednym z forum wyczytałam że naszej koleżance wizażance zegarek wodoodporny wyżarło
Testowałam już chyba nie tylko ja.... ale jakoś mnie nie powalił.
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:41   #4585
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
zegarek??? Kasik migdała se zrób na zaskórniki
(A Twój syn gdzie do szkoły chodzi??? On jest '96 dobrze pamiętam?)

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:41   #4586
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
wiem, że on drogi i że bez sensu, ale miałam mini i jest bardzo fajny oprócz oczaru ma alkohol (jakiś bio) i coś nawilżającego w sobie (gliceryna???) i odkaża trochę... ponadto ja mam przymus używania całych kompletów więc czasem bym go sobie też używała, po masce balm balm
aaa to co innego to całkiem zrozumiałe
ja też mam parcie na kompletowanie
kasik71 jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:43   #4587
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

hydrolat z drzewa oliwkowego (BU) pachnie gorzką herbatą - jeszcze go nie użyłam a juz go uwielbiam
Stary 2013-02-06, 20:47   #4588
kasik71
Raczkowanie

Cytat:
zegarek??? Kasik migdała se zrób na zaskórniki
(A Twój syn gdzie do szkoły chodzi??? On jest '96 dobrze pamiętam?)
to ja poproszę przepis na migdała bo zorac to mi tylko skórę zdziera a zaskórniki się tylko bardziej wgłąb wżerają
kasik71 jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:51   #4589
Cobaya
Raczkowanie

Dziewczyny, które lubią Pat& Rub, Khadi i Laverę W sklepie, gdzie głównie kupuję bieliznę jest też dział beauty i mają wielką wyprzedaż kosmetyków i wszystko jest -50% (nie piszą, żeby akurat daty ważności były krótsze, myślę, że po prostu albo to takie promo, albo wyzbywają sie działu beauty)

Rabat sam się nalicza po dodaniu rzeczy do koszyka. Ja skusiłam sie na pare rzeczy z Pat&Rub. Wysyłkę do paczkomatów mają teraz za free.
Może akurat sie Wam przyda to info. Sklep jest bardzo w porzadku jeżeli chodzi o realizacje zamówień i system zwrotów. Brzmi to bardzo reklamowo, ale pisze to po prostu, bo nie jest to typowy "sklep kosmetyczny". https://www.intymna.pl/c131,131,0,2,,beauty
Cobaya jest offline  
Stary 2013-02-06, 20:52   #4590
mydlana_pani
BAN stały

Cytat:
Gayenka ja mam ten- taki leciutki (faktycznie ma te maszkary???) chyba że mi one odpowiadają (ja chyba jakaś jednak nienormalna jestem)

Krem SOS - idealnie chroniący podczas zimy, zapobiegający odwodnieniu w sezonie grzewczym, odpowiedni do wszystkich typów skóry. Jest to kuracja intensywnie nawilżająca z ekstraktami z siemienia lnianego, pokrzywy, żurawiny. Rewitalizuje poszarzałą, odwodnioną skórę, dostarcza długotrwałego nawilżenia i odżywienia. Dodaje skórze blasku, witalności i poprawia jej elastyczność.
Skład
Aqua, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Alcohol, Glycerin***, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Plantago Major (Plantain) Leaf Extract*, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract*, Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract*, Hippophae Rhamnoides (Sea-buckthorn) Fruit Extract*, Lecithin, Cetearyl Alcohol, Sorbus Aucuparia (Rowan) Fruit Extract*, Calendula Officinalis (Calendula) Flower Extract*, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract*, Xanthan gum, Stearic Acid, Palmitic Acid, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Sodium Phytate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Mannitol, Sodium Cocoyl Glutamate, Lactic Acid, CI 77491 (Iron Oxide)****, Aroma**.
* z rolnictwa ekologicznego
** naturalne olejki eteryczne
*** stworzone z organicznych składników
**** czyste mineralne pigmenty

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

ooo czaiłam się na to savon noir a w końcu kupiłam ORGANIQUE (ale ono ma jakąś taką jak dla mnie za zbyt zbitą konsystencję w porównaniu do moich poprzednich ALEP NATURE) a jaką ma te

a masz do tego kessę (niezbędnik oczywisty)????
Produkty z Organique niestety ale nie wszystkie sa naturalne. Więcej maja syntetycznych niz naturalnych.
mydlana_pani jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
herbfarmacy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości