potrzebuje wskazówek :) plss - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-12-19, 14:25   #1
sergeevna
BAN stały

potrzebuje wskazówek :) plss

czesc dziewczyny ! zwracam się głównie do wizażystek
Czy mogły byście udzielić kilka rad związanych z makijażem ? Ja wiem ze to jest ściśle tajne( tak mi się wydaje ) ,że dopiero po kursie wizażu będe mogła się dowiedzieć ,ale może jednak ktoś zeche powiedzieć ? bardzio mi zależy bo w sobote mam ważne spotkanie (with boy !! ) i zależy mi na tym żeby olśniewająco wyglądać chociaż troszeczkę . Kursik makijażu sobie zrobię ale dopiero po sylwestrze
Przekonałam się ,że nie ważne jakie są kosmetyki czy drogie czy tanie... można się ładnie umalować... ja używam raczej tych droższych i nie jestem zachwycona efektem końcowym makijażu ,a moja koleżanka z którą mam kontakt niestety narazie mailowy używa tańszych i cudnie wygląda w makijażyku...a może to zależy od cery ? może mam dziwną cere i nie da się jej ładnie umalować

Używam kosmetyków:
1.)podkład - Colorstay Revlon ( 08 True Beige)
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4024

2. korektor pod oczka - Rimmel, Hydrasense
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4171

3. puder sypki - Guerlain, Les Voilettes pudre libre: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3337
(niestety odcień 01 czyli transparentny...mam ciemniejszą cerę więc może to źle że mam transparentny puder ?? )

4. róż na policzki - L'Oreal, Blush Délice
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1584
(odcień 04 - Rosewood)

5.tusz do rzęs - L'Oreal, Double Extension
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4783

Akcesoria - pędzelek do pudru(z końskiego włosia jeżeli tak to sie mówi ,hihi) ,do różu skośnie ścięty duży (z końskiego włosia), do różu mały (nie wiem z jakiego włosia :P), aplikatorek do podkładu firmy Margaret Astor (płaski w kształcie jajka - na czubku wąski ku dołowi okrągły sie robi) noi puszek do pudru z pudru Guerlain.
Chciałabym prosić o wskazówki dotyczące :
1. nakładania podkładu ,sposób w jaki się go nakłada
(ja już chyba wszystkiego próbowałam gąbeczki , bez gąbeczki ... nie wiem czy jak go nakładam załużmy na czoło to mam go nakładać pionowo czy poziomo...może skośnie? jeżeli robie to za pomocą gąbeczki to czy nałożyć podkład ,zgiąć brzeg gąbki żeby podkład wnikł w gąbeczkę czy może tego nie robić ,jak bardzo przycisnąć gąbeczke do twarzy gdy nakładam podkład, jaką techniką to robić...nie wiem siama proszę o radę ,bo wiem że takich się udziela na kursiku
2. Nakładanie korektora pod oczy
(ja zawsze wklepuje pod oczy krem NIve'a tłusty i nadmiar opuszkiem palca ścieram a potem odrazu korektor ,a jeśli tego nie zrobie albo jak poczekam aż mi krem wniknie w skóre obojętnie jaki <vichy albo nive'a> to potem jak nałoże korektor to źle wygląda bo moja skóra sucho pod oczkami wygląda..dlatego nie czekam aż ten krem wsiąknie...i w jaki sposób korektor nałożyć? :P
3. jak nakładać puder ? próbowałam już puszkiem , próbowałam pędzelkiem... wcale ładnie mi to nie wychodzi jeżeli puszkiem nakładać to jak to robić ??
Starać się jak najmniej tego pudru nabrać na puszek i pędzelek ? czy tak żeby wymatowił skórę czyli nie mało nie dużo ... jak nakładac za pomoca pędzelka ? w kierunku dołu tylko ? czy może na policzkach w inną stronę ?
Czy bardzo to ,że przy ciemnej cerze używam transparentnego odcienia pudru ,przeszkadza? ( no może nie aż tak ciemną cere mam:P)
4. Jak nakładać różyk , mam taki trochę większy pędzelek okrągły , ścięty skośne z włosia (konika chyba :P ) i taki malutki płaski ... zwykle nakładam dużo różu na ten większy pędzelek i raz przejeżdzam po policzku a potem tym mniejszym rozcieram brzegi... ale nie dokońca ładnie mi to wychodzi. Czy jeżeli mam pociągłą ,owalną twarz to nakładać róż poziomo czy skośnie ?
5.jak wizażystki malują rzęsy ? :P

Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś bardziej szczególowe rady ... z dnia na dzień coraż bardziej mi się wydaje ,że jest jakiś kłopot z moją cerą...kiedyś jak miałam zdjęcia do katalogu to wizażystka wcale mnie ładnie nie umalowała... mimo tego ,że pozostałe osoby miały ładny makijażyk..nie wiem cio robić.
POZDRAIWAM
sergeevna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-19, 16:55   #2
Aiwlyska
Przyczajenie

Re: potrzebuje wskazówek :) plss

Cześć!
Spróbuj wcześniej przygotować buźkę stosując piling i nawilżającą maseczkę. Ale nie przed samym makijażem! Przed nałożeniem podkładu oczyśc buźkę mleczkiem a później przetrzyj tonikiem, odczekaj chwilkę i wklep kremik nawilżający. Nadmiar usuń chusteczką przyciskając do twarzy i lekko przegłaskaj.
Co do podkładu, nanosimy go gąbeczką kolistymi ruchami delikatnie przyciskając. Należy pamiętać, że nanosimy go w kierunku na zewnątrz. Możesz również nanosić palcami. Aha! możesz gąbeczkę lekko zwilżyć.
Korektorek pod oczka nakładam pod podkład delikatnie wklepując. należy przy tym dokładnie rozetrzeć brzegi, aby uniknąć kontrastu.
Podkład utrwalamy, a cerę matujemy pudrem sypkim. Puder sypki nabieram pędzlem, należy najpierw lekko otrzepać. Puszkiem nanosimy przez muskanie lub wklepywanie, nie wcieramy. nakładamy od góry do dołu nie zapominając o powiekach. Nadmiar pudru po chwili zczesuję czystym pędzlem. Puder transparentny pasuje do każdej karnacji i podkładu, puder tonowany musi być w tym samym odcieniu co podkład.
Róż również strzepujemy na grzbiet dłoni. Przy okrągłej nakłada się go bardziej skośnie, przy pociągłej bardziej poziomo. Jeśli róż wyglada za ostro, złagodzisz go odkurzając ostrożnie czystym pedzlem i ponownie ją pudrując.
Nakładanie tuszu na rzęsy rozpoczynamy od środka powieki. Najpierw pokrywa się zewnętrzną strone rzęs a nastepnie pozostała ilością tuszu strone wewnętrzną. Zawsze od nasady do końca. Po wyschnięciu powtarzamy czynność.
Mam nadzieje, że choć troche Ci pomogłam. Miłego spotkania i udanego makijżu. Pozdrawiam.
Aiwlyska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-19, 17:02   #3
sarenka
Zakorzenienie

ja wizażystką nie jestem, ale zawsze przezd imprezami koleżanki ustawiały się do mnie w kolejce, więc napiszę coś od siebie a propos skóry oka i korektora

przede wszystkim musisz nawilżyć dobrze skórę pod oczami skoro źle wygląda jak ją "zakorektorujesz". zdrowa i świeża cera to podstawa udanego makijażu. może na noc posmaruj sobie skórę pod oczami tłustym kremem [i między powieką a brwiami też - np. z masłem kakaowym Ziaji - naprawdę działa rewelacyjnie].. może masz za gęsty korektor - ja tez mam delikatną skórę pod oczami i pogodziłam się z tym, że nie każdy kosmetyk mogę na nią kłaść..

dobrze się sprawdza Pan Stick Max Factora, bo jest tłustawy [można go ładnie zapudrować, żeby się nie świecił a skóra się nie ściaga].. A na przykład Unifiance LRP [np. żólty] - mimo tego, że to lepszy kosmetyk - bardziej ściąga skórę i ja jak mam zmęczoną skórę przy oczach to paradoksalnie nie moge go użyć..

taki korektor [jaśniejszy ze 2 tony od skóry] kładę na oczy i pod oczy [w skrajnych przypadkach, gdyż generalnie używam zwykłego podkładu na te okolice] a następnie pudruję caaałą twarz pędzlem zdecydowanymi i energicznymi ruchami.. i wtedy jest ona gładziutka i świeża..

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-19, 17:04   #4
sergeevna
BAN stały

dziekuje droga Aiwlysko pomoglas pomoglas
Każda rada jest cenna
już zauważyłam kilka rzeczy które źle robie
Chciałam się jeszcze tylko zapytać jak nakładać ten podkład gąbeczką kolistymi ruchami i delikatnie przyciskac?
jak tio kolistymi ruchami ? cos takiego jak bym sie kremem smarowała tylko ze podkład gąbeczka i delikatnie przyciskam ?
Stary 2003-12-19, 17:24   #5
Aiwlyska
Przyczajenie

No właśnie łatwo napisać trudniej wytumaczyć. Najprostrzy sposób to: wyciągnij rękę przed siebię weż gabeczkę i rub ruchy takie jakbyś przykręcała żarówkę.Muszę zobaczyć w którą stronę się zakręca zawsze mam z tym problem jest ok. tak właśnie postępuj z nakładaniem na buzi delikatnie przesuwając. Trochę poćwiczysz i będzie ok. Na początku może Ci to nie wychodzić ale przaktyka czyni mistrza. Musze kończyć bo sie spiesze. Pa! Pa!
Aiwlyska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-19, 18:14   #6
pikusia
Raczkowanie

Coś Ci poradzę na temat nakładania podkładu colorstay, bo używam go z przerwami od kilku lat( jak dla mnie-nieźle maltretuje cerę).Żadnego wcierania gąbeczkami, masowania, zwłaszcza ruchami kolstymi.Bierzesz deko na palec i od grzbietu nosa delikatnie rozciągasz, w kierunku ukośnym do żuchwy i ucha, jeśli poprawki, to delikatnie i natychmiast. Przyjrzyj się, w jakim kierunku rosną włoski i suń właśnie w tym kierunku. Potem uzupełniasz resztę,( brodę, nos, skronie i czoło), też delikatnie rozciągając. Ważne!!!-im mniej, tym lepiej.Żadnego wklepywania. Dla mnie zawsze do tego podkładu najbardziej pasował puder prasowany, delikatnie przesuwam w tych samych kierunkach, co podkład. Nie wyobrażam sobie, żeby wklepywać w ten podkład puder sypki-maska gwarantowana. Pamiętaj, że podkład ten schnie przez przynajmniej minutę. O pudrze transparentnym czytałam, że położony na ciemny podkład lub puder brązujący, czyni cerę nieco ziemistą. To tyle, życzę powodzenia.
pikusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-19, 19:47   #7
sergeevna
BAN stały

jupi !! Aiwlysko cały czas w moim makijażyku chodziło chyba o nakładanie podkładu...ja go albo wklepywałam ,albo nakładałam pociąglistymi ruchami na buźkę...efekt zawsze był nie taki jak oczekiwałam ,próbowałam w różne strony go nakładać itd...ale zawsze było tak samo źle i przy tym widać było "maskę" na twarzy i za dużą warstwę podkładu...spróbowałam niedawno pierwszy raz tak jak mi poradziłaś kolistymi ruchami delikatnie przyciskając na rączce, było widać niewielką różnicę . Potem spróbowałam na buźce i jestem bardzio zadowolona
Efekt jest dużo ładniejszy a przedewszystkim bardziej naturalny chiba właśnie o to mi chodziło ,może narazie nie jest super rewelacyjnie ale jest duuuuużo lepiej niż było ! buźka wygląda ładniej , na bardziej gładką poprostu ślicznie Mam tylko problem z muskaniem twarzyczki puderkiem (za pomocą puszka) troszkę nie dokońca wiem jak to robić . Po przyciśnięciu puszka do pudru w celu nabrania kosmetyku powinnam nadmiar zgarnąć o pudełeczko albo poprostu odcisnąć na dłoni ,prawda ?
A cio dalej ? bo nie bardzio wiem jak wykonywać te ruchy za pomocą puszka ,muskać buźkę. Ale mimo wszystko jest duzo lepiej
Buuuziaki dla wszystkich
Stary 2003-12-20, 09:55   #8
sergeevna
BAN stały

Stary 2003-12-20, 18:00   #9
zalika
Rozeznanie

Ja też mam takie małe pytanko. Jakiej firmy gąbeczek do podkładu używacie, może to jakiś konkretny kształt trzeba, i trzeba myć po każdym użyciu?? Zielona jestem kompletnie bo od zawsze nakładam podkład paluszkami.
zalika jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości