ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-13, 13:06   #4711
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Juz połowa lipca a w aptekach dalej go nie ma Co go może zastąpić????
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 15:11   #4712
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez ankua90 Pokaż wiadomość
Juz połowa lipca a w aptekach dalej go nie ma Co go może zastąpić????
Skinoren. Ja na razie zamówiłam sobie migdała, kwasu azaleinowego spróbuję później.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 15:18   #4713
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Niestety, ale dalej nie ma w aptekach i hurtowniach.... Ja wróciłam do brevoxylu, który kiedyś mi pomagał.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 08:00   #4714
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skinoren. Ja na razie zamówiłam sobie migdała, kwasu azaleinowego spróbuję później.
A co dokładnie sobie zamówiłaś? Może też spróbuję sobie jakiś inny kwas. Skinoren chyba ma identyczny skład jak Acne-Derm tylko, że jest 2 razy droższy. Przynajmniej pani w aptece coś takiego mówiła. Zdzierstwo
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 12:14   #4715
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez ankua90 Pokaż wiadomość
Skinoren chyba ma identyczny skład jak Acne-Derm tylko, że jest 2 razy droższy. Przynajmniej pani w aptece coś takiego mówiła. Zdzierstwo
Skinoren i Acne Derm mają w składzie tą samą substancję czynną: kwas azelainowy, ale niekoniecznie muszą mieć taki sam skład (nie mam pod ręką ulotki Skinorenu, żeby porównać te 2 produkty). AD sprzedawany jest w tubkach 20g, Skinoren 30g, a do tego pod 2 postaciami - kremu i żelu, który na niektórych działa dużo lepiej niż AD, więc nie wiem czy warto nazywać to aż takim zdzierstwem
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 13:26   #4716
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez ankua90 Pokaż wiadomość
Skinoren chyba ma identyczny skład jak Acne-Derm tylko, że jest 2 razy droższy. Przynajmniej pani w aptece coś takiego mówiła. Zdzierstwo
Pani w aptece nie wzięła pod uwagę, że Skinorenu jest 30 g. W rzeczywistości różnica cen nie jest znaczna.
Wg Ceneo średnia cena Acne-Dermu 20 g w aptekach internetowych to 20 zł, wychodzi 1 zł za 1 g. Średnia cena Skinorenu 30 g - 40 zł, czyli 1,33 zł za 1 g.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Skinoren i Acne Derm mają w składzie tą samą substancję czynną: kwas azelainowy, ale niekoniecznie muszą mieć taki sam skład (nie mam pod ręką ulotki Skinorenu, żeby porównać te 2 produkty). AD sprzedawany jest w tubkach 20g, Skinoren 30g, a do tego pod 2 postaciami - kremu i żelu, który na niektórych działa dużo lepiej niż AD, więc nie wiem czy warto nazywać to aż takim zdzierstwem
15% kwasu w żelu może mieć lepszą biodostepność niż 20% w kremie:
Kwas azelainowy w podłożu żelowym: zastosowanie w trądziku zwykłym i trądziku różowatym
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-07-14 o 13:32
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 09:27   #4717
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Jest jeszcze Lipozel Hascodermu,ktory jest kwasem azelainowym w liposomach.Chyba lepszy nawet niz skinoren w zelu.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 14:33   #4718
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

U mnie w aptece Acne Derm był. Ale trzeba mocno uważać stosując go latem. Ja go stosowałam na pojedyncze krosty i w tych miejscach porobiły mi się duże przebarwienia, pomimo filtrów 50+ i nieopalania się. Mam nadzieję, że niedługo znikną, bo chciałam żeby usunął przebarwienia, a on spowodował gorsze Na razie go odkładam, wrócę do niego pod koniec sierpnia.
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 14:58   #4719
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Stosowałam kiedyś Acne-derm, aby zniwelować przebarwienia. Kuracja trwała zimą. Na początku według zaleceń nakładałam go na całą twarz, tylko na noc. Jednak latem nasza cera jest z reguły blada i maść przyczyniła się do tego, że byłam jeszcze jaśniejsza (jednak bez przesady - nie było różnic między twarzą, a szyją, jakbym źle dobrała podkład). Przebarwienia się rozjaśniły, jednak były nadal dość widoczne, co mi przeszkadzało. Zaprzestałam jego używania, ponieważ nie powodował żadnej poprawy. Po jakimś czasie zaczęłam go używać tylko na te przebarwienia + na nowe wypryski. O ile te nowe szybko zasuszał to i tak zostawał po nich ślad - jakby hamował gojenie, dlatego wolałam chodzić z dużym wypryskiem niż nakładać na niego Acne-derm. A na przebarwienia nie pomógł wcale. Jego działanie naprawdę jest znikome, bo nie mam wielkich przebarwień. Są dość świeże. Szukam czegoś nowego.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 14:42   #4720
everden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Nie wiecie gdzie mogę dostać Acne Derm? Nie ma go w żadnej aptece w moim mieście ani w żadnym sklepie internetowym. Czy nie znajdę go już w ogóle?
everden jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 14:53   #4721
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Przecież dyskusja na ten temat ciągnie się od kilku stron -.-' nigdzie nie ma acne dermu
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 20:04   #4722
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Acnederm ponoć pod koniec sierpnia ma wrócić.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-16 o 17:21 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 21:16   #4723
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

a*a*a* skąd takie info o AD? Miał wrócić na 100% w czerwcu potem lipcu, ciekawe czy z sierpniem będzie tak samo. Mimo lepszych rokowań dla Skinorenu, szkoda mi na niego wydawać 40 zł, stąd szukam alternatywy w czystym kwasie azelainowym lub azeloglicynie, która podobno działa lepiej niż sam kwas
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-16 o 17:21 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 22:14   #4724
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Na jakimś blogu mi mignęło, że dziewczyna pisała do producenta odnośnie Acnedermu i dostała odpowiedź, że powinny być ponownie własnie pod koniec sierpnia. Zobaczymy niedługo ile w tym prawdy.

Wpis z 7 sierpnia: "Jak się dowiedziałam u producenta Acne-Derm – warszawskich Zakładów Farmaceutycznych „UNIA” Spółdzielnia Pracy – produkt powinien być dostępny w aptekach pod koniec sierpnia 2014 roku. Zakłady mają podobno przejściowe problemy z produkcją kremu Acne-Derm. Pozostaje jedynie czekać do końca sierpnia… Należy mieć nadzieję, że producent dotrzyma terminu i że nie zdecyduje się na podwyżkę ceny."
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-16 o 17:27 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 22:29   #4725
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Teoretycznie AD powinien wystarczyć na 10 dni kuracji, jeszcze by tego brakowało, żeby podnieśli cenę Czy któraś z Was w ogóle stosuje go wg zaleceń tj. 2x dziennie po 4 cm jednorazowo? Mam nadzieję, że mniejsze ilości też dadzą dobre efekty tylko w dłuższym okresie czasu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-16 o 17:26 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 22:44   #4726
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Ja go jeszcze nigdy go nie używałam, ale teraz to mnie zastrzeliłaś. 10 dni? Poważnie? To chyba nikt go nie używa w ten sposób.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-16 o 17:26 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 23:34   #4727
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Krem stosuje się dwa razy dziennie (rano i wieczorem) nakładając cienką warstwę na umyte i dokładnie osuszone, chorobowo zmienione miejsca skóry. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.
Dawka jednorazowa kremu wynosi 1 g = 4 cm kremu, co odpowiada 0,2 g substancji czynnej.
Dawka dobowa wynosi 2 g = 8 cm kremu, co odpowiada 0,4 g substancji czynnej.
Preparat należy stosować przynajmniej przez okres 4 tygodni.

Opakowanie 20g : 2g kremu dziennie = 10 dni
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-16 o 17:25 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 09:22   #4728
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Tak sobie porównuję:

SKINOREN 20% krem (30 g) , 47,32 zł na DOZie
dawkowanie: Cienką warstwę leku nanosić na chorobowo zmienioną skórę 2 razy na dobę - rano i wieczorem. Lek należy starannie wklepać. Pasek wyciśniętego z tubki kremu o długości około 2,5 cm (około 0,5 g) całkowicie wystarcza na skórę twarzy

FINACEA 15% żel, (30 g), 47,50 na DOZie
dawkowanie: lek Finacea nanosi się cienką warstwę na chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem)i delikatnie wmasowuje w skórę. Około 2,5cm leku wyciśniętego z tuby, co odpowiada 0,5g żelu, wystarcza na całą twarz

Oba specyfiki stosowane 2 razy dziennie (0,5 g x 2 = 1 g) wystarczyłyby na 30 dni.

Cena za dzienną porcję Skinorenu/Finacei (47, 50 lub 47,32 : 30) to ok 1,50 zł.
Cena za dzienną porcję AcneDermu (18,69 : 10) to 1,86 zł.

Nie wiem tylko, jakie mogą być różnice w działaniu między 15% w żelu (Finacea) a 20% w kremie (Skinoren i AcneDerm). Ale finansowo czekanie na AcneDerm się nie opłaca (zwłaszcza że nie wiadomo w jakiej cenie go wypuszczą).
Na plus przemawia też jednorazowa dawka, zawsze to lepiej nasmarować się zalecanym 0,5 g niż 1 gramem.

He, przekonałam samą siebie, jak migdał 30% nie zda egzaminu, to biorę Skinoren.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-16 o 17:25 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 10:14   #4729
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

I wychodzi, że co tanie to drogie

Jest jeszcze krem i lipożel Hascoderm 20% w opakowaniu 30 g w cenie 37.49 zł (DOZ).

Zalecany 2x dziennie po 2,5 cm (tu nie podają ile to gram, ale przyjmijmy, że jak w Skinorenie 0,5 g).

Cena za dzienną porcję Hascodermu (37.49 : 30) to 1,24 zł.


Działanie w tym przypadku zależy od podłoża, 15% Skinoren na podłożu żelowym będzie działał lepiej niż 20% krem. Gdzieś czytałam, że Hascoderm powinien działać najlepiej z tej paczki, potwierdzę czy tak jest kiedy uda mi się odnaleźć tą informację
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-16 o 17:24 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 19:07   #4730
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Krem stosuje się dwa razy dziennie (rano i wieczorem) nakładając cienką warstwę na umyte i dokładnie osuszone, chorobowo zmienione miejsca skóry. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.
Dawka jednorazowa kremu wynosi 1 g = 4 cm kremu, co odpowiada 0,2 g substancji czynnej.
Dawka dobowa wynosi 2 g = 8 cm kremu, co odpowiada 0,4 g substancji czynnej.
Preparat należy stosować przynajmniej przez okres 4 tygodni.

Opakowanie 20g : 2g kremu dziennie = 10 dni
Stosowalam kiedys przepisowo, rzeczywiście starczył na tylko 10 dni, ale tez to obliczałam predzej. Lepsze efekty zauwazałam po tej ilosci zalecanej niz po zmniejszonej przeze mnie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-16 o 17:31 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 18:55   #4731
amanda332
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

dalej nic nie wiadomo ??
amanda332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 21:06   #4732
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

W aptece acne derm nie ma, ale farmaceutka mówiła, że moze zamówić... Czy ma któraś z Was porównaniu: acne derm, a skinoren/ hascoderm/ finacea w kremie ?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 08:53   #4733
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

mi na dermatologi babeczka mówiła że skinoren w żelu najlepiej nakładać na tłuste cery- zasada mokre na mokre. Niby w żelu też lepiej działa
nie przesusza was kwas azelo? bo jeśli mam stosować skinoren 2 razy dziennie to kiedy krem nawilżający? Mam cerę mieszaną
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 11:15   #4734
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
mi na dermatologi babeczka mówiła że skinoren w żelu najlepiej nakładać na tłuste cery- zasada mokre na mokre. Niby w żelu też lepiej działa
nie przesusza was kwas azelo? bo jeśli mam stosować skinoren 2 razy dziennie to kiedy krem nawilżający? Mam cerę mieszaną
Ja nakładam żel, a na to gdy on się wchłonie krem z filtrem (u mnie on nawilża). Mnie nie przesusza, minimalnie kiedys AD mnie przesuszył w wrażliwszych miejscach.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 11:43   #4735
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
W aptece acne derm nie ma, ale farmaceutka mówiła, że moze zamówić... Czy ma któraś z Was porównaniu: acne derm, a skinoren/ hascoderm/ finacea w kremie ?
Żel Skinoren - bialy, konsystencja fluidu, szybko się wchłania. Wsmarowywanie wymaga trochę cierpliwości, nie ma lekko. Nie smuży za to i nie pobiela.

Krem Skinoren - biała emulsja, trzeba się trochę napracować, żeby wsmarować tyle, ile trzeba... Smuży, potem zastyga na twarzy.

Acne-Derm krem - pamiętam go najsłabiej (używałam dawno temu). Pojawiały się białe smugi przy wsmarowywaniu. Aplikacja pracochłonna. Nie potrzebowałam dodatkowych nawilżaczy, pokrywał twarz tłustawą "maską".

Pozostałych nie znam.

Skuteczność tych trzech - nie jestem w stanie dokonać miarodajnego porównania Kondycja cery i "okoliczności przyrody" są zmienne.
Efekt rozjaśnienia i wyrownania kolorytu jest widoczny u mnie już po kilku aplikacjach. Pory ściągnięte, faktura skóry z czasem ulega wygładzeniu. Jest lepiej, ale zaskórników nie udało mi się pozbyć. Zdarzało się pogorszenie cery, mniejsze albo większe, stan zapalny.

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
mi na dermatologi babeczka mówiła że skinoren w żelu najlepiej nakładać na tłuste cery- zasada mokre na mokre. Niby w żelu też lepiej działa
nie przesusza was kwas azelo? bo jeśli mam stosować skinoren 2 razy dziennie to kiedy krem nawilżający? Mam cerę mieszaną
Trochę, w miarę używania. Jest to też zależne od warunków (kaloryfery, zimny wiatr etc.). Do opanowania.
Z tym, że ja stosuję tylko raz dziennie z powodów technicznych. Prawdopodopodobnie skuteczność takiej "terapii" jest mniejsza.
Mazanie jest zwyczajnie zbyt czasochłonne. Poza tym staram się sięgać po coś przeciwstarzeniowego.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-08-17 o 11:47
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 11:49   #4736
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Żel Skinoren - bialy, konsystencja fluidu, szybko się wchłania. Wsmarowywanie wymaga trochę cierpliwości, nie ma lekko. Nie smuży za to i nie pobiela.

Krem Skinoren - biała emulsja, trzeba się trochę napracować, żeby wsmarować tyle, ile trzeba... Smuży, potem zastyga na twarzy.

Acne-Derm krem - pamiętam go najsłabiej (używałam dawno temu). Pojawiały się białe smugi przy wsmarowywaniu. Aplikacja pracochłonna. Nie potrzebowałam dodatkowych nawilżaczy, pokrywał twarz tłustawą "maską".

Pozostałych nie znam.

Skuteczność tych trzech - nie jestem w stanie dokonać miarodajnego porównania Kondycja cery i "okoliczności przyrody" są zmienne.
Efekt rozjaśnienia i wyrownania kolorytu jest widoczny u mnie już po kilku aplikacjach. Pory ściągnięte, faktura skóry z czasem ulega wygładzeniu. Jest lepiej, ale zaskórników nie udało mi się pozbyć. Zdarzało się pogorszenie cery, mniejsze albo większe, stan zapalny.



Trochę, w miarę używania. Jest to też zależne od warunków (kaloryfery, zimny wiatr etc.). Do opanowania.
Z tym, że jak stosuję tylko raz dziennie z powodów technicznych. Prawdopodopodobnie skuteczność takiej "terapii" jest mniejsza.
Mazanie jest zwyczajnie zbyt czasochłonne. Poza tym staram się sięgać po coś przeciwstarzeniowego.
Bardzo dziekuję za odpowiedz. Własnie mam żel skinoren, ma lepszą wchłanialność i nie pozstawia maski jak acne derm, ale wydaje mi się, że trochę słabiej działa niz acne derm... Myślałam że krem np. skinoren jest lżejszy niż acne derm i dlatego chciałam zapytać o ewent. zamiennik 20%...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 11:52   #4737
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Nakładanie kremu przed lub po nałożeniu preparatu z kwasem azelainowym nie wpływa na jego skuteczność, więc spokojnie można nałożyć krem/żel z Aza, a kiedy wsiąknie, codzienny nawilżacz
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 11:58   #4738
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nakładanie kremu przed lub po nałożeniu preparatu z kwasem azelainowym nie wpływa na jego skuteczność, więc spokojnie można nałożyć krem/żel z Aza, a kiedy wsiąknie, codzienny nawilżacz
dziekuję


Piszę z S4.. Sorry za literówki
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 12:05   #4739
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nakładanie kremu przed lub po nałożeniu preparatu z kwasem azelainowym nie wpływa na jego skuteczność, więc spokojnie można nałożyć krem/żel z Aza, a kiedy wsiąknie, codzienny nawilżacz
Aha, czyli na skino moge nalozyc cetaphil i pozniej sie umalowac ? Od wrzesnia chce zaczac uzywac skino ale nie wiem jaka kolejnosc :/. Kiedy skino, kiedy krem z filtrem, nawilzacz..
Moze ktos mi podpowie ?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 12:13   #4740
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
Aha, czyli na skino moge nalozyc cetaphil i pozniej sie umalowac ? Od wrzesnia chce zaczac uzywac skino ale nie wiem jaka kolejnosc :/. Kiedy skino, kiedy krem z filtrem, nawilzacz..
Moze ktos mi podpowie ?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja bede robic tak;
rano: skinoren + ziaja med matujaca spf50
wieczorem: skiniren+ serum z bioliq i krem nawilzajacy/inny mocno nawilzajacy krem

Piszę z S4.. Sorry za literówki
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.