ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 25 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-13, 11:27   #721
agaku
Rozeznanie

Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Sweet Babe
Asik tu juz gdzies dziewczyny pisaly ze AD na czysta buzie najlepiej odczekac trosze po umyciu a jezeli wysusza to najlepiej dac na to filtr ktory i tak wskazany, a on jest dosc tlusty, ale dopiero jakis czas po wchlonieciu sie AD... i najlepiej jak najmneij kosmetykow stosowac bo wtedy dziwne rzeczy wyskocza a do samoopalacza hmmm...tez jestem ciekawa bo w sumie jak AD odbarwia skore to moze to nie ladnie wygladac...sama nie wiem...
Pisząc filtr mialaś na myśli dodatkową warstwę kremu o jakimś prostym składzie
agaku jest offline  
Stary 2006-08-13, 20:18   #722
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja sobie wymierzyłam palce i okazało się,że mały ma trochę powyżej 4 cm,więc w taki sposób wyduszłam Dobra metoda
Ja też tak robiłam ....

Teraz robię kreskę 4-5cm od czoła na nosek i jest ok

Nie spodziewałam się aż takich efektów Moja skóra powoli robi się piękna Kończę właśnie pierwszą tubkę, ale ona na pewno nie będzie ostatnią. Jeszcze długa droga przede mną ED zamierzam się kurowac aż do późnej jesieni, kiedy zacznę używac kwasów AHA.

Teraz moja kuracja wygląda tak:
* na dzień Effaclar K, czekam aż się wchłonie i nakładam filtr,
* na noc AD

Jak używałam samego Effaclaru to nie widziałam większych efektów. Ale za to w połączeniu z AD działają cuda
fuksjaa jest offline  
Stary 2006-08-13, 20:19   #723
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agaku
Pisząc filtr mialaś na myśli dodatkową warstwę kremu o jakimś prostym składzie
Chodzi o kremy z filtrami UVA/UVB.

fuksjaa jest offline  
Stary 2006-08-13, 23:27   #724
agaku
Rozeznanie

Rozumiem, że filtr to krem z wysoką ochroną, ale Sweet Babe pisała o stosowaniu AD pod filtr. Kwasy stosujemy na noc więc wtedy ochrona UV jest zbędna.
agaku jest offline  
Stary 2006-08-14, 00:01   #725
Sweet Babe
Raczkowanie

Napisalam ze filtr dopiero jak wchlonie sie AD a w ulotce zalecanie jest stosowanie go na dzien i na noc wiec w tym przypadku jest to obowiazkowe jezeli nie chcemy przebarwien a co do stosowania AD tylko na noc to zmywajac buzie rano kwas nadal jest aktywny wiec filtr jest zalecany nie potrafie teraz odnalezc linku forum o dermatologii ale tam wszytsko jest opisane jak to wszytsko dziala
I am sure of
See I
I'm your lady
Always baby
And I love you now and ever

Sweet Babe jest offline  
Stary 2006-08-14, 09:14   #726
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisalam ze filtr dopiero jak wchlonie sie AD a w ulotce zalecanie jest stosowanie go na dzien i na noc wiec w tym przypadku jest to obowiazkowe jezeli nie chcemy przebarwien a co do stosowania AD tylko na noc to zmywajac buzie rano kwas nadal jest aktywny wiec filtr jest zalecany nie potrafie teraz odnalezc linku forum o dermatologii ale tam wszytsko jest opisane jak to wszytsko dziala
dokładnie tak
fuksjaa jest offline  
Stary 2006-08-14, 17:30   #727
Asik_
Zakorzenienie

Cytat:
Asik tu juz gdzies dziewczyny pisaly ze AD na czysta buzie najlepiej odczekac trosze po umyciu a jezeli wysusza to najlepiej dac na to filtr ktory i tak wskazany, a on jest dosc tlusty, ale dopiero jakis czas po wchlonieciu sie AD... i najlepiej jak najmneij kosmetykow stosowac bo wtedy dziwne rzeczy wyskocza a do samoopalacza hmmm...tez jestem ciekawa bo w sumie jak AD odbarwia skore to moze to nie ladnie wygladac...sama nie wiem...
Dziekuje pieknie
A co do samoopalacza, to juz sama wyprobowałam Mam taki w piance z Daxa. Nic sie nie dzieje Spokojnie sobie uzywam
Asik_ jest offline  
Stary 2006-08-14, 17:59   #728
Ivvonka
Zadomowienie

AD uzywam juz kilka dni i chcialabym napisac swoje odczucia co do niego. Po pierwsze: widac, ze wygladza buzie. Codziennie ogladam sie pod ostre swiatlo i widze coraz gladsza skore. Dziala tez na plamki, sa jakby ukojone, moze rozjasnione choc troche. Myslalam, ze mnie zapycha na nosie, ale widocznie bylo to chwilowe oczyszczenie. Z apteki internetowej leci do mnie jeszcze Skinoren, mam go ochote przetestowac i porownac z Acne-dermem. AD zamierzam stosowac na zmiane z Effaclarem.
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-14, 20:35   #729
sSsyLwiaAa
Raczkowanie

Smile Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

jakoś tak nie cały tydzień temu kupiłam sobie ACNE DERM..[poleciła mi go babka w aptece.. ].. i już po 1 zastosowaniu efekt był [tak twierdzi moja mama ]..teraz sama też widze, że zaczyna skutkować i mam nadzieje, że tym razem naprawde mi pomoże..bo mam już dosć tego...wrrr... :[ ..

ale chciałam zapytać czy u Was też sie tak dzieje, że jak nałożycie ten krem [ ja nakładam go na noc, no chyba, że wiem ze w danym dniu nie mam planów to wtedy też rano] to też Was przez jakiś czas tak strasznie szczypie i jakby swędzi skóra..??..

mi się tak dzieje przez ok 15-20 minut po czym ustępuje i skóra robi sie fajna, nie sucha ale taka akurat..nie wiem czy to, że tak szczypie to jakiś skutek uboczny ?? może powinnam przerwać stosowanie ??
sSsyLwiaAa jest offline  
Stary 2006-08-14, 21:09   #730
Rayne
Wtajemniczenie

Sylwia (wybacz, że nie piszę dokładnie jak jest w nicku, ale nie mam siły liczyć literek), ja jestem doświadczony acnedermowiec a jeszcze ciągle jak nakładam to mnie piecze na linii żuchwy i szczytach policzków (standard - tam mam najwrażliwszą skórę), także jeśli nie występują u Ciebie inne objawy podrażnienia typu czerwone plamy etc., to myślę, że nie masz się czym martwić Agnieskę też podszczypuje...
Stary 2006-08-14, 21:15   #731
sSsyLwiaAa
Raczkowanie

aha .. .. no to cieszę sie bardzo.. i mam nadzieje, że AD będzie dalej sprawował sie tak jak do tej pory.. już nawet wytrzymam to szczypanie..hehe..
sSsyLwiaAa jest offline  
Stary 2006-08-15, 11:45   #732
fuksjaa
Zakorzenienie

Mnie też piecze i szczypie Pomimo tego, że to już mój drugi kwas.

Czasem szczypie tak mocno, że mam ochotę wydrapac sobie skórę Ale się powstrzymuję

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
AD zamierzam stosowac na zmiane z Effaclarem.
Ja tak robię i efekty są bardzo fajne AD na noc, Effaclar + filterek na niego, na dzień.
fuksjaa jest offline  
Stary 2006-08-15, 12:06   #733
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Mnie też szczypał pomimo zuzcia 2 tubek i tej miałam ochotę sobie czoło wydrapać Wiec mozesz dalej stosowac.
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-15, 12:12   #734
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Mnie też szczypał pomimo zuzcia 2 tubek i tej miałam ochotę sobie czoło wydrapać Wiec mozesz dalej stosowac.
Dokładnie tak

Za każdym razem jak zaczyna mnie szczypac, to zaciskam zęby, ale przynajmniej czuję, że działa
fuksjaa jest offline  
Stary 2006-08-15, 12:33   #735
Ivvonka
Zadomowienie

Kwasy nakladam na noc, balabym sie troche uzywac Effaclaru na dzien pod filtr. Na dzien uzywam serum z wit. C
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-15, 12:33   #736
sSsyLwiaAa
Raczkowanie

[QUOTE]
Cytat:
Napisane przez fuksjaa
Mnie też piecze i szczypie Pomimo tego, że to już mój drugi kwas.

Czasem szczypie tak mocno, że mam ochotę wydrapac sobie skórę Ale się powstrzymuję

piszesz, żę szczypie, a czy mimo tego, że szczypie daje jakieś rewelacyjne efekty ?? bo skoro to już Twój 2 kwas to chyba powinno być już dobrze, co ??

Edytowane przez sSsyLwiaAa
Czas edycji: 2006-08-15 o 12:57
sSsyLwiaAa jest offline  
Stary 2006-08-15, 13:56   #737
Sweet Babe
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fuksjaa
Dokładnie tak

Za każdym razem jak zaczyna mnie szczypac, to zaciskam zęby, ale przynajmniej czuję, że działa
o tak ja mam to samo i przez ok 15 min nie wiem co ze soba zrobic ale jak widze efekty to moge sie poswiecic
I am sure of
See I
I'm your lady
Always baby

Sweet Babe jest offline  
Stary 2006-08-15, 13:59   #738
Sweet Babe
Raczkowanie

Piszecie jeszcze tyle o stosowaniu Effaclaru z AD i tez sie nad tym zastanawiam tylko na KWC takie mieszane strasznie opinie...hmmm...moze z AD to cudo a jak u was to polaczenie dziala tzn jakie dokladne efekty
I am sure of
See I
I'm your lady
Always baby

Sweet Babe jest offline  
Stary 2006-08-15, 14:55   #739
Asik_
Zakorzenienie

A mnie jakos słabo szczypie (stosuje Skinoren )
Dziewczyny mam pewne pytanko Chdzi mi o stosowanie AD czy Skinorenu a lekkie zmarszczki mimiczne Czy ten kwas raczej je moze zetrzeć, czy z racji tego ze nieco wysusza przyczyni sie do nich wiekszego powstawania, czy moze nie ma na to wpływu całkowicie?

Edytowane przez Asik_
Czas edycji: 2006-08-15 o 15:40
Asik_ jest offline  
Stary 2006-08-15, 15:04   #740
Rayne
Wtajemniczenie

Seboradin? Chyba Skinoren?
Stary 2006-08-15, 15:35   #741
Asik_
Zakorzenienie

hahahaha co ja pisze To dlatego, ze przed chwilka czytalam o Seboradinie Juz poprawiam hihihi
Ale moze ktoś zna odpowiedz
Asik_ jest offline  
Stary 2006-08-15, 16:18   #742
Misiata
Raczkowanie

podpinam się pod wątek. zamierzam zakupić AD mam już filtry ale zastanawiam się czy nie zaczekać do jesieni jak słoneczko już troszkę mniej będzie grzało, chodź dzisiaj jego brak co do "zmarszczek" mimicznych też jestem ciekawa jak na nie oddziaływuje.
Misiata jest offline  
Stary 2006-08-15, 20:00   #743
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

nie musisz czekac do jeseni hmmm wpływ na mzarszczki? sama nie wiem, chyba nie ma zadnego
Stary 2006-08-16, 09:36   #744
Misiata
Raczkowanie

zastanawiam się jeszcze nad Effaclar k. bo dopiero zaczynam moją przygode z kwasami ale po waszych zachętach nie mogę się jej oprzeć i już sama nie wiem czy AD czy EK. wiem że to dwa różne kwasy ale może powiedziałybyście mi który byłby lepszy na początek.
z góry dziękuję
Misiata jest offline  
Stary 2006-08-16, 09:56   #745
obca
Zadomowienie

pewnie każdy ma nieco inne doświadczenia ale u mnie lepiej sprawdził się AD

effaclar był moim pierwszym kwasem i nie zauważyłam żadnych efektów, z trudem zużyłam 1 tubkę (trzeba przyznać ze baardzo wydajne było)

przy AD pewien efekt widać od razu, niby to silniejszy preparat, ja mam mega wrażliwą buzię a jednak Acne jak na razie mnie nie podrażnił..

planuję wprowadzić na jesień jeszcze coś mocniejszego (bo niestety rozszerzone pory cały czas s, i czasem jakieś "niespodzianki") ale myslę że acne derm zostanie ze mną na dłużej
obca jest offline  
Stary 2006-08-16, 10:11   #746
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez obca
pewnie każdy ma nieco inne doświadczenia ale u mnie lepiej sprawdził się AD

effaclar był moim pierwszym kwasem i nie zauważyłam żadnych efektów, z trudem zużyłam 1 tubkę (trzeba przyznać ze baardzo wydajne było)

przy AD pewien efekt widać od razu, niby to silniejszy preparat, ja mam mega wrażliwą buzię a jednak Acne jak na razie mnie nie podrażnił..

planuję wprowadzić na jesień jeszcze coś mocniejszego (bo niestety rozszerzone pory cały czas s, i czasem jakieś "niespodzianki") ale myslę że acne derm zostanie ze mną na dłużej
Ja mogłabym powiedziec dokładnie to samo
Cytat:
Piszecie jeszcze tyle o stosowaniu Effaclaru z AD i tez sie nad tym zastanawiam tylko na KWC takie mieszane strasznie opinie...hmmm...moze z AD to cudo a jak u was to polaczenie dziala tzn jakie dokladne efekty
U mnie sam Effaclar nie działał praktycznie wcale, może przez pierwsze 2 tygodnie widziałam Efekty, a potem już zero. Odłożyłam i zaczęłam używac AD na noc i byłam zachwycona. Potem Effaclar nakładałam na dzień pod filtr i efekty są jeszcze lepsze
Cytat:
Napisane przez sSsyLwiaAa
piszesz, żę szczypie, a czy mimo tego, że szczypie daje jakieś rewelacyjne efekty ?? bo skoro to już Twój 2 kwas to chyba powinno być już dobrze, co ??
Tak, efekty są bardzo dobre i bardzo widoczne AD wygładził mi skórę, rozjaśnił przebarwienia potrądzikowe, zlikwidował prosaki, oczyszcza pory z zaskórników i zwęża je. Nie spodziewałam się takiego cuda za 16zł ...
Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Kwasy nakladam na noc, balabym sie troche uzywac Effaclaru na dzien pod filtr. Na dzien uzywam serum z wit. C
Dlaczego byś się bała?
fuksjaa jest offline  
Stary 2006-08-16, 10:16   #747
fuksjaa
Zakorzenienie

dubel...
fuksjaa jest offline  
Stary 2006-08-16, 10:41   #748
Ivvonka
Zadomowienie

No bo jednak to kwas... Choc delikatny. Sama nie wiem. Moze niech sie wypowie w tej kwesti jakas bardziej doswiadczona kwasomaniaczka
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-16, 16:31   #749
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Ja uwazam ze Effalcar to bardziej dla osob, które chcą sie pzobyć zaskórników i rozszerzonych porów, u mnie na to działa świetnie, ładnie wygładza buzie Wolę AD i w ogóle tańszy jest
Stary 2006-08-16, 18:27   #750
Asik_
Zakorzenienie

Dziewczyny a ja stosuje SKinoren i zauwazylam ze na czole robia mi sie podluzne kreski.........nigdy na czole nie mialam zadnych bruzd, zmarszczek itp:/ Myslicie ze to od tego:/?
Asik_ jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
acne-derm, ance-derm, kwas salicylowy, nos, piegi, pryszcze, przebarwienia

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości