Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-11-25, 10:20   #1711
iziaczek
Zadomowienie

Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Robie małą rewolucje w pięlegnacji,bo po lekach bardzo pogorszył mi sie stan cery,z odwodnionej,lekko naczynkowej i przetłuszczającej sie zrobiła sie przesuszona,trądzikowa z rumieniem i popękanymi naczynkami

Chciałam wprowadzić Diroseal i Acne derm własnie.
I tutaj pytanie do specjalistek

Skoro Diroseal ma pogrubiać skóre to nie będe niweczyc jego działania złuszczając naskórek Acnedermem?? (bo wczesniej jak go uzywałam to skóra ładnie schodziła)

A jezeli tak mozna uzywac to w jakiej kombinacji i jak często??
Chciałabym diroseal uzywac na poczatku 2/3 razy w tygodniu,więc kiedy acne derm??

Myslałam nad tym zeby uzywac punktowo diroseala ale naczynka mam na całej twarzy,nawet czoło zaczerwienione wiec nie ma takiej opcji
iziaczek jest offline  
Stary 2007-11-26, 22:58   #1712
_magdzia_
BAN stały

Może wypowiedzą się dziewczyny które stosują już acne-derm ok 2 miesiące czy sa jakieś widoczne efekty Chodzi mi o to czy zniknęly wągry (no dobra wiem że nie wszystkie ale może chociaż trochę ), czy zwęzliły się pory no i ogólnie jak to z nim jest Obecnie 3 miesiąc stosuję effaclar i zastanawiam się czy nie przestawić się na AD. Chcę jednak wiedzieć czy warto
_magdzia_ jest offline  
Stary 2007-11-27, 20:28   #1713
anah
Zakorzenienie

Stosuje AD od czerwca albo lipca codziennie, wcześniej od wczesnej wiosny bodajże stosowałam rzadziej ale robiłam peelingi kwasem migdałowym.
U mnie efekty sa zauważalne, bo plamki jaśnieją, ale odbywa się to bardzo powoli. Nie mam nowych wyprysków (to juz chyba takie wiek), ale gdy już coś sie pojawi, to plamka znika bardzo szybko w porównaniu do starych przebarwień.
AD swietnie oczyszcza pory i to juz bardzo dużo, bo zapobiega wypryszczaniu a ewentualny zaskórnik zostaje ususzony i w ten sposób nigdy nie pojawia sie czerwona krostka
Niestety teraz, w sezonie grzewczym skóra jest lekko przesuszona przy codziennym stosowaniu AD, do października nie miałam z tym żadnego kłopotu.
anah jest offline  
Stary 2007-11-27, 21:29   #1714
Patryka
Zadomowienie

Stosuję AD jakieś dwa miesiące właśnie, może trochę dłużej. Efekty:

+ Przebarwienia zaczynają się trochę rozjaśniać (a przynajmniej jedno)
+ Po nałożeniu cera jest fajna, całkiem ładnie wyglądająca
+ Nie wysusza, nie łuszczę się

- Nie zauważyłam zmniejszenia ilości zaskórników
- Ani zwężenia porów
- Pryszcze bardzo ochoczo mi wyskakują, jeśli nie wspomagam się od wewnątrz
- W zasadzie jak poznikają mi pryszcze cera całkiem ładnie wygląda, ale jak zaczyna mnie wysypywać, AD raczej nie ma większego wpływu na stan mojej skóry
Patryka jest offline  
Stary 2007-11-27, 22:10   #1715
_magdzia_
BAN stały

Anah Patryka dziękuję za sprawozdanie
No i się zaczęłam zastanawiać nad zakupem . Najbardziej zależy mi na pozbyciu są tych okropnych wągrów Ale chyba spróbuję bo czuję że effaclar już na mnie nie działa a lysanelu nie mogę niestety stosować ze względu na naczynka.
_magdzia_ jest offline  
Stary 2007-11-28, 10:05   #1716
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Anah Patryka dziękuję za sprawozdanie
No i się zaczęłam zastanawiać nad zakupem . Najbardziej zależy mi na pozbyciu są tych okropnych wągrów Ale chyba spróbuję bo czuję że effaclar już na mnie nie działa a lysanelu nie mogę niestety stosować ze względu na naczynka.
AcneDerm narazie nie zniszczył mi wągrów ale znacznie i widocznie sciągnal pory na nosie, co bardzo mnie cieszy. Effaclar w tym przypadku czynil to do czasu i likwidowal tylko czarne kropki na powierzchni. Stosuje go na zmiane z innymi kosmetykami, dlatego wolniej to u mnie idzie. Z piegami Acnederm nadal walczy, ale widac znaczna roznice pomiedzy piegami w miejscach gdzie smarowalam acne-dermem a tymi w okolicach oczu, ktore omijam. Wydaje mi sie ze tez lepiej oczyszcza i szybciej radzi sobie z drobnymi niespodziankami. Jak narazie jestem zdowolona

Martwi mnie jednak przesuszanie skory...dla skory z drobnymi mimicznymi, acne-derm to nic dobrego. Po odstawieniu acne derm na kilka dni i zastapieniu jego redermic'kiem skora wyglada o niebo lepiej.

Madziu, jesli Effaclar Ci nie zaszkodzil, z czystym sumieniem siegaj po AcneDem
Ja z effaclarem mialam przeboje... zajady itp, z Acne Derm nic
Tyle ze potwornie wysusza, koniecznie zaopatrz sie w cos nawilzajacego.
psycha jest offline  
Stary 2007-11-29, 16:27   #1717
look_ahead
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Witajcie
Dermatolog przepisała mi dziś żel clindacne i AD niestety nie powiedziała jak stosować tzn. powiedziała - 2 razy dziennie
ale na ulotkach jest napisane żeby stosować 2razy dziennie (zarówno clindacne jak i AD)
i teraz liczę na Waszą pomoc, powinnam stosować "wszystko na raz" czy np. na dzień clindacne (już wcześniej go miałam-dobry, bo można na niego nakładać puder np.) a na noc AD ?
Stary 2007-11-29, 20:55   #1718
_magdzia_
BAN stały

Namówiłyście mnie na ten AD. Jednak najprawdopodobniej kupię dopiero w poniedziałek bo dzisiaj przyszalałam na zakupach i pustki w portfelu Trzeba jutro jakoś ładnie mamusię podejść
_magdzia_ jest offline  
Stary 2007-11-29, 21:00   #1719
Patryka
Zadomowienie

Dziwna rzecz - zaczęłam się łuszczyć Normalnie złazi mi skóra z nosa. Dziwię się, bo przecież już tyle tygodni używam AD i nic się takiego nie działo... Zapytam głupio - to dobrze czy źle? Powiedzcie, że to znaczy że cośtam cośtam i dobrze jest
Patryka jest offline  
Stary 2007-11-29, 21:11   #1720
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziwna rzecz - zaczęłam się łuszczyć Normalnie złazi mi skóra z nosa. Dziwię się, bo przecież już tyle tygodni używam AD i nic się takiego nie działo... Zapytam głupio - to dobrze czy źle? Powiedzcie, że to znaczy że cośtam cośtam i dobrze jest

Mi ostatnio też przesuszyła sie skóra po AD używanym codziennie. Stosujemy go długo, przyszły chłodne dni, mróz, wiatr, kaloryfery...
Trzeba sie częściej nawilżać. Zamierzam stosować trzy dni pod rząd i jeden dzień solidne nawilżanie na noc. Potrzebuje tylko dobrego nawilżacza, bo coś ostatnio nie mogę takowego znaleźć.
anah jest offline  
Stary 2007-11-29, 21:17   #1721
Patryka
Zadomowienie

Pewnie masz rację, zima niestety sprzyja przesuszeniom... Cóż, chyba zaraz wypróbuję jakąś maseczkę nawilżającą...

BTW, może by tak na przemian z AD stosować na przykład maść cynkową? Ona chyba nie wysusza?
Patryka jest offline  
Stary 2007-11-29, 21:26   #1722
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Mi ostatnio też przesuszyła sie skóra po AD używanym codziennie. Stosujemy go długo, przyszły chłodne dni, mróz, wiatr, kaloryfery...
Trzeba sie częściej nawilżać. Zamierzam stosować trzy dni pod rząd i jeden dzień solidne nawilżanie na noc. Potrzebuje tylko dobrego nawilżacza, bo coś ostatnio nie mogę takowego znaleźć.
Co do nawilżacza to myślę że neutrogena krem na noc z aktywną soją może być niezły Jak już się zdecyduję na niego to nigdzie nie mogę kupić
_magdzia_ jest offline  
Stary 2007-11-29, 21:36   #1723
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Co do nawilżacza to myślę że neutrogena krem na noc z aktywną soją może być niezły Jak już się zdecyduję na niego to nigdzie nie mogę kupić

Też sie nad nim zastanawiałam i co śmieszniejsze miałam go dziś w rękach podczas zakupów w tesco. Była promocja kosmetyków neutrogeny i były 4 ostatnie opakowania tego kremu z soja na noc Nigdy go nie miałam a ma chyba przyzwoity skład i bardzo dobre opinie na KWC
Może jutro kupię, bo skóra zdecydowanie potrzebuje nie tylko nawilżenia ale i lekkiego natłuszczenia i odżywienia. Byle nie zapychał.
anah jest offline  
Stary 2007-11-29, 21:47   #1724
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Też sie nad nim zastanawiałam i co śmieszniejsze miałam go dziś w rękach podczas zakupów w tesco. Była promocja kosmetyków neutrogeny i były 4 ostatnie opakowania tego kremu z soja na noc Nigdy go nie miałam a ma chyba przyzwoity skład i bardzo dobre opinie na KWC
Może jutro kupię, bo skóra zdecydowanie potrzebuje nie tylko nawilżenia ale i lekkiego natłuszczenia i odżywienia. Byle nie zapychał.
Ja też własnie mam jedynie obawy do tego czy nie będzie zapychał. Ale na KWC dziewczyny pisały że nie zapycha więc myślę że warto sie skusić
_magdzia_ jest offline  
Stary 2007-11-30, 19:48   #1725
Juzka
Raczkowanie

Jak to jest z połaczeniem AD i Diacenala? Mozna stosowac oba te kwasiki?
Juzka jest offline  
Stary 2007-12-02, 19:02   #1726
Gorzałka
Rozeznanie

Hej babeczki
Z tego co wyczytalam przy uzywaniu A-D na noc rano powinnam nałożyć porządny i mocny filtr tak? A może być coś takiego? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14161
Gorzałka jest offline  
Stary 2007-12-02, 19:07   #1727
dissolved__girl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Hej babeczki
Z tego co wyczytalam przy uzywaniu A-D na noc rano powinnam nałożyć porządny i mocny filtr tak? A może być coś takiego? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14161
ja używam tej emulsji i polecam z całego serca
a potem lizać bąble

dissolved__girl jest offline  
Stary 2007-12-02, 20:40   #1728
Gorzałka
Rozeznanie

O dziekuje to juz wiem co kupic
Gorzałka jest offline  
Stary 2007-12-02, 22:38   #1729
Vincenza
Raczkowanie

Cytat:
Może wypowiedzą się dziewczyny które stosują już acne-derm ok 2 miesiące czy sa jakieś widoczne efekty Chodzi mi o to czy zniknęly wągry (no dobra wiem że nie wszystkie ale może chociaż trochę ), czy zwęzliły się pory no i ogólnie jak to z nim jest Obecnie 3 miesiąc stosuję effaclar i zastanawiam się czy nie przestawić się na AD. Chcę jednak wiedzieć czy warto
Ja stosuje AD od trzech tygodni,wcześniej przed kuracją chodziłam regularnie do kosmetyczki,ale efekt czystej cery utrzymywał się tylko dwa tygodnie.Po zastosowaniu AD mam bardzo oczyszczoną cerę i widzę ,że cały czas się oczyszcza.Wągry na nosie,bo tam miałam najwięcej już nie mam.Te płytko położone wyłażą same,czuje to jak myje twarz z drobinkami,a te głebsze przy delikatnym nacisnięciu wyłażą bez oporu.Na początku może przez 4 dni moja cera wyglądała nieco gorzej,ale jest już dobrze.Jednym minusem jest to ,że bardzo przetłuszcza mi się cera i pory są mega rozszerzone,ale to chyba wynik głębokiego czyszczenia.Przed kuracją twarz przetłuszczała mi się delikatnie,a teraz po godzinie jestem zaklejona,ale bez pryszczy i zaskórników i przebarwień.Rano jak wstaje to mam tonę tłuszczu na twarzy,ale czekam cierpliwie,aż skóra się uspokoi.Ogólnie jestem zadowolna i osiągnęłam lepsze efekty niż u kosmetyczki.
Vincenza jest offline  
Stary 2007-12-06, 18:22   #1730
Patryka
Zadomowienie

Może kogoś to zainteresuje - ostatnio zaatakowałam pryszczole z kazdej strony. Efekty po tygodniu mojej "kuracji" - w końcu, od wieeelu dni, ani jednej krostki na buzi. Teraz AD ma pole do popisu w rozjaśnianiu przebarwień
A propos mojego nowego sposobu pielęgnacji cery:
*Przez dwa tygodnie dwa razy dziennie piję bratek, potem tydzień przerwy i od początku;
*Trzy razy dziennie myję twarzy mydłem siarkowym;
*Dwa razy dziennie (pomiędzy tymi myciami mydłem) używam toniku;
*Rano wiadomo, krem z filtrem nakładam, po drugim myciu (po szkole) jakąś maseczkę oczyszczającą, a na noc AD;
*Kiedy zaczyna mi złazić skóra, stosuję nawilżające, odżywcze maseczki. Pewnie mnie zjedziecie, że wysuszam cerę, ale mi takie rozwiązanie jak na razie służy całkiem dobrze.
Póki co, tydzień stosuję powyższe metody. Za jakiś czas zdam relację, czy działa na dłuższą metę, czy tylko tak "jednorazowo".
Patryka jest offline  
Stary 2007-12-08, 10:42   #1731
Sawisia
Raczkowanie

hej
stosuję acne derm od ok. tygodnia.. Miałam już cerę ustabilizowaną, rzadko co wyskakiwało.. Mam problem z przebarwieniami.. A teraz po tym acne- dermie mam straszny wysyp.. Powinnam odstawić, czy to typowe na początku stosowania? Jesli tak, to dlugo ten wysyp bedzie trrwal?

Sawisia jest offline  
Stary 2007-12-08, 10:50   #1732
bebunio
jak promyczek słońca....

Witam!
A więc zdaję relację z efektów stosowania AD. Używam już równo 5 tygodni i 3 dni. To już drugie opakowanie, pierwsze wystarczyło mi na 27 dni, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale nakładam raczej dużo kremu. Efekt mnie już zadowala, bo nie mam już takich okropnych pryszczy poza pojedynczymi przypadkami, które się ładnie goją i które mogę policzyć na palcach. Oczywiście nadal mam te czarne kropki, które niestety na bardzo jasnej cerze są dla mnie zbyt widoczne, ale nie są juz tak ciemne, jakby rozjaśniały trochę... Jestem na dobrej drodze do pozbycia się niedoskonałości skóry i jestem bardzo zadowolona! Nawet nie używam moich ulubionych kuleczek brązujących (pudrów i tak używałam sporadycznie), bo szkoda mi zniszczyć to nad czym tak systematycznie pracuję. AD stosuję co wieczór a po pełnych 8 tygodniach mam zamiar stosować co 3 wieczór, bo szczerze mówiąc męczy mnie już pamietanie, żeby co wieczór się posmarować (dla pamięci stawiam w kalendarzu +).
Oprócz AD nie uzywam zbyt wielu kosmetyków, jedynie tonik bezalkoholowy rano i krem nawilżający oraz pod oczy a wieczorem tylko AD, chyba, że mam makijaż to zmywam go mleczkiem.
No i co kilka dni jakąś tam maseczkę nałożę na buzię.
Nie zauważyłam by AD w jakiś sposób podrażniło mi cerę, jedynie czasami czuję takie jakby szczypanie przez kilka minut.
Jednak cały czas sie boję wychodzić bez filtra, więc chyba w końcu zakupię ten iwostin +50, bo na razie to najtaniej wychodzi. Wiem, że powinnam to już dawno zrobić, ale obeszłam kilka aptek i wiem juz gdzie jest najtaniej, w sumie miałam już wcześniej tanio ale w aptece gdzie miałam kupić wyszedł z pudełka jakiś robak, więc zdecydowanie podziękowałam.

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline  
Stary 2007-12-08, 11:17   #1733
_magdzia_
BAN stały

A czy acne derm pomoże coś na takie podskórne nierównośći?
_magdzia_ jest offline  
Stary 2007-12-08, 17:50   #1734
Gorzałka
Rozeznanie

Kupilam sobie AD dzisiaj, ale poczekam jeszcze z uzyciem bo nie bylo filtru jaki chcialam kupic . Powiedzcie mi na jaki czas starcza takie jedno opakowanie AD przy codziennym uzyciu?
Gorzałka jest offline  
Stary 2007-12-08, 22:15   #1735
dissolved__girl
Zadomowienie

Gorzałko,to zależy też ile nakładasz, mi 1 opakowanie starczyło na niecały miesiąc,tyle że nie dawałam na policzki
a potem lizać bąble

Stary 2007-12-08, 22:21   #1736
Gorzałka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dissolved__girl Pokaż wiadomość
Gorzałko,to zależy też ile nakładasz, mi 1 opakowanie starczyło na niecały miesiąc,tyle że nie dawałam na policzki
Hmm a ponoc AD wybiela? Wiec chyba bede stosowac na cala buzke, chociaz mam b. jasna cere to moze nic nie bedzie widac :P trzeba bedzie troche potestwac
Gorzałka jest offline  
Stary 2007-12-09, 11:11   #1737
dissolved__girl
Zadomowienie

Hmm, no tak chyba wybiela, tyle że mi nie ma co wybielać bo ja tak czy siak sie nie opalam, więc nie ma różnicy rozjaśnianie widac tylko na przebarwieniach,które stają się coraz mniej widoczne
a potem lizać bąble

Stary 2007-12-09, 11:13   #1738
Gorzałka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dissolved__girl Pokaż wiadomość
Hmm, no tak chyba wybiela, tyle że mi nie ma co wybielać bo ja tak czy siak sie nie opalam, więc nie ma różnicy rozjaśnianie widac tylko na przebarwieniach,które stają się coraz mniej widoczne
Ja tez sie nie opalam ale troche przebarwien mam po tradziku
Gorzałka jest offline  
Stary 2007-12-10, 18:22   #1739
malgos_t
Raczkowanie

Drogie Wizażanki, prześledziłam bieżący wątek (może nie zbyt dokładnie), ale nie znlazłam sygnałów by acne derm uczulał. Stosuję go od 0,5 roku na tak zwana strefę T i wszystko było OK, dopóki nie posmarowałam tym kremikiem policzków (mam cerę naczynkową) . Dosłownie po nocy obudziłam się z wysypem drobnej kaszki na policzkach i brodzie. Już sama nie wiem czy to Acne derm, czy może Activ C, który wprowadziłam od kilku dni, choć jego też kiedyś używałam i wszystko było OK. Jak mogę pozbyć się tej "kaszki" z twarzy.POMOCY!
malgos_t jest offline  
Stary 2007-12-11, 13:22   #1740
Zaoceanska
Przyczajenie

Witam. Wiem ze przy używaniu maści solarium zabronione ale czy ktoś wie po jakim czasie od zaprzestania stosowania Acne Dermu można sie tam wybrać?
Zaoceanska jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
acne-derm, ance-derm, kwas salicylowy, nos, piegi, pryszcze, przebarwienia

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości