ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 80 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-11, 13:23   #2371
magica
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do magica
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Otóż nie moża, bo ma w składzie kwas. Wystawianie się na słońce po acne zaowocuje pięknymi przebarwieniami.
Ja też czytałam że nie jest fotouczulający. Poza tym kwas azelainowy to nie jest typowy kwas - AHA lub BHA, który złuszcza skórę i sprawia że jest bardziej delikatna( i przez to podatna na promienie UV). Moim zdaniem ktoś kiedyś coś takiego powiedział/ napisał i teraz wszyscy to powtarzają jak mantrę. A prawda jest taka że moja dermatolog ( jak i inne moje poprzednie) powiedziała mi, że acne derm jest całkowicie bezpieczny pod tym względem- wiadomo jednak, że trzeba zachować umiar i np. leżenie plackiem na słońcu przez parę godzin z AD na twarzy jest niewskazane. No a jeśli ktoś ma skórę podatną na przebarwienia posłoneczne to powinien stosować filtry bez względu na porę roku czy leki/maści które stosuje obecnie.

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline  
Stary 2008-08-11, 13:28   #2372
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

czy AD pomoglo wam tez na krosty, bo ja mam ich mase na czole
samotna w sieciiiiiii jest offline  
Stary 2008-08-11, 15:35   #2373
drei
Rozeznanie

GG do drei

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Możliwe, że masz jakąś bakterię we krwi, która takie ropne wypryski powoduje. Uważam, że powinnam pójść na wymaz. Znajdą bakterię i odpowiednio do niej lekarz dobierze Ci antybiotyk. Rada - takich gul ropnych najlepiej w ogóle nie ruszać, bo są one umiejscowione głęboko pod skórą, więc przebarwienia po nich jest bardzo ciężko usunąć... Jak pojawi się taka to najlepiej przypalać spirytusem lub wodą utlenioną, smarować maścią cynkową albo tormentiolem. Po kilku dniach powinno zejść.

Acne Derm Ci raczej w tym nie pomoże. Niby leczy trądzik, a tak naprawdę tego nie robi. Według mnie działa tylko na przebarwienia.

dziękuję Ci ślicznie za tak wyczerpującą odpowiedź
domyślam się że bez lekarza się nie obejdzie, własnie planowałam wybrać się do dermatologa.
ja tego absolutnie nie wyciskam ani nic takiego, tylko właśnie traktowałam acne dermem. tormentiol już tez probowałam ale ten to już zupełnie nic nie pomagał
może masz rację z tą bakterią, właśnie w innym wątku wyczytałam, że ktoś miał pryszcze które przeszły po wyleczeniu zepsutego zęba... nigdy by mi to do głowy nie przyszło!
drei jest offline  
Stary 2008-08-11, 17:50   #2374
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez drei Pokaż wiadomość
hmm... potrzebuję porady
NIGDY nie miałam problemów z cerą, nawet w okresie dojrzewania... a teraz od jakiegoś czasu zaczęły mi wyskakiwać ogromne, czerwone, bolące pryszcze... co jakiś czas (kilkakrotnie w miesiącu) jeden wielki pryszcz tu lub tam... wszystko byłoby dobrze i nie martwiłabym się tym, gdyby nie to że:
1) pryszcze te nie mają żadnego związku z cyklem miesięcznym, bo wyskakują w różnym czasie, nie tylko przed samym okresem, no i w ogóle kiedy chcą czyli nie ma żadnego związku...
2) są naprawde duże i co gorsza dłuuuuuuuuuuuugo schodzą... i zostawiają po sobie czerwone blizny, które znikają jeszcze dłużej, a po niektórych plamy mi jeszcze w ogóle nie zeszły
staram sobie z tym radzić właśnie acne dermem i to już pare miesięcy, i nic...
może to jednak środek nie na taki problem? bo w zasadzie ja mam te wypryski punktowo, no ale z drugiej strony wszelkie środki punktowe są na to zdecydowanie za słabe.

chciałabym Was spytać czy spotkałyście się kiedyś z czymś takim i nie tylko, co ewentualnie mogłabym jeszcze na to wypróbować, ale i również jakie mogą być tego przyczyny?

z góry dziękuję

drei, jakbym czytała siebie.. :/

Ja od lat mam problem z gulami na brodzie i dlugo schodzacymi pryszczami Zdne masci, toniki.. nic nie pomagalo! Az w koncu siegnelam po Tetracykline [antybiotyk] ale calej kuracji nie przeszlam bo nie bylo mnie w kraju wiec tylko okolo 5 miesiecy.. Jednak w koncu nie mam tak wielu pryszczy, ale dzis np wyskoczyla mi na brodzie taka podskorna gula i jestem zalamana.. od czerwca kilka malych pryszczy mi wyskoczylo, ale bylam sklonna to jakos zniesc! ale to co dzisiaj zobaczylam na brodzie.. to ma ponad centymetr srednicy Nie wiem czemu takie cos mam i na brodzie zawsze!

Tez zostala mi czerwone plamy ktore wygladaja jak pryszcze! masakra.. uzyalam Acne Dermu okolo 2 miesiecy i niektore się dosc mocno zmniejszyly

Mam 24 lata prawie a diagnozy dermatologow - tradzik mlodzienczy.. po prostu LOL. Mlodzienczy wg mnie to taki ze ma sie male krostki ktore szybko schodza a nie jakeis ropne gule i wykwity!

Do stomatologa chodzę, wiec zeby mam OK.. tyle ze u mnie to moze przyyczyna jest gronkowiec zlocisty.. a tego sie wyleczyc nie da wiec chyba do konca zycia bede miec pryszcze?

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-08-11, 18:39   #2375
tyneczka
Wtajemniczenie

GG do tyneczka

Cytat:
Napisane przez drei Pokaż wiadomość
dziękuję Ci ślicznie za tak wyczerpującą odpowiedź
domyślam się że bez lekarza się nie obejdzie, własnie planowałam wybrać się do dermatologa.
ja tego absolutnie nie wyciskam ani nic takiego, tylko właśnie traktowałam acne dermem. tormentiol już tez probowałam ale ten to już zupełnie nic nie pomagał
może masz rację z tą bakterią, właśnie w innym wątku wyczytałam, że ktoś miał pryszcze które przeszły po wyleczeniu zepsutego zęba... nigdy by mi to do głowy nie przyszło!
Nie ma za co
Do dermatologa jak najbardziej, ale u mnie ten wymaz można spokojnie zrobić w laboratorium w szpitalu za 20 zł, a potem z wynikami można iść do lekarza pierwszego kontaktu, choć nie polecam - lepiej dermatolog. Tak więc zorientuj się, może w Twoim szpitalu też można coś takiego zrobić
Bardzo dobrze, że nie wyciskasz Mi ostatnio jak zrobiły się takie gule na czole, to potraktowałam je spirytusem, smarowałam sudocremem i po 2-óch dniach płaski teren Ech...tylko niestety na problemy skórne każdy musi znaleźć swój sposób. Szkoda, że nie ma jednego, porządnego środka, który wyleczyłby wszystkie problemy u każdego... Tylko trzeba się namęczyć, naszukać, wydać mnóstwo kasy, a co najgorsze traktować buźkę jak króliczka doświadczalnego

tyneczka jest offline  
Stary 2008-08-12, 11:33   #2376
_missundaztood_
Raczkowanie

Używam Acne Derm od 2 dni. Nawilżałam twarz Ziają calma HLC. W jednym miejscu na czole, chyba mnie coś uczuliło. Strasznie swędzi, mam taki czerowony placek i 2 małe ropne syfki i Dodam że tylko w tym jednym miejscu. Muszę się tego pozbyć do czwartku, bo idę na rozmowę w sprawie pracy. Wiem żeby narazie nie używać Acne, ale jak się pozbyć tego swędzącego, czerwonego "placka"? myślę, że Ziaja sobie z tym nie poradzi a boję się kombinować żeby mi jakieś nowe syfki nie powyskakiwały. Może wogóle niczym tego nie smarować , a może nawilżyć czymś innym?
Stary 2008-08-12, 17:20   #2377
drei
Rozeznanie

GG do drei

Anecko, łączę się z Tobą w bólu
moŻe rzeczywiście trzeba spróbować z tym wymazem tak jak Tyneczka nam radzi.
mnie zaalarmowała ta niezależność od cyklu miesiączkowego. bo to znaczy ewidentnie że te krostki nie są spowodowane hormonami i jedyne wytlumaczenie to chyba rzeczywiście jakaś bakteria... chyba czym prędzej udam się też do dentysty bo od paru miesięcy stroniłam...
nie minęło kilka dni od czasu, kiedy zdesperowanie zaprowadziło mnie do tego wątku, a tu pyk... wczoraj wyskoczyło mi to cholerstwo na szyi a dziś już trzy wulkany na plecach... tego jeszcze nie było. muszę szybko działać
zastanawia mnie jedno... co prawda problem z pryszczami zaczęłam mieć 2 lata temu (mam 22, a wcześniej nigdy - tylko jakiś pryszcz przed okresem), ale zaogniło się to tak strasznie od mojego pobytu we Francji, w regionie, w którym jest ponoć bardzo zła woda... może już szukam przyczyn byle gdzie, ale naprawde jestem załamana tylko liczyłam na to, że po powrocie się to załagodzi a tu nic... a wręcz coraz gorzej.
no cóż. dermatolog i badania krwi. tylko musze odczekać 2 tygodnie bo wyjeżdzam, a najchętniej już bym do jakiegoś lekarza pognała
tylko żeby nie było znowu tak, jak miałam ostatnio z ginekologami - ciągle żyłam nadzieją że pomogą, a potem nic z tego i tylko portfel chudszy
drei jest offline  
Stary 2008-08-12, 20:19   #2378
tyneczka
Wtajemniczenie

GG do tyneczka

Cytat:
Napisane przez _missundaztood_ Pokaż wiadomość
Używam Acne Derm od 2 dni. Nawilżałam twarz Ziają calma HLC. W jednym miejscu na czole, chyba mnie coś uczuliło. Strasznie swędzi, mam taki czerowony placek i 2 małe ropne syfki i Dodam że tylko w tym jednym miejscu. Muszę się tego pozbyć do czwartku, bo idę na rozmowę w sprawie pracy. Wiem żeby narazie nie używać Acne, ale jak się pozbyć tego swędzącego, czerwonego "placka"? myślę, że Ziaja sobie z tym nie poradzi a boję się kombinować żeby mi jakieś nowe syfki nie powyskakiwały. Może wogóle niczym tego nie smarować , a może nawilżyć czymś innym?
Na takie swędzące, czerwone placki zawsze używam maści z witaminą A. Moim zdaniem jest rewelacyjna i kosztuję grosze - ok. 2 zł. i trzeba cały czas nawilżać to miejsce

tyneczka jest offline  
Stary 2008-08-14, 11:09   #2379
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

Jak posmaruje sie acne derm na noc to potem musze go zmywac rano czy od razu moge nalozyc na niego krem z filtrem? A potem ewentualnie podkład. Bo wlasnie nie wiem czy tak mozna
Stary 2008-08-14, 12:00   #2380
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
Jak posmaruje sie acne derm na noc to potem musze go zmywac rano czy od razu moge nalozyc na niego krem z filtrem? A potem ewentualnie podkład. Bo wlasnie nie wiem czy tak mozna
Ogólnie to chyba dobrze byłoby przemyć twarz po nocy, aby zmyć wszelkie zanieczyszczenia, jak chociażby kurz, który osiada na buzi czy sebum, które w nocy się tez wydziela...
Stary 2008-08-14, 13:13   #2381
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

chyba oczywiste że jak wstajesz rano to myjesz dokładnie twarz, niezaleznie od tego, czy coś na nia wieczorem nakładałaś

masz zamiar na brudna twarz z calej nocy nakłądac krem a pozniej podkład powodzenia
inc0rrect jest offline  
Stary 2008-08-15, 12:09   #2382
tyneczka
Wtajemniczenie

GG do tyneczka

Cytat:
Oczywiście, że zmyć. Dopiero na oczyszczoną twarz możesz spokojnie rano nałożyć nową warstwę Acne. Nie wyobrażam sobie nie przemywania twarzy rano, gdyż zawsze po zastosowaniu Acne mam przetłuszczoną i taką... nieciekawą

tyneczka jest offline  
Stary 2008-08-15, 20:44   #2383
aako
Zakorzenienie

od dziś zaczynam kuracje AD.
Jestem pełna nadzieji, szczególnie o efekt wygładzenia i rozjaśnienia.
Mam pytanie. Narazie mam na stanie tylko stabilna 30 Lirene, czy to wystarczy jesli AD bede uzywać tylko na noc, a nie jest on bardzo fotouczulający?? Jakich wy używacie filtrów?
Czaje się ponownie na emulsje iwostinu 50+ ale na razie funduszy brak

aako jest teraz online  
Stary 2008-08-15, 21:18   #2384
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

AD nie jest fotouczulający
ja mialam krem Iwostin SPF30 ale mnie zapychal i zrezygnowalam z filtrów
Stary 2008-08-15, 21:24   #2385
Silwena
Wtajemniczenie

AD nie jest fotouczulający ale powoduje ze skora jest delikatniejsza i ciensza wiec warto sie chronic filtrem minimum +30

a co do jego MOCY ZBAWCZEJ, mi pomaga już 'widocznie' redukowac plamy pozapalne z twarzy
a tak ogolnie to kazdorazowo po jego nałożeniu skórę mam wygładzoną, żaden krem tego nie sprawiał, a kwas azelainowy, wygładza bardzo pięknie

jestem dopiero po 2,5 miesiaca kuracji, więc jeszcze wszystko przede mna

pozdrawiam
Silwena jest offline  
Stary 2008-08-15, 21:49   #2386
aako
Zakorzenienie

jestem po pierwszym razie
Narazie strasznie szczypie.Aaaaaa. Mam nadzieje ze przejdzie bo baaardzo mnie zachęciłyście

W takim razie jako filtr bede uzywać tego Lirene.

aako jest teraz online  
Stary 2008-08-15, 23:08   #2387
k0chana
Raczkowanie

Dlaczego nie mam wysypu??
Maść stosuje juz 4 dzien Pojawi się jeszcze czy mnie omine..?
k0chana jest offline  
Stary 2008-08-16, 16:00   #2388
aako
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez k0chana Pokaż wiadomość
Dlaczego nie mam wysypu??
Maść stosuje juz 4 dzien Pojawi się jeszcze czy mnie omine..?
dziewczynmy pisały że po Acne wysyp występuje w drugim tygodniu stosowania także czekaj cierpliwie
Mnie mam nadzieje ominie

aako jest teraz online  
Stary 2008-08-16, 16:05   #2389
Silwena
Wtajemniczenie

ja miałam wysyp po jednym opakowaniu, po ponad miesiacu gdzies
Silwena jest offline  
Stary 2008-08-16, 18:28   #2390
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

a czy przy wysypie u was "wychodziły" tylko jakies male krosty czy takie bolące ropne gule?
Stary 2008-08-16, 19:53   #2391
*moonlight eyes*
Raczkowanie

Cytat:
a czy przy wysypie u was "wychodziły" tylko jakies male krosty czy takie bolące ropne gule?
u mnie gule niestety...
*moonlight eyes* jest offline  
Stary 2008-08-16, 20:09   #2392
aako
Zakorzenienie

Kurcze, troche sie boje tego wysypu.
A szybko sie goi czy jak normalne pryszcze? Bo u mnie jeden pryszcz goi sie z 10 dni;(

aako jest teraz online  
Stary 2008-08-16, 20:11   #2393
Silwena
Wtajemniczenie

czoło w małych kropeczkach
broda i boki policzkow w gulach
Silwena jest offline  
Stary 2008-08-16, 21:05   #2394
Caeli-fer
Raczkowanie

GG do Caeli-fer

czy acne derm można stosować na większe partie ciała niż twarz ? Chodzi mi o "usuwanie" nierównomiernej opalenizny i przebarwień po trądziku na dokoldzie i plecach (w tych samych miejscach mam opaleniznę) oraz rozjaśnianie blizn na ręce.
Caeli-fer jest offline  
Stary 2008-08-17, 09:09   #2395
Silwena
Wtajemniczenie

zeby rozjasnic blizny trzeba miesięcy stosowania, a przy tym zero opalania
AD to mała tubka, kwas azelainowy działa wolno, ja na blizny na pleckach, proponowalabym mocniejsze kwasy BHA np. Chyba ze masz niecaly rok cierpliwosci i codziennego wmasowywania i co 2tyg kupywania nowej tubki AD, wtedy na plecki tez polecam stosowac
Silwena jest offline  
Stary 2008-08-17, 11:40   #2396
Caeli-fer
Raczkowanie

GG do Caeli-fer

cierpliwości to ja nie mam w ogóle, więc wolałabym coś co zadziała szybko i skutecznie Nie są to jakies bardzo widoczne przebarwienie, ani dziury po trądziku, takich rzeczy nie mam, po prostu marzy mi się skóra "jednokolorowa"
Caeli-fer jest offline  
Stary 2008-08-17, 12:21   #2397
szaramieta
Rozeznanie

GG do szaramieta

Cytat:
Napisane przez Caeli-fer Pokaż wiadomość
cierpliwości to ja nie mam w ogóle, więc wolałabym coś co zadziała szybko i skutecznie Nie są to jakies bardzo widoczne przebarwienie, ani dziury po trądziku, takich rzeczy nie mam, po prostu marzy mi się skóra "jednokolorowa"
Ha, każdy chciałby szybko się tego pozbyć, ale nie ma łatwo
Ja już dawno dałam sobie spokój z AD, wkurzał mnie. Przez trzy miesiące nie zauważyłam żadenj poprawy, a po takim czasie chyba już coś powinno się dziać...
Zamiast tego używam Effaclaru i przebarwienia jaśnieją, powoli bo powoli, ale jednak. Tyle, że on znowu nie działa na trądzik Grrr.
szaramieta jest offline  
Stary 2008-08-17, 19:07   #2398
gosiaaaa1
Rozeznanie

Po pierwszym uzyciu AD na 1,5h przed snem a potem krem nawilżający moja cera wydaje mi sie ziemista bez blasku, do tego wyszly mi drobne niespodzianki na brodzie (mialam kiedys dermatoze okoloustna). Moze to nie jest dla mnie? czy to sa normalne objawy? a moze powinna smarowac sie AD na cala noc? (nie odczuwam pieczenia przy stosowaniu)
gosiaaaa1 jest offline  
Stary 2008-08-17, 19:26   #2399
feelin_soo_me
Zadomowienie

Anecka, drei

mam ten sam problem!! jako takiego klopotu z wypryskami nie mam, jedynie co jakis czas pojawiaja sie te okropne gule!! po prostu tragedia! Zostaja po nich okropne plamy, ktorych ciezko sie pozbyc...
jak z tym juz walczyc to nie mam pojecia

feelin_soo_me jest offline  
Stary 2008-08-18, 22:46   #2400
Caeli-fer
Raczkowanie

GG do Caeli-fer

dzisiaj zaczynam kuracje AD i czytam niepochlebne opinie na temat filtrów Iwostin , wiec pytanie do Was, czy skoro póki co nie ma słońca nie potrzebne są filtry ?
Caeli-fer jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
acne-derm, ance-derm, kwas salicylowy, nos, piegi, pryszcze, przebarwienia

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości