"świeży" makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-03, 13:42   #1
martolina1982
Zakorzenienie

"świeży" makijaż

Jak to czasem bywa co za duzo to niezdrowo i własnie znalazłam się w pułapce zbyt mocnego mokijażu. dokładam i dokładam i ciągle czegoś brak, po czym po paru godzinach w świetle dziennym straszę! cienie pokluskowane, twarz świecąca się...koszmar. poprawiam w ciagu dnia, pudruję itd, ale do świeżego promennego wyglądu mi daleko. dodatkowo mam 30 lat i zmarszczki w okolicach oczu.

Niby wiem jak robic makijaż, co po kolei, jak malować moje oczy (blisko osadzone), nie robię czarnych obwódek oczu tylko od połowy lini rzęs do zewnątrz itd, Używam kredki, cieni, pryciemniam brwi, wcześniej podkład i puder w kamieniu, żadnych rózów, bronzerów. ust nie maluję chyba, ze błyszczykiem jasnym. mimo to wszystko sprawia wrażenie ciężkiego.

co doradzicie? myslalam o rezygnacji z cieni na rzecz samej kreski...
martolina1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 14:34   #2
Martka72
Zadomowienie

Dot.: "świeży" makijaż

Cytat:
Napisane przez martolina1982 Pokaż wiadomość
Jak to czasem bywa co za duzo to niezdrowo i własnie znalazłam się w pułapce zbyt mocnego mokijażu. dokładam i dokładam i ciągle czegoś brak, po czym po paru godzinach w świetle dziennym straszę! cienie pokluskowane, twarz świecąca się...koszmar. poprawiam w ciagu dnia, pudruję itd, ale do świeżego promennego wyglądu mi daleko. dodatkowo mam 30 lat i zmarszczki w okolicach oczu.

Niby wiem jak robic makijaż, co po kolei, jak malować moje oczy (blisko osadzone), nie robię czarnych obwódek oczu tylko od połowy lini rzęs do zewnątrz itd, Używam kredki, cieni, pryciemniam brwi, wcześniej podkład i puder w kamieniu, żadnych rózów, bronzerów. ust nie maluję chyba, ze błyszczykiem jasnym. mimo to wszystko sprawia wrażenie ciężkiego.

..nie muisz rezygnować z cieni..skoro się kluskują to może potrzeba Tobie dobrej bazy i dobrych cieni np. Inglota...z cieniami może wybieraj jeden mocniejszy akcent a resztę jaśniejszą plus jasna kredka na linię wodną..ładnie rozświetla oko..hitem jest kredka NYX Jumbo odcień milk...cienie przy zmarszczkach....matowe ja .myślę bo perłowe mogą podkreślać czego podkreślac nie chcemy...róz dobrze dobrany dodaje świeżości..a kreskę mozesz nieco rozetrzeć lub po prostu zrobic kreskę cieniem skośnym pędzelkiem.

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...

Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com

Edytowane przez Martka72
Czas edycji: 2012-10-03 o 15:14
Martka72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 14:56   #3
Inka_1
Raczkowanie

Może zbyt mocno przyciemniasz brwi? To pierwsze co przyszło mi do głowy. Zbyt mocna kreska?
Jeśli miałabym z czegoś zrezygnować, to z kredki/eyelinera na rzecz cieni. Cienie matowe, raczej jasne, nakładane z umiarem i niezbyt wysoko.
Inka_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 15:58   #4
KatiaM
Zakorzenienie

Ja bym postawila przede wszystkim na lepsza jakosc kosmetykow ktorych uzywasz.
Z tego co piszesz wynika, iz uzywasz zlego podkladu. Prawdopodobnie nie potrzebujesz az tak ciezkiego, kryjacego. Sprobuj postawic na lzejsze produkty. Pod podklad nakladaj zawsze krem matujacy z filtrem. Zainwestuj tez w roz bo ten kosmetyk naprawde odmladza. Zmien ten puder np na transparenty. Bo do krycia jest KOREKTOR a nie fluidy czy pudry.
Odnosnie makijazu oczu. Nie rezygnuj z kredki, skoro sie w niej dobrze czujesz. Sprobuj uzyc kredki z brokatem delikatnym (np. slynnej z avonu) albo eyelinera. Stosuj baze pod cienie. Uzywaj rozswietlajacych lub jasnych cieni, a nie matowy na cala powieke
Stary 2012-10-04, 08:13   #5
martolina1982
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny. Postaram się jesli mi sie uda wkleić moj dzisiejszy makijaż, zrobiony jak zwykle. chyba faktycznie za cięzki podkład to pierwsza i najwazniejsza sprawa. zawsze kupuję matujące a i tak świece sie po nich jak...a rano zawsze żel regulujący wydialnie sebum, tonik matujący...nic to nie daje.

nad ta kredka sie zastanowię bo widzę, że jest dośc uniwersalna. mozna nia rozjasniac cienie pod oczami? czy tylko tej firmy musi być? jestem kosnultantką i mogę taniej miec jakas podobną jasna kredkę.
Stary 2012-10-04, 09:31   #6
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Dzięki dziewczyny. Postaram się jesli mi sie uda wkleić moj dzisiejszy makijaż, zrobiony jak zwykle. chyba faktycznie za cięzki podkład to pierwsza i najwazniejsza sprawa. zawsze kupuję matujące a i tak świece sie po nich jak...a rano zawsze żel regulujący wydialnie sebum, tonik matujący...nic to nie daje.

nad ta kredka sie zastanowię bo widzę, że jest dośc uniwersalna. mozna nia rozjasniac cienie pod oczami? czy tylko tej firmy musi być? jestem kosnultantką i mogę taniej miec jakas podobną jasna kredkę.
W matowieniu cery należy też zachować umiar... jeśli od rana traktujesz ją czymś matującym (wysuszającym) to skóra broni się wydzielając zwiększoną ilość sebum....

mhm0808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 09:42   #7
martolina1982
Zakorzenienie

no widzisz juz sam nie wiem. ostatnio "specjalistka" radziła mi kupic cala serie matującą, matowic i jeszcze raz matowić. cera moja niby mieszana, ale skoro nawet powieki mi się "tłuszczą"...wiem, ze to nic dobrego doklepywac pudru w kamieniu bo potem z bliska widac meszek i tapeta jak...chyba ten transparentny tez musze kupic.

ale wracajac do świeżego makijazu to co oprócz różu daje taki efekt? jasne cienie? jakos nie przywkłam i w takich czuje sie jakbym w ogóle oczy miała nieumalowane. te rozjasniacze, korektory...to nada świezego wygladu czy przeciwnie, obciązy?
Stary 2012-10-04, 10:30   #8
Inka_1
Raczkowanie

A bibułki matujące? Używaj, zanim ponownie przypudrujesz twarz.

Mój patent na świecącą skórę: nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie. A potem puder co kilka godzin. Nie używam żadnych kosmetyków matujących. Twarz się co prawda błyszczy, ale nie aż tak jak w czasach, kiedy używałam różnych serii matująco-antybakteryjnych. To była droga donikąd.
Aktualnie mam puder sypki transparentny z My Secret. Ładnie matuje, ale na jakieś dwie - trzy godziny, dla mnie to trochę za mało. Wcześniej używałam prasowanego z jedwabiem Wibo, ten wystarczał na dłużej.
Inka_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 14:06   #9
PannaEwelina
Zakorzenienie

Moim zdaniem świecenie i efekt ciężkości to wina za grubej warstwy makijażu, skóra się dusi, jest obciążona i produkuje dużo sebum. Nie pudruj dodatkowo kilka razy w ciągu dnia, zrobi się ciasto,lepiej odcisnąć błysk w zwykłej chusteczce, bez pocierania. Świetlistości doda rozświetlający korektor pod oczy.
Na powieki pod cienie świetna jest baza Urban Decay

Blog

Kolekcje makijażowe wiosna/lato 2014

PannaEwelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 14:15   #10
AnnBlus
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez PannaEwelina Pokaż wiadomość
Na powieki pod cienie świetna jest baza Urban Decay
Też polecam bazę Urban Decay. To jest jedyny kosmetyk, do którego nie mam żadnych zastrzeżeń. Cienie trzymają się cały dzień.

Zamiast podkładu i pudru polecam kompakty (np. Everlasting Clarins) - masz dwa w jednym i nie jest już tak ciężko, a w ciągu dnia bibułki matujące bobbi brown. Do tego delikatny róż i cienie w odcieniach naked (brązy, beże)

W ogóle to dobrze Cię rozumiem, bo też jestem koło 30-tki i mam tłustą skórę
AnnBlus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 10:53   #11
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Inka_1 Pokaż wiadomość
A bibułki matujące? Używaj, zanim ponownie przypudrujesz twarz.

Mój patent na świecącą skórę: nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie. A potem puder co kilka godzin. Nie używam żadnych kosmetyków matujących. Twarz się co prawda błyszczy, ale nie aż tak jak w czasach, kiedy używałam różnych serii matująco-antybakteryjnych. To była droga donikąd.
Aktualnie mam puder sypki transparentny z My Secret. Ładnie matuje, ale na jakieś dwie - trzy godziny, dla mnie to trochę za mało. Wcześniej używałam prasowanego z jedwabiem Wibo, ten wystarczał na dłużej.
mam podobne odczucia. Dobre nawilżenie zredukuje wydzielanie sebum lepiej (i bardziej długotrwale) niż wysuszające skórę kosmetyki matujące.
Są też suplementy diety regulujące wydzielanie sebum

Pod cienie koniecznie baza. Polecana UD jest niedostępna w Polsce, ale ArtDeco też jest naprawdę w porządku

No i podkład, nie dość, że musi być dobry jakościowy, odpowiadający rodzajowi skóry, to jeszcze w odpowiednio dobranym kolorze. Podkład ma kolorystycznie się stapiać ze skórą, nie może być ciemniejszy ani bardziej pomarańczowy (już bardziej świeżo wygląda za jasny niż za ciemny).
Stary 2012-10-05, 12:26   #12
betty0502
Wtajemniczenie

GG do betty0502

Myślę, że wina nie leży po stronie cieni na oczach jednak jakości kosmetyków. Może powinnaś postawić na kosmetyki lepszej jakości, dzięki którym makijaż nie będzie ciężki. Jeśli źle się czujesz w podkładzie to może coś lżejszego? może krem BB? lub zamiast pudru w kamieniu - puder transparentny.
betty0502 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 13:59   #13
martolina1982
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny za rady. Na pewno wykorzystam i przestane tak ślepo ufac "zmatowiczom". Dla mnie zawsze podstawa dobrego maikjażu był podkład, równa cera, bez błysku. Musze pomyślec o tej bazie choc dotad nie stosowałam, bo zawsze szkoda mi było na to pieniędzy. Powieki, pod oczami również smarowałam normalnie podkładem. nie dziwne, ze potem i cienie i kredka płynęły.

Problem w tym, ze w moim mieście i na moja kieszeń są tylko kosmetyki niektórych firm. ostatnio widziałam dość bogata ofertę kobo, bazę też i cienie w proszku/pyłku. czy to by mogło być? albo ta kredka o odcieniu milk, o której pisałyscie. widzialam, ze cenowo tez nie najgorzej.

co do docieni to nigdy nie wiem jaki jest dobry. nawet w drogerii, gdy probuje sie smarowac testerem to i tak w sztucznym swietle, tyci lusterku guzik widze i moge ocenic. zwykle brałam odcień nude i już. róż też kompletnie nie wiem jaki, czy różowy czy bardziej ceglasty kolorek...
Stary 2012-10-05, 14:22   #14
Martka72
Zadomowienie

Cytat:
Dzięki dziewczyny za rady. Na pewno wykorzystam i przestane tak ślepo ufac "zmatowiczom". Dla mnie zawsze podstawa dobrego maikjażu był podkład, równa cera, bez błysku. Musze pomyślec o tej bazie choc dotad nie stosowałam, bo zawsze szkoda mi było na to pieniędzy. Powieki, pod oczami również smarowałam normalnie podkładem. nie dziwne, ze potem i cienie i kredka płynęły.

Problem w tym, ze w moim mieście i na moja kieszeń są tylko kosmetyki niektórych firm. ostatnio widziałam dość bogata ofertę kobo, bazę też i cienie w proszku/pyłku. czy to by mogło być? albo ta kredka o odcieniu milk, o której pisałyscie. widzialam, ze cenowo tez nie najgorzej.

co do docieni to nigdy nie wiem jaki jest dobry. nawet w drogerii, gdy probuje sie smarowac testerem to i tak w sztucznym swietle, tyci lusterku guzik widze i moge ocenic. zwykle brałam odcień nude i już. róż też kompletnie nie wiem jaki, czy różowy czy bardziej ceglasty kolorek...

Martolina...jesli chodzi o kosmetyki..dostępność i cenę...ja najczęściej kupuje na All..mieszkam na pipidówie..u mnie z dostępem do lepszych kosmetyków porażka..a tam masz sporo kosmetyków....przeróżnych ...co prawda płacisz za przesyłkę ale kosmetyki z reguły można dostać tańsze także ta przesyłka tak nie boli i możesz też sie dogadać z kimś kto zamówi razem z Tobą i podzielicie koszt przesyłki..

..kolor różu zależy od karnacji ..koloru włosów...ja jestem ruda i blada i wiem że mi pasuje brzoskwinia..jakieś ciepłe kolorki..

Stary 2012-10-05, 16:17   #15
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
no widzisz juz sam nie wiem. ostatnio "specjalistka" radziła mi kupic cala serie matującą, matowic i jeszcze raz matowić. cera moja niby mieszana, ale skoro nawet powieki mi się "tłuszczą"...wiem, ze to nic dobrego doklepywac pudru w kamieniu bo potem z bliska widac meszek i tapeta jak...chyba ten transparentny tez musze kupic.

ale wracajac do świeżego makijazu to co oprócz różu daje taki efekt? jasne cienie? jakos nie przywkłam i w takich czuje sie jakbym w ogóle oczy miała nieumalowane. te rozjasniacze, korektory...to nada świezego wygladu czy przeciwnie, obciązy?

Powiem szczerze - ciągłe matowienie raczej pogłębia problem. Pamiętaj przede wszystkim o nawilżaniu. Pod makijaż jakiś lekki krem nawilżająco-matujący. Na wieczór żel hialuronowy + krem odżywczy, olej. Mam podobną cerę - u mnie sprawdza się tylko OCM wieczorem i rano delikatne mydełko i krem lekki nawilżający. I się nie świece, choć miałam z tym koszmarny problem. Używam mineralnego podkładu z idealnie dopasowanym odcieniem [bo odcień za ciemny, czy za jasny, albo za brązowy/różowy/pomarańczowy nie dodaje urody]. Matowie pudrem bambusowym z jedwabiem z Biochemii Urody.

Cienie - rolują się? a nie masz czasem "opadającej" powieki? Przy otwartych oczach nie robi się taka "poduszeczka" ze skóry powiek? To + blisko osadzone oczy - poszukaj dla siebie odpowiedniego makijażu. Najlepiej poszukać na yt dziewczyny z podobną budową oka do Twojego.
I pamiętaj o dobrej bazie. Ja miałam z Inglota, Kobo, Essence, Catrice, ArtDeco. Ale najbardziej podobała mi się Kobo. Też strasznie tłuściły mi się powieki. Ale OCM i baza poradziły sobie z problemem

Zachowaj umiar - to chyba najważniejsze Jak podkład to nie tony, to samo z różem, bronzerem, cieniem.
201607231719 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 09:15   #16
martolina1982
Zakorzenienie

Dzięki za radę. W takim razie jak tylko zużyję ten żel do mycia i tonik biorę się za nawilżające. baze pod podkład mam. kupiłam kobo i chyba ok, choć nadal się swiece po chwili no ale potem z innym podejsciem moze sie sprawdzic to bardziej.

tylko wyjasnij to OCM -oczysczanie, ?, matowienie?

powieki opadające...nie wiem sama. powieka przy otwartym oku styka się jakby, ale znów aż nie wisi tak jak np. u Cichopek. fakty, ze przy mocnym ciemnym cieniu robia mi sie ksiezyce takie na górnej powiece. hmmm
Stary 2012-10-08, 11:05   #17
Zanthia
Zadomowienie

OCM to inaczej oczyszczanie twarzy olejem [ skrót od bodajże Oil Cleansing Method ] - poszukaj informacji w google, bo sposobów jest co najmniej kilka Dziewczyny używają oliwy, oliwek dla dzieci, mieszanek olejkow z alterry, same mieszają kilka roznych olejkow...W każdym razie polecam, bo niesamowicie skutecznie zmywa cały makijaż
Zanthia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:43   #18
AnnBlus
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
OCM to inaczej oczyszczanie twarzy olejem [ skrót od bodajże Oil Cleansing Method ] - poszukaj informacji w google, bo sposobów jest co najmniej kilka Dziewczyny używają oliwy, oliwek dla dzieci, mieszanek olejkow z alterry, same mieszają kilka roznych olejkow...W każdym razie polecam, bo niesamowicie skutecznie zmywa cały makijaż
hm, ja się nad tym zastanawiałam nawet, ale wydaje mi się, że po czymś takim codziennie trzeba sprzątać łazienkę... czy się mylę? Ja używam mydła olejowego (o, tego: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=34780), jest czyściej i świetnie działa.
Stary 2012-10-08, 14:48   #19
martolina1982
Zakorzenienie

hmmm...trochę obrzydlistwo tak umazać się w oleju. nie wyobrażam sobie potem tak zostać, nawet jeśli wytrę gorącym ręcznikiem.
Stary 2012-10-08, 18:03   #20
201607231719
Konto usunięte

Jest wątek o OCM na wizażu klik są wszystkie informacje, poczytaj, wyszukiwarka wątku zawsze pomoże. Czemu obrzydliwe? Skóra jest naprawdę dobrze oczyszczona. Właściwie to jeden z niewielu skutecznych sposobów na oczyszczenie w pełni mojej problematycznej cery
Baza pod podkład kobo jest silikonowa. Skóra nie oddycha, może się tłuścić. Chodziło mi o bazę pod cienie z kobo

AnnBlus - nie, czemu? Mam trzy szmatki z jysku, zmieniam często, odkażam w mikrofalówce, piorę. I to w sumie tyle. Mydełko, a olej to dwie zupełnie inne metody, inny mechanizm mycia. Ale jak służy to bardzo dobrze
201607231719 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 22:55   #21
AnnBlus
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
AnnBlus - nie, czemu? Mam trzy szmatki z jysku, zmieniam często, odkażam w mikrofalówce, piorę. I to w sumie tyle. Mydełko, a olej to dwie zupełnie inne metody, inny mechanizm mycia. Ale jak służy to bardzo dobrze
Hehe, a ja widzę siebie i umywalkę upaprane olejem
Stary 2012-10-09, 10:12   #22
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Hehe, a ja widzę siebie i umywalkę upaprane olejem
ale nie lejesz tego litrami do każdego mycia na wątku o OCM, blogach i na YT dziewczyny piszą/pokazują, jak to robią i nie wygląda na to, żeby był bałagan wokół nich i na nich nawet mi, fajtłapie, się nie udało nabałaganić (niestety, mi metoda nie podeszła ze względu na naczynka, od ciepła koniecznego przy tej metodzie miałam buraka na całej twarzy)

co do bazy - ja po silikonowej, matującej świecę się bardziej niż po niej. więc jak nie służy to nie używaj na całą twarz, jeszcze ci się pozapychają pory
Stary 2012-10-09, 10:42   #23
betty0502
Wtajemniczenie

GG do betty0502

Cytat:

Jeśli nie masz dostępu do sklepów stacjonarnych, to może dobrym rozwiązaniem byłyby internetowe? Przyznam, że wolę tą drugą opcję, mam kilka zaufanych sklepów i tam kupuję a stacjonarne rzadko odwiedzam ale to zazwyczaj szampon do włosów, odżywka, żele pod prysznic, jeżeli chodzi o kremy i inne kosmetyki - tylko internet.
betty0502 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 13:01   #24
neska951
Zakorzenienie

Cytat:

Hej hej nie jestem super specem od makijażu ale miałam podobny problem z malowaniem się jak umalować takiego jak ja bladziocha żeby makijaż nie był ciężki i wyglądał naturalnie. Moim zdaniem powinnaś wkleić jak wygląda twój makijaż. Tak na szybko wydaje mi się że im mniej użyjesz kosmetyków tym naturalniej on będzie wyglądał. Za ciemna i zbyt mocno położona kredka może bardzo obciążyć makijaż ( do malowania oczu używak kredki do malowani brwi o jasnym delikatnym odcieniu brązu deborah 281 http://www.kosmetyki-pro.pl/index.ph...eyebrow-pencil co z tego że jest do brwi ja maluję kreskę pod dolna powieką i czasem na górnej nadaje oczom bardzo naturalny i odświeżający wygląd ) Zbyt ciemne brwi podobnie.Moim zdaniem całkowity mat tez nie wygląda naturalnie. Używanie jasnych pastelowych kolorów sprawia ze poprawki w ciągu dnia są łatwiejsze.
No i jak napisały dziewczyny baza pod cienie do powiek może pomóc ale i porządnie roztarcie cieni na bazie jest wskazane
neska951 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 13:29   #25
kiiicik
Zakorzenienie

Wiem z doświadczenia, że kremy/toniki/żele matujące tylko pogarszały stan mojej cery. Była wysuszona na wiór, po czym broniła się wydzielając jeszcze większą ilość sebum, w efekcie końcowym świeciłam się jak choinka.
Metodą prób i błędów najlepiej służy mi nawilżanie. Rano pod podkład krem nawilżający (mi akurat służy Vichy) później podkład. Mam różne, ale obecnie używam nawilżającego z Bourjois, po czym puder transparentny Kryolanu lub bambusowy z BU. Buzia wygląda naprawdę promiennie. Zauważyłam im cięższe podkłady np. Colorstay, Dermablend, tym buzia wygląda na zmęczoną, szarą.
Co do makijażu oczu to myślę, że jasny cień, kreska na górnej powiece i tusz. U mnie się sprawdza.
Na zmarszczki ( ja mam niewielkie mimiczne) dobrze działają kremy z kwasami

Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:33   #26
martolina1982
Zakorzenienie

dzięki za wszystkie rady. wydaje mi się, ze pomału idę w dobrym kierunku, bo od dwóch dni robię jasniejszy makijaż oczu (jasne beże, nude, jakis koralowy odcien czerwieni tez sie znalazl na moich oczach) i o dziwo chyba lepiej. nie mogłam poczatkowo sie przyzwyczaic, bo taka nieumalowana się sobie wydawałam. wczesniej zawsze w kacikach wykańczałam czarnym cieniem, zeby przyciemnić, a teraz nie...

koniecznie musze pstryknac fotkę. tylko nie gardzo chce w necie zamieszczac swoje zdjecie...
Stary 2012-10-09, 15:48   #27
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
dzięki za wszystkie rady. wydaje mi się, ze pomału idę w dobrym kierunku, bo od dwóch dni robię jasniejszy makijaż oczu (jasne beże, nude, jakis koralowy odcien czerwieni tez sie znalazl na moich oczach) i o dziwo chyba lepiej. nie mogłam poczatkowo sie przyzwyczaic, bo taka nieumalowana się sobie wydawałam. wczesniej zawsze w kacikach wykańczałam czarnym cieniem, zeby przyciemnić, a teraz nie...

koniecznie musze pstryknac fotkę. tylko nie gardzo chce w necie zamieszczac swoje zdjecie...
No widzisz sama znalazłaś drogę , czarny cień w kącikach? I jak to poprawiać jak spłynie w ciągu dnia, z jasnymi kolorami jest mniej problemu wystarczy chusteczka higieniczna i jest dobrze
neska951 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 19:48   #28
iamsolucky
Wtajemniczenie

nie będę pisać rad pielęgnacyjnych bo wiadomo że im lepiej nawilżona odżywiona cera tym mniej się "chorobliwie przetłuszcza" i makijaż wygląda lepiej-dziewczyny dobrze radzą.
Myślę że Twoim błędem jeśli chodzi o sam make up może być stosowanie zbyt ciemnego podkładu, zbyt dużo pudru i dokładanie w ciągu dnia kolejnych warstw, zbyt ciemny "smutny" makijaż oka. Mój patent na świeży wygląd to lekki satynowy podkład(nawet fajny efekt daje Clarins skin illusion ) lub bb krem, różowy róż w kremie i ewentualnie odrobinka transparentnego pudru. Jeśli chodzi o oczy to cielista kredka na linii wodnej, rozświetlenie wewnętrznego kącika oka jasnym cieniem, cieniutka czarna kreseczka na górnej linii rzęs, mocno podkręcone i tylko raz wytuszowane rzęsy. Cienie jasne, beżowe, jaśniutko różowe, matowe lub lekko połyskujące- efekt- od razu parę lat mniej aha odradzam nakładania podkładu na powieki- wcale nie utrwala i wszystko może się mazać jak masz sińce powinnaś je zatuszować korektorem pod oczy najlepiej płynnym a nie w sztyfcie bo podkreśli zmarchy
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 20:13   #29
Martka72
Zadomowienie

Cytat:

..zdjęcia zdaje się widzą tylko zalogowane osobyale rozumiem...zawsze możesz wrzucić fotę a potem zdaje się edytować i usunąć...gdybyśmy widziały fotę łatwiej pewnie byłoby doradzić..ale to Twoja decyzja[COLOR="Silver"]

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości