Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-06, 11:48   #1
klada
Zakorzenienie

Łupież suchy czy po prostu przesuszony skalp?

Witam
Od kilku miesięcy zmagam się z suchą skórą głowy. Myję włosy co dwa dni. W pierwszy dzień jest ok, za to w drugi głowa już mnie swędzi (mogłabym się zadrapac) i pojawia się łupież. Nie wiem już, co mam robic. Używałam szamponu przeciwłupieżowego Cathy, ale nie pomógł (pewnie jest odpowiedni do łupieżu tłustego). Starałam się nawilżac skórę głowy olejami, ale po takim zabiegu podczas mycia włosów wylatywało mi pełno włosów. Nie używam groźnych kosmetyków (jak na włosomaniaczkę przystało ). Myję włosy szamponem Babydream, nakładam raczej bezsilikonowe maseczki, oczyszczam włosy raz w miesiacu szamponem z SLS. Już nie wiem, co mam robic.

I jeszcze jedna sprawa- mam w domu wcierkę Jantar i zastanawiam się, czy mogę jej używac, czy jeszcze bardziej mi wysuszy skalp. Wiem, że nie ma alkoholu, ale zawiera przecież zioła...

Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

klada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 12:08   #2
natkaa
Zadomowienie

Dot.: Łupież suchy czy po prostu przesuszony skalp?

Jeśli to przesuszona skóra głowy, która nieleczona skutkuje łupieżem, to radziłabym odstawić zioła, bo dodatkowo podsuszą podrażnioną skórę. A najlepiej odwiedzić lekarza żeby to zdiagnozował. Nie stosuj też szamponów przeciwłupieżowych, bo przy suchej, wrażliwej skórze głowy one tylko pogarszają sprawę. Tu sobie może poczytać o tym:
http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/...ora-glowy.html
http://estyl.pl/blog/2012/07/sucha-s...nacja-i-dieta/
http://estyl.pl/blog/2012/06/jak-sob...a-skora-glowy/
http://forum.styl.fm/przesuszona-skora-glowy.t63755.htm

PS. Masz bardzo ładne włoski (zobaczyłam w sygnaturce musiałam kliknąć)

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2012-10-06 o 12:20 Powód: blad
natkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 13:16   #3
NNaTT
Rozeznanie

Mam podobnie jak Ty. I jedyne co mi pomaga to szampon Vichy Dercos, ale tylko ten na suchy łupież (jest też na tłusty). Kosztuje w aptece koło 50 zł, ale moim zdaniem to cudo.
Pomaga bardzo na swędzenie i suchą skórę głowy.
NNaTT jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 16:41   #4
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez NNaTT Pokaż wiadomość
Mam podobnie jak Ty. I jedyne co mi pomaga to szampon Vichy Dercos, ale tylko ten na suchy łupież (jest też na tłusty). Kosztuje w aptece koło 50 zł, ale moim zdaniem to cudo.
Mi ten szampon pomaga jako jeden z niewielu na łupież. Świetny kosmetyk, choć za Vichy nie przepadam. Według mnie jest lepszy od Nizoralu.
Stary 2012-10-06, 17:47   #5
szatynka_#
Raczkowanie

Odstaw Jantar, mnie bardzo przesuszał skalp.
szatynka_# jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 21:13   #6
klada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Jeśli to przesuszona skóra głowy, która nieleczona skutkuje łupieżem, to radziłabym odstawić zioła, bo dodatkowo podsuszą podrażnioną skórę. A najlepiej odwiedzić lekarza żeby to zdiagnozował. Nie stosuj też szamponów przeciwłupieżowych, bo przy suchej, wrażliwej skórze głowy one tylko pogarszają sprawę. Tu sobie może poczytać o tym:
http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/...ora-glowy.html
http://estyl.pl/blog/2012/07/sucha-s...nacja-i-dieta/
http://estyl.pl/blog/2012/06/jak-sob...a-skora-glowy/
http://forum.styl.fm/przesuszona-skora-glowy.t63755.htm

PS. Masz bardzo ładne włoski (zobaczyłam w sygnaturce musiałam kliknąć)
Wiem właśnie, że szampony przeciwłupieżowe nie są dobre w moim przypadku
Dziękuję Ale co z tego, skoro teraz wypadają? Po części przez jesień, a po części obstawiam właśnie, że przez przesuszony skalp...

Cytat:
Napisane przez NNaTT Pokaż wiadomość
Czytałam właśnie o tym szamponie, ale szkoda mi dac 50 zł za szampon Na dodatek dosyc sceptycznie jestem nastawiona do takich drogich firm jak Vichy, La Roche Porsay itp...

Cytat:
Napisane przez szatynka_# Pokaż wiadomość
Odstaw Jantar, mnie bardzo przesuszał skalp.
Nie używam go, jedynie zastanawiam się nad tym
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

Stary 2012-10-07, 10:40   #7
weronka19
Rozeznanie

A może masz uczulenie na babydream?? Niektóre dziewczyny podobno uczula zawarty w nim rumianek
Zapuszczam naturalne, zdrowe włosy
weronka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 10:45   #8
klada
Zakorzenienie

Raczej nie, bo gdy byłam na wakacjach to używałam innego szamponu i też miałam ten problem
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

Stary 2012-10-07, 13:51   #9
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość

Czytałam właśnie o tym szamponie, ale szkoda mi dac 50 zł za szampon Na dodatek dosyc sceptycznie jestem nastawiona do takich drogich firm jak Vichy, La Roche Porsay itp...
Ja także nie przepadam za Vichy, ale szampon jest naprawdę rewelacyjny, zawsze mam go w domu na wypadek łupieżu. Ja kupuję na Allegro, bo ceny są lepsze i często można dostać miniaturki 100 ml. Jako jedyny wyleczył mi swego czasu łupież, którego nabawiłam się u fryzjera.
Stary 2012-10-16, 08:41   #10
jukaba
Zadomowienie

zmagałam sie również z takim problemem: na lini włosów, w grzywce , na skroniach miałam suchą bardzooo, swędzącą skórę, leciał suchy łupierz i wyglądało to tragicznie. zaczęłam stosować szampony p/ł co w konsekwencji nasiliło objawy więc szybko odstawiłam. u mnie sprawdził się olej arganowy wcierany w mokrą skórę ale u Ciebie olejowanie powoduje wypadanie - co zreszta często dziewczyny obserwują olejując skalp; i aloes. rzeczywiście odstaw najpierw ziolowe wcierki i moze spróbuj delikatnie aloesem???? ja brałam sok na palce o delikatnie wcierałam, wklepywalam co w skore. a z lekarzem to moze jeszcze poczekaj poprobuj "domowych" sposobów bo on pewnie jakąs chemią Cie zaatakuje
jukaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:22   #11
klada
Zakorzenienie

Jest coraz gorzej. To już mi wchodzi na czoło, tzn. trochę niżej niż linia włosów- całe białe, łuszczące się. Ostatnio taka byłam zdesperowana, że użyłam masła do ciała (Joanna, masło do ciała waniliowe), które jest dosłownie moim lekiem na przesuszone nogi, ogólnie ciało. Tak kilka godzin przed myciem, by się wchłonęło. Potem umyłam głowę. Na drugi dzień skóra była mniej wysuszona i tym samym mniej się ze mnie 'sypało', ale potem po drugim czy trzecim myciu zobaczyłam moje czoło i się przeraziłam.
Chyba przejdę się do dermatologa. Może to łuszczyca? U mnie w rodzinie występuje, więc moze i ja też ją mam. Chociaż nawet nie wiem jakie są objawy, muszę poczytac z w internecie.

Ale trochę uporałam się ze swędzącą skórą głowy- pomógł mi szampon Ziaja med, przeciwświądowy.
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

Edytowane przez klada
Czas edycji: 2012-11-10 o 18:23
Stary 2012-11-10, 19:59   #12
Blackbejbe
Rozeznanie

Cytat:
Jest coraz gorzej. To już mi wchodzi na czoło, tzn. trochę niżej niż linia włosów- całe białe, łuszczące się. Ostatnio taka byłam zdesperowana, że użyłam masła do ciała (Joanna, masło do ciała waniliowe), które jest dosłownie moim lekiem na przesuszone nogi, ogólnie ciało. Tak kilka godzin przed myciem, by się wchłonęło. Potem umyłam głowę. Na drugi dzień skóra była mniej wysuszona i tym samym mniej się ze mnie 'sypało', ale potem po drugim czy trzecim myciu zobaczyłam moje czoło i się przeraziłam.
Chyba przejdę się do dermatologa. Może to łuszczyca? U mnie w rodzinie występuje, więc moze i ja też ją mam. Chociaż nawet nie wiem jakie są objawy, muszę poczytac z w internecie.

Ale trochę uporałam się ze swędzącą skórą głowy- pomógł mi szampon Ziaja med, przeciwświądowy.

Baaaaardzo prawdopodobne ze to łuszczyca , daje 95% . A masz jeszcze gdzies oprócz skalpu ??
Blackbejbe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 11:42   #13
klada
Zakorzenienie

No właśnie nie. Ale zastanawiam się właśnie, czy to łuszczyca, czy po prostu przesuszona głowa. Bo całe moje ciało przez ten okres letni i teraz jesienno-grzewczy jest strasznie wysuszone
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

Stary 2012-11-12, 09:29   #14
jolka_superstar
Przyczajenie

Ja również borykam się z tym paskudztwem od kilu lat.
Wypróbowałam wszystkiego!!!

Łupież nasilał mi się przy zmianach pobytu to znaczy wody na twardszą, raz kiedy pojechałam na narty to mi nawet na brwi wlazł od tej mineralki. Sypało się ze mnie jak z nieba.

Po przetestowaniu miliona szamponów i domowych sposobów, stwierdzam, że ostatnio odkryta metoda jest najlepsza

A jest to olejowanie skóry głowy.
Najlepszy efekt mam po olejku jojoba.
Wetrzeć, zostawić na kilka godzin owinąć czymś żeby trzymało ciepło, potem, zmyć a na spłukać i jeszcze raz spłukać letnią czarną herbatą może być zaparzona za skrzypem, pokrzywą.
Jest to bardzo ważne, czarna herbata ma działanie zewnętrzne przeciwzapalne, poza tym przegotowana woda jest po prostu lepsza dla skóry.

Po pierwszej kuracji z samym olejem jojoba przeszłam na taki mix:
1 łyżka oleju rycynowego
1 łyżka olejku jojoba
1-2 łyżki olejku z orzecha włoskiego zakupionego na zrobsobiekram.pl (ale można też spróbować to zastąpić oliwą z oliwek)
Mieszam te oleje w podgrzanej gorąca wodą miseczce, nakładam palcami, owijam tetrą i zostawiam na kilka godzin. Podobno najlepiej jest zostawić na całą noc, ale nie próbowałam.

Przy takim zestawieniu i płukaniu herbatą łupież nie powracał.

Parę dni temu zmiksowałam olej sezamowy z rycyną i nałożyłam, zmyłam po 3h nie spłukałam herbatą no i łupież znów wrócił!!!! włosy się bardziej przetłuszczają, głowa swędzi.... Brr.... Wiesz o co chodzi....

Dziś robię zestaw faworyt.

A oto moje dotychczasowe próby walki z tym dziadostwem na przełomie ponad trzech lat:
- wszystkie szampony przeciwłupieżowe dostępne w aptekach począwszy na Nizoralu skończywszy na Ziaji
- Wszystkie szampony dla dzieci, bo podobno łagodne. Był tylko jeden, kóey spowodował zmniejszenie łupieżu - Happy z Belli ale go wycofali i wprowadzili coś nowego.
- płukanki wody z solą - bezsensowna metoda
- wcieranie soku z cytryny z miodem - efekt krótkotrwały, przynajmniej głowa nie swędzi.
- jedzenie a raczej picie siemienia lnianego od kilku miesięcy- generalnie skóra całego ciała super - na łupież nie podziałało
- picie skrzypu, pokrzywy i szałwii (na razie zauważyłam tylko efekty picia szałwii nie pocę się, mam lepszy nastrój, nie miałam znp)
- biorę też olej z wiesiołka - nie mam pojęcia na co i czy w ogóle to działa
- brałam też probiotyki, bo łupież może być symptom kandydozy, zrezygnowałam ze słodyczy, ograniczyłam kawę....

Więcej mi się nie chce pisać

Ale tak jak wspomniałam póki co jedyna w miarę skuteczna metoda to ten mix olejków i herbata.
Pozdrawiam i czekam na wieści z pola bitwy

A, łuszczyca nie jest zaraźliwa, ani genetyczna. Jeżeli w Twojej rodzinie występuje, o niczym to jeszcze nie świadczy.

Na koniec potwierdza, że dercos vichy jest dobry. Pomógł mi z problemem wypadających włosów, nie miał natomiast niestety wpływu na łupież.

Edytowane przez jolka_superstar
Czas edycji: 2012-11-12 o 14:31
jolka_superstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 11:52   #15
jolka_superstar
Przyczajenie

Cytat:

Wróciłam jeszcze na ten watek, ze względu na ten Twój post.
Ja naprawdę już wszystkiego w walce z łupieżem wypróbowałam

Smarowałam głowę różnymi maściami, ciekła parafiną też (w tym maśle ziai, o którym piszesz jest głównym składnikiem) i efekt był taki jaki i Ty zauwałyłaś. Parafina pogarsza tylko sprawę łupieżu
(natomiast jest cudem dla skóry mojej córki z AZS)
mi zatyka pory, które zaczynaj produkować coraz więcej sebum, koniec końców z łupieżu suchego robi się niesuchy, jeszcze bardziej natężony.

Szampon ziai o którym piszesz też stosowałam. Początkowo byłam zadowolona i zrelaksowana, po kilku myciach zauważyłam, że włosy przetłuszczają mi się 2 razy szybciej. Odstawiłam go.
Teraz na zmianę stosuję szampon pokrzywowy z Barwy, siarkowy też Barwy i Syos bo jest bez silikonów i jeszcze Radical.
Natomiast te szampony nie robią mi krzywdy, przede wszystkim dlatego, że skóra głowy jest po prostu w dużo lepszej kondycji od stosowania olejów.

Z problemem mieszanki oleju sezamowego już się uporałam. Najpierw olejkami z rycyną, potem 2 razy sam jojoba wmasowany w skórę i zostawiony na noc.

Czekam na wieści od ciebie
Stary 2012-11-21, 14:09   #16
klada
Zakorzenienie

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Byłam u dermatologa, powiedział, że na łuszczycę mu to nie wygląda. Przepisał mi roztwór na skórę głowy Dermovate. I nie chcę zapeszac, ale skóra głowa jest już prawie w idealnym stanie! A używam go od tygodnia, raz na 2 dni (czyli w sumie 3 razy jak dotąd). Mam nadzieję, że po odstawieniu tego płynu nie cofnie się to wszystko
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

Stary 2012-11-27, 16:10   #17
Dagster
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to Dagster

Mój problem to wypadające na potęgę włosy Wszystkie badania zrobione, wszystkie kosmetyki mam na półce i NIC nie działa. W końcu doszłam do wniosku, że kilka miesięcy temu koleżanka zerknęła na moja głowę i powiedziała, że mam łupież a ja to zignorowałam bo objawy te były widoczne tylko po bliskim oglądnięciu głowy....

Wczoraj zaobserwowałam że jak podrapie skórę głowy to sypie się naskórek... a od soboty swędzi mnie skóra na skalpie... Z tego co czytam na wizażu to objawy te mogą być zarówno łojotokowym zapaleniem skóry, łupieżem suchym, tłustym jak i zwyczajnie przesuszonym skalpem...
Dagster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 20:41   #18
klada
Zakorzenienie

Użyłam ten płyn może z 6 razy, tak co dwa dni. I wszystko zniknęło, poczułam ukojenie skalpu... Ale od kilku dni wszystko powraca... Ja już nie wiem
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

Stary 2013-04-05, 14:27   #19
jolka_superstar
Przyczajenie

Możliwe, że to ŁZS.
Stary 2013-04-11, 12:52   #20
ally5
Wtajemniczenie

Może masz wrażliwą skórę głowy? wtedy baby dream wcale nie jest taki dobry. Mnie bardzo podrażniał i dawał właśnie takie same objawy jak u Ciebie. Mnie bardzo pomaga Nivea pure color, fajnie koi skórę, ale niestety włosy szybciej się przetłuszczają (są jeszcze 2 wersje pure gloss i pure repair, ale jeszcze bardziej obciążają)
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 16:59   #21
Fala889
Przyczajenie

Włosy suche, zniszczone itp.

Witam serdecznie!

Z góry przepraszam, że zakładam nowy wątek o podobnej treści, ale jak widzę, że zdrowie i pielęgnacja włosów zależy od różnych czynników, takich jak kolor, płeć, długość itp. to wolę mieć "własny" temat w którym otrzymam profesjonalną pomoc i odpowiedzi na moje wszystkie pytania A więc...

Jestem mężczyzną, mam 19 lat i chciałbym zapuścić sobie trochę dłuższe włosy, lecz jest mały problem. Moje włosy są chyba zniszczone. Mam je takie suche, szorstkie, nie układają się (ja mówię na to, że mam szczeliny xd). Używam szamponu przeciw łupieżowego, bo mam łupież ;P Nie wiem co z tym zrobić, proszę o jakieś porady i produkty, które w tym pomogą. Btw. Kompletnie się na tym nie znam i prosiłbym o szczególniejszy opis produktów i gdzie mogę je kupić. Dziękuję za pomoc!
Fala889 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 12:44   #22
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Kobietki, trochę pomaga u mnie olej kokosowy nalozony na skalp przed myciem (30min). Spróbujcie.

Niestety,zrobiłam jak widzę głupotę, decydując się na szampon przeciwłupieżowy. Tylko u mnie nie jest problemem raczej SLS, bo używałam zawsze mocnych myjadeł typu Barwa (na zmianę z delikatnymi typu Alterra).
Poradźcie, proszę

Co sądzicie, czy szampony Babuszki Agafii będą wzmagać podrażnienie i przesuszenie skalpu?

Co sądzicie o szamponie aloesowy NaturVital? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...aloe-vera.html ?
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 15:18   #23
rybeczka34
Uroda przede wszystkim

Cytat:
Myję włosy szamponem Babydream, nakładam raczej bezsilikonowe maseczki, oczyszczam włosy raz w miesiacu szamponem z SLS.

Miałam podobny problem, ale rozwiązał mi się problem nieco sam, jak na jakiejś stronie wyczytałam, że łupież to nic innego jak martwy naskórek który osiadł na włosach. A zatem żeby pozbyć się problemu trzeba użyć czegoś, co działa na przyczynę, a nie tylko na skutek. Dowiedziałam się, że żeby oczyścić skórę głowy trzeba wykonać zabieg peelingujący, najlepiej przy użyciu peelingu enzymatycznego bo jest bezpieczniejszy od mechanicznego. Zainwestowałam w kosmetyk, który polecił mi trycholog i problemu nie ma A polecił mi serum oczyszczające do skóry głowy z firmy Bionigree: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11...porzeczki.html
Też wcześniej używałam różnej maści specyfików z różnym skutkiem. Moja portmonetka co miesiąc mocno kurczyła się. Pewnie większość szamponów przeciwłupieżowych użyłam, ale efekt był zwykle bardzo niezadowalający
rybeczka34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 18:30   #24
LadyAnnabelle
Przyczajenie

Cytat:
Witam
Od kilku miesięcy zmagam się z suchą skórą głowy. Myję włosy co dwa dni. W pierwszy dzień jest ok, za to w drugi głowa już mnie swędzi (mogłabym się zadrapac) i pojawia się łupież. (...) Myję włosy szamponem Babydream, nakładam raczej bezsilikonowe maseczki, oczyszczam włosy raz w miesiacu szamponem z SLS. Już nie wiem, co mam robic.
Wypróbuj Cerkogel 30 (będzie złuszczał i nawilżał skórę głowy), powinien pomóc Ja swoją wątpliwej przyjemności przygodę z szamponem Babydream zakończyłam niemałym łupieżem (odstawiłam i wtedy pomógł mi szampon Catzy - zielony).
LadyAnnabelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 22:42   #25
wiolka1115
Rozeznanie

Ja mam niestety to samo. Cerkogel nie pomaga;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiolka1115 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 20:45   #26
agatanaturalnie
Ruda Paskuda! :)

Od około dwóch miesięcy też mam problem z przesuszoną skórą głowy. Pojawił się łupież i skóra mnie swędzi, gdzieniegdzie mam drobne krostki. Nakładam olej Sesa, myję włosy delikatnymi naturalnymi szamponami ale to nic nie daje. Zmieniłam teraz szampon na Emolium. Mam w domu aloes więc chciałabym spróbować. Podobno dobry jest też ocet jabłkowy bo przywraca prawidłowe pH oraz zabija bakterie i grzyby.
agatanaturalnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-27, 16:37   #27
JulaBura
BAN stały

U mnie problem łupiezu co jakiś czas powraca i nie wiem jaka jest przyczyna, ale mnie to denerwuje bardzo, moje ostatnie skuteczne odkrycie to linia Dermedic CAPILARTE i szampon zwalczający łupież, po ostatniej kuracji po łupieżu śladu nie ma!
JulaBura jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości