Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-10, 10:13   #1
JoaaNN
Raczkowanie

GG do JoaaNN
Unhappy

Ścieńczenie paznokci?

Witajcie.
Przeszukałam cały internet, w tym jakis stary wątek na wizażu, ale nie poratowało mnie to. Otóż mam problem z dwoma paznokciami na lewej dłoni. U nasady, zaczęły niedawno rosnąć takie brzydkie, pofałdowane i jakby spojrzeć z boku, dużo cieńsze. Dowiedziałam się że może to być ścieńczenie płytki paznokcia. Czy to może prowadzić do jego zaniku? Tego najbardziej się boję i co robić? Do dermatologa już się zapisałam, ale dopiero na 30 października... Do innych nie mogę się za cholerę dobić, a spanikowałam już na całego. Jak tylko zauważyłam że coś z nimi nie tak, zaczęłam pić skrzypowite, czyli minęło jakieś 10 dni. Zmiana sięga już połowy paznokcia małego palca, środkowego 1/3... na weekendzie wstawię zdjęcia. Co można z tym zrobić? Dodam że nie maluję paznokci od dłuższego czasu, sporadycznie odżywka, ale od miesiąca kompletnie nic..

Fejsbookuję facebook.com/UDzoany
JoaaNN jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 13:18   #2
Maduamazel
Przyczajenie

Dot.: Ścieńczenie paznokci?

Chciałabym ci pomóc, ale w życiu nie słyszałam o czymś takim jak ścieńczenie paznokci. Może objawy, które opisujesz to wynik zbyt agresywnego wycinania skórek. Do czasu wizyty u dermatologa pewnie nie zobaczysz jeszcze efektów działania skrzypowity
Maduamazel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:57   #3
y@kor
Silveris

Napisz, czy używałaś czegoś do wycinania/podważania skórek, bo może to być właśnie wynik nieprawidłowego manicure. Jeśli tak - płytka potem będzie odrastać zdrowa.
y@kor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 07:19   #4
JoaaNN
Raczkowanie

GG do JoaaNN

Dopiero zobaczyłam Wasze odpowiedzi - u dermatologa byłam, a nawet u dwóch - badania na grzybicę nic nie wykazały, i sami nie wiedzą co to jest. Skórek nie wycinałam za bardzo, czasem delikatnie kopytkiem odsunęłam. Wyglądają tak: http://www.ijdvl.com/articles/2011/7...0_86470_f2.jpg. Były dwa, a teraz i trzeci taki się zrobił. Lekarz na słowo trachonychia (podpis z podobnych zdjęć, niby tak to się nazywa) zrobił tylko oczy i powiedział że samo kiedyś zejdzie. No super, tylko mnie to nie pociesza

Fejsbookuję facebook.com/UDzoany
JoaaNN jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 11:54   #5
Matrioszka97
Przyczajenie

Moze to byc szorstkosc paznokci: zazwyczaj pojawia sie przy chorobach łuszczyca azs
ale równiez scienczenie paznokci : zazwyczaj z powodu niedokrwienia ,badz gdy masz problem z tarczyca .czasami po leczeniu retinoidami
Matrioszka97 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 14:38   #6
HastalavistaBaby
Przyczajenie

W życiu nie słyszałam o czymś takim jak śnieńczenie O.o jest w ogóle takie słowo? Tu masz trochę sposobów na słabe i łamliwe https://kobietamag.pl/lamliwe-paznokcie/ ale co z cienkimi zrobić to nie mam pojęcia. Jeśli są pofałdowane, to to może być zapalenie macierzy paznokcia też
HastalavistaBaby jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości