Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2014-08-06, 16:17   #121
Fleur_D
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 979
Dot.: Naturalny szampon

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Poka wiadomo嗆
Zale篡 co rozumiesz przez "naturalny" szampon. Kryteria, kt鏎e poda豉 (delikatne, bez parabenow, silikonow oraz tych wszystkich mocnych detergentow) nie powoduj, 瞠 szampon jest naturalny. Te warunki spe軟iaj tak瞠 kosmetyki, kt鏎e nie s nazwane szamponami, ale nadaj si do mycia w這s闚:
- Babydream - p造n do k徙ieli dla kobiet w ci捫y,
- Hipp - szampono/p造n do k徙ieli dla niemowl康
- Facelle - p造n do higieny intymnej
mo瞠sz te my w這sy od篡wk
itp.
A naturalne to s orzechy pior帷e i mydlnica lekarska
Glink Beloun te mo積a uzna za na naturalny produkt. Mam na my郵i glink w postaci glinki, nie myd這 czy te szampon z glink w sk豉dzie.

Od jakiego czasu u篡wam jej do mycia w這s闚 i chwil j na nich trzymam. W這sy s dobrze oczyszczone i 豉dnie si uk豉daj. Raz w tygodniu oczyszczam w這sy szamponem ze SLeS.
Ale ja nigdy nie mia豉m problem闚 ze zbyt silnym dzia豉niem szampon闚, wi璚 nie mog stwierdzi, czy ten spos鏏 jest bardziej delikatny. Na pewno nie ma sk豉dnik闚, kt鏎ych nie chcesz
Fleur_D jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2014-08-06, 16:42   #122
tobebeauty
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1
Dot.: Walczymy z w這sami zbijaj帷ymi si w str彗i!

Witam wszystkie Wiza瘸nki !
Jestem now, dumn u篡tkowniczk tego forum, co nie oznacza, 瞠 nigdy tu nie by豉m (wr璚z przeciwnie, od ponad roku forum wiza簑 mam w zak豉dkach, nie wiem czego tak d逝go zwleka豉m z za這瞠niem konta!)

Ale przejd幟y do rzeczy - mam w這sy cienkie, rzadkie, z tendncj do p貫t逝szczania si i str帷zkowania. Full zestaw jak wida :D
Temat ten jest idealny dla mnie, bo str帷zkowanie si w這s闚 to co, co najbardziej daje mi si we znaki.

Chcia豉bym podzieli si z wami sposobami, kt鏎e najlepiej dzia豉j na moje w這sy. Jest to SEBORADIN BALSAM do w這s闚 (Niger). Wypr鏏owa豉m ju wiele masek / od篡wek / balsam闚. Nic nie sprawdzi這 si tak 鈍ietnie jak ten balsam. W這sy nie do嗆, 瞠 s doci捫one (ale nie obci捫one), to pi瘯nie si b造szcz i przede wszystkiem nie zbijaj si w str帷zki prawie ca造 dzie (co i tak jest ogromynm sukcesem, a wlosy myj codziennie).

Kolejnym kosmetykiem, na kt鏎ego warto zwr鏂i uwag jest olejek do w這s闚 SESA LUB KOKOSOWY DABUR. Pocz徠kowo by豉m bardzo niezadowolona z obu olejk闚, szczeg鏊nie z Sesy - w這sy po ca這nocnym olejowaniu zamiast b造szcze si by造 szortkie i wysuszone. Postanowi豉m jednak zu篡 obie buteleczki przed kupnem kolejnych olej闚 do testowania. Nie mia豉m ochoty nak豉da Sesy na kolejn noc, ze wzgl璠u na zapach (kt鏎y m鎩 T przyr闚na do zapachu rodem z ToiToi'a ), postanowi豉m wi璚, od niechcenia, na這篡 olej na po godzinki-godzink przed myciem. TO BY STRZA W DZIESI﹗K! W這sy by造 takie, jak to sobie wyobra瘸豉m zamawiaj帷 produkty, a przykrego zapachu uda這 mi si pozby emugluj帷 olej od篡wk Garniera. Jak potem doczyta豉m oleje zio這we typu w豉郾ie Sesa d逝go trzymane na w這sach mog da efekt wysuszenia (ze wzgl璠u na zio豉).

Mam nadziej, 瞠 komu pomo瞠 to, co napisa豉m i 瞠 ja b璠 mog豉 nauczy si jeszcze wi璚ej od Was, kochane Wiza瘸nki :* !
tobebeauty jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2014-08-06, 18:13   #123
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Wiadomo軼i: 10 899

Cytat:
Napisane przez Patricia155 Poka wiadomo嗆
No wlasnie naturalne to mialam na mysli wlasnie te kryteria ktore wymienilam.
W takim razie tytu w徠ku s豉bo ma si do tematyki, bo produkt闚 spe軟iaj帷ych te kryteria jest pe軟o, ale z natur nie musz mie wiele wsp鏊nego.
Cytat:
Tylko wlasnie chodzi mi zeby byl przeznaczony do wlosow przetluszczajacych sie bo niektore tak dzialaja ze po umyciu ma sie takie wrazenie jakby wlosy byly posklejane, tluste itp a ja chce tego uniknac
Czego by鄉y nie wymieni造, b璠ziesz musia豉 i tak spr鏏owa na sobie.
Mo瞠sz jeszcze sprawdzi szampony Fitomed, maj du穎 ekstrakt闚 ro郵innych.
A je郵i w這sy tu po umyciu s zlepione, to nie masz problemu z przet逝szczaniem, tylko z niedostatecznym oczyszczeniem. W闚czas mocny detergent jest nawet wskazany.

Natomiast je郵i to jest rzeczywi軼ie przet逝szczenie tu po myciu, to masz do czynienia ze stanem chorobowym.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2014-08-06, 19:15   #124
Patricia155
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 27

Nie mam problemow z tlustymi wlosami po umyciu, ale mam wlosy cienkie i musze uwazac przy dobieraniu szamponu, bo latwo im zrobic ,,krzywde" w postaci obciazenia a wtedy wygladaja jakby byly tluste. O to mi chodzilo. Mysle ze sporbuje te fitomed. Ja niestety nie znam sie za bardzo na skladnikach w szamponach dlatego pytam o te bez silikonow, parabenow itp. Chodzi mi o taki ktory moge spokojnie stosowac codziennie, nie narazajac wlosow na przeciazenie i tego typu sprawy. Podsumowujac chodzi mi o szampon, po ktorym moje wlosy beda lekkie, nie beda sie plataly i bede mogla je spokojnie myc codziennie. Jesli macie jakies szampony tego typu, znacie sklady to bardzo prosze o propozycje.

Wys豉ne z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Patricia155 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2014-08-11, 10:10   #125
chimay
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 220

Cytat:
Napisane przez Patricia155 Poka wiadomo嗆
Nie mam problemow z tlustymi wlosami po umyciu, ale mam wlosy cienkie i musze uwazac przy dobieraniu szamponu, bo latwo im zrobic ,,krzywde" w postaci obciazenia a wtedy wygladaja jakby byly tluste. O to mi chodzilo. Mysle ze sporbuje te fitomed. Ja niestety nie znam sie za bardzo na skladnikach w szamponach dlatego pytam o te bez silikonow, parabenow itp. Chodzi mi o taki ktory moge spokojnie stosowac codziennie, nie narazajac wlosow na przeciazenie i tego typu sprawy. Podsumowujac chodzi mi o szampon, po ktorym moje wlosy beda lekkie, nie beda sie plataly i bede mogla je spokojnie myc codziennie. Jesli macie jakies szampony tego typu, znacie sklady to bardzo prosze o propozycje.

Wys豉ne z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Parabeny do obci捫enia w這sa maj si nijak. Silikony ju tak i najprostsza metoda to spisa sobie na karteczce najcz窷ciej wyst瘼uj帷e (w necie jest takich spis闚 ca豉 masa, cho熲y tu) i korzysta z niej, jak si idzie na zakupy czy ogl康a sk豉dy w necie. Inaczej za ka盥ym razem b璠ziesz musia豉 pyta, a niekoniecznie od razu dostaniesz odpowied. Po jakim czasie zapami皻asz te nazwy.
Poza silikonami niekt鏎zy unikaj te polyquaterni闚, to te s substancje filmotw鏎cze.
chimay jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2014-11-23, 11:54   #126
angelynn
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 392
Moje w這sy wygl康aj jak bym ich nie czesa豉...

Dziewczyny pom騜cie, bo mnie to ju dobija okropnie, 瞠 praktycznie nie mog chodzic w rozpuszczonych w這sach, bo po 10 minutach po wyj軼iu z domu robi si z nich jakie str彗i i wygl康aj jak bym ich nie czesa豉 w og鏊e...

U篡wam od篡wki bez parabenu i silikon闚.
Olejowanie i wcierki na porz康ku hmm tygodniowym.
Ogolnie moje w這sy s zadbane a wygl康aj stasznie.. jakie rady?
Stary 2014-11-23, 11:59   #127
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Moje w這sy wygl康aj jak bym ich nie czesa豉...

Cytat:
Napisane przez angelynn Poka wiadomo嗆
Dziewczyny pom騜cie, bo mnie to ju dobija okropnie, 瞠 praktycznie nie mog chodzic w rozpuszczonych w這sach, bo po 10 minutach po wyj軼iu z domu robi si z nich jakie str彗i i wygl康aj jak bym ich nie czesa豉 w og鏊e...

U篡wam od篡wki bez parabenu i silikon闚.
Olejowanie i wcierki na porz康ku hmm tygodniowym.
Ogolnie moje w這sy s zadbane a wygl康aj stasznie.. jakie rady?

Jaka to od篡wka? Parabeny nic nie maj wsp鏊nego z kondycj w這s闚. Silikony mog wzmaga str帷zkowanie, ale inne filmformery tak瞠, r闚nie oleje mog w這sy obci捫y. Ja przy regularnym olejowaniu mia豉m w豉郾ie takie kluski.
Moim zdaniem mo瞠sz mie za ci篹k piel璕nacj, za s豉bo/za rzadko oczyszczasz w這sy z tego, co si na nich nadbudowuje (nie tylko silikony si potrafi nadbudowa).
Stary 2014-11-23, 12:03   #128
angelynn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Poka wiadomo嗆
Jaka to od篡wka? Parabeny nic nie maj wsp鏊nego z kondycj w這s闚. Silikony mog wzmaga str帷zkowanie, ale inne filmformery tak瞠, r闚nie oleje mog w這sy obci捫y. Ja przy regularnym olejowaniu mia豉m w豉郾ie takie kluski.
Moim zdaniem mo瞠sz mie za ci篹k piel璕nacj, za s豉bo/za rzadko oczyszczasz w這sy z tego, co si na nich nadbudowuje (nie tylko silikony si potrafi nadbudowa).
od篡wka z biovaxu do w這s闚 cienkich ze sklonnoscia do wypadania.

ogolnie wlosy mam bardzo 豉dne i poprawi豉 sie ich kondycja, jak je rozczesze wygl康aj super, ale co z tego jak po wyjsciu z domu masakra

co do olejowania robe to raz w tygodniu, rzeczywiscie w這sy s troche hmm... tluste po pierwszym myciu, po drugim wszystko wraca do normy
Stary 2014-11-23, 12:11   #129
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez angelynn Poka wiadomo嗆
od篡wka z biovaxu do w這s闚 cienkich ze sklonnoscia do wypadania.

ogolnie wlosy mam bardzo 豉dne i poprawi豉 sie ich kondycja, jak je rozczesze wygl康aj super, ale co z tego jak po wyjsciu z domu masakra

co do olejowania robe to raz w tygodniu, rzeczywiscie w這sy s troche hmm... tluste po pierwszym myciu, po drugim wszystko wraca do normy
Ja bym umy豉 jakim rypaczem i mask nak豉da豉 ewentualnie przed myciem przez jaki czas, 瞠by zobaczy, czy to co da. Wcze郾iej mia豉 te takie problemy? Je郵i nie, to zmiana nawyk闚 powinna pom鏂.
W przypadku w這s闚 sk這nnych od zawsze do str帷zkowania nie da si tego zjawiska ca趾iem wyeliminowa, mo積a tylko ograniczy.
Stary 2014-11-23, 12:37   #130
angelynn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Poka wiadomo嗆
Ja bym umy豉 jakim rypaczem i mask nak豉da豉 ewentualnie przed myciem przez jaki czas, 瞠by zobaczy, czy to co da. Wcze郾iej mia豉 te takie problemy? Je郵i nie, to zmiana nawyk闚 powinna pom鏂.
W przypadku w這s闚 sk這nnych od zawsze do str帷zkowania nie da si tego zjawiska ca趾iem wyeliminowa, mo積a tylko ograniczy.
problem si pojawi odk康 nie ma farby na w這sach, wczesniej ci庵le farbowalam w這sy i prostowa豉m, byly przesuszone, ale jakos wygl康a造, teraz dbam o nie, a one chyba si mszcz za te wszystkie lata katuszy
Stary 2015-08-06, 08:53   #131
milka3233
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 75
Str帷zkuj帷e si w這sy

Hej dziewczyny.
Moje w這sy s bardzo cienkie, szybko si przet逝szczaj, sa proste, l郾i帷e, 郵iskie i zdrowe, obci皻e w kszta販ie litery U. Po chwili od rozczesania zbijaj si w nieestetyczne str帷zki. Wygl康a to strasznie.
Pr鏏owa豉m ju wszystkiego.
Odstawi豉m silikony- by豉 niewielka poprawa, ale w這sy szybko si niszczy造 mimi pi瘭璕nacji olejami, maskami.
Maski, od篡wki, oleje nak豉da豉m przed myciem, ale r闚nie nie widzia豉m du篡ch efekt闚.
Suszy豉m w這sy suszark- by這 lepiej, ale nie pozby豉m si problemu.
Stylizowa豉m je 瞠lem lnianym- tu efekt mnie zaskoczy-w這sy faktycznie by造 bez str彗闚, ale niesamowicie spuszone, poza tym nie podobam si sobie w lokach.
Nie u篡wam 瘸dnych produkt闚 i narz璠zi do stylizacji, wiem 瞠 ciep這 pogorszy sprawe.
W這sy czesze tangle teezerem lub szczotka z naturalnego wlosia.
Staram si nie obci捫a ich nadmiernie produktami.

Co mo瞠 by przyczyn tego problemu ? Czy ten problem da si wgl zniwelowa ? Czy mo瞠 mam ju tak struktur w這sa i nie wa積e co b璠 robi problem nadal pozostanie? Jakie triki i kosmetyki polecacie przy piel璕nacji takich w這s闚 ? Dzi瘯uje za odpowiedzi.
milka3233 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-08-07, 14:48   #132
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Str帷zkuj帷e si w這sy

Cytat:
Napisane przez milka3233 Poka wiadomo嗆
Hej dziewczyny.
Moje w這sy s bardzo cienkie, szybko si przet逝szczaj, sa proste, l郾i帷e, 郵iskie i zdrowe, obci皻e w kszta販ie litery U. Po chwili od rozczesania zbijaj si w nieestetyczne str帷zki. Wygl康a to strasznie.
Pr鏏owa豉m ju wszystkiego.
Odstawi豉m silikony- by豉 niewielka poprawa, ale w這sy szybko si niszczy造 mimi pi瘭璕nacji olejami, maskami.
Maski, od篡wki, oleje nak豉da豉m przed myciem, ale r闚nie nie widzia豉m du篡ch efekt闚.
Suszy豉m w這sy suszark- by這 lepiej, ale nie pozby豉m si problemu.
Stylizowa豉m je 瞠lem lnianym- tu efekt mnie zaskoczy-w這sy faktycznie by造 bez str彗闚, ale niesamowicie spuszone, poza tym nie podobam si sobie w lokach.
Nie u篡wam 瘸dnych produkt闚 i narz璠zi do stylizacji, wiem 瞠 ciep這 pogorszy sprawe.
W這sy czesze tangle teezerem lub szczotka z naturalnego wlosia.
Staram si nie obci捫a ich nadmiernie produktami.

Co mo瞠 by przyczyn tego problemu ? Czy ten problem da si wgl zniwelowa ? Czy mo瞠 mam ju tak struktur w這sa i nie wa積e co b璠 robi problem nadal pozostanie? Jakie triki i kosmetyki polecacie przy piel璕nacji takich w這s闚 ? Dzi瘯uje za odpowiedzi.

Nie tylko silikony obci捫aj w這sy, robi to tak瞠 inne filmformery np polyquarternia, jak r闚nie emolienty, w tym tak瞠 oleje.
Skoro masz zdrowe w這sy, to ogranicz olejowanie i szukaj l瞠jszych produkt闚. Kup te jaki porz康nie oczyszczaj帷y szampon.

Linki w przypadkowych s這wach w moich postach nie pochodz ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wiza. Linki pochodz帷e ode mnie wstawiam pod s這wem KLIK.
Stary 2016-05-11, 20:48   #133
11ala21
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Poka wiadomo嗆
Znalaz豉m informacj, 瞠 jednym z czynnik闚 powoduj帷ych str彗i s cieniowane w這sy (mo瞠 Ameryki nie odkry豉m, nie wiem ) Wi璚 chc was o to zapyta - str彗uj si wam w這sy i tym samym macie je pocieniowane? To by du穎 t逝maczy這, a mi da這 nadziej na to, 瞠 gdy pocieniowane w這sy odrosn nie b璠 si zbija w kolonie
Niestety, ja mam w這sy nie cieniowane, a str彗i robi mi si na po這wie w這s闚, od ramion w d馧
11ala21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-05-11, 21:14   #134
201607040946
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 21 731

Moje ci庵le si str帷zkuj, ju si z tym pogodzi豉m
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2017-01-13, 11:04   #135
Luinloth
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 100

Dziewczyny, a co robicie, 瞠by Wam si w這sy nie str帷zkowa造 po u篡ciu produkt闚 do stylizacji?
Luinloth jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
dbanie o w這sy, hair, kolonie, pozlepiane, sklejone, str彗i, str彗i na w這sach, wilgotne powietrze, w這somaniactwo, w這sy

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-01-13 12:04:03

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.