Otwarcie małego saloniku kosmetycznego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-15, 11:59   #1
onlyyhope88
Zadomowienie

GG do onlyyhope88

Otwarcie małego saloniku kosmetycznego

Witam,
Jestem obecnie na III roku kosmetologii o specjalizacji spa i odnowa biologiczna w trybie zaocznym. Jestem zarejestrowana w PUPie. Chciałabym otworzyć swój mały salonik z podstawowymi zabiegami w pomieszczeniu razem z fryzjerem.
Jest taka możliwość żebym bez ukończonych jeszcze studiów otworzyła i pracowała sama na siebie? Są jakieś ustawy, które zabraniają pracowania jako kosmetolog/kosmetyczka bez ukończonego wykształcenia w tym kierunku? Wiem, że otworzyć salon może każdy nawet osoba bez studiów.. Ale wtedy musi kogoś zatrudnić wykształconego...

Ogłoszeń o poszukiwane kosmetyczki/kosmetologów jest sporo, ale wymagają przeważnie minimum rok doświadczenia.. Ehh.. a gdzie tak na prawdę to doświadczenie zrobić..??
Dlatego myślę o czymś swoim.. Nie mówię tu o zabiegach z kawasami czy złuszczaniem średniogłębokim ziołami, ani żadnymi zabiegami elektrostymulacji, galwanizacji itd.. Podstawowe zabiegi manicure pedicure maski peelingi mikrodermabrazje masaze twarzy regulacje brwi depilacje woskiem itd..

Pomóżcie proszę...
onlyyhope88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 12:32   #2
Patty1993
Raczkowanie

Cool Dot.: Otwarcie małego saloniku kosmetycznego

Wynajęcie, urządzenie lokalu, zakup kosmetyków i urządzeń kosztuje. Pomyśl kobieto czy ciebie na studiach stać na to? Na rozkręcenie salonu naprawdę trzeba sporej sumy. Moja mama swój salon otworzyła jakis rok temu i na rozkręcenie biznesu wydała około 150 tysięcy. Może na początku zatrudnij się gdzieś, co? Ja bym tak po prostu na twoim miejscu zrobiła. Pensje dla wykształconych ludzi w tym kierunku też kosztują
Stary 2012-10-15, 16:20   #3
ellish
Zakorzenienie

Dot.: Otwarcie małego saloniku kosmetycznego

Cytat:
Napisane przez Patty1993 Pokaż wiadomość
Wynajęcie, urządzenie lokalu, zakup kosmetyków i urządzeń kosztuje. Pomyśl kobieto czy ciebie na studiach stać na to? Na rozkręcenie salonu naprawdę trzeba sporej sumy. Moja mama swój salon otworzyła jakis rok temu i na rozkręcenie biznesu wydała około 150 tysięcy. Może na początku zatrudnij się gdzieś, co? Ja bym tak po prostu na twoim miejscu zrobiła. Pensje dla wykształconych ludzi w tym kierunku też kosztują
to wszystko zalezy jakie ma sie sprzety. Kolezanka pisala o podstawowych zabiegach. A mikro, kawitacja, RF czy mezoterapia bezigl. nie kosztuja wiele.
Moja kumpela otworzyla salonik maly za 20tys. ( teraz ma juz o wielw wyzszy poziom- lasery, med. estet.), ale zaczela od czegos skromnego, malenkiego.
Lozko, wapozon itp mozna kupic za nieduze pieniazki. Mozna tez dostac pomoc w UP.

A po drugie, skad wiesz, ze nie ma na to kasy? To, ze jest studentka, nie znaczy, ze np nie ma pomocy od rodzicow itp.

Trzymam za Ciebie kciuki
ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 01:24   #4
murenna10
Przyczajenie

Bardzo dobry pomysł z tym salonikiem, ale jeżeli od serca miałabym coś doradzić to proponuję na początku staż u jakiejś dobrej, doświadczonej kosmetyczki. Na stażu zdobędziesz dużo cennych doświadczeń które wykorzystasz we własnym biznesie. Dużo optymizmu i wiary życzę.
Stary 2012-10-18, 10:58   #5
Patty1993
Raczkowanie

Jeżeli ma się pieniądze to oczywiście. Własny biznes to rzecz najlepsza na swiecie
Stary 2012-10-21, 11:47   #6
anavi
Raczkowanie

Hej,
też jestem po kosmetologii i faktycznie z doświadczeniem ciężko. Pracodawcy nie zwracają uwagi czy jesteś po 2 miesięcznym kursie czy po 5 latach studiów, byle byś miała kilka lat doświadczenia, certyfikaty i przyszła najlepiej ze swoimi klientkami.

Koleżanka w ogóle nie pisze o pieniądzach a Wy jej zaglądacie do portfela... fakt, to wszystko kosztuje i przez przynajmniej rok musisz się liczyć z dopłacaniem do interesu. Ale z Urzędu Pracy też możesz dostać dofinansowanie (u mnie w mieście chyba 17 tysięcy teraz dają).

Nie musisz nikogo zatrudniać. Salon kosmetyczny stety-niestety może otworzyć sobie każdy. Ale dobrze by było, żebyś miała certyfikaty na pewne zabiegi (szczególnie aparaturowe) no i nie ukrywajmy - przy własnym biznesie tez wskazane jest doświadczenie. Wykonywanie zabiegów to jedno. Ale znać firmy kosmetyczne, firmy produkujące sprzęt kosmetyczny, zasady współpracy z nimi, jak się zachować z trudnymi klientami, jak prowadzić salon (to nie tylko zabiegi ale też zamówienia, organizacja, marketing, administracja).

Myślę, że pochodź po salonach i popytaj, gdzie by Cię przyjęli na staż, tak jak pisała murenna10 to najlepszy chyba pomysł.

Powodzenia!
anavi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości