Jakie kosmetyki kolorowe dla cery bardzo alergicznej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-19, 17:34   #1
ciassteczkowa
Rozeznanie

Jakie kosmetyki kolorowe dla cery bardzo alergicznej

Dziewczyny tylko w was nadzieję mam. Do ślubu mam jeszcze pół roku, ale już teraz mam problem otóż żadna kosmetyczka nie chce podjąć się malowania mojej ciężko alergicznej buzi (ostatnio uczulił mnie krem nivea do tego stopnia że miałam powieki czerwone, spuchnięte i popękane przez tydzień, cetaphil mnie też uczula)... nie mogłam tego ukryć przed kosmetyczkami bo przecież nie mogę ryzykować w tak ważnym dniu.

Poradźcie mi jakich kosmetyków mogę użyć, mam bardzo przetłuszczajacą się buzię po 2 godzinach sie błyszczę. Mam ciemną oprawę oczu, i zieloną tęczówkę z ciemno zielonogranatową obwódką.

Teraz używam bb cramu Skin food w odcieniu 2, na to korektor, i puder bambusowy.
Ale jak mnie wysypie z nerwów (co u mnie bardzo możliwe) to ten zestaw sobie nie poradzi.
Kiedyś malowałam się na wesela Revlonem fajnie sie trzymał, no ale miałam potem straszny wysyp.

Błagam ratujcie mnie
ciassteczkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:16   #2
Nyappy
Rozeznanie

Dot.: Jakie kosmetyki kolorowe dla cery bardzo alergicznej

Ja używałam kremu BB Lioele Triple The Solution i był podobny do Revlona pod względem krycia, ale bardziej lekki. Ma kwas hialuronowy i jogurt i takie tam, możesz zamówić próbkę i spróbować.
Stary 2012-10-19, 19:17   #3
ciassteczkowa
Rozeznanie

Dziękuje za pomoc, na pewno zamówię próbkę.

Mi bardzo zależy na trwałym makijażu. Muszę w tym dniu wyglądać perfekcyjnie.

Jaka baza do twarzy, jaki puder, jaki podkład, jaka baza pod cienie, jaki kredka lub eyeliner, jakie cienie??

załamie się
ciassteczkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 19:22   #4
Nyappy
Rozeznanie

Nie załamuj się, będzie dobrze. W tym dniu powinnaś być szczęśliwa i nie przejmować się zbytnio takimi drobiazgami.

Jeśli chodzi o eyeliner to ja mam z Lovely. Możesz spróbować bo jest w każdym rossmannie i kosztuje jedyne 8 zł (jak nie mniej), a pod względem trwałości, czerni w ogóle wszystkie zdecydowanie dorównuje tym z wyższej półki.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22221
Stary 2012-10-19, 22:49   #5
Fenris
Czekam na Ragnarok

Polecam to co używam:

Baza pod cienie: ArtDeco
Eyeliner: Loreal Superliner Perfect Slim
Kredka: żelowa SuperShock Avon
Podkład: bb cream Skin79 Hot Pink (Triple Functions) lub Lioele Dollish
Puder: Skin79 All-Day Sun Powder SPF30 lub jeśli wolisz bronzer rna całą twarz to:
Bronzer: ziemia egipska Lavertu (kolor 1, jest naciemniejszy, ale można stopniować, jako jedyny daje chłodny efekt, a nie ceglasty; można dawać na całą twarz)
Rozświetlacz: Lioele Blooming Shimmer Pearl Base (w kremie, bo jeśli wolisz normalny to np. maczek Clinique)
Róż: MAC
Cienie: moje ulubione i bardzo trwałe to IsaDora Eye Shadow Trio (są przepiękne)
Kredka do brwi: najtrwalsza - IsaDora Eye Brow Pencil, trudno dostępna

I teraz tak - jeśli nie chcesz, żeby lakier Ci odprysnął lub się odcisnął to koniecznie kup lakier nawierzchniowy Seche Vite - po 10 minutach masz cement, nawet jeśli pomalujesz przed snem

Myślę, że do tego co piszesz pasowałyby Ci cienie, które wymieniłam w kolorze Forest. Wklejam zdjęcia.
Wszystkie powyższe kosmetyki używam i nie uczulają mnie, a jestem straszną alergiczką.
Którego Cetaphilu używasz? Bo emulsja do mycia twarzy jest dobra i nieuczulająca, nawilża.
Dodatkowo warto np. 2 tygodnie przed ślubem zrobić sobie kurację (jeżeli będziesz miała np. niespodziewane uczulenie lub mega zaczerwienienia) sterydem Locoid oraz kwasem borowym (Borasol) przez tydzień, a potem tydzień mocnego nawilżania twarzy np. kremem Lipobase. Po takiej kuracji miałam twarz jak nigdy, zeszły wszystkie zaczerwienienia, nie było widać naczynek, rozjaśniła się i mogłam chodzić bez podkładu. Pierwszy raz w życiu tak dobrze wyglądałam bez żadnego makijażu. Skóra była matowa i piękna.
No i oczywiście twarz będzie ładniejsza i bez wyprysków jak będziesz unikała słodyczy i tłustych potraw.

Dodam, że przez rok męczyłam się z puchnącymi oczami, także wiem co to znaczy. Trójki IsaDory nigdy mnie nie uczuliły.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (30,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (11,8 KB, 6 załadowań)
Fenris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 00:30   #6
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Polecam to co używam:

.
Dodatkowo warto np. 2 tygodnie przed ślubem zrobić sobie kurację (jeżeli będziesz miała np. niespodziewane uczulenie lub mega zaczerwienienia) sterydem Locoid oraz kwasem borowym (Borasol) przez tydzień, a potem tydzień mocnego nawilżania twarzy np. kremem Lipobase. Po takiej kuracji miałam twarz jak nigdy, zeszły wszystkie zaczerwienienia, nie było widać naczynek, rozjaśniła się i mogłam chodzić bez podkładu. Pierwszy raz w życiu tak dobrze wyglądałam bez żadnego makijażu. .
A gdzie mozna kupic ten steryd Locoid i kwas borowy i w jaki sposob to stosowac ile razy dziennie?

do autorki tematu:
z pielegnacji to polecam ci zel do mycia twarzy SVR Topialyse (rozowa seria) naprawde bardzo pomocny przy skorze zaczeriwnionej problemycznej ,niestety mam spore problemy ze skora...z ktorymi bardzo sie mecze ,wiele lat juz walcze z nimi..-blizny, potradzikowe przebarwienia czerwone na policzkach+ bardzo wrazliwa zaczerwieniona skora na:czole,policzkach,nosku ..wiec rozumiem..juz nie raz odechciewalo mi sie zyc... do tego ludzie potrafia byc okrutni....
sprobuj ten zel i z tej smaej seri malutenki krem pod oczy -powinien pomoc w problemach alergicznych ,naprawde godny uwagi Moje odkrycie ,wiec Ci Polecam

z kolorowki to: poszukaj jakiejs dobrej bazy pod podklad w kolorze lososiowym ,dobry puder sypki ,ale zeby nie dawal efektu PLASKIEJ TWARZY ....tylko satynowej lekko rozswietlajacy i TRWALY
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-10-22 o 01:16
Polski Bursztyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 10:33   #7
betty0502
Wtajemniczenie

GG do betty0502

Witaj,
jeśli Twoja cera jest bardzo wrażliwa może pójdź w kierunku kosmetyków mineralnych? są to kosmetyki naturalne zalecane dla osób, które mają wrażliwą i alergiczną cerę skłonną do podrażnień. Na jednym z blogów (agowe petitki) polecane są kosmetyki Lily Lolo, czytałam, że są świetnej jakości, jednak sama nie miałam z nimi styczności. Jednak zawsze warto wypróbować, może akurat Tobie pomogą i będą idealne.
betty0502 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości