Skład henny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-19, 18:27   #1
Maylina
Rozeznanie

Skład henny

Dostałam henne od koleżanki,ani na stronie producenta ani na opakowaniu nie jest napisane w jakis sposób nakładać ją.Mogę prosić Was o przeanalizowanie jej składu?
Koleżanka twierdzi ,że sama ją używa,mieszając henne z szamponem[!],obojętnie jakim,trzyma na głowie 40 minut i spłukuje.

henna wygląda tak:
http://trade.indiamart.com/details.mp?offer=2358280834

tutaj skład:para-amino phenol,citric acid,barium peroxide,guargum,henna (lawsonia
inermis)
proszę o szybką odpowiedź!
Maylina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:55   #2
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Dot.: Skład henny

Na pierwszym miejscu w składzie masz rudobrązowy barwnik. To on przede wszystkim tutaj farbuje włosy. Jest też utleniacz. Henna jest na końcu składu i chyba tylko dla picu.
Jeśli chcesz farbować włosy henną, bo nie chcesz pogarszać ich stanu farbami chemicznymi, to odpuść sobie to coś.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 19:04   #3
Maylina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Na pierwszym miejscu w składzie masz rudobrązowy barwnik. To on przede wszystkim tutaj farbuje włosy. Jest też utleniacz. Henna jest na końcu składu i chyba tylko dla picu.
Jeśli chcesz farbować włosy henną, bo nie chcesz pogarszać ich stanu farbami chemicznymi, to odpuść sobie to coś.
Super,dziękuje,ale jeśli chce zrobić to jednorazowo,z czym zmieszać 'henne' żeby nie było rudych przebłysków?Dodać wodę,ale o jakiej temperaturze?(pomijając to że nie mam termometru)?
Ten utleniacz jak na jedną akcję zmieni ich stan na gorszy?
Maylina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 19:20   #4
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Super,dziękuje,ale jeśli chce zrobić to jednorazowo,z czym zmieszać 'henne' żeby nie było rudych przebłysków?Dodać wodę,ale o jakiej temperaturze?(pomijając to że nie mam termometru)?
Ten utleniacz jak na jedną akcję zmieni ich stan na gorszy?
Jeśli nie chcesz mieć rudych przebłysków, to w ogóle tego nie używaj. Sama henna służy do nadawnia rudego koloru/rudych refleksów. Tutaj masz rudobrązowy syntetyczny barwnik + henna z naturalnym rudym barwnikiem. Takie rzeczy rozrabia się z gorącą wodą. W tym wypadku woda zapewne "aktywuje" utleniacz, który z kolei aktywuje barwnik. Utleniacz zawsze zmienia stan włosów na gorszy. Nie sądzę żebyś po jednym użyciu tego produktu zauważyła zmiany w kondycji włosów, a przynajmniej nie od razu.

Przypomniał mi się taki wątek, w którym dziewczynie się wydawało, że farbuje na czarno henną, a miała coś o podobnym składzie, tylko zamiast p-aminofenolu była PPD.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości