z ciemnego na baleyage - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-23, 19:05   #1
tysiula
Przyczajenie

z ciemnego na baleyage

Witam wszystkich,
Od zawsze miałam ciemne włosy, był czas że farbowałam je na czarno, później stopniowo wracałam do ciemnego brązu. Od pewnego czasu myślę o jakiejś konkretnej zmianie typu pasemka, baleyage, lub jaśniejszy kolor włosów. Oczywiście nie chce ścinać włosów ,myślę tylko o zmianie koloru Chciałabym poprosić was o jakieś rady jaki kolor mi pasuje , jakieś zdjęcia fryzur i czy w ogóle jest sens zmieniać kolor włosów. Dodam, że noszę okulary z różowymi oprawkami, a ze względu na stan moich oczu nie moge pozwolić sobie na soczewki więc kolor włosów powinien pasować do koloru oprawek. Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi

dodaje swoje zdjęcie
6074654dd2.jpg
tysiula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 19:50   #2
lubiezime
Raczkowanie

Dot.: z ciemnego na baleyage

Mi osobiście pasemka się nie podobają... Ale o gustach się nie dyskutuje.
Na Twoim miejscu nic bym nie zmieniała Ciemny brąz to chyba najlepszy wybór
lubiezime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 14:17   #3
tysiula
Przyczajenie

Ale właśnie ja czuję że ten kolor jest za ciemny dla mnie, ponieważ mam okrągłą twarz i on mnie pogrubia, dlatego myślałam o choćby częściowym rozjaśnieniu. Nie wiem może to przewrażliwienie.. Kilka osób sugerowało mi , że jaśniejszy kolor włosów optycznie wyszczupliłby moją twarz.
Stary 2012-10-24, 14:36   #4
vintagelook
Raczkowanie

To rozjaśnij stopniowo włosy, ale broń boże nie pasemka. Proponuję dekoloryzację, a potem już sama zobaczysz co chcesz mieć na głowie. tylko ostrzegam, że ten zabieg niszczy włosy.
vintagelook jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 20:16   #5
APSARA_
Przyczajenie

GG do APSARA_

Po dekoloryzacji włosy są suche jak siano ( pod warunkiem oczywiście, że wcześniej już nie były zniszczone), po pasemkach jest oczywiście lepiej z racji tego, że mniej włosów jest poddanych na działanie chemii... Miałam i jedno i drugie, a i tak wróciłam do ciemnego koloru Poczekaj, na spokojnie przemyśl decyzję, żeby nie żałować, może jednak zostaniesz przy swoim kolorku A odpowiednie uczesanie też wyszczupli twarz. Ja mam dość okrąglą buzię, ale odpowiednie fryzurki ładnie mnie wyszczuplają
APSARA_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 20:27   #6
1991malenstwo
Przyczajenie

pasowałby Ci taki jasny brąz taki karmelowy trochę
z ciemnego koloru ciężko jest zejść.ja zdjęłam kolor, to akurat nie było aż takie trudne, może trochę zniszczyło włosy, ale ja miałam baaaardzo cienkie.
Kolor zdjęła mi koleżanka fryzjerka zajęło jej to jakieś 30min, wymieszała rozjaśniacz ce-ce i wodę 6% i tak otrzymalam blond.Potem wystarczy nałożyć odpowiednią farbę i już.
Dekoloryzacja u fryzjera niestety podobno nie należy do najtańszych;/
1991malenstwo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 20:55   #7
marisol123
Raczkowanie

Tysiulka nie nie nie balejaz!!! To wychodzi z mody, i bedziesz wygladac jak "ciotka-klotka", zrob sobie ladny brazik z jakimis refleksami, bedzie o wiele korzystniej
Stary 2012-10-25, 13:32   #8
tysiula
Przyczajenie

Jakieś 2 lata temu miałam robioną dekoloryzacje u fryzjera... Schodziłam wtedy z czarnego na ciemny brąz. Teraz chciałabym zrobić coś takiego w domu, ale trochę się boję... Nie chcę potem scinać włosów, bo niestety wtedy włosy były tak zniszczone, że musiałam ściąć połowe długości...
Stary 2012-10-25, 16:37   #9
tysiula
Przyczajenie

Mam dość cienkie włosy, a do tego włosy na ciemny brąz farbuje dość długo, więc obawiam się, że może być problem z rozjaśnieniem ich.

Jakie rozjaśniacze polecacie ?
Stary 2012-10-25, 19:27   #10
Wampierz
Zakorzenienie

Faktycznie za ciemne, ale to tez dlatego, że masz delikatne brwi. Może przy mocniejszych brwiach i mocniejszym podkreśłeniu oczu ten ciemny kolor wyglądałby lepiej, ale faktycznie warto poeksperymentowac z jaśniejszymi odcieniami. Myślę, że jakiś średni lub jasny brąz byłby ładny.

Co do dekolaryzacji to są dwie metody: rozjaśniacz (rozjaśnia włosy) i dekoloryzator (usuwający farbę). Ten drugi preparat jest trudniejszy do kupienia a wielu fryzjerów wcale go nie używa, a szkoda bo jest łagodniejszy dla włosów. Natomiast rozjaśniacz może zniszczyć włosy, jeśłi się użyje go nieumiejętnie. Wielu fryzjerów zdjemuje farbowany kolor z włosów właśnie rozjaśniaczem, zamiast dekoloryzatorem i stąd ogólne wymieszanie pojęć.

Pasemka to chyba niezbyt dobry sposób na rozjasnienie łosów w twoim przypadku, bo łądnie wyglądają tylko jeśłi są tylko trochę jasniejsze od reszty, a to by nie zrobiło wystarczającej różnicy. Lepiej chyba usunąć cąłą farbę i zobaczyć, co dalej.

Zapraszam do wątku o dekolorzyacji, jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o schodzeniu do jaśniejszego koloru:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=627505&page=39
Wampierz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości