Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-06-07, 22:06   #3451
zywieczdroj
Zakorzenienie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Macie jakiś skuteczny sposób na podskórne grudki?
zywieczdroj jest offline  
Stary 2014-06-08, 10:49   #3452
asiulka123
Zakorzenienie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Nie znacie żadnego płynu micelarnego? Zastanawiałam się nad nowym Garnierem 3w1,albo Bourjois, ale obawiam się, żeby nie zrobił mi tego samego co ten z Biedronki. ja mam nie dość, że trądzik to jeszcze naczynkową cenę, a nos mam czerwony jak u pijaka. wygląda to tragicznie. Kupię sobie chyba jeszcze wodę termalną i może jakiś olejek.
Polecacie jakiś olejek do twarzy na noc niezapychający, łagodzący?
ja polecam Garnier

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
wieloetapowy demakijaż (płyn micelarny, żel do mycia, jeszcze raz płyn micelarny i hydrolat) nieużywanie kremów na noc, peeling ze skały wulkanicznej raz w tygodniu, olejek z drzewa herbacianego, pasta Lassari, maseczka z sody oczyszczonej

asiulka123 jest offline  
Stary 2014-06-08, 19:54   #3453
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość

Sebum nie jest dobre dla naszej twarzy. W przypadku skóry tłustej i trądzikowej to największe zło, bo mamy zaburzoną gospodarkę skóry, która produkuje zbyt wiele sebum i ono nas zapycha, powoduje wągry i wykwity. My sami siebie zapychamy własnym sebum - źle dobrana pielęgnacja tylko potęguje to zapychanie, np. odcinając dopływ tlenu dla skóry. I produkcja nadmiernej ilości sebum nie ma wiele wspólnego z tym, że skóra jest za mało nawilżona. Może być super nawilżona, a i tak być bardzo tłusta, lub odwodniona, ale i tak być tłusta. To skomplikowane i bardziej złożone niż się wydaje.

Niektórzy chwytają się rozpaczliwie takich teorii typu: "Tłusta skóra? Za mało nawilżona, musisz nawilżać mocno" albo "Tłusta skóra? Wysuszaj agresywnymi środkami" tudzież "Tłusta skóra? Rób jak najmniej, nie myj rano, sama się ureguluje" itp.
Wszystkie te teorie i sposoby są o d*** potłuc.

Tłusta skóra ma zaburzenia rogowacenia, produkuje za dużo sebum, za mało się złuszcza, nie potrafi sama nad sobą pracować. Podstawą pielęgnacji jest złuszczanie przy pomocy kwasów, retinoidów, delikatne oczyszczanie i delikatne nawilżanie.
Wlasnie u mnie to najjwiekszy problem te przetluszczanie +wagry+rozszerzone pory ,przy tym cera bardzo wrazliwa(przebarwienia czerwone +nierownosci skory) i co pomoze takiej cerze ?? jaki ,jakie kremy byscie polecili ? jakim kremmem ja nawilzac zeby nie podraznic wrazliwej skory+ zeby ten krem nie spowodowal wagrow nie zapchal ,nie rozciagal -nie powiekszal porow ,nie powodowal zwiekszonego przeltuszczenia skory ? Znacie cos dobrego nawilzajacego ?

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-06-08 o 20:00
Czlowiek Istota Marna jest offline  
Stary 2014-06-08, 20:31   #3454
Wenus21
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Mam wrażenie ,że takiego sposobu nie ma .Co bym nie robiła jak bardzo bym nie dbała o skóre one powracają jak bumerang w większej lub mniejszej ilości

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2014-06-08 o 20:32
Wenus21 jest offline  
Stary 2014-06-08, 21:25   #3455
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie ,że takiego sposobu nie ma .Co bym nie robiła jak bardzo bym nie dbała o skóre one powracają jak bumerang w większej lub mniejszej ilości
a probowalas ograniczyc nabial`? jak poczujesz ze wyskakuja to smarowac je olejkiem lawendowym badz z drzewa herbacianego ?
Stary 2014-06-10, 21:52   #3456
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez minika_69 Pokaż wiadomość
a może Bioderma? tylko uprzedzam, że jak na płyn micelarny, to sporo kosztuje...
Niestety nie na moje fundusze.

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
ja polecam Garnier
Dzięki, chyba się zdecyduję na niego.

A słyszałam, że tez dobry jest olejek z pestek malin na cerę i nie zapycha?
Aredhel125 jest offline  
Stary 2014-06-11, 23:07   #3457
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:

Sebum nie jest dobre dla naszej twarzy. W przypadku skóry tłustej i trądzikowej to największe zło, bo mamy zaburzoną gospodarkę skóry, która produkuje zbyt wiele sebum i ono nas zapycha, powoduje wągry i wykwity. My sami siebie zapychamy własnym sebum - źle dobrana pielęgnacja tylko potęguje to zapychanie, np. odcinając dopływ tlenu dla skóry. I produkcja nadmiernej ilości sebum nie ma wiele wspólnego z tym, że skóra jest za mało nawilżona. Może być super nawilżona, a i tak być bardzo tłusta, lub odwodniona, ale i tak być tłusta. To skomplikowane i bardziej złożone niż się wydaje.

Niektórzy chwytają się rozpaczliwie takich teorii typu: "Tłusta skóra? Za mało nawilżona, musisz nawilżać mocno" albo "Tłusta skóra? Wysuszaj agresywnymi środkami" tudzież "Tłusta skóra? Rób jak najmniej, nie myj rano, sama się ureguluje" itp.
Wszystkie te teorie i sposoby są o d*** potłuc.

Tłusta skóra ma zaburzenia rogowacenia, produkuje za dużo sebum, za mało się złuszcza, nie potrafi sama nad sobą pracować. Podstawą pielęgnacji jest złuszczanie przy pomocy kwasów, retinoidów, delikatne oczyszczanie i delikatne nawilżanie.
Wiec jaki jest spoob zeby pokonac tlusta skore ? co ograniczy jej przetluszczanie? bo dobre nawilzanie nie pomaga...

Czas edycji: 2014-06-11 o 23:09
Stary 2014-06-12, 15:51   #3458
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Wiec jaki jest spoob zeby pokonac tlusta skore ? co ograniczy jej przetluszczanie? bo dobre nawilzanie nie pomaga...
Skoro ona sama nie umie pracować odpowiednio, trzeba jej pomóc.
Sedno problemu to fakt, że są problemy z rogowaceniem.

I tutaj mamy cały wachlarz środków. Od retinoidów (ja używam Locacidu) po kwasy wszelkiej maści. Mój ulubiony to kwas salicylowy i glikolowy. Nie lubię migdałowego, azelainowego i mlekowego. Każdy ma swoje typy
Tym sposobem regulujemy proces rogowacenia i poprawiamy stan buzi.

U mnie to wygląda tak, że w okresie październik-luty stosuję Locacid, czyli retinoid. W tym momencie raz w tygodniu, na początku stosowałam raz na dwa dni. Gdy skóra schodziła (bo po retinoidzie się łuszczy kilka dni) to smarowałam na noc regenerującymi kosmetykami, np. kremem Babydream w zakręcanym opakowaniu albo rybkami Dermogal A+E. W dni bez podrażnienia i bez łuszczenia poretinoidowego stosowałam lekki krem, przykładowo Epivit z Forever Young. Ogólnie używam go jako kremu na dzień.

Oczyszczanie to mleczko AA Help dla cery atopowej i delikatne naturalne mydło lub żel (tu nie mam jeszcze faworyta, testuję). Stosuję maseczki z białej glinki i punktowo żel Beauty Formulas. Prócz tego peeling enzymatyczny - uwielbiam z Organique Basic Cleaner.

W okresie marzec-wrzesień stosuję kwasy, czyli produkty z kwasem salicylowym lub glikolowym. Np. serum lemon z BU albo LRP Duo.

Filtruję twarz codziennie. I jest nieźle.

Oczywiście to się tyczy takiego trądziku, gdzie wykluczone są badaniami wszelkie problemy hormonalne, konkretne bakterie, grzyby itd. Badania to podstawa.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2014-06-12 o 15:58
Falabella jest offline  
Stary 2014-06-12, 16:36   #3459
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:
Skoro ona sama nie umie pracować odpowiednio, trzeba jej pomóc.
Sedno problemu to fakt, że są problemy z rogowaceniem.

I tutaj mamy cały wachlarz środków. Od retinoidów (ja używam Locacidu) po kwasy wszelkiej maści. Mój ulubiony to kwas salicylowy i glikolowy. Nie lubię migdałowego, azelainowego i mlekowego. Każdy ma swoje typy
Tym sposobem regulujemy proces rogowacenia i poprawiamy stan buzi.

U mnie to wygląda tak, że w okresie październik-luty stosuję Locacid, czyli retinoid. W tym momencie raz w tygodniu, na początku stosowałam raz na dwa dni. Gdy skóra schodziła (bo po retinoidzie się łuszczy kilka dni) to smarowałam na noc regenerującymi kosmetykami, np. kremem Babydream w zakręcanym opakowaniu albo rybkami Dermogal A+E. W dni bez podrażnienia i bez łuszczenia poretinoidowego stosowałam lekki krem, przykładowo Epivit z Forever Young. Ogólnie używam go jako kremu na dzień.

Oczyszczanie to mleczko AA Help dla cery atopowej i delikatne naturalne mydło lub żel (tu nie mam jeszcze faworyta, testuję). Stosuję maseczki z białej glinki i punktowo żel Beauty Formulas. Prócz tego peeling enzymatyczny - uwielbiam z Organique Basic Cleaner.

W okresie marzec-wrzesień stosuję kwasy, czyli produkty z kwasem salicylowym lub glikolowym. Np. serum lemon z BU albo LRP Duo.

Filtruję twarz codziennie. I jest nieźle.

Oczywiście to się tyczy takiego trądziku, gdzie wykluczone są badaniami wszelkie problemy hormonalne, konkretne bakterie, grzyby itd. Badania to podstawa.
Ja mam skore tlusta+ bardzo wrazliwa+pare naczynek . wiec wszelkie kwasy podrazniajace ,retinoly nie za bardzo sie nadaja.
Stary 2014-06-13, 19:55   #3460
Aredhel125
Zadomowienie

Kupiłam dzisiaj micel z Garniera. Zobaczymy jak się spisze.
Stosował ktoś ten olejek z pestek malin?
Aredhel125 jest offline  
Stary 2014-06-13, 21:30   #3461
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie

Ja też używam Locacidu naprzemiennie z Rozexem, dziś miałam zabieg kwasami. Locacid jakoś słabo łuszczy mi skórę, aż dziwne. Prawie w ogóle.. Chyba powinnam częściej go używać.
weruuuuuuuuuuu jest offline  
Stary 2014-06-13, 22:25   #3462
Wenus21
Zakorzenienie

Dziewczyny widziałyście może https://www.youtube.com/watch?v=XgAREb66hWI

Masakrycznie to wygląda (pełno krwi ) chyba bym sie na taki zabieg nie zdecydowała
Ale efektów po tym DERMAPEN`ie jestem ciekawa

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2014-06-13 o 22:26
Wenus21 jest offline  
Stary 2014-06-13, 23:03   #3463
zywieczdroj
Zakorzenienie

U mnie tragedia na twarzy. Nie pomaga kwas migdałowy ani Isotrexin. Zastanawiam się co może być tego sprawcą, bo cerę mam fatalną już od dłuższego czasu...
zywieczdroj jest offline  
Stary 2014-06-14, 11:09   #3464
peach_passion
Zakorzenienie

MIalam 2 razy robiony dermapen+ regeneris i jestem zadowolona z efekfu wygladzenia blizn poyradzikowych. Planuje jeszcze 2-3 zabiegi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline  
Stary 2014-06-14, 11:46   #3465
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Kupiłam dzisiaj micel z Garniera. Zobaczymy jak się spisze.
Stosował ktoś ten olejek z pestek malin?
Tak, używam go. Jest bardzo lekki, szybko się wchłania, lubię go. Teraz zamówiłam sobie olej z nasion jeżyn,a w lodówce mam jeszcze z nasion czarnej porzeczki
201704240919 jest offline  
Stary 2014-06-14, 12:24   #3466
Margo123
Raczkowanie

Ktoras z was slyszala o takim zelu jak Curiosin? warto go wyprobowac?
Niewiele jest o nim na forach.Znalazlam 2 wzmianki sprzed roku....
Margo123 jest offline  
Stary 2014-06-14, 13:51   #3467
april_20
Zadomowienie

Polecicie mi jakiś peeling enzymatyczny? Czy przy pękających naczynkach można stosować kwasy lub wspomniane wcześniej serum lemon z BU?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Stary 2014-06-14, 22:17   #3468
Copykat
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Polecicie mi jakiś peeling enzymatyczny? Czy przy pękających naczynkach można stosować kwasy lub wspomniane wcześniej serum lemon z BU?

Z Norela jest dobry. Z kwasami przy naczynkach lepiej uważać, bo podrazniaja. migdalowy ewentualnie można

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2014-06-15, 10:01   #3469
201704240919
Konto usunięte

Cytat:

Peeling z owoców tropikalnych e-naturalne
201704240919 jest offline  
Stary 2014-06-15, 17:09   #3470
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Tak, używam go. Jest bardzo lekki, szybko się wchłania, lubię go. Teraz zamówiłam sobie olej z nasion jeżyn,a w lodówce mam jeszcze z nasion czarnej porzeczki
I nie zapycha? Będe go mogła wymieszać z kwasem hialuronowym?
Cytat:

Podobno z Ziaja Ulga jest dobry, ale nie mogę go nigdzie znaleźć.
Też mam pękające naczynka i teżjestem ciekawa.

ja am nie dość, że popękane naczynka, to w dodatku mnóstwo przebarwień no i trądzik i odcień mojej cery to sino-różowy...
Aredhel125 jest offline  
Stary 2014-06-15, 18:32   #3471
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:
I nie zapycha? Będe go mogła wymieszać z kwasem hialuronowym?

ja am nie dość, że popękane naczynka, to w dodatku mnóstwo przebarwień no i trądzik i odcień mojej cery to sino-różowy...
Moze wyprobuj krem AURIDERM Xo Auriga na naczynka i krem" effaclar duo plus"(la roche posay)

CZY MOZNA ZLIWKWIDOWAC ODCIEN sino rozany ?

Dziewczyny a co zrobic co uzywac ,gdy nawilzam cere tlusta+wrazliwa a i tak nadal sie skora bardzoo przetluszcza macie jakis sprawdzony sposob na taka przetluszczajaca sie bardzo cere ?

Czas edycji: 2014-06-15 o 18:47
Stary 2014-06-17, 19:54   #3472
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Moze wyprobuj krem AURIDERM Xo Auriga na naczynka i krem" effaclar duo plus"(la roche posay)

CZY MOZNA ZLIWKWIDOWAC ODCIEN sino rozany ?

Dziewczyny a co zrobic co uzywac ,gdy nawilzam cere tlusta+wrazliwa a i tak nadal sie skora bardzoo przetluszcza macie jakis sprawdzony sposob na taka przetluszczajaca sie bardzo cere ?
ja mam ten sam problem. Muszę sobie wodę termalną kupić.
Już sama nie wiem co robić z tą twarzą bo wygląda fatalnie. W pracy w dodatku oświetlenie podkreśla wypryski i rumień. Wstyd do ludzi wyjść.
Aredhel125 jest offline  
Stary 2014-06-21, 18:33   #3473
zywieczdroj
Zakorzenienie

Dziewczyny ja już się załamałam. Dzisiaj byłam u kolejnego dermatologa i kolejny powiedział mi, że "tylko Izotek i nic więcej". Nie chcę go stosować, ale widzę, że nie mam wyjścia. Niestety we wrześniu wyjeżdżam za granicę na dłużej i nie będę miała takiej możliwości. Miałam już wszystko i nic nie pomaga na dłuższą metę - Dalacin, Davercin, Epiduo, Tetralysal, Isotrexin itp. Kobieta mi przepisała dzisiaj na odwal się Izotziaję, Acnelec i Clindacne, żebym coś sobie wybrała, ale powiedziała, że to i tak mi nie pomoże. Próbowałam też kwasu migdałowego i po wysypie gul było przez jakiś czas nawet ok, ale to wszystko potem wraca ze zdwojoną siłą. Chyba się poddaję
zywieczdroj jest offline  
Stary 2014-06-21, 18:46   #3474
peach_passion
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny ja już się załamałam. Dzisiaj byłam u kolejnego dermatologa i kolejny powiedział mi, że "tylko Izotek i nic więcej". Nie chcę go stosować, ale widzę, że nie mam wyjścia. Niestety we wrześniu wyjeżdżam za granicę na dłużej i nie będę miała takiej możliwości. Miałam już wszystko i nic nie pomaga na dłuższą metę - Dalacin, Davercin, Epiduo, Tetralysal, Isotrexin itp. Kobieta mi przepisała dzisiaj na odwal się Izotziaję, Acnelec i Clindacne, żebym coś sobie wybrała, ale powiedziała, że to i tak mi nie pomoże. Próbowałam też kwasu migdałowego i po wysypie gul było przez jakiś czas nawet ok, ale to wszystko potem wraca ze zdwojoną siłą. Chyba się poddaję
A hormony badalas?

peach_passion jest offline  
Stary 2014-06-21, 20:05   #3475
201705250955
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Teraz są w promocji w superpharm 2 za 59 zł.
Kosmos! Widziałam w Hebe niby w promocji za 50 zł, z ciekawości spytałam się w mojej najtańszej w mieście aptece - cena 43 zł, regularna, a jeszcze zawsze coś dostanę w gratisie. Przez internet tez można kupić sporo taniej, w granicach mojej ceny + ew. dostawa.
Moja cera trądzikowa i w szczególności oczy uwielbiają ten produkt i odkąd mam go (jakieś 2 miesiące) nie wrócę do niczego innego.
201705250955 jest offline  
Stary 2014-06-23, 17:50   #3476
Wenus21
Zakorzenienie

Może jest tu ktoś kto używał darsonval. I orientuje się czy można go używać podczas stosowania kwasów?
Czy podrażniona skóra jest przeciwwskazaniem do stosowania tego urządzenia?
Stary 2014-06-24, 08:25   #3477
Prodomostra
Raczkowanie

Mi się wydaje, że można, bo często moja kosmetyczka po zabiegu z kwasami podsuszała mi jeszcze pojedyncze krosty darsonem.
Prodomostra jest offline  
Stary 2014-06-24, 08:28   #3478
margitta
Zakorzenienie

Czy jest jakiś wątek "załammy się razem"?

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline  
Stary 2014-06-24, 18:12   #3479
Wenus21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że można, bo często moja kosmetyczka po zabiegu z kwasami podsuszała mi jeszcze pojedyncze krosty darsonem.
Dzięki
Myślę ,że kupie ten darsonval na allegro można go dostać za 90zł

Niby nie można go stosować na ranki/zadrapania a wydaje mi się ,że kosmetyczki go używają po mechanicznym oczyszczaniu twarzy
Stary 2014-06-25, 09:15   #3480
Prodomostra
Raczkowanie

Tak, używają na pewno po oczyszczaniu, po kwasach itp. Można też podsuszać nim opryszczkę. Może warto wygooglować temat, bo pewnie są wpisy na ten temat.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Czy jest jakiś wątek "załammy się razem"?
Od załamywania się wolę działanie Trzeba się dokształcać w temacie, zmieniać złe nawyki, zmienić styl życia na zdrowy - jestem najlepszym przykładem, że to działa
Prodomostra jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
anti acne, anti acne cream, krem anti-acne, krem organique, maseczki z glinki, olej arganowy, organique, tradzik, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości