Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 30 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-04-25, 14:58   #871
rinneko
Raczkowanie

GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

No to super z tym ślimakiem, czekam na kontynuacje
Idę w poniedziałek po receptę na ciąg dalszy Tetralysalu i niestety, świetnie efekty skończyły się po 2 tygodniach .. teraz to sama nie wiem czy 'lepiej' to znaczy mieć zero ropnych ale za to bardzo wypukłą kaszkę na czole (gdzie nic nigdy nie miałam) i polikach ..
rinneko jest offline  
Stary 2013-04-25, 16:38   #872
fiasco
Wtajemniczenie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

a ja przeszłam samą siebie przegapiłam wizytę u dermatologa, zapomniałam po prostu się wyrwać z lekcji, choć dermatolog przyjmuje parę minut drogi od szkoły. No ale w sumie pewnie nic ciekawego bym się nie dowiedziała, pewnie przepisałaby to samo albo i nic i zleciła serię peelingów kawitacyjnych - oczywiście u niej w prywatnym gabinecie jak zawsze.
Macie jakieś doświadczenia z peelingiem kawitacyjnym? Tak z ciekawości pytam, bo jak trza wykonać serię 6 czy iluś zabiegów to chyba musiałabym iść do pracy a nocą się uczyć do matur

Za to kupiłam w końcu kwas salicylowy. Zaprzyjaźniłam się już na dobre z filtrami, więc małe stężenie nie powinno mi zaszkodzić, zwłaszcza że nie spędzam długich godzin na zewnątrz. I w ogóle się na mazidłach zaopatrzyłam, kupiłam witaminę C (kw. askorbinowy) i E, kompleks na naczynka, frakcję sojową, alantoinę... Już po jednej nocy z witaminą C miałam podejrzanie ładną buźkę Ale na razie nie się nie napalam że to aż taki cud, bo to mógł być przypadek, czasem mam rano ładniejszą skórę
Stary 2013-04-25, 16:59   #873
Wenus21
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez minika_69 Pokaż wiadomość
u mnie na razie jest ok, stosuje raz dziennie już 1,5 tygodnia od tej pory nic nowego mi nie wyskoczyło, mam tylko swojego wielkiego skarba na policzku, ale jego miałam już dawno
Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Ja melduję, ze slimak super działa na mnie choc nie wiem do końca czy to jego zasługa. Ale mam wrazenie, że lekko wysusza (może to efekt tego kwasu glikolowego, który ponoć wchodzi w skład tego śluzu). Mniej zaskórników zamkniętych, co do wysypu to nie miałam, jedynie na czole pojawiło sie parę większychpryszczy, ale to chyba dlatego, ze wyciskałam
Dobrze słyszec takie informacje oby i u mnie obeszło się bez wysypu

Na samym początku po nałożeniu tego żelu to ja w ogóle czuje taka wysuszona skrupe Ale potem skóra robi się taka nawet gładka ale fakt trochę nadal taka ściągnięta/wysuszona

Któraś z Was miała styczność z tym kremem z Zaji??http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52364
Jedna dziewczyna na youtube go wychwalała to nie mogłam sie oprzeć i się na niego skusiłam
Wenus21 jest offline  
Stary 2013-04-25, 17:20   #874
Antymionka
Moderator

Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Dobrze słyszec takie informacje oby i u mnie obeszło się bez wysypu

Na samym początku po nałożeniu tego żelu to ja w ogóle czuje taka wysuszona skrupe Ale potem skóra robi się taka nawet gładka ale fakt trochę nadal taka ściągnięta/wysuszona

Któraś z Was miała styczność z tym kremem z Zaji??http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52364
Jedna dziewczyna na youtube go wychwalała to nie mogłam sie oprzeć i się na niego skusiłam
Ja miałam ten krem i sprawdził się fajnie, skóra po nim była gładka i przyjemna.

Claire91- nie wiem czy trądzik może mieć takie podłoże. Ja sama się w tym gubię, w temacie trądziku, każdy w necie mówi co innego, dermatolodzy też się spierają.
Antymionka jest offline  
Stary 2013-04-25, 17:25   #875
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez minika_69 Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czym zwalczacie wielkie gule? od trzech miesięcy mam taką półtora centymetrową małpę na policzku i dopóki nie była czerwona to kit w nią, ale teraz niestety poczerwieniała i to ostro nie mam już na nią siły...
Na początku witam wszystkich bardzo serdecznie.
Mi do pozbycia się tych paskudnych podskórnych i strasznie bolących guli pomógł ZORAC. Skórę mam czyściutką, jedynie broda pozostawia wiele do życzenia bo wkradła mi się jakaś paskudna bakteria . Jeśli ktoś nie chce sięgać po retinoidy to polecam maseczkę ze spiruliny, ona także wyciąga w błyskawicznym tempie wypryski. Niestety słoneczko już grzeje i czas retinoidy odstawić
Ewuniaa16 jest teraz online  
Stary 2013-04-25, 17:47   #876
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
J
Claire91- nie wiem czy trądzik może mieć takie podłoże. Ja sama się w tym gubię, w temacie trądziku, każdy w necie mówi co innego, dermatolodzy też się spierają.
Czytałam,że Candida może dawać takie objawy tzn. wypryski różnej maści na skórze w tym te paskudne gule.Ja też przejrzałam wiele artykułów,stron i wynika z tego ,że trądzik może powodować wszystko.Ponadto na jednym z for wypowiadała się uzytkowniczka, ktora twierdzila ze u niej po kuracji klotrimazolum doustnie( o ile sie nie myle, leku przeciwhrzybiczym) przeszły właśnie te paskudztwa.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Mi do pozbycia się tych paskudnych podskórnych i strasznie bolących guli pomógł ZORAC. Skórę mam czyściutką, jedynie broda pozostawia wiele do życzenia bo wkradła mi się jakaś paskudna bakteria . Jeśli ktoś nie chce sięgać po retinoidy to polecam maseczkę ze spiruliny, ona także wyciąga w błyskawicznym tempie wypryski. Niestety słoneczko już grzeje i czas retinoidy odstawić
Zastanawiam się, czy efekty po retinoidach zewnetrznie są trwałe?Doustnie zdaje się że trwale zmniejszają gruczoły łojowe.
Stary 2013-04-25, 17:48   #877
Antymionka
Moderator

Cytat:
A no cześć .

Czy któraś z was stosowała Davercin, Clindacine (obydwa w postaci żelu) albo Zineryt?
Antymionka jest offline  
Stary 2013-04-25, 17:59   #878
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
A no cześć .

Czy któraś z was stosowała Davercin, Clindacine (obydwa w postaci żelu) albo Zineryt?
Teraz stosuję davercin w żelu (zamiast zoracu),ale tylko punktowo na ropne wypryski, bardzo ładnie wysusza i błyskawicznie robi się strupek. Na całą twarz bałabym się.
Stary 2013-04-25, 18:00   #879
minika_69
Zakorzenienie

Cytat:
A no cześć .

Ja stosowałam Clindacne przez jakies 4 miesiące, ok 3 lat temu. Równie dobrze mogłam sie powietrzem w zelu nasmarowac bo efekt był żaden
Stary 2013-04-25, 18:04   #880
Antymionka
Moderator

Ogólnie to każdy lek ma mieszane opinie. Mi kazała codziennie czym innym smarować żeby skóra się nie przyzwyczaiła. Tak powiedziała dermatolog. Może jest w tym jakiś sens? Ja też boję się na całą twarz, differin spowodował u mnie w zeszłym roku w sierpniu ogniska, których do dziś pozbyć się nie mogę..
Antymionka jest offline  
Stary 2013-04-25, 18:10   #881
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
Ogólnie to każdy lek ma mieszane opinie. Mi kazała codziennie czym innym smarować żeby skóra się nie przyzwyczaiła. Tak powiedziała dermatolog. Może jest w tym jakiś sens? Ja też boję się na całą twarz, differin spowodował u mnie w zeszłym roku w sierpniu ogniska, których do dziś pozbyć się nie mogę..
Nie jestem dermatologiem i w tej kwestii się nie wypowiem. Jeśli ja mam przepisywane jakieś maści to zazwyczaj w komplecie, np differin i skinoren, davercin i epiduo. Teraz mam komplet tetralysal + davercin. A czy może się przyzwyczaić.. nie wiem. Differin to antybiotyk.
Zamierzam powrócić do epiduo, skóra mi się po nim pięknie łuszczyła, a moja broda to pobojowisko ..

Edytowane przez Ewuniaa16
Czas edycji: 2013-04-25 o 18:12
Stary 2013-04-25, 18:14   #882
abrakatabra
Zakorzenienie

Cytat:
A no cześć .

Miałam Davercin i Zineryt - oba szybko likwidowały wypryski, tylko drugi jest znacznie droższy. Odłożyłam - zależało mi na wyleczeni skóry a nie likwidowaniu skutków
abrakatabra jest offline  
Stary 2013-04-25, 18:14   #883
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Teraz stosuję davercin w żelu (zamiast zoracu),ale tylko punktowo na ropne wypryski, bardzo ładnie wysusza i błyskawicznie robi się strupek. Na całą twarz bałabym się.
Stosowałam kiedyś Davercin (w żelu), też punktowo, na plecach i na twarzy, i o ile na początku jakoś podsuszał, o tyle skóra dość szybko mi się do niego przyzwyczaiła i przestała jakkolwiek reagować. Teraz punktowo stosuję Benzacne jak już muszę, pojedyncze większe syfy na twarzy i jak mnie wypryszczy na plecach czy dekolcie.
Stary 2013-04-25, 18:23   #884
Antymionka
Moderator

Przyzwyczaić się na pewno przyzwyczaja, tak jak do kremów na co dzień. Mam zamiar badania zrobić, ale pewnie wydam na nie majątek bo lekarz nie chce mi dać skierowań na badanie hormonów. A mi w zależności od dnia cyklu- zmienia się wynik badań tarczycy TSH. I przychodzi na to że sami musimy biegać robić badania i jak lekarz zauważy to dopiero coś go zainteresuje. Mój chłopak miał nadmiar żelaza w organizmie i sam zauważył objawy, sam zrobił badania.
Antymionka jest offline  
Stary 2013-04-26, 09:09   #885
madziorka78
Przyczajenie

Cześć dziewczyny, szukam jakiegoś dobrego kremu dla cery mieszanej/trądzikowej na lato.. mam taką skórę, że do południa wygląda świeżo a po południu niestety zaczyna się świecić na czole, nosie.. poszukuję czegoś co dobrze mi nawilży skórę ale nie będzie jej tłuścić. Czasmi tez pojawiają sie wypryski więc dobrze też aby trochę leczył skórę.

Na razie używam Nivea clean deeper - żel peeling do codziennego mycia twarzy (dobrze oczyszcza ale ściąga skórę i trochę staje się wysuszona), krem nawilżający tez nivea i do demakijażu płyn dwufazowy Ziaja.

Kończę teraz krem i szukam jakiegoś nowego. Czytałam coś o tym kremie ze ślimaczka kto używa jakie wrażenia? znacie jeszcze jakieś inne kremy do tego typu cery?
madziorka78 jest offline  
Stary 2013-04-26, 10:58   #886
spalona_sloncem
Przyczajenie

Dziewczyny,

trochę offtop przy tych ślimakach , ale osobiście przetestowałam osuszanie twarzy po myciu jednorazowymi ręcznikami i to naprawdę pomaga - nie roznosi się wtedy różnych niechcianych żyjątek z frotowego ręcznika po skórze twarzy. Ten hint już był chyba w tym wątku, ale nie zaszkodzi przypomnieć
spalona_sloncem jest offline  
Stary 2013-04-26, 11:31   #887
Vinnga
Zakorzenienie

Oj, ja nie pamiętam kiedy ostatnio wycierałam twarz zwykłym ręcznikiem, chyba w dzieciństwie Zawsze używam papierowych.
Ślimaczek mi powyciągał zaskórniki na brodzie, ale przypatrzyłam się uważnie i więcej już nie mam, więc jeśli się zagoi wszystko co wyszło to powinno już być dobrze
Vinnga jest offline  
Stary 2013-04-26, 17:09   #888
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Stosowałam kiedyś Davercin (w żelu), też punktowo, na plecach i na twarzy, i o ile na początku jakoś podsuszał, o tyle skóra dość szybko mi się do niego przyzwyczaiła i przestała jakkolwiek reagować. Teraz punktowo stosuję Benzacne jak już muszę, pojedyncze większe syfy na twarzy i jak mnie wypryszczy na plecach czy dekolcie.
Proponowano mi benzacne, ale jego działanie (namnażanie wolnych rodników i ogólne przyspieszanie procesu starzenia skory) zrezygnowałam. Moim zdaniem najlepszym środkiem są retinoidy, ale do nich potrzeba czasu i cierpliwości.
Stary 2013-04-26, 18:06   #889
lipss
Zadomowienie

Wczoraj mi Tż powiedział: "o jaką ty masz już ładną buzię " Mała rzecz a cieszy
Stary 2013-04-26, 18:09   #890
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Szkoda, że na mnie to nie działa. Mój facet cały czas mi to powtarza. Czar pryska kiedy spojrzę w lusterko i widzę idealna cerę bez skazy i brodę, na której jest okropne pobojowisko blizn, przebarwień i ropnych pryszczy
Stary 2013-04-26, 18:09   #891
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Jak dla mnie to bardzo wiele
Vinnga jest offline  
Stary 2013-04-26, 18:27   #892
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Zazdroszczę, że chociaż zauważył. Mój to tylko powie, że ładnie wyglądam i uwaga! takim tekstem zazwyczaj rzuci jak akurat przeżywam kryzys i wyglądam jak muchomor
Stary 2013-04-26, 19:05   #893
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, że chociaż zauważył. Mój to tylko powie, że ładnie wyglądam i uwaga! takim tekstem zazwyczaj rzuci jak akurat przeżywam kryzys i wyglądam jak muchomor
Haha
Vinnga jest offline  
Stary 2013-04-26, 20:15   #894
Falabella
Zakorzenienie

To urocze u facetów, że nas uwielbiają i patrzą na nas przez różowe szkła, nie sądzicie?

Ja widzę, że Effaclar Duo działa. Wszystkie wągry wyłażą mi na wierzch w postaci takiej kaszki i krostek "do zdrapania". Skóra się oczyszcza. W ogóle wągry się rozjaśniły. Gule po kwasie migdałowym już zeszły. Nie ukrywam, że bardzo pozytywnie mnie zaskakuje ten kremik Liczę, że po 2-3 miesiącach będzie bardzo ładnie.
Stosuję tak z 4-5 wieczorów pod rząd aż widzę lekkie łuszczenie wtedy robię 1-2 dni na nawilżanie. Intensywnie peelinguję twarz - co drugi dzień, żeby tą kaszkę ścierać i żeby szybciej to wszystko przeszło. Używam w tym celu piasku Lodhar (polecam - jak korund, ale lepszy).

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2013-04-26 o 20:17
Falabella jest offline  
Stary 2013-04-26, 20:33   #895
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
To urocze u facetów, że nas uwielbiają i patrzą na nas przez różowe szkła, nie sądzicie?
Ja bym jednak wolała żeby czasami docenił moje starania Zawsze to jakoś podnosi na duchu i mobilizuje do dalszych działań.
Także zazdroszczę wszystkim dziewczynom, których faceci zauważają zmiany na plus typu ładniejsze włosy czy cera
Stary 2013-04-26, 21:22   #896
Vinnga
Zakorzenienie

No mój niestety nie widzi mnie przez różowe okulary, on po prostu widzi u mnie wszystko to co ja Plusy tego są takie, że jak rzeczywiście uda mi się coś w wyglądzie poprawić, to zauważa Minusy są takie, że jak źle wyglądam, to TŻ też to widzi No ale cóż, coś za coś
Vinnga jest offline  
Stary 2013-04-27, 07:27   #897
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość

Ja widzę, że Effaclar Duo działa. Wszystkie wągry wyłażą mi na wierzch w postaci takiej kaszki i krostek "do zdrapania". Skóra się oczyszcza. W ogóle wągry się rozjaśniły. Gule po kwasie migdałowym już zeszły. Nie ukrywam, że bardzo pozytywnie mnie zaskakuje ten kremik Liczę, że po 2-3 miesiącach będzie bardzo ładnie.
Stosuję tak z 4-5 wieczorów pod rząd aż widzę lekkie łuszczenie wtedy robię 1-2 dni na nawilżanie. Intensywnie peelinguję twarz - co drugi dzień, żeby tą kaszkę ścierać i żeby szybciej to wszystko przeszło. Używam w tym celu piasku Lodhar (polecam - jak korund, ale lepszy).
Czyli nie masz ''gul'' po effaclarze? Ja używam nadal serum migdałowego, wysyp myslałam że się skończył ,ale po tygodniu spokoju znow coś jest nie tak:/

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Proponowano mi benzacne, ale jego działanie (namnażanie wolnych rodników i ogólne przyspieszanie procesu starzenia skory) zrezygnowałam. Moim zdaniem najlepszym środkiem są retinoidy, ale do nich potrzeba czasu i cierpliwości.
A jakich retinoidów uzywałas?

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

W książce Mikrobiologia lekarska, Zaremba, Borowski wczytałam ,że candida:
wywoluje przewlekle ropne zapalenia mieszków skóry lub włosowych,zapalenie okołowargowe,wypryski podudzi
Czyli wynika z tego,że może być przyczyną tradziku.
Stary 2013-04-27, 07:49   #898
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Czyli nie masz ''gul'' po effaclarze? Ja używam nadal serum migdałowego, wysyp myslałam że się skończył ,ale po tygodniu spokoju znow coś jest nie tak:/

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

A jakich retinoidów uzywałas?

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

W książce Mikrobiologia lekarska, Zaremba, Borowski wczytałam ,że candida:
wywoluje przewlekle ropne zapalenia mieszków skóry lub włosowych,zapalenie okołowargowe,wypryski podudzi
Czyli wynika z tego,że może być przyczyną tradziku.
Kwasy AHA przy dłuższym stosowaniu (AHA to także kwas migdałowy) powoduje stany zapalne, nie jest to mój wymysł, ale jest to udokumentowane. Retinoidy.. moja przygoda z nimi nie jest jakos urozmaicona zaczynałam od differinu, potem na epiduo ( z tego co wiem, to także retinoid), no i na końcu mój ukochany zorac. Mam idealna cerę, ale coś gnieździ się w obrębie mojej brody (nie jest to ani gronkowiec ani problemy hormonalne), prawie wytępiłam te paskudztwo, jednak pozostały okropne ślady potrądzikowe. Zaczynam powrót do zoracu, i chyba zostanie u mnie na zawsze, bo tylko on rozprawia się na dobre z moimi bliznami.
Nie wiem jaka jesteś osoba, ale do tych środków potrzeba przede wszystkim cierpliwości. Nie jestem lekarzem, dermatologiem, mam tylko 19 lat. Ale zarówno ja i mój brat cierpimy na trądzik. Ja pokonałam go w półtora roku bez śladu na twarzy, tyle, ze nie wycisnęłam ani jednej krostki, używałam bardzo łagodnych myjadel, stabilnych i wysokich filtrów, zbilansowałam dietę. Dzięki temu pozostały mi tylko przebarwienia potrądzikowe, które usunął zorac, a brat nadal walczy, bo cierpliwości nie ma i non stop grzebie przy syfkach.
Poza tym nie ma skuteczniejszej kuracji przeciwzmarszczkowej niż retinoidy + filtry. Z tego wiem, niestety nie każdy toleruje te środki, na szczęście mi odpowiadają
Stary 2013-04-27, 08:48   #899
Antymionka
Moderator

Cytat:
Kwasy AHA przy dłuższym stosowaniu (AHA to także kwas migdałowy) powoduje stany zapalne, nie jest to mój wymysł, ale jest to udokumentowane. Retinoidy.. moja przygoda z nimi nie jest jakos urozmaicona zaczynałam od differinu, potem na epiduo ( z tego co wiem, to także retinoid), no i na końcu mój ukochany zorac. Mam idealna cerę, ale coś gnieździ się w obrębie mojej brody (nie jest to ani gronkowiec ani problemy hormonalne), prawie wytępiłam te paskudztwo, jednak pozostały okropne ślady potrądzikowe. Zaczynam powrót do zoracu, i chyba zostanie u mnie na zawsze, bo tylko on rozprawia się na dobre z moimi bliznami.
Nie wiem jaka jesteś osoba, ale do tych środków potrzeba przede wszystkim cierpliwości. Nie jestem lekarzem, dermatologiem, mam tylko 19 lat. Ale zarówno ja i mój brat cierpimy na trądzik. Ja pokonałam go w półtora roku bez śladu na twarzy, tyle, ze nie wycisnęłam ani jednej krostki, używałam bardzo łagodnych myjadel, stabilnych i wysokich filtrów, zbilansowałam dietę. Dzięki temu pozostały mi tylko przebarwienia potrądzikowe, które usunął zorac, a brat nadal walczy, bo cierpliwości nie ma i non stop grzebie przy syfkach.
Poza tym nie ma skuteczniejszej kuracji przeciwzmarszczkowej niż retinoidy + filtry. Z tego wiem, niestety nie każdy toleruje te środki, na szczęście mi odpowiadają
To gratulacje . U mnie od 3 dni wszystko się goi bo okres się skończył. Zrobię badania a w tym czasie jakiś zwykły kremik do cery trądzikowej kupię, albo będę używać effaclar z czymś nawilżającym bo on mimo wszystko mi suszy skórę, co ją prowokuje do wydzielania sebum. Zamówiłam filtr 50, i powinien być u mnie jakoś w poniedziałek, od stycznia cały czas używałam filtr 20 (w kremie na dzień) i dobrze chronił moją skórę. Coś czuję że czeka mnie obciążenie finansowe co do tych badań.. Ja używałam kremu peelingującego z Pharmaceris 5% kwasu migdałowego, i w czasie 3 miesięcy wyciągnął mi tylko trochę zaskórników na brodzie i policzkach, no i zmniejszył niektóre przebarwienia. To wszystko. Może po prostu kwasy na mnie nie działają.

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2013-04-27 o 08:50
Antymionka jest offline  
Stary 2013-04-27, 08:56   #900
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
To gratulacje . U mnie od 3 dni wszystko się goi bo okres się skończył. Zrobię badania a w tym czasie jakiś zwykły kremik do cery trądzikowej kupię, albo będę używać effaclar z czymś nawilżającym bo on mimo wszystko mi suszy skórę, co ją prowokuje do wydzielania sebum. Zamówiłam filtr 50, i powinien być u mnie jakoś w poniedziałek, od stycznia cały czas używałam filtr 20 (w kremie na dzień) i dobrze chronił moją skórę. Coś czuję że czeka mnie obciążenie finansowe co do tych badań.. Ja używałam kremu peelingującego z Pharmaceris 5% kwasu migdałowego, i w czasie 3 miesięcy wyciągnął mi tylko trochę zaskórników na brodzie i policzkach, no i zmniejszył niektóre przebarwienia. To wszystko. Może po prostu kwasy na mnie nie działają.
Mi kwasy również nie służą, a w dodatku nie znoszą ich moje naczynka. Również robiłam badania, niestety żaden lekarz nie rzucał skierowaniem, jedyne za co nie płaciłam to badanie za krew/mocz. Badania na hormony/ tarczyce/ bakterie musiałam opłacić sama. Mimo wszystko uważam, ze warto było, mimo, ze nadal nie wiem co wywołało trądzik na brodzie, mam swiadomosc, ze to nie było nic bardzo poważnego. Byc może stres ma tak destrukcyjny wpływ na moja cerę, zwłaszcza, ze jestem tegoroczna maturzystka.
Zamknij wątek

Tagi
anti acne, anti acne cream, krem anti-acne, krem organique, maseczki z glinki, olej arganowy, organique, tradzik, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości