Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 36 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-05-02, 22:03   #1051
Claire91
Wtajemniczenie

Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
No właśnie, czemu akurat w ten sposób
A Wam też po każdej guli zostaje ślad, z którym trudno się rozprawić ? Na czole, jeśli już się zdarzy, naprawdę rzadko mi tam coś wyskakuje, taka plamka po guli znika mi w miesiąc, a na brodzie potrafi się goić od 6 miesięcy i dłużej, niektóre plamy mam nadal, ponieważ w tym samym miejscu miałam gule co jakiś czas
Mam identycznie;/ Często nawet jak się takie cos zagoi, w miarę stopi ze skórą to pod spodem jest twarda,zbliznowacona tkanka i przy każdym wysilku fizycznym czy dotknieciu tego miejsca, nawet umyciu wodą wychodzi czerwona plama.Oczywiscie potem znika.
Co gorsze, niektore gule tworzą tak wredny stan zapalny, że zostają potem dziurki, których nie da się pozbyć .
Stary 2013-05-02, 22:15   #1052
Vinnga
Zakorzenienie

Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Mam identycznie;/ Często nawet jak się takie cos zagoi, w miarę stopi ze skórą to pod spodem jest twarda,zbliznowacona tkanka i przy każdym wysilku fizycznym czy dotknieciu tego miejsca, nawet umyciu wodą wychodzi czerwona plama.Oczywiscie potem znika.
Co gorsze, niektore gule tworzą tak wredny stan zapalny, że zostają potem dziurki, których nie da się pozbyć .
Dziurek też mam kilka Na szczęście nie jest ich wiele. I mam tak samo z tą wodą jak Ty! I z tą tkanką, dokładnie...
Jeśli którakolwiek z Was miała/ma taki problem i wie jak sobie radzić z przyspieszaniem gojenia takich plamek to błagam o podzielenie się sposobem
Vinnga jest offline  
Stary 2013-05-02, 23:10   #1053
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziurek też mam kilka Na szczęście nie jest ich wiele. I mam tak samo z tą wodą jak Ty! I z tą tkanką, dokładnie...
Jeśli którakolwiek z Was miała/ma taki problem i wie jak sobie radzić z przyspieszaniem gojenia takich plamek to błagam o podzielenie się sposobem
Niestety przyczyną tego czerwienienia jest bogato unaczyniona tkanka łączna, która zastępuje ubytek skóry właściwej zniszczonej w stanie zapalnym.A że bogato unaczyniona, to łatwo się czerwieni, z tym to chyba nie wygramy.

A te dziurki wiem ze niestety ale zostają czasami na całe życie (widziałam takie u osób które mają po 30-40 lat, nadal im siedzą czypo trądziku czy jakiejś ospie).
Do walki z bliznami(ale tymi świeżymi) wg mnie dobrze się sprawdza kwas azelainowy,no ale nie działa już na tym etapie ledwo widocznego czerwonego placka.Mi takie placki trzymają się nawet po wykwitach które zagoiły się kilka lat temu, mimo smarowania acne dermem.
Tez bym chciała znać na to receptę

Póki co priorytetem jest dla mnie wytępienie trądziku, bliznami będę martwić się później

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-02 o 23:14
Claire91 jest offline  
Stary 2013-05-02, 23:14   #1054
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Niestety przyczyną tego czerwienienia jest bogato unaczyniona tkanka łączna, która jakby zasklepia ubytek po infekcji.A że bogato unaczyniona, to łatwo się czerwieni, z tym to chyba nie wygramy.

A te dziurki wiem ze niestety ale zostają czasami na całe życie (widziałam takie u osób które mają po 30-40 lat, nadal im siedzą czypo trądziku czy jakiejś ospie).
Do walki z bliznami(ale tymi świeżymi) wg mnie dobrze się sprawdza kwas azelainowy,no ale nie działa już na tym etapie ledwo widocznego czerwonego placka.Mi takie placki trzymają się nawet po wykwitach które zagoiły się kilka lat temu, mimo smarowania acne dermem.
Imponujesz mi swoją wiedzą co raz bardziej
Ale, ale...! Ja tu ostatnio na wątku doszłam do wniosku, że na policzkach i nosie mam skórę płytko unaczynioną. Co więc oznacza to bogate unaczynienie? To jest to samo?
Ten kwas jest w skinorenie też?
Vinnga jest offline  
Stary 2013-05-02, 23:29   #1055
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Imponujesz mi swoją wiedzą co raz bardziej
Ale, ale...! Ja tu ostatnio na wątku doszłam do wniosku, że na policzkach i nosie mam skórę płytko unaczynioną. Co więc oznacza to bogate unaczynienie? To jest to samo?
Ten kwas jest w skinorenie też?
Mam tak samo.Policzki mam często czerwone,ale dzieki temu oszczędzimy na różuGorzej,że czasem taka cera może przejść w trądzik różowaty, ale nie dobijajmy sie

Tak, jest w skinorenie i acne-dermie.
Kwas azelainowy jest polecany głównie przy przebarwieniach,bo hamuje syntezę melaniny,trądziku różowatym,przy zwykłym też jest pomocny, bo w pewnym stopniu reguluje złuszczanie skóry, w dodatku zabija P.acnes i działa lekko przeciwzapalnie.Czytałam też, że może nawet wywierać działanie cytotoksyczne na komórki czerniaka
http://www.virtual.unal.edu.co/curso...df/anexo_1.pdf
Więc jak widać spektrum możliwości wykorzystania kwasu azelainowego jest bardzo szerokie.

Moim zdaniem to nie to samo Płytko, znaczy ,że naczynia krwionośne są położone tuż pod naskórkiem.Bogato-jest ich więcej, zależy to od tkanki np. tłuszczowa jest jedną chyba z najbardziej unaczynionych (a tkanka tłuszczowa to rodzaj tkanki łącznej) z kolei chrząstka (też rodzaj tkanki łącznej) nie jest unaczyniona w ogóle.
Na polikach mamy skórę pewnie unaczynioną tak samo jak w innych częściach twarzy, tylko że płytko, dlatego od razu widać jak rozszerzą się nam naczynia krwionośne pod wpływem jakiegoś czynnika np. temperatury.Inna sprawą jest, w jakim stopniu naczynia są wrażliwe na czynniki rozszerzające-im bardziej tym łatwiej się zburaczyć.Stąd też uderzenia gorąca- rozszerzone naczynia oddają ciepło.Tak mi się wydaje

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-02 o 23:37
Claire91 jest offline  
Stary 2013-05-02, 23:33   #1056
olasia
Zadomowienie

Cytat:
Ale stan zapalny powstaje też z przyczyn bakteryjnych czy grzybiczych.
A kwasy być może faktycznie pobudzają gruczoł łojowy w jakis sposób, pęka, zalewając łojem sąsiednie obszary, a taki uszkodzony (pęknięty) gruczoł łojowy jest sygnałem dla komórek ukł.immunologicznego,któr e przebywają w pobliżu i zaczyna się cała kaskada reakcji zapalnej.
Tylko czemu z reguły to oczyszczanie odbywa się poprzez podskórne stany zapalne?
Ja mysle , ze dzieje sie tak dlatego, ze kwas dziala na cala powierzchnie skory niejako usmiercajac naskorek. Osoby ktore maja tradzik niestety maja rowniez czesto problem ze zbyt szybko rogowaciejacym naskorkiem ktory nie chce sie naturalnie odkleic po obumarciu. Wg mnie zalegajacy naskorek powoduje, ze powstaje wlasnie taka podskorna gula. A wiadomo po kwasach skora jest wrazliwa i ciezko a wlasciwie niemozliwe jest dokladne zrobienie peelingu. I jeszcze jedno chcialam dodac, ze jesli ktos nie ma provlemu z zaskornikami, czyli nieprawidlowy sklad chemiczny loju a mimo to wystepuja niedoskonalosci czyli nadkazenia to nie jest to typowy tradzik i to sie na bank nie leczy kwasami. Mi sie wydaje ze wtedy to jest tradzik rozowaty ale pewnosci nie mam.

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2013-05-02, 23:38   #1057
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Mam tak samo.Policzki mam często czerwone,ale dzieki temu oszczędzimy na różu

Tak, jest w skinorenie i acne-dermie.
Kwas azelainowy jest polecany głównie przy przebarwieniach,bo hamuje syntezę melaniny,trądziku różowatym,przy zwykłym też jest pomocny, bo w pewnym stopniu reguluje złuszczanie skóry, w dodatku zabija P.acnes i działa lekko przeciwzapalnie.Czytałam też, że może nawet wywierać działanie cytotoksyczne na komórki czerniaka
http://www.virtual.unal.edu.co/curso...df/anexo_1.pdf
Więc jak widać spektrum możliwości wykorzystania kwasu azelainowego jest bardzo szerokie.

Moim zdaniem to nie to samo Płytko, znaczy ,że naczynia krwionośne są położone tuż pod naskórkiem.Bogato-jest ich więcej, zależy to od tkanki np. tłuszczowa jest jedną chyba z najbardziej unaczynionych (a tkanka tłuszczowa to rodzaj tkanki łącznej) z kolei chrząstka (też rodzaj tkanki łącznej) nie jest unaczyniona w ogóle.
Na polikach mamy skórę pewnie unaczynioną tak samo jak w innych częściach twarzy, tylko że płytko, dlatego od razu widać jak rozszerzą się nam naczynia krwionośne pod wpływem jakiegoś czynnika np. temperatury.Inna sprawą jest, w jakim stopniu naczynia są wrażliwe na czynniki rozszerzające-im bardziej tym łatwiej się zburaczyć.Stąd też uderzenia gorąca- rozszerzone naczynia oddają ciepło.Tak mi się wydaje
Poczytam
Takie wyjaśnienie ma sens
Vinnga jest offline  
Stary 2013-05-02, 23:44   #1058
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ja mysle , ze dzieje sie tak dlatego, ze kwas dziala na cala powierzchnie skory niejako usmiercajac naskorek. Osoby ktore maja tradzik niestety maja rowniez czesto problem ze zbyt szybko rogowaciejacym naskorkiem ktory nie chce sie naturalnie odkleic po obumarciu. Wg mnie zalegajacy naskorek powoduje, ze powstaje wlasnie taka podskorna gula. A wiadomo po kwasach skora jest wrazliwa i ciezko a wlasciwie niemozliwe jest dokladne zrobienie peelingu. I jeszcze jedno chcialam dodac, ze jesli ktos nie ma provlemu z zaskornikami, czyli nieprawidlowy sklad chemiczny loju a mimo to wystepuja niedoskonalosci czyli nadkazenia to nie jest to typowy tradzik i to sie na bank nie leczy kwasami. Mi sie wydaje ze wtedy to jest tradzik rozowaty ale pewnosci nie mam.
Też jest taka możliwość.
Wydaje mi się też ,że u takich osób może miec to podłoże bakteryjne albo złego rogowacenia-znam osoby, które mają skórę normalną,albo nawet suchą, a mimo tego mają stany zapalne.
Stary 2013-05-03, 10:22   #1059
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Ja czekam w napięciuTeż myślałam jeszcze o tym peelingu z owoców tropikalnych, ale 6,50 za 10 g... Toż to ledwo na jedną maskę chyba wystarczy.Przynajmniej mi się wydaje taka ilość dość mała, wiem ,że to proszki leciutkie, ale mimo wszystko.
Dlatego kupiłam 90g za 34,90 zł, bardziej sie opłaca. Ogólnie to malo takich kosmetyków w rzeczywistości się zużywa. No spirulina 60g miała starczyć na 20 razy...mam ja pół roku i. Ubyla z 1/3 a stosuje raz a czasem nawet 2 razy w tygodniu. Z peelingiem zobaczymy...wszędzie robię peeling mechaniczny i skóra jest idealna, tylko omijam problemowa brode. Myślę,ze po wprowadzeniu peelingu na ta partie wszystko zacznie się jeszcze szybciej goic.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Ewuniaa16 jest offline  
Stary 2013-05-03, 11:30   #1060
peach_passion
Zakorzenienie

ja jakoś nigdy nie mogłam znaleźć fajnego peelingu (może oprócz korundu) i przerzucilam się na ściereczkę muślinową i szczoteczkę do twarzy z rossmana. używam codziennie tego albo tego i już nie potrzebuję peelingu
peach_passion jest teraz online  
Stary 2013-05-03, 11:54   #1061
Claire91
Wtajemniczenie

Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Dlatego kupiłam 90g za 34,90 zł, bardziej sie opłaca. Ogólnie to malo takich kosmetyków w rzeczywistości się zużywa. No spirulina 60g miała starczyć na 20 razy...mam ja pół roku i. Ubyla z 1/3 a stosuje raz a czasem nawet 2 razy w tygodniu. Z peelingiem zobaczymy...wszędzie robię peeling mechaniczny i skóra jest idealna, tylko omijam problemowa brode. Myślę,ze po wprowadzeniu peelingu na ta partie wszystko zacznie się jeszcze szybciej goic.

Ja nie chciałam kupowac duzo, bo niewiadomo czy w ogole mi ten peeling spasuje.Mechanicznych w ogole nie uzywam, uzywam jedynie szmatki muslinowej TBS, jest naprawde fajna
Stary 2013-05-03, 13:13   #1062
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
Niestety przyczyną tego czerwienienia jest bogato unaczyniona tkanka łączna, która zastępuje ubytek skóry właściwej zniszczonej w stanie zapalnym.A że bogato unaczyniona, to łatwo się czerwieni, z tym to chyba nie wygramy.

Póki co priorytetem jest dla mnie wytępienie trądziku, bliznami będę martwić się później
Na czerwone plamy potrądzikowe pomoże tylko intensywne złuszczanie - same znikną jeśli słońce ich nie utrwali, albo sama przyspieszysz proces regeneracji naskórka. Trzeba działać póki są jeszcze świeże. Jedna strona brody (zagojonej) i stan wcześniejszy. Proszę nie publikować moich zdjęć Druga strona jest mniej więcej w stanie tej po prawej stronie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0876.jpg (21,5 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG1376.jpg (22,8 KB, 83 załadowań)
Ewuniaa16 jest offline  
Stary 2013-05-03, 13:21   #1063
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Na czerwone plamy potrądzikowe pomoże tylko intensywne złuszczanie - same znikną jeśli słońce ich nie utrwali, albo sama przyspieszysz proces regeneracji naskórka. Trzeba działać póki są jeszcze świeże. Jedna strona brody (zagojonej) i stan wcześniejszy. Proszę nie publikować moich zdjęć Druga strona jest mniej więcej w stanie tej po prawej stronie.
Jaka różnica ! Jaką masz teraz śliczną cerę ! Czym złuszczałaś ?

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-05-03 o 13:23
Vinnga jest offline  
Stary 2013-05-03, 13:30   #1064
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
Jaka różnica ! Jaką masz teraz śliczną cerę ! Czym złuszczałaś ?
Oj tam śliczna, mam jeszcze filtr na sobie Poza tym druga strona brody pozostawia wiele do życzenia... złuszczam zorackiem, niby nie zaleca się na okres letni, ale im prędzej się tego pozbędę tym lepiej...
Ewuniaa16 jest offline  
Stary 2013-05-03, 13:32   #1065
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Oj tam śliczna, mam jeszcze filtr na sobie Poza tym druga strona brody pozostawia wiele do życzenia... złuszczam zorackiem, niby nie zaleca się na okres letni, ale im prędzej się tego pozbędę tym lepiej...
Naprawdę śliczna, nawet jeśli to tylko jedna strona... No to powodzenia z drugą
Vinnga jest offline  
Stary 2013-05-03, 13:35   #1066
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
Naprawdę śliczna, nawet jeśli to tylko jedna strona... No to powodzenia z drugą
Dziękuję, mam nadzieje,ze się nie poddam z tą drugą stroną (bo nieprzespane noce z zorackiem wykończa mnie psychicznie) i nie będzie żadnego nawrotu (odpukać)
Ewuniaa16 jest offline  
Stary 2013-05-03, 13:35   #1067
The light
Zadomowienie

Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, zamiast peelingu polecam savon noir. Jest bardzo wydajne. Swoje kupiłam Pius koniec października i jeszcze mi starczy na 2-3 aplikacje.

The light jest offline  
Stary 2013-05-03, 13:46   #1068
rinneko
Raczkowanie

GG do rinneko

Cytat:
Ale super Motywujesz mnie tymi zdjęciami

Co do peelingów, szukam jakiegoś fajnego (dość mocnego) enzymatycznego. Tylko wolałabym gdyby był dostępny w drogerii/aptece. Polecacie coś?
rinneko jest offline  
Stary 2013-05-03, 13:57   #1069
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielę

Cytat:
Napisane przez rinneko Pokaż wiadomość
Ale super Motywujesz mnie tymi zdjęciami

Co do peelingów, szukam jakiegoś fajnego (dość mocnego) enzymatycznego. Tylko wolałabym gdyby był dostępny w drogerii/aptece. Polecacie coś?
Sama siebie też motywuje bo została druga strona, która ucierpiała o wiele bardziej...ale nie wycisnelam ani jednego pryszcza. W aptece panie doradzaly mi peeling enzymatycxny z ziaji nuno. Ja jednak zdecydowalam się na ten z e - naturalne. Liczę, ze się w nim zakocham :p

Ewuniaa16 jest offline  
Stary 2013-05-03, 14:05   #1070
Silence_
Zakorzenienie

Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zamiast peelingu polecam savon noir. Jest bardzo wydajne. Swoje kupiłam Pius koniec października i jeszcze mi starczy na 2-3 aplikacje.

A jaką pojemność masz? Bo widzę, że na allegro są w różnych opakowaniach
Stary 2013-05-03, 14:11   #1071
rinneko
Raczkowanie

GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja właśnie się zastanawiam między nuno a ziają pro. Tyle że nuno jest raczej łagodny a ja bym chciała coś poważnego.
rinneko jest offline  
Stary 2013-05-03, 14:21   #1072
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
WOW jaki efekt Zazdroszczę.
Stary 2013-05-03, 14:22   #1073
The light
Zadomowienie

Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIOR

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
A jaką pojemność masz? Bo widzę, że na allegro są w różnych opakowaniach
Mam 100g, nawet jeszcze cena jest-29zl. Mam neroli z franciszka ale teraz dla porównania kupię sobie samo savon bez dodatków

The light jest offline  
Stary 2013-05-03, 14:23   #1074
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Ja właśnie się zastanawiam między nuno a ziają pro. Tyle że nuno jest raczej łagodny a ja bym chciała coś poważnego.
Z ziaji pro nie miałam

Ewuniaa16 jest offline  
Stary 2013-05-03, 14:25   #1075
Vinnga
Zakorzenienie

Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Miałam ten peeling ziaja nuno i nic nie działał Jedynie mnie trochę podrażniał, skóra była po nim zaczerwieniona
Vinnga jest offline  
Stary 2013-05-03, 14:26   #1076
abrakatabra
Zakorzenienie

Cytat:
Piękną buźkę masz ile czekałaś na taki efekt?

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Miałam peeling ziaja pro mocny, był bardzo słaby, odradzam musiałam dodawać cukier, korund
abrakatabra jest offline  
Stary 2013-05-03, 14:39   #1077
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

O.matko sama już nie wiem.. zaskorniki miałam od zawsze.- nareszcie się ich pozbylam. Z polivzkami nie miałam nigdy problemu tylko po kwasach ureaktywnily się naczynka. Teraz tylko druga strona brody i będę zadowolona

Ewuniaa16 jest offline  
Stary 2013-05-03, 15:09   #1078
rinneko
Raczkowanie

GG do rinneko

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość

Miałam peeling ziaja pro mocny, był bardzo słaby, odradzam musiałam dodawać cukier, korund
Ale mówimy cały czas o enzymatycznym, tak? Bo mechanicznego jeszcze nie mogę.
No to w takim razie już nie wiem .. może z YR albo Bielendy.
rinneko jest offline  
Stary 2013-05-03, 15:45   #1079
wspaniala
Zakorzenienie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
ale efekt . sam zorack tak podzialal?
wspaniala jest offline  
Stary 2013-05-03, 16:14   #1080
Ewuniaa16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
ale efekt . sam zorack tak podzialal?
Zanim odnalazłam odpowiednia dla siebie pielęgnacje no to się nakombinowałam a czasem przekombinowałam.
-zorac aktualnie raz na tydzień, jak dam rade to x2 ale teraz się trochę boje... (wcześniej nawet do trzech razy)
-olejek myjący z bu pomarańczowy bezzapachowy, delikatny peeling mechaniczny ze skały wulkanicznej (jeśli nie było ropnych)
-maseczki ze spiruliny i alg brunatnych
- olejek jojoba +k.hialuronowy (zamówiłam serum intensywnie nawilzajace z e-naturalne zobaczymy jak sie sprawdzi)
-hydrolaty (miałam kocankowy, oczarowy, z kwiatu pomarańczy- niebawem przetestuje z róży białej, damasceńskiej i stulistnej)
-no i filtry. Używam uriage hyseac spf 50, teraz testuje vichy emulsje matującą spf 50.
-nie wycisnęłam ani jednego wyprysku, wiem, ze prezentuje się to obrzydliwie i odpychająco - ale warto.

Przygodę z zorackiem zamierzam ciagnac przez cale zycie. Mam nadzieje, ze bede go mogla odłożyć chociaż na sierpień/wrzesień i zastąpię go delikatnym tonikiem z 6% pha.. i serum z wit.C. Kocham retinoidową wylinkę , oby trądzik już nie powrócił, teraz tylko jedna strona brody i koniec z tym dziadostwem..

Edytowane przez Ewuniaa16
Czas edycji: 2013-05-03 o 16:17
Ewuniaa16 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
anti acne, anti acne cream, krem anti-acne, krem organique, maseczki z glinki, olej arganowy, organique, tradzik, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości